Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bir de şunu deneyin. Bende açılıyordu ama belki de benim bilgisayarda kayıtlı olduğu için mi acaba??

http://cyclone-rx3.com/forum/viewtopic.php?t=14

İlk sayfada linki göreceksiniz.
    adanalı ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Bugün Istanbul'da yağmur var arabayla yola çakmaya gözüm kesmedi trafik felaket, EVO'nu da lastiklerine güvenemedim mecburen benim kocaoğlanı çıkardım. Aralarında da pek fark yokmuş meğerse.

Naci63, sezgingulmez, adanalı ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Alıntı Erd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]kulanım kitabında civataların sıkma tork değerleri yazmıyo demin baktım da bilen varmı acaba ? birde servisin gelip bayiye aküyü bağlayıp motoru test ettikleri sırada gevşek vida varmı kontrolü beni benden aldı zaten! siz siz olun 0 alıcak arkadaşlar buna dikat edin!!! adam aldı eline anahtarı loctite olan olmayan bütün vidalara girişti loctite olan vidaları en az çeyrek tur daha sıktı e ondan sonra çinlilerin vidaları gevşiyo dökülüyo böyle yanlış hayatımda görmedim! Loctite sürülüp sıkılan vida kurudukdan sonra birdaha ellenmez elenirse loctite işlevini yitirir şimdi korkuyorum ordan burdan vida civata düşücek diye kendim loctite alıp tork anahtarı ile doğru değerde sıkmak istiyorum nakadar somun civata vida varsa.
    Ben de yeni alanlardanım. Genel bir değerlendirmeden önce bu konuda başıma geleni anlatayım. 190 km. ön tekeri tutan vidalardan birinin çıkmak üzere olduğunu farkettim.

Bayiden aldım. Servise gitmeye gerek yok bizim ustamız var dedi. Sonuç bu oldu.
    bursalıali bunu beğendi.
    KÜR ŞAD

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Te bu yüzden sevmiiim iç lastık olayını Motor elde de gitmiyor aga.Yedek iç lastiğim var,pompam var ama yanıma 2 kişi lâzım Serviste bile 1 saat uğraştı adamlar o kadar alet eadavata rağmen.O yüzden lastiklerinizi patlatmayın

Apaçiler görmesin basık halini

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Te bu yüzden sevmiiim iç lastık olayını Motor elde de gitmiyor aga.Yedek iç lastiğim var,pompam var ama yanıma 2 kişi lâzım Serviste bile 1 saat uğraştı adamlar o kadar alet eadavata rağmen.O yüzden lastiklerinizi patlatmayın
    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...84&oe=57B1F842

Apaçiler görmesin basık halini
    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...70&oe=57E576DB
    bu lastık patlama durumunu cok yasıyorsunuz sankı lastıklerın kalıtesızlıgındenmı acaba. arkadasım wr 250 sı var her hafta arazıde lastıgının patladıgını hıc gormedım.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu lastık patlama durumunu cok yasıyorsunuz sankı lastıklerın kalıtesızlıgındenmı acaba. arkadasım wr 250 sı var her hafta arazıde lastıgının patladıgını hıc gormedım.
    Adım başı inşaat ve etrafı tel,çivi vs. olunca patlamaması mucize benim açımdan.WR 250 NİN Lastiklerinin patlamadığını yeni duydum
    Türkiyede ne marka motor alırsan al en önemli unsur olan lastik itina ile en kaygan ve sert olanı seçilip takılır.Patlayıp patlamaması gezdiğin yol üzerindeki yabancı cisimler ile alakalıdır.Motorun ya da lastiğin markası önemli değildir.Öyle olaydı benimki hiç patlamazdı,taş gibi sert,dişli,sertlikten makinasız sökemiyosun bile ama patladı.Olacak iş değil.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    aslında milli jantları tubeless yapmanın birkaç yolu varmış ama evo ya uygulanabilir mi bilmiyorum çok da zor değil gibi yeter ki jant yanaklarından lastik kaçırma yapmasın.
    adanalı ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Tubeless lastik gibisi yok aga,şambrelli lastikleri sevemedim gitti.Sırf uğraş.Sökmesi takması ayrı bi dert.
    adanalı, kurye13 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    derdi tasası bir kenara ben çok tehlikeli buluyorum çünkü seyir halinde aniden boşalan bir lastik ile kontrolü kaybedip ağır bir kaza geçirilebilir. dikkatli olmakta fayda var. uğraşırım derseniz şöyle bir yöntem var, olmazsa da geri dönüşü olmayan bir şey değil
    http://supermotojunkie.com/showthrea...-with-pictures
    evom olsa yapacağım ilk iş diyebilirim.
    turkish39, kurye13 ve bursalıali bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında milli jantları tubeless yapmanın birkaç yolu varmış ama evo ya uygulanabilir mi bilmiyorum çok da zor değil gibi yeter ki jant yanaklarından lastik kaçırma yapmasın.
    yanaklardan kaçırmıyormuş diye duydum.tellerin jantla birleştiği yere iç/orta yere,mastik gibi bir madde var o sıvanıyormuş,işe yarıyormuş ama duyduğuma göre aşırı yüksek süratte sıkıntı olabiliyormuş.ee bizde de aşırı yüksek süratle işimiz olmaz zaten.
    CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    oto cam montajında kullanılan mastikler tam bu iş içinmiş gibi geliyor. çok yapışkan ve mukavemetli. sıradan silikonlar gibi küflenip çürüme derdi de yok.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Oto lastik işinde çalışan elemanın bir lastikden çıkardığı çiviyi tekrar yolun ortasına attığına şahit olmuştum. Neden yaptığını sorduğumda bana pişkin pişkin sırıtarak ( o bizim ekmek kapımız abi ) diye cevaplamıştı. İşte güzel TÜRKİYE'min personel kalitesi. Selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Bu arada hepinizin ve bütün Alemiispamin kandili
    mübarek ola.
    Carbondioxid, Naci63, turkish39 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3i evo
    bu jantın içine yapılan işem ile oluyormuş lakin kimsi hava kaçırıyo felan diyo pek verimli bi durum değil anladığım kadarıyla
    bursalıali ve turkish39 bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Mirac kandilimiz mübarek olsun.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250-Mondial Rx3
    Merhaba arkadaşlar
    Bende bu motoru almak istiyorum. Genelde yorumlardan, motorun kalite olarak,alınabilir olduğu anlaşılıyor. Rüzgar konusunu merak ediyorum.özellikle 100 km üstü, sarsma ve diğer olumsuzluklar varmı?
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Metin Kardeşim x max la yaptığın her hızı RX3İ evo ile aynı rahatlıkla yaparsın.Belki düz yolda beraber gidersin. Tırmanmada RX3İ'nin tozunu bile göremezsin. Kendileri her yolda her şartta iyidir. X MAX 250 ile giremediğin her türlü yola RX3İ ile tereddüt etmeden dal . Selamlar.

Arkadaşlar günaydın,hayırlı ve bereketli günler.Daha önce evo almayı düşündüğümü yazmıştım nihayetinde dün aldım, uzun zamandır vitesli motor kullanmadığımdan benim için epey acemilik oldu en zorlandığım kısım ise sıkışık trafikte sürekli vites değiştirmek oldu.1 ve 2. vitesler az 3 ve 4 çok geliyor trafikte bu motoru kullanan arkadaşların uyguladığı bir incelik var mı ? Bu arada orange renk çok fiyakalı duruyor bütün gözler üzerinde idi,bir yerine nazarlık mı takayım ne yapayım Herkesin yolu açık olsun
    turkish39, MANKU, Naci63 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3i
    Badali Bey/ Hanım sıkıntı yok. Benim için tabii ki 130a kadar sıkıntı yaşamadım
    bursalıali bunu beğendi.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte beklenen video genç bir arkadaşımızın emeği alın teri ve motosiklet sevdası ile hazırlamış olduğu Mondial RX3İ Evo İncelemesi. Kanalını takip etmeyi unutmayın devamı gelecektir. Emeğe Saygı Lütfen.

turkish39, MANKU ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Herkese hayrlı günler. Arkadaşlar daha önceki sayfalarda bir arkadaşımız arka çantaların kilidinde oynama yaparak kontak anahtarı ile tek anahtar yaptırdıgını yazmış idi. Bu gün o aklıma geldi ve bi bakalım nasıl oluyor diyerek çantaların kilidini söktüm, kilidin arkasında segmanı çıkardım, içinde beş tane pim var ve bu pimleri yukarı iten çok ince ve hafif birer yay var.har iki anahtarı da sıra ile takarak pimlerin pozisyonuna baktım ve anahtar girişi solda olacak şekilde tutup soldan 1. pimi 3.pimin yerine , 3. pimi 1. pimin yerine taktıktan sonra kontak anahtarını takıp çevirdigimde oldu bu iş. sonra toplayıp takın yerine işte size tek anahtar ile kullanma yolu. Dikkat; kilit göbegini yuvadan çıkarırıken pimlerin ve dolayısı ile ince yayların dökülmemesine dikkat edin, hatta altına bez srerek yapın garanti olsun zira yaylar kaybolabilir.
    Bu arada; sayın Cumhurayas bey ddogrusu dediginiz gibi litre hesabı idi, bir daha ki sefere öyle yapıp yayınlayacagım inşallah. Kazasız günler dilerim.
    Naci63, maktama, CumhurAYAS ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)