Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da ABD'deki cscmotorcycle.com adresindeki orta sehpa resmi. Bizim BMW'nin mantığına çok benziyor. Kaldıraç kolu uzun ve destekli:

http://i.hizliresim.com/6Pv40E.jpg

Bu da nasıl takılacağının resimli anlatımı:
    http://www.cscmotorcycles.com/Articles.asp?ID=288
    boyası kaynağı sanki sürekli göz önünde olan parça gibi özenmişler ne diyeyim ne kadar ekmek o kadar köfte meselesi sanırım..
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorda boyle bi kronik bi sikinti mi var arkadaslar 2016 modellerde de varmi boyle bir durum acaba stop etme calismama gibi bir sorun
    bursalıali bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı macremmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda boyle bi kronik bi sikinti mi var arkadaslar 2016 modellerde de varmi boyle bir durum acaba stop etme calismama gibi bir sorun
    Servislerin bazılarında kronik bi sıkıntı var,motosiklette bir iki arkadaş stop etme sorunu yaşamış.Hepsini takip etmeye çalışıyorum.Servis olayını (işgüzar olanlar) çözmek için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz.Şu sıralar biraz sağlık problemi yaşıyorum.İnşallah en kısa zamanda çözüm odaklı bu işi bitirmek istiyorum.Ne marka olursa olsun,bi motosiklet aşığı insanı hiç bir servisin,hiç bir firmanın üzmeye hakkı yoktur.Bu motoru almadan önce çok tartıştığım bir konuydu bu.Bu forum üzerinden,beni dinleyen,anlayan,hepimizin sorunlarını çözmek için uğraşan 20 UMA çalışanına teşekkür ederim.

Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam merhaba motordan memnunmusunuz alali ne kadar oldu birde bisey sormak istiyorum bu 2016 yeni modelleri ile eski modelleri arasindaki bariz farklar nelerdir yani baktigimizda bu 2016 model bu ilk cikan modeli diye nasil ayirt edebiliriz acaba
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Emre Kardeşim Hak C.C. acil şifalar nasib eder inşaallah. Türkiye de Mondial RX3 isimli motorunu peynir ekmek dağıtır gibi satabildiyse yatsın kalksın sana binlerce teşekkürler etsin. Bizler hepimiz bu makinayı Senin en realist anlatımından dolayı tercih ettik. Çok da iyi etmişik. Sağolasın Emre biraderim. Birde hani o tur camındaki motorunla aynı renk hüsnühat ile yazılı hilalin gayetle açık fotosunu paylaşabilme mümkünatı varmıdır ki?Veya nasıl temin edebileceğimizi? Hepinize sağlık mutluluk ve neşe dolu milyonlarca kilometreler diliyorum.
    turkish39 bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Allah şifa versin turkish39 Emre kardeş. İnşallah önemli birşey değildir.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Turkish39 acil şifalar diliyorum. Tam motosiklet binme sezonu açılmışken hasta olmanın zamanı mı?

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Değerli dostlar, geçen Cuma zuhur etmeye başlayan stop etme problemi yaşıyorum. Motor yaklaşık 850km ye geldi. İlk önce bir müddet yol aldıktan sonra stop ediyor biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırıp devam ediyordum. Pazar günü durum şu hale geldi ki motor ilk çalıştırmada boşta çalışıyor, gösterge hafif göz kırpma modunda, 15-20 sn bilemedin yarım dakika sonra motor gazı kesip stop ediyor. Akü sorunu olduğunu sanmıyorum çünkü uzunca bir süre marş basmama rağmen çeviriyor. Ateşleme ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum, konjektör veya elektronik kumanda modülü olabilir diye tahmin ediyorum. Durumu aldığım servise bildirdim bugün dönüş bekliyorum. Benzer bir problem yaşayan varsa yorumlarını alayım diye yazıyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Arkadaşlar 2016 model evoyu izmirden sipariş edicem. Bursadayım. Motoru benim istediğim yakın bir servise göndericekler.motorla ve servisle ilk tanışmamızın keyifli olmasını istiyorum. Bursada hangi mondial servisini önerirsiniz. Fikriniz varmı
    turkish39, Evoque ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre Kardeşim Hak C.C. acil şifalar nasib eder inşaallah. Türkiye de Mondial RX3 isimli motorunu peynir ekmek dağıtır gibi satabildiyse yatsın kalksın sana binlerce teşekkürler etsin. Bizler hepimiz bu makinayı Senin en realist anlatımından dolayı tercih ettik. Çok da iyi etmişik. Sağolasın Emre biraderim. Birde hani o tur camındaki motorunla aynı renk hüsnühat ile yazılı hilalin gayetle açık fotosunu paylaşabilme mümkünatı varmıdır ki?Veya nasıl temin edebileceğimizi? Hepinize sağlık mutluluk ve neşe dolu milyonlarca kilometreler diliyorum.
    Eyvallah abim sağolasın.Ben motosiklet aşığı arkadaşlarım için yaptım bütün bunları.
    Bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.Böbrek rahatsızlığım vardı on ek olarak bişeyler daha çıktı.Hayır diyelim hayır olsun inşallah.
    Buyur Ali abi.

Bu da ben
    Salih_T, bursalıali, e.toprak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    merhaba arkadaşlar bizim arkadasa da rx3 den aldık ve ön dişli değisimi yapmak istiyoruz sizce sağlıklı olurmu ? 6 cı vites 7000 devirden sonra ayak pegleri ve direksiyonda hissedilen bir titreşim var.vitesler cabuk bitiyor orjinali 14 sanırım 15 dişli ile degisim yamak istiyoruz belki bilen gören vardır.motor biraz daha uzun yola elverisli olsun istiyoruz.daha az titresim ve daha uzun vites aralıkları şart gibi.
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bugün turuncu renk 2016 model ile tanıştım bayide. Genel görüntü öncekinden hiç farklı değil. Yüksek jant, arka çamurluk ilavesi, çakmak ve usb şarjları güzel duruyor. Tabi ki benim gözümde turuncu renk bir başka durdu. Üzerinde gelen lastikler CST marka. Yani önceki ile aynı. Motoru dik tutarak sele yüksekliğini ölçtük kuzenimle. Motorda yük yokken selenin en düşük noktası 82 cm. yani artış 2.5 cm olmuş. Çünkü önceki modelde 79.5 cm idi. Tolere edilebilir bir yükseklik bence. Ancak sele bana biraz sert geldi. Sürerken nasıl bilmiyorum. Belki üzerine koyun postu koymak gerekir mi diye düşünüyorum. Bir aksilik olmaz ise ve kısmetse bu cuma almayı planlıyorum. Ancak sigorta hesaplattım ve 700 TL civarı çıktı. Gerçi önceki motorlarımdan birisinin indirimi duruyormuş. Belki ondan dolayı sigorta düşebilirmiş. Yoksa sigorta ruhsat ve plaka 1000 TL'yi buluyor.
    bursalıali ve e.toprak bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Değerli RX3i EVO kullanıcı dostları,yaklaşık 1,5 yıldır takip ettiğim geçen yıl pulsar mı RX3İ EVO mu diye git gel yaptığım ama lamadığım bu yıl ise hele şu 2016 gelsin diye beklediğim motorumu bugün itibariyle ücetini ödemiş ve sahip olmuş durumdayım.
    Evrak işleri için bir gün daha bayide kalacak yarın ise nasibse ada dan alıp izmite geleceğiz beraberce, bugün gittim gördüm,sesini dinledim fakat sürmedim,2015 modele göre geliştirilen durumları üstün körü gözlemledim.
    Detaylar ve tabiki fotolar belki videolarıda paylaşcağım önümüzdeki ginlerde inşaallah..
    Bu arada bu moturu tanımamda objektif yorumlarıyla pozitif katkı sağlayan tüm arkadaşara da canı gönülden teşekkür ederim.Onlara duacıyım.. umarım aldığıma pişman olmam ve ağız datında kullanmak cümlemize nasib olur.. vessselam..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Emre Kardeşim çok çok teşekkürler. Tevhid,besmele ve ayyıldız en mukaddes değerlerimiz. Bu değerler uğruna her gün onlarca canımızı huzuru İlahi ye gönderiyoruz. Zülcelal cümlesinin makamını cennet eylesin. HüvelBaki sana da en yakın zamanda şifa nasib etsin. Kıymetli e.toprak kardeşim tlf 5352304722 veya her akşam saat 4 den sonra Osmangazi de Kayhan çarşısında Çiçek kuruyemişdeyim. Sana Limit motoru gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Bende motorumu oradan teslim aldım. Bakımlarınıda orada yaptırıyorum. Selamlar Bursa dan bütün Türkiye ye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Mithat Hocam , Naci Bey enduro ve turuncu söyleyişde bile kafiye var.Birbirlerine çok güzel yakışıyolar. RX3İ lerinizi ağzınızın tadı ile senelerce kullanmanız ümidi ile.
    mitmuallim, turkish39, MANKU ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Turkish39 usta gecmis olsun insallah gelecem ziyaretine tanismak icin
    Servis konusunda bende muzdaribim ama uma calisanlarinin ilgi ve alakalari taktire sayan en ufak sorunumuz icin herkezi ayaklandiyorlar. Basit bir konu icin mail attim hemen cevap geldi. Ayrica bakim sehbasi ve uzun tur cami gondereceklermis. Bence bir firmanin malimizin arkasindayiz havasini yaratmasi bile guzel
    bursalıali ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Alıntı konig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli dostlar, geçen Cuma zuhur etmeye başlayan stop etme problemi yaşıyorum. Motor yaklaşık 850km ye geldi. İlk önce bir müddet yol aldıktan sonra stop ediyor biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırıp devam ediyordum. Pazar günü durum şu hale geldi ki motor ilk çalıştırmada boşta çalışıyor, gösterge hafif göz kırpma modunda, 15-20 sn bilemedin yarım dakika sonra motor gazı kesip stop ediyor. Akü sorunu olduğunu sanmıyorum çünkü uzunca bir süre marş basmama rağmen çeviriyor. Ateşleme ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum, konjektör veya elektronik kumanda modülü olabilir diye tahmin ediyorum. Durumu aldığım servise bildirdim bugün dönüş bekliyorum. Benzer bir problem yaşayan varsa yorumlarını alayım diye yazıyorum.
    Motoru servise götürdüm oksijen sensörü ile alakalı olduğu söylendi. Durum şimdi daha değişik bir hal aldı, motor ilk çalıştırmada 20-30 sn çalışıp stop ediyor daha sonra kontağı kapatıp 1 dakika kadar bekleyince motor normal çalışmaya devam ediyor. Bugün işe geldim, dönüşte yolda kalmayız inşallah. Dün aynı durumda başka bir motosikletin daha servise geldiğini söylediler, oksijen sensörü problemi sık yaşanan bir hata anladığım kadarıyla, bakalım değişince bir faydası olacak mı?
    bursalıali bunu beğendi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı konig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru servise götürdüm oksijen sensörü ile alakalı olduğu söylendi. Durum şimdi daha değişik bir hal aldı, motor ilk çalıştırmada 20-30 sn çalışıp stop ediyor daha sonra kontağı kapatıp 1 dakika kadar bekleyince motor normal çalışmaya devam ediyor. Bugün işe geldim, dönüşte yolda kalmayız inşallah. Dün aynı durumda başka bir motosikletin daha servise geldiğini söylediler, oksijen sensörü problemi sık yaşanan bir hata anladığım kadarıyla, bakalım değişince bir faydası olacak mı?
    ilk serilerde bu sorun varmış galiba ben bir öneride bulunayım istersen dene. rölantiyi yüksek kullan 1.6 1.7 hatta daha yüksek bile olabilir biraz yakıt artabilir ama çok değil belki faydası olur birde vites geçişlerini ara gazı ile yaparak dene. inşallah faydası olur sonuçları yazarsın
    bursalıali bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    turkish39, bursalıali ve CumhurAYAS bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkish39 usta gecmis olsun insallah gelecem ziyaretine tanismak icin
    Servis konusunda bende muzdaribim ama uma calisanlarinin ilgi ve alakalari taktire sayan en ufak sorunumuz icin herkezi ayaklandiyorlar. Basit bir konu icin mail attim hemen cevap geldi. Ayrica bakim sehbasi ve uzun tur cami gondereceklermis. Bence bir firmanin malimizin arkasindayiz havasini yaratmasi bile guzel
    Eyvallah arkadaşım sağolasın,beklerim
    bursalıali bunu beğendi.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Üstatlar,

2016 modellerde sadece turuncu ve kırmızı renk var diye biliyordum ancak biraz önce bayime beyaz rengin mümkün olup olmadığını sorduğumda 2016 model beyazların olduğunu söylediler. Siparişimi beyaz olarak güncellemeyi düşünüyordum ama fabrikanın gelen 2015 beyazlarına 2016'lardaki ilaveleri yapıp gönderme durumları aklıma geldi şüphelendim. Durum nedir siz biliyor musunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)