Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bugün yeni modeldeki lastik markasını sordum mondialden. CFS (veya cfc) gibi bir şey söylediler. Sanırım yine "alınca mutlaka değiştirilmesi gereken" bir lastik türü. Ben mitas e08 modelini düşünüyorum. Kısmetse alır almaz bu lastiği sipariş edip taktıracağım. Motorda lastik ve fren güvenli olmazsa ciddi sıkıntı yaşarız. Keşke mondial bu motorlara direkt mitas gibi bilinen bir markayı takıp satsaydı. Bir de inşallah mondial firma olarak "orta sehpa ayaklık", "elcik koruma" , "sis farı" vb. gibi çok gerekli "aksesuvarları" da en kısa zamanda satışa sunar. Herkese kazasız sürüşler dilerim.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arkadaşlar iyi güzel hoş olmuş yenilikler ama benim takıntım motor kısmıyla alakalı,
    motorda bir iyileştirme var mı, hani şu stop etme olayından falan muzdarip olanlar var dı, o konuda bişey yapılmış mı?

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yeni modeldeki lastik markasını sordum mondialden. CFS (veya cfc) gibi bir şey söylediler. Sanırım yine "alınca mutlaka değiştirilmesi gereken" bir lastik türü. Ben mitas e08 modelini düşünüyorum. Kısmetse alır almaz bu lastiği sipariş edip taktıracağım. Motorda lastik ve fren güvenli olmazsa ciddi sıkıntı yaşarız. Keşke mondial bu motorlara direkt mitas gibi bilinen bir markayı takıp satsaydı. Bir de inşallah mondial firma olarak "orta sehpa ayaklık", "elcik koruma" , "sis farı" vb. gibi çok gerekli "aksesuvarları" da en kısa zamanda satışa sunar. Herkese kazasız sürüşler dilerim.

Özellikle bu motora uyumlu olacak şekilde yedek parça satılması konusunda söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Bajajda var mesela adamlar anladığım kadarıyla bu durumu yeni yeni resmiyete geçiriyorlar ama tüm bayilerinde aynı parçaları bulabiliyorsun (sis farı, top case falan gibi) Lastik konusuna gelince daha önce bektanist falan da notlarında belirtmişti fabrika çıkışı lastiklerden beklenen performansa göre iyi lastikler tabi kusursuz değil. Vallahi ben öyle çok uçacak kaçacak gibi kullanmıyorum yavaş yavaş sakin sakin sahilden deniz havası ala ala kaskın siperi açık. Ben jantlarla birlikte lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar iyi güzel hoş olmuş yenilikler ama benim takıntım motor kısmıyla alakalı,
    motorda bir iyileştirme var mı, hani şu stop etme olayından falan muzdarip olanlar var dı, o konuda bişey yapılmış mı?
    Stop etme konusu durduğu yerde çalışırken olandan bahsediyorsan bende de var. Bende o durumu inceleyeceğim. Rolanti debriyaj ayarı falan gibi şeyleri kontrol ettirdim. Aküsünü değiştiren arkadaşlar var. Onlarda bu sorun devam ediyor mu acaba ?
    bursalıali bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yapılan değişikliklerin büyük çoğunluğu mevcut RX3 ü beğenmeyenler içindi zaten.Bu kadar kısa sürede bu isteklere cevap vermekte eleştiri konusu olmaması lâzım.Geçmiş sayfalarda defalarca yazmıştım,eksik,istek,sorun varsa lütfen belgeli(resim,video vs.)paylaşın diye.Pek kaale alan olmamıştı gerçi Bu teklifim halâ geçerli.Gerçekten bu motora ilginiz varsa,önyargınız yoksa,motosiklet adına iyi bişeyler yapmak istiyorsanız meydan bizim aga.
    Bir önemli noktada kullanıcı unsuru.İlk kural,motosikletini sevecen aga.Bakımlarını aksatmayacaksın.Kontağı açtın,benzin pompasının devreye girmesini beklemeden marşa basma.Bakımlarda yağ seviyesi ne kadar olacak,filtreler nasıl sökülecek defalarca yazıldı,servis yağ değiştirirken gözün motorda olsun.Unutma hiç bir servis senin kadar ilgilenmez motorla (marka önemli değil).
    CumhurAYAS, kdiner, cnsn ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılan değişikliklerin büyük çoğunluğu mevcut RX3 ü beğenmeyenler içindi zaten.Bu kadar kısa sürede bu isteklere cevap vermekte eleştiri konusu olmaması lâzım.Geçmiş sayfalarda defalarca yazmıştım,eksik,istek,sorun varsa lütfen belgeli(resim,video vs.)paylaşın diye.Pek kaale alan olmamıştı gerçi Bu teklifim halâ geçerli.Gerçekten bu motora ilginiz varsa,önyargınız yoksa,motosiklet adına iyi bişeyler yapmak istiyorsanız meydan bizim aga.
    Bir önemli noktada kullanıcı unsuru.İlk kural,motosikletini sevecen aga.Bakımlarını aksatmayacaksın.Kontağı açtın,benzin pompasının devreye girmesini beklemeden marşa basma.Bakımlarda yağ seviyesi ne kadar olacak,filtreler nasıl sökülecek defalarca yazıldı,servis yağ değiştirirken gözün motorda olsun.Unutma hiç bir servis senin kadar ilgilenmez motorla (marka önemli değil).
    bence de çok güzel ve de olumlu bir şey, bu kadar kısa sürede bazı isteklere cevap verilmesi gelecek adına umut verici.
    ben ilk gördüğümde markasını bilmeden aha da aradağım işte bu dedim. hatta benim için mt 25 tek hedef derken bunu görünce acaba dedim.

benim, lastik, karenaj,usb v.s. ile çok takıntım yok, onlar kolay, beni asıl motor bloğu ikna etmeli, o konuda fikride sizin gibi birinci ağızdan, yani kullanıcılardan edineceğiz inşallah. bu arada hiç uzun yolculuğa (250 km ve üstü) çıktınız mı? eğer çıktıysanız izlenimleriniz nedir?
    bursalıali bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de çok güzel ve de olumlu bir şey, bu kadar kısa sürede bazı isteklere cevap verilmesi gelecek adına umut verici.
    ben ilk gördüğümde markasını bilmeden aha da aradağım işte bu dedim. hatta benim için mt 25 tek hedef derken bunu görünce acaba dedim.

benim, lastik, karenaj,usb v.s. ile çok takıntım yok, onlar kolay, beni asıl motor bloğu ikna etmeli, o konuda fikride sizin gibi birinci ağızdan, yani kullanıcılardan edineceğiz inşallah. bu arada hiç uzun yolculuğa (250 km ve üstü) çıktınız mı? eğer çıktıysanız izlenimleriniz nedir?
    Benden daha fazla gezen şu anda 20bine yaklaşan bi arkadaşım var,oturuş pozisyonu ve sürüş rahatlığı sayesinde yorulma olmuyor.110-120 km hızlarda fısır fısır geziyosunuz.Gidiş dönüş 600 km yol yamıştım,tabela ile selfi yapmak için durdum 250 km den sonra Geçmiş sayfalarda vardı fotolar ve anlatımım.
    cnsn, Metehan07-70 ve bursalıali bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    rx3i evo
    buyrun bu da benim rx3'un mutasyon evrelerinin baslangici ... daha cok kesecek bicecek sey var

kdiner, Metehan07-70, CumhurAYAS ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Öğlen tekrar mondial sayfasında tekrardan motoru incelerken, ''mesaj bırakın'' sekmesi gördüm, birkaç şeyler yazdım,
    15 dk sonra aradılar, motor ile de ilgili iyileştirmeler olduğunu, yetkili servislerin de bu konularda bilgilendirildiğini söylediler.
    inşallah doğrudur.
    hadi bakalım hayırlısı, bu gidişle japonlarla aramız bozulacak... (taki tnr250 gelene dek)
    bursalıali bunu beğendi.

Bugün Bebek sahili ziyaret ettik atımla beraber sonra dönüş bakımı yaptık. Sesi dinlemek isteyenler vardır. Konum itibariyle kapalı bir depoda tutuyorum tam 2.köprü yolu üzerinde biraz yol gürültüsü de var ama motor sesi yinede güzel ses için yeni videolar yükleyeceğim.

bektanist, mitmuallim, polo34 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Bildiğim kadarıyla ilk bakım 400 km, sonrakiler her 2000 km de bir. Acaba bu ilk bakım ve sonraki periyodik bakımlarda servis ne kadar ücret alıyor (ekstra bir harcama olmadan, yağ değişimi vs.)
    bursalıali bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı ozgur42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla ilk bakım 400 km, sonrakiler her 2000 km de bir. Acaba bu ilk bakım ve sonraki periyodik bakımlarda servis ne kadar ücret alıyor (ekstra bir harcama olmadan, yağ değişimi vs.)
    500 750 km sonrakiler 2000 2250 km 4000 4250 km gibi devam ediyor. yağ ücreti ve antifirz ücreti servis ücreti bişey tutmaz ama çok sık gitmek insanı biraz canını sıkıyor.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Sivi sogutma yokmu bunda hava sogutmalilar yag dandik markaysa 1500 castrol falansa 2000 2500 degistirin diyorlar sivi sogutmada dandik yav 3000 iyi yag 4500 5000 de bir mondialin uygulama biraz farkli sanirim
    bursalıali bunu beğendi.

rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Kameram için aldığım göğüs aparatını denemek amaçlı çektiğim bir video oldu yani o sebeple gevezelik yapamadım Büyük üstadın sevdiğim bir şarkısını ekliyeyim dedim.Bu seferlik böyle olsun iyi seyirler Abone OLmayı unutmayın.. ;)
    caca, CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Merhaba arkadaşlar birkaç foto ekleyeyim.

100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

Saat mübarek

bursalıali bunu beğendi.

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bira göbeğimi o
    yok sezgingulmez orjinal
    sezgingulmez ve bursalıali bunu beğendiler.
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

Motosikleti
    mondial rx3 evo

tanışma

mrbalar ben sivastan katılıyorum bir ay önce rx3 aldım ama daha binemedim
    arkadaşlar malum sivas soğuk biraz o yüzden burda fazla bir mosiklet aksesuar satan yer yok, olanlarda çok pahalı
    orta sınıfta bir mont ve dizlik dirseklik almayı düşünüyorum ama görmeden almak zor sizlerden tavsiyelerinizi bekliyorum tşk . kazasız sürüşler dilerim
    bursalıali bunu beğendi.

Artci selesinin yuksekligini soyleyebilir misiniz?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3
    Merhaba arkadaşlar, sele beni oldukça rahatsız etmeye başladı, İzmir'de bildiğiniz döşemeci var mı ?
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)