Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RX3i
    Umarım 2016 modelde ki değişiklikleri bizim motorlarda da yapmak için Mondial yardımcı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

Seneye de BENELLİ TRK 502 gelecek. Bakalım onasıl bir motor. Kaça satılacak
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Arkadaşlar motorda far ayarı yapılıyormuş, bugün farkettim. Ben gibi bilmeyenlere duyrulur. Bugün temizlik yapıyordum, farı silerken fark ettim. Far komple aşağı yukarı dönüyor. Meğer benimki en aşağıdaymış. Ben de aydınlatmıyor diye sis farı almıştım.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Aldığım bayi 300km geçmeden gel yağını değiştirelim dedi bana çok erken geldi ama bir bildikleri var herhalde diye dün 305km ye gelince dün sabah gittim yağını deşitirdik, süzgeçi temizledik yağ temizdi ama hem tapada hem de süzgeçte eser miktarda kirlenme vardı. Ayrıca sağına sonuna baktık vidaları sıktık gerçi gevşeyen bir vida da çıkmadı ama genel bir kontrol oldu, zinciri yağladık biraz sohbet falan 1 saat sürdü. Bu arada iş yerindeki atölyede yaptırdığım gidon yükseltmeyi taktık oturma pozisyonu çok daha iyi oldu. Resmini çekmek aklıma gelmedi ama kısaca tarif etmek gerekirse 30mm yüksekliğinde ve 30mm çapında iki aluminyum parçanın ortasına 12 mm delik deldik. Gidon bağlantı vidaları alyan başlı metrik 12, bunları da 70mm uzunluğunda olanlarıyla değiştirmek gerekiyor. Gidonu yükseltince oturma pozisyonu çok daha rahat oluyor ama gidonu tam sol yapınca tur camı ön fren hidrolik deposuna hafiften çarpıyor keyfe keder.

Bugün de Istanbul'un terörize olan kasvetli havasından kaçmak için tek marş Kadiköy Ağva yaptım sele rahatmış onu anladım. Şile limanından görüntüler ile herkese iyi akşamlar diliyorum.

Bu teknenin ismini tersanedeki stajyerlere yazdırmışlar herhalde.
    chetaq ve bursalıali bunu beğendiler.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorda far ayarı yapılıyormuş, bugün farkettim. Ben gibi bilmeyenlere duyrulur. Bugün temizlik yapıyordum, farı silerken fark ettim. Far komple aşağı yukarı dönüyor. Meğer benimki en aşağıdaymış. Ben de aydınlatmıyor diye sis farı almıştım.
    Bunu tam olarak nereden yapıyorsun hangi vidalar bi resim falan koyabilirmisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı mytheron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba uzun boylu kullanıcıları mevcut mu?
    Bel ağrıları vs ne durumda kullanan arkadaslar varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
    Boyum 195 ve 90kiloyum,kullandığım motor küçük geliyor ve bu sebepten bel ağrıları oluşuyor.
    Benim boyum 196 kilom 95 bu motor zaten tam bizim boylardaki insanlara göre tek sıkıntı tur camı onuda değiştireceğim az kaldı
    mytheron bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial
    Arka canta bana kucuk geldi 3 lu set halinfe onerebileceginiz marka varmi nerden alabiliriz

Alıntı oguzhan8167 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka canta bana kucuk geldi 3 lu set halinfe onerebileceginiz marka varmi nerden alabiliriz
    http://i.hizliresim.com/g8odm3.jpg

çantanın en iyisi gividir nereden alacağın konusu sana kalmış internette çok yerde var ebay la yurt dışından alınabilir
    içine iki kask sığıyor bana bir akraba verdi bunu
    oguzhan8167 bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı CumhurAYAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu tam olarak nereden yapıyorsun hangi vidalar bi resim falan koyabilirmisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Benim boyum 196 kilom 95 bu motor zaten tam bizim boylardaki insanlara göre tek sıkıntı tur camı onuda değiştireceğim az kaldı
    farın sağında ve solunda alyan başlı vida var onları gevşetip farı yukarı veya aşağı hizalayıp sıkararak ayarlıyorsun.
    şu ara biraz yoğunum cumhur nisanda aksilik olmazsa buluşuruz olurmu..
    CumhurAYAS bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farın sağında ve solunda alyan başlı vida var onları gevşetip farı yukarı veya aşağı hizalayıp sıkararak ayarlıyorsun.
    şu ara biraz yoğunum cumhur nisanda aksilik olmazsa buluşuruz olurmu..
    Eyvallah ne zaman müsait olursanız beklerim. Tüm arkadaşlara sesleniyorum istanbul beşiktaş 4.leventte ikamet ediyorum yolu düşen buyursun çayımız kahvemiz yemeğimiz. 24 saat hazır.
    bektanist, mytheron ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Alıntı oguzhan8167 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece topcasei değiştirip problemi çözebilirsin diye düşünüyorum, yan çanlar ayda yılda bir uzun yolculukta gerekli olacak bir ekipman, zaten tümünü set olarak değiştirsen nereden baksan 1500-2000 tutar 10 liralık motora 2 liralık çanta biraz lüks olur kanımca.
    Topcase alternatifi olarak ekteki ürünü önerebilirim.

http://www.feyizoglu.com/SL-45-lt-Arka-Canta-Siyah_49567.html#0

Kullanan arkadaşlar fiyat kalite olarak nasıl bir makina memnun musunuz? Sitede 11.990 tl diyor fiyatına. 12 bin liraya ikinci el inazuma bulabiliriz. Alan arkadaşlara bu motoru aldırtan kriterler nelerdir yazabilirmisizin lütfen. Benimde dikkatimi çekiyor mu araç.

Motosikleti
    Mondial RX3
    Kardeş bi arkadaşa 2015 modelinin sıfırını 10600 e yeni aldık 2016 larda çıkmak üzere pazarlık yap fazla para verme bence hatta zaman zaman ilanlar çıkıyor her ile kargo ile gönderilir diye,motora gelince de her kuruşunu sonuna kadar hekediyor.
    mitmuallim ve bursalıali bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı nazım19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora gelince de her kuruşunu sonuna kadar hekediyor.
    altına imzamı atarım.
    CumhurAYAS, SalihAktas ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Konuya birazda fiziksel olarak bakmak lazım. Arkadaşımda suzuki inazuma var. Boyum 196 cm. Üzerine binince affedersiniz kıçıma kaçmış don gibi minicik kalıyor altımda. Bajaj pulsar desen yine aynı. RX3İ enduro motoru şehir içi kullanım için yan çantaları söktüm zaten uçak gibi gidiyor çantaları söktükten sonra artık korkar oldum motor yandan kanat açıp uçacak diye. Şimdi inazumaya pulsara RX3İ deki gibi tak bakalım çantaları gidiyor mu. Tamam arabanın mercedesi değil bu kabul ama inazumadan pulsardan daha iyi demek gayet mantıklı ve haklı olur.
    bursalıali bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    CumhurAYAS, fedos ve bursalıali bunu beğendiler.

december boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    arkadaşlar 2016 modelini almayı düşünüyorum. 2016 model RX3 evo için bayiler ile anlaşan olursa kaça anlaştığını yazabilirler mi, fiyatlar çok değişiyor bayiden bayiye çünkü.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YENİ TANITIM VİDEOSU
    https://www.youtube.com/watch?v=hZL5tqMD3O0
    [video][/YT]hZL5tqMD3O0[/YT][/url]
    Harika olmuş . almayacak adam bile almak zorundayım diyecek 3 kez izlese. O yüzden 2 kere izledim. Forumda herkes taleplerini yazıyordu başlarda ve "sesimizi duyan yok ki" diyordu ve talepleri buradan duyurmaya çalışıyordu ama ben de dahil olmak üzere taleplerimizin dikkate alınacağını düşünmüyorduk (gerçi ben talepleri telefonda bildirdim dert oldum adamlara). Adamlar dinlemiş ve taleplerin bir çoğunu gerçekleştirmişler gördüğüm kadarıyla. İnşallah detayları da tamamlamışlardır, mesela gösterge panelinde hız göstergesinin sapması (yapılan açıklamalara göre 10 km. civarı ibre sapması), ayaklıkta oluşan ısının kullanıcı ve artçıyı rahatsız etmesi v.b. Bakalım onlarda düzeltildiyse tadından yenir bu makina Bu arada arka çamurluk cuk oturmuş çok güzel görünüyor.
    turkish39, cbr1907 ve bursalıali bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı rebound64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika olmuş . almayacak adam bile almak zorundayım diyecek 3 kez izlese. O yüzden 2 kere izledim. Forumda herkes taleplerini yazıyordu başlarda ve "sesimizi duyan yok ki" diyordu ve talepleri buradan duyurmaya çalışıyordu ama ben de dahil olmak üzere taleplerimizin dikkate alınacağını düşünmüyorduk (gerçi ben talepleri telefonda bildirdim dert oldum adamlara). Adamlar dinlemiş ve taleplerin bir çoğunu gerçekleştirmişler gördüğüm kadarıyla. İnşallah detayları da tamamlamışlardır, mesela gösterge panelinde hız göstergesinin sapması (yapılan açıklamalara göre 10 km. civarı ibre sapması), ayaklıkta oluşan ısının kullanıcı ve artçıyı rahatsız etmesi v.b. Bakalım onlarda düzeltildiyse tadından yenir bu makina Bu arada arka çamurluk cuk oturmuş çok güzel görünüyor.
    Tek derdimiz buydu zaten,isteklerimizi,sorunlarımızı dinleyen bi firma.Çok şükür oldu.İnanmayan çok oldu bişeylerin değişmeyeceğine ve halâ da var.Sonuçta çoğu almayanlar ve asla almayacak olanlar İşin şakası,herhangi bir sorunda gerçekten ilgileniyorlar,bu benim için yeterli.Yeterki,artniyet ve karalama olmasın ki biz de gerçek sorunla,çamur atanı ayırt edebilelim.İnşallah daha iyiye...
    mitmuallim, CumhurAYAS, adanalı ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    RX3i
    Evet bizi dinleyen firma iyi bir şey ama bir tartışma başlatalım. Yeni RX3 ün bizde olmayan pek çok özelliği var ki yurt dışında bu özellikler ile sarılıyor. Mondial keşke 2015 modellerinde de bu değişiklikleri içeren özellikte ki motorları getirseydi. Şimdi biz aldık ama Mondial biraz kandırmış olmadı mı ilk alanları ne düşünürsünüz bu konuda diye ortaya bir tartışma konusu atayım
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    arkadaşlar 2016 modelini almayı düşünüyorum. 2016 model RX3 evo için bayiler ile anlaşan olursa kaça anlaştığını yazabilirler mi, fiyatlar çok değişiyor bayiden bayiye çünkü

Ben 19.03.2016 da adapazarı bayisi ile 11.400 e anlaştım ,400 kapaora verdim.. bekliyorum..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Alıntı ALPAGO72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bizi dinleyen firma iyi bir şey ama bir tartışma başlatalım. Yeni RX3 ün bizde olmayan pek çok özelliği var ki yurt dışında bu özellikler ile sarılıyor. Mondial keşke 2015 modellerinde de bu değişiklikleri içeren özellikte ki motorları getirseydi. Şimdi biz aldık ama Mondial biraz kandırmış olmadı mı ilk alanları ne düşünürsünüz bu konuda diye ortaya bir tartışma konusu atayım

Evet bazı özellikler eklenmiş doğru bu kısmen biraz haksızlık ama bence şöyle düşünmek lazım bende Ağustos 2015 ten beri biniyorum. USB, Çakmak şarjı ebaydan aldım yolda 8+6=14 dolar, ön cam siperi (tur camı) ve bakım için orta sehpayı aradık gönderdiler (serkan yurtal diye bir arkadaş var o gönderiyor tanımayan kalmadı forumda :D ) motor enduro motoru olduğu için tel jant arazideki ufak tefek taş toprak vuruntularını kısmen absorve etmek için var sende benim gibi asfalt kullanıcısıysan ileriki bir zamanda yeni ölçülerde çelik jant alırsın. Tel jantın jant kasnağına bağlantı parçaları çok iyi bir metalden değil gördüğüm kadarıyla hafif paslanmalar var bende. e geriye bir arka çamurluk kalıyor ki o da konumu itibariyle kullanıcıya yada arkçıya değil anladığım kadarıyla daha yatay arkaya doğru yağmur çamur gitmesin diye ki o da banane arkamdan gelen uzak dursun o da onun sorunu. Bence çözülmesi gereken başka konular var. mesela tur camı daha yüksek olmalı. adanalı abimiz paylaşmış bir motor camı firması bilgileri görüştüm 60-65 cm cam 200 tl civarı fiyat dedi alacağım. motoru zorlarmı zorlasın zaten motoru 120 den yukarı geçirmeye çalışmadım hiç çalışmayıda düşünmüyorum. (o da 10 km düşük gösteriyor biliyorsunuz :D ) elcik koruma bir enduro motorunda olmalı oraya gidecek plastiğin kilosu ne kadar. orta sehpa bizim motorun 2 katı daha ağır motorla var büyük eksik.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)