Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu dost ve kardeşlerime yardımım olsun.GOOGLE amcam sağolsun.rx3 evo camı yapan arkadaşlar varmış.
    http://www.motorcami.com/L/1987/2370...ruzgarlik.html
    İşte budur adanalı, çok sağol bundan alacağız demektir. Yalnız bu tip camların sakıncası orjinal camların polikarbonat malzemesi yerine plexi kullanılması ve kaza sırasında diğerlerine nazaran daha kolay kırılıp yaralanma riski yaratması.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi şimdi kabul öyle honda falan gibi bir ses çıkarmıyor ancak sesi güzel bence de bir sorun yok.

Bugün başıma bir olay geldi belki bilenler vardır ama ben benim gibi tecrübesizler için anlatıyorum. Bir problem
    olmamasına rağmen 2 gün yağmur altında kaldı motor sağını solunu sildim yağladım akşam akşam dedim ki
    şu gaz kolunun yanındaki vidayı sökeyim de gaz kolunun arasını WD-40 ile bir yağlayayım daha güzel olsun.
    Bozuk olmayan alet tamir edilir mi edilmez tabi.

Sistem resimde göründüğü gibi çok basitmiş aslında sadece 3-5 tur vidayı sökünce sistemin içindeki lastikler
    gevşiyormuş dolayısıyla bütün takımı çekip alıyorsunuz. Ben vidayı şarjlı vidalama makinesi ile söktüm aldım
    sonra somun içine kaçtı sonra öteki kolu düzgünce söktüm direksiyon borusuna tek sokarak çıkarttım somunu.
    Ben yaptım aman siz yapmayın diye yazıyorum

Motosikleti
    RX3i
    Cumhur Bey merhaba. Allah razı olsun. Hafta sonu aynı hatayı bende yaptım ve konu hakkında tecrübem yoktu. Sayenizde çözebileceğim. Teşekkür ederim

Allah senden de razı olsun arkadaşım ne demek söke taka öğreneceğiz artık yapacak bir şey yok
    bursalıali bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Peki o vidayi gevşetince somun içine düşüyorsa elcik korumayı nasıl takcaz?

takımı boru içinde dağıtmadan komple dışarı alacaksın dışarıda herşeyi bağlayıp geri takacaksın kardeş
    MANKU ve bursalıali bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bir alman atasözü:çalışıyorsa kurcalama.
    CumhurAYAS, ALPAGO72, pizman ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Elcik ısıtma taksak alternatör kaldırır mı acaba. Uygulama yapan veya alternatör çıkış gücü konusunda bilgisi olan var mı

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar aşağıdaki siteyi buldum. Burada rx3 ile ilgili sökme takma, modifikasyon, alçaltma el kitapları gibi onlarca başlık var. Türkçe değil maalesef. Bir göz atın isterseniz. Selamlar.

http://www.chinariders.net/showthread.php?t=14228
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

giresunspor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3İ EVO
    Herkese Selamlar,
    kısaca kendimi tanıtayım; Erkan Şengün istanbul Eyüpte oturuyorum ve yaklaşık 8 yıldır motor kullanıyorum.
    Yaklaşık 1 hafta önce tüm kararsızlıklarıma rağmen RX3 evo aldım.
    Forumada yavaş yavaş göz atıp motorun eksik yonlerini araştırmaya başladım.

İstanbulda ikamet eden arkadaşlar, sigortaya ne kadar ödediler merak ediyorum. Benim önceki dragstarımdan kalan hasarsızlık indirimim olduğu halde 800 TL gibi fiyat çıkıyor.
    bursalıali bunu beğendi.
    ¥¥¥ 28 ¥¥¥

HERKESE KAZASIZ BELASIZ IYI SURUSLER

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor sesi dinlemekten kastımız, acaba ne gibi bir tuhaf ses geliyor, düzgün çalışıyor mu babında, yani sesin güzelliğinde değil, çünkü bu motora gaz verince sanki biyerlerde sıkılmamış vidalar var gibi bir çaldır çuldur ses duyuluyor.
    ve bir tane mondial yetkilisi de sahip çıkmıyor sattığı makinaya.

Motosikleti
    Alıntı giresunspor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selamlar,
    kısaca kendimi tanıtayım; Erkan Şengün istanbul Eyüpte oturuyorum ve yaklaşık 8 yıldır motor kullanıyorum.

İstanbulda ikamet eden arkadaşlar, sigortaya ne kadar ödediler merak ediyorum. Benim önceki dragstarımdan kalan hasarsızlık indirimim olduğu halde 800 TL gibi fiyat çıkıyor.
    Yaş 49, A2 ehliyetim taş devrinden kalma, bununla beraber halihazırda 3 motorum var, ailede 2 de araba var üzerime kayıtlı, sigorta geçmişim tertemiz ona rağmen bana da 800TL çıktı. En ucuzu bu Ergo sigorta Allianz 2200 teklif geçti. Oysa geçen Kasımda kasko değeri 45 bin civarındaki 2011 model 1200GS in yenilemesini 380 liraya yaptırmıştım. Bu arada ortağım pazartesi günü 95 bine 0km 1200GS ADV aldı 990 lira sigorta parası ödedi. Bu iş kör tuttuğunu yapar misali çılgın ötesi bir hal aldı.
    mitmuallim, giresunspor ve jackonbir bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı giresunspor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selamlar,

Tek bi sigortaya bağımlı kalmayın,bir çok sigorta acentesinde aralarında uçurumlar var.Ergo,grupama,hd sigorta uygun fiyatlı olanlardan gözlemlerime göre.
    giresunspor ve bursalıali bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

giresunspor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3İ EVO
    Cevaplar için Teşekkürler,
    Sigorta şirketlerinin elinde oyuncak olduk resmen. en uygun sigorta 801 TL en yüksek sigorta 3200 TL. duyunca şok oluyorum resmen. Kasko bile 500 küsür TL çıkıyor. Bu işi bu noktaya getirenleri Allah ıslah etsin.
    GÖNDEN bunu beğendi.
    ¥¥¥ 28 ¥¥¥

HERKESE KAZASIZ BELASIZ IYI SURUSLER

Merhaba,
    2015 model Kocaeli plakalı evom için Ankara'da 512 TL trafik sigortası yaptırdım. Geçen sene 2013 model Regal Raptor spyder için 35 tl ödemiştim. Farka bakarmısınız her ikiside 250 cc idi.
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Dün akşam mondialin sitesine mesaj attım 2016 modellerle ilgili ,söylenenler sanal efsane mi gerçek mi diye?
    bu sabah saat 10 gibi aradılar şaşırdım açıkcası,
    2016 model Nisan 2016 nın ilk haftasında sevk edilmeye başlanacakmış,
    eksozt, önteker, arak teker, oksijen senserü gibi değişikliklerle gelecekmiş,
    renkleri sormaya unuttum,
    kaydınızı yaptık istediğiniz zaman arayıp bilgi alabilirsiniz dediler..
    motorumu sattım bekliyorum dedim.. mondial ile ilk temasımız olumlu.. sabah ola hayr ola .. vesselam..
    jackonbir bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    benim motor dün 470 km.oldu.kendi servisimde,ilk yağını(500 bakım),YAMALUBE 15/50 full sentetik ile değiştirdik.metal filtreleri temizledik,kağıt olanı yenisiyle değiştirdik.inanın motorun karakteri değişti sanki,gaz yiyişi,çekişi,ataklığı,sesi çoook fark etti.motor adeta çok rahatladı.bütün vidaları elden geçti,kontrolleri yapıldı.bu arada bilmeyenler varsa,ben ADANA'da YAMAHA BİBEROĞLU bayisinde çalışıyorum.kendi ustalarım var,yamahanın orjinal yağı vs.var,insanın elinde böyle bir imkan varken kullanmalı,değil mi?
    CumhurAYAS, turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    http://www.mondialmotor.com.tr/model.../yeni-rx3i-evo

İnsanların mevcut olanı beğenmeyip değişiklik istedikleri yeni RX3 siteye konmuş. Hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Bu arada benimki taaa güzel
    CumhurAYAS, zapalka, konig ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

3. resim sağ taraftaki çantanın altı tozlu

derdini seveyim diyebilirsiniz de; kardeş fotoğraf çekiyorsun,siteye koyuyorsun bari silseydin
    turkish39 ve CumhurAYAS bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fiyat da 11990 olarak açıklanmış eskisi ile arada 400 lira fark var, yeni modeldeki farklar yabana atılır gibi değil, yeni modelininin çıkacağını bilsem 15 gün daha beklerdim neyse elimizdekini kazasız belasız keyifle kullanmaya bakalım biz.
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)