Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de bu işin zevki biraz da yeni ve denenmemiş motorlara şans verip, iyilerini bulmakta. Motor güzel olursa, sorunsuzsa sıfırını almak gibisi var mı ? 15 - 20 yaşında Transalp veya TDM insana o heyecanı yaşatabilir mi ?
    çok detaya girmiyim muhalefette olmıyım yeni dediğin motor neye göre yeni amerikayı yeniden keşfetmek gibi bir şey.. yapılması gerekeni zaten büyük markalar şahsi fikrim yapıyor.. büyük derken illa japon anlaşılmasın artık korelilerde büyük taiwan'lılarda hintliler bile.. adamlar dtsi 3 bujili motor üretiyor diğeri taiwanlı seramik motor üretiyor v.b en azından adamlarda teknoloji bağımsız bir tasarım bir bakış açısı var..

çinlilerde umarım bu mantaliteye ulaşırlar.. cf motor gerçi bu konuda elinden geleni yapan bir firma ama bana kalırsa teknolojisi hala çok geride.. benim fikrim en azından..

15 - 20 yaşında Transalp veya TDM insana o heyecanı yaşatabilir mi ? yazmışsınız fazlasını bile yaşatır..

o motorlardaki kalite şu anda aynı akranlarında üretilen sıfırlarında yok bu yüzden zaten eski motorlara bir yönelme var .. garajlara tamirhanelere giderseniz çoğunda içerde revizyona girmiş bir yada iki motor görürsünüz arızadan değil çoğu sıfırlayıp binme niyetinde sıfırdan revize ediyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bana göre bu motor Çin motorlarındaki ilerlemenin çok güzel bir örneğidir. Ayrıca 250 cc bu segmentteki enduro açığına da çare olacak. Benim heyecandan bahsettiğim şey sadece kalite değil. Eski motor toplamak hobi işidir, kimine çok zevkli gelir kimisi de hiç uğraşmak istemez. Mesela ben kesinlikle eski motor kullanmayı düşünmem ama 1960'lı model bir otomobilim olsun isterdim. İstemememdeki en önemli sebep de yakıt tüketiminin fazla olmasıdır. Bir TDM'yi alıp şehir içinde işe gidip gelme amaçlı kullanamazsınız. Ayrıca yine kişisel zevkimdir, tümünü görüntü olarak çirkin buluyorum.

Bir de şu var ki bu motorları kimse almazsa bu markalara kimse şans vermezse bunlar nasıl gelişecekler ? 50 sene önce Japonlara o şans verilmeseydi şu anda bu durumda olmayacaklardı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    küçük hacimde enduroya bende sıcak bakıyorum ama küçük derken gene bir 400cc olması lazım bence. enduro yükü çok çeken makine demektir çantaları bavulları artıçısı artı uzun yolda sıkıştırması o işin üstesinden bana göre 250 lik bir makine gelmesi zor iş.. zaten bence herhalde 100 yıldır bunu benim gibi japonlar falanda görmüşki o segmentte ufak hacim üretmemiş..

ek olarak işe gidip gelmelik motor başka zevk keyif motoru başka.. eski motorlarda uzun yolda fazla bir şey yakmıyor tam aksine ufak hacimliler uzun yolda çok sıkıştırmakdan fazla yakıyor.. tipe gelince bence çok güzelleri de var thundercat,africatwin,f650gs,cbr954rr,cbr600f,98 model zx9r'lar katana'lar,vfr 800'ler . v.b ..
    halilom ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebook sayfasından bir kullanıcı yorumu :

"İlk yakıt ölçümünü yaptım 17 kuruş tamamen şehir içi ve devirli kullanimda bıraz ekonomik yani düşük performansla kullanılır ise 15 kuruş hatta daha altına inebilir..... max.hiz 140 yaptım titreşim durumu yok bu sevindirici. .."

Bu yazdığı değer (17 kuruş) 100 km'de yaklışık 3.7 litreye karşılık geliyor ki bence gayet iyi. Üstelik motor henüz rodajda...
    Slm dostum 120 ile giderken 6 vites de kaç bin devirde gidiyor

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Selamunaleyküm ağalar,biraz sahifeyi renklendirelim.Şu an motosikletim rodajda olduğundan,havaların bozuk ve işimin yoğunluğundan geniş bir değerlendirme yapamıyorum.Bugün Kırklareli,Edirne,Lüleburgaz,Pınarhisar,Evreneseki z civarından gelen arkadaşlara motosikleti gösterme şansım oldu.İleriki zamanlarda daha detaylı paylaşımlar gelecek.Tekeriniz düz bassın.

cenkito, rebel_punto, halilom ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kakalite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    usta yorumlarını bekliyoruz eğer çin önyargısını kıracak bi motorsa bu yazın sonuna hemen alcam bitane
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf150
    Asıl benim beklediğim gerçek bir test videosu, altın elbiseli gibi bir video
    Böyle reklam kokmayan...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki Turkish39 baya sağlam bi indirim yaptırdı bayiiye...
    Mondici kızlar bu siteyi takip ediyorlar zaten, bence reklam olsun diye verdiler motoru, hem bu sayede sürekli kendilerine giydiren bir sesi daha kesmiş olacaklardı.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm dostum 120 ile giderken 6 vites de kaç bin devirde gidiyor
    Bilmiyorum, motorun kullanıcısı değilim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Emre abi hayırlı olsun kazasız belasız nice kmlere yanlız 2 elde zararın büyük olacak olurda ilerde satmak istersen ben alıcıyım
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf150
    2. eli 7/8 binlerde olur herhalde

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yahu arkadaşlar,motorum daha 300 km lerde,nesini anlatayım ? Bu arada turkish 39 hep aynı,kimse bedava motor da vermedi ve almaz da.Zamanında bajaj alabilmem için paramı kalanını tamamlamak isteyen arkadaşlar dahi oldu sağolsunlar.3 gündür kimseyi kırmamak için,merak eden ne kadar motosiklet sevdalısı varsa hepsine test sürüşü yaptırıyorum.Zamanında ben de test ettiğim için yapacak bişey yok.Bu motoru ticaret motoru olarak ta almadım zaten.2. eli çok bilmiş motorcular yüzünden yerlerde olmasın diye motorum teste açık.Eğer reklâm kokuyosa bu hareketler ne mutlu.Büyük kanallarda dakikasına en az 500 bin 1 milyon harcayıp bunu motor parasına doları bahane edip itelemektense,ben bedavaya reklâm yaparım.Benden sonrakiler de bu fiyata alabilsinler.İnsanlar bu motoru merak ediyor,50-100 km uzaktan geliyor,testte mi ettirmiyak. Turkish39 mondialde de bişeyler değiştirecek inşallah.Bu arada altınelbiseliadam çan çin çonlara zaten bakışaçısı belli.Pulsarda bile tahta dediği plastik,ABS çıktı.Pulsarda Arka kayıyo dedi,R25 de yere yapıştı
    Benim mondialde tek önyargım SERVİSLER ve kolay kolay bu önyargım kırılmayacak gibi.Bekleyip göreceğaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondici kızlar bu siteyi takip ediyorlar zaten, bence reklam olsun diye verdiler motoru, hem bu sayede sürekli kendilerine giydiren bir sesi daha kesmiş olacaklardı.
    10450 verecem,sorun yaşayacam,sesim kesilecek

Bak açtığım konuya ve destekçilere http://www.motosiklet.net/forum/moto...in-var-mi.html

Cebimde sattığım motorun parası dahil 4300TL ile en çok eleştirdiğim firmanın motorunu aldım.Eleştiri derken,bilhassa servisleri.Fiyat açısından bana göre doların gidişatına göre fiyat yapmışlar.Motor gelmeden ya da geldikten sonra ittirmeyelim diye düşünmüş olabilirler.Haklıysam sesimi biraz zor keserler.Sorun yaşamak kim isterki.Hele benim gibi geliri düşük benim gibi bi dünya insan varken.Neyse zaman herşeyin ilâcı.Fakat bu ithamlar kalbimi kırmıyor değil.Kimseye bu motoru zorla aldıracak değilim,bu yüzden merak edenlere test fırsatı veriyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre abi hayırlı olsun kazasız belasız nice kmlere yanlız 2 elde zararın büyük olacak olurda ilerde satmak istersen ben alıcıyım
    Eyvallah kardeşim sağolasın.İnşallah uzun yıllar kullanmak nasip olur.[COLOR="Silver"]
    almpoz bunu beğendi.

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

10450 verecem,sorun yaşayacam,sesim kesilecek

Bak açtığım konuya ve destekçilere http://www.motosiklet.net/forum/moto...in-var-mi.html

Cebimde sattığım motorun parası dahil 4300TL ile en çok eleştirdiğim firmanın motorunu aldım.Eleştiri derken,bilhassa servisleri.Fiyat açısından bana göre doların gidişatına göre fiyat yapmışlar.Motor gelmeden ya da geldikten sonra ittirmeyelim diye düşünmüş olabilirler.Haklıysam sesimi biraz zor keserler.Sorun yaşamak kim isterki.Hele benim gibi geliri düşük benim gibi bi dünya insan varken.Neyse zaman herşeyin ilâcı.Fakat bu ithamlar kalbimi kırmıyor değil.Kimseye bu motoru zorla aldıracak değilim,bu yüzden merak edenlere test fırsatı veriyorum.

Kalbinin kırılmasına gerek yok, forumdaki bir takım denyo ruhlu arkadaşın söylemeye çalışıp söyleyemediğini söyledim ben ve sende bu vasıta ile cevap verdin.

Cebrail mescide gelip, oradaki insanların aklında olan ancak sormaya utandıkları soruları ( işte karımızı yiyebilir miyiz, öldükten sonra kaç saat daha ........ vs ) insan kılığına girerek Hz. muhammed'e sorarmış. Ben methodology kopyaladım sadece.

Yalnız ara sıra aklıma da düşmüyor değil şakayla karışık, Mondi gibi neydiün belirsiz bir firmadan 2-3 liralık motor alınır, amenna ama satamayacağını bildiğin bir motoru niye alırsın? Anlamadım.

10500'e aldın, 7500 e satılık desen kimse ahizeyi kaldırıp aramaz. Şu motorun kullanıcı kitlesi üç aşağı beş yukarı bu forumda var sadece ve bunun dışındaki insanlara satmak çok zor.

Şu an 10-12 biriktirdim ve pusudayım, 5 e verseler de satamayacağımı bildiğim için bir daha hayatta Mondi almayacağım. Torunumun torununa da vasiyetimdir.

Pulsar 200 RS bekliyorum, dedikleri fiyata çıkarırlarsa ilk müşterileri benim, yok fiyatta güncelleme yaparlarsa 2013- 2014 Inazuma bakacağım.

Böyle bir motorun reklamını yapmak sureti ile gençlere kötü örnek oluyorsun, resmen ben yandım onlar da tutuşsunlar demek bu. Yazın yolum kırklareli'ne düşerse bi tur binerim ama.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni alan arkadaşlarıma hayırlı uğurlu olur İnşaallah .8.500 TL yi duyduğumda bende çok ilgi göstermiştim. Fakat geçen hafta,pulsar 200 ns aldım. Umarım Allah utandırmaz...
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalbinin kırılmasına gerek yok, forumdaki bir takım denyo ruhlu arkadaşın söylemeye çalışıp söyleyemediğini söyledim ben ve sende bu vasıta ile cevap verdin.

Cebrail mescide gelip, oradaki insanların aklında olan ancak sormaya utandıkları soruları ( işte karımızı yiyebilir miyiz, öldükten sonra kaç saat daha ........ vs ) insan kılığına girerek Hz. muhammed'e sorarmış. Ben methodology kopyaladım sadece.

Yalnız ara sıra aklıma da düşmüyor değil şakayla karışık, Mondi gibi neydiün belirsiz bir firmadan 2-3 liralık motor alınır, amenna ama satamayacağını bildiğin bir motoru niye alırsın? Anlamadım.

10500'e aldın, 7500 e satılık desen kimse ahizeyi kaldırıp aramaz. Şu motorun kullanıcı kitlesi üç aşağı beş yukarı bu forumda var sadece ve bunun dışındaki insanlara satmak çok zor.

Şu an 10-12 biriktirdim ve pusudayım, 5 e verseler de satamayacağımı bildiğim için bir daha hayatta Mondi almayacağım. Torunumun torununa da vasiyetimdir.

Pulsar 200 RS bekliyorum, dedikleri fiyata çıkarırlarsa ilk müşterileri benim, yok fiyatta güncelleme yaparlarsa 2013- 2014 Inazuma bakacağım.

Böyle bir motorun reklamını yapmak sureti ile gençlere kötü örnek oluyorsun, resmen ben yandım onlar da tutuşsunlar demek bu. Yazın yolum kırklareli'ne düşerse bi tur binerim ama.
    Valla benim gibi dur bakalım şu motor şu fiyata gelirse alırım dersen motorsuz kalırsın.Az çok beni takip ettiysen her zam konusunda böğürüp durdum.Sonuç??? Motosiklet kullanıcıları bile arkamda durmadı.Herkes satıcı olmuş.Forum dışından bir dünya arkadaşım oldu bir haftada.Her yere davet ediliyorum,bi o kadar bana geliyolar.Yahu forumdan bir vatandaş motoru almış,az çok merak eden de var,bu motorun ömrünü,ikinci el fiyatını tartışmak için çok erken.Üzerine basa basa yine söylüyorum.En ufak bi olumsuzluğunu paylaşacam.Bu motoru alırken kimseden para istemedim,kimse al diye de zorlamadı.Hiç bir zaman da kimseye onu alma bunu al demedim.Tek amacım kendim mondialden kurtulamadığım için,mondialdeki olumsuzlukları düzeltmek için çabalamam şart.İsteyen yanımda olur,isteyen karşı olur.
    almpoz, Naci63, logaritma ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Turkish39 hayirli olsun abicim. Yeni gördüm.

Tekerine taş değmesin.
    turkish39 bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim gibi dur bakalım şu motor şu fiyata gelirse alırım dersen motorsuz kalırsın.Az çok beni takip ettiysen her zam konusunda böğürüp durdum.Sonuç??? Motosiklet kullanıcıları bile arkamda durmadı.Herkes satıcı olmuş.Forum dışından bir dünya arkadaşım oldu bir haftada.Her yere davet ediliyorum,bi o kadar bana geliyolar.Yahu forumdan bir vatandaş motoru almış,az çok merak eden de var,bu motorun ömrünü,ikinci el fiyatını tartışmak için çok erken.Üzerine basa basa yine söylüyorum.En ufak bi olumsuzluğunu paylaşacam.Bu motoru alırken kimseden para istemedim,kimse al diye de zorlamadı.Hiç bir zaman da kimseye onu alma bunu al demedim.Tek amacım kendim mondialden kurtulamadığım için,mondialdeki olumsuzlukları düzeltmek için çabalamam şart.İsteyen yanımda olur,isteyen karşı olur.
    çabalarını yapmak istediğini ve dürüstlüğünü takdir ediyorum.. ama mondialin bile maksiumumda yapabiliceği düzeltmeler sınırlı neticede sıfırdan mühendisliği ve yapısallığı ile motor imal eden bir firma değil en azından ben öyle biliyorum.. onlarda çinlilerden alıyorlar..
    mesela şunu düzeltin yanlış yapılmış dediğinde eğerki çinlinin elinde o mühendislik bilgisi argesi yoksa düzeltemiyceklerdir yarım yamalak yamalarla geçiştiriceklerdir.. bu olmayan bir şeyde değil yıllardır kronikleri sorunları düzeltilememiş çinliler var.. düzeltemeyince işin kestirmesine kaçıp o modeli üretimden kaldırıp yerine başka bir şey getirtiyorlar.. bu dediğimin mondial ile ilgisi yok genel çinliler için diyorum.

çinlilerinde mühendislik bilgisi malzeme kalitesi yıllardır ne yazık ki ortada hala dünya markalarının almanı japonu hatta korelisinin bile en az bana göre 10 sene gerisindeler.. bunlar benim fikirlerim tabiki.
    turkish39, ismo61 ve nokiaxxx bunu beğendiler.

MKAYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 1200 Z
    Zuzuuw rumuzlu arkadaş Pulsar 200 RS beklediğini söylemişsin pulsarın 200 NS - SS - AS modellerinin resimlerini internette buldum ama pulsar 200 RS sini göremedim nasıl bir şey bir resmini koysan da görsek yoksa işkembei kübradan salladınmı naptın.

Alıntı MKAYHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zuzuuw rumuzlu arkadaş Pulsar 200 RS beklediğini söylemişsin pulsarın 200 NS - SS - AS modellerinin resimlerini internette buldum ama pulsar 200 RS sini göremedim nasıl bir şey bir resmini koysan da görsek yoksa işkembei kübradan salladınmı naptın.
    Sayın düdüklü makarna kardeşim, Pulsar 200 SS dediğin motorun asıl ismi RS 200'dür.

Cenab-ı Hakk'ın rahmetine sığınarak, İşkembe-i Kübra'dan sallamayalım lütfen, ha meydan boş diyorsan, buyur gel beraber sallayalım.
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motosikleti sanki dünyada ilk bizde satılmış gibi yorumluyorsunuz. Bu motorun bir dolu inceleme yazısı ve videosu var. Kimse çözülemeyecek, önemli bir sorundan bahsetmemiş.

Çinlilerin mühendisliği hiç de öyle 10 sene geriden falan gelmiyor. Sadece bu alanda yeterli tecrübeleri yok. Birileri çıkar da adamların 2005 senesinden beri yol katedmediklerini iddia ederse, hiçbir şey bilmiyordur. Kalburüstü motorlarında titreşim sorunlarını büyük oranda çözdüler. Neredeyse tüm iyi modellerde çift disk fren var, dijital gösterge var. Artık motorlarında enjeksiyon kullanma dönemi başlıyor. Bundan sonraki adım da ABS olacaktır. Bunları yapabilmek için ciddi mühendislik gerekir. Bunları yapıp fiyat artınca da "Çin motoruna o paralar verilir mi" dememek lazım çünkü o Çin motoru artık bildiğimiz Çin motoru değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)