Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    o maket bıçağını nasıl çekti öyle dış lastiğe zarar vermekten korkmadan ?
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Trakyaya kış geri döndü bu aralar ben de biraz motorla ilgineyim dedim

2 Adet castrol 15/50 yağını değiştirdim

önceki yağım motul 10/50 idi 3000 km kullandım vitesler iyice kötüşleşmişti

sonrasında ise mercek yuvasını deldim içine led ampul taktım kafesli

bursalıali ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trakyaya kış geri döndü bu aralar ben de biraz motorla ilgineyim dedim

2 Adet castrol 15/50 yağını değiştirdim
    https://i.hizliresim.com/k97mNv.jpg

önceki yağım motul 10/50 idi 3000 km kullandım vitesler iyice kötüşleşmişti

sonrasında ise mercek yuvasını deldim içine led ampul taktım kafesli

https://i.hizliresim.com/ZXjmb0.jpg

https://i.hizliresim.com/r5XnPB.jpg

https://i.hizliresim.com/qdQV73.jpg
    Mercek led ampul aydınlatmada fark oluşturdu mu mert bey?
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mercek led ampul aydınlatmada fark oluşturdu mu mert bey?
    evet oluşturdu fakat yolda kullanılacak bir ampul takmadım ben ışığı çok yayıyor
    bursalıali, mitmuallim ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    İnternette gezinirken kendimi sürekli Rx3 sayfasında buluyorum.

İkinci ellere bakmaya başladım iyice.

Bu meretin ABS siz modellerinde CBS varmıydı?

Motosikleti
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternette gezinirken kendimi sürekli Rx3 sayfasında buluyorum.

İkinci ellere bakmaya başladım iyice.

Bu meretin ABS siz modellerinde CBS varmıydı?
    abs li kullanıyorum cbs yok

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ufuk Hocam cbs hiç bir modelde yok. Acizane ufacık bir öneri. Eski patronum ((insan aldığı aracı -- 10 yıl kullanırım --diye almalı )) diyordu . Amma ve lakin , şol garip gibi yaşamının son çeyreğindekiler için bu süreyi biraz kısa kesmek , tolore edilebilir . Hocam latife idi. Hürmetlerle.
    ufoz ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufuk Hocam cbs hiç bir modelde yok. Acizane ufacık bir öneri. Eski patronum ((insan aldığı aracı -- 10 yıl kullanırım --diye almalı )) diyordu . Amma ve lakin , şol garip gibi yaşamının son çeyreğindekiler için bu süreyi biraz kısa kesmek , tolore edilebilir . Hocam latife idi. Hürmetlerle.
    Araba olayında 10 yıl kullanmak için almak tamamda ben motosiklette galiba tarzımı tam çözemedim.

İyisimi havalar düzelsin biraz. İş yerinin orada bir komşu var. Oğlu RX3 kullanıyor. Onunkini şöyle ıncık bıncık kurcalayıp bir iki gün süreyim. Yoksa bir tur denemekle bu iş olmayacak.

Motosikleti
    Ufuk Hocam , çok yakın bir tarihte ( henüz günü belli değil ) 7. operasyon için kısa bir müddet demir atımdan ayrı kalacağım. Bu süre içerisinde evomu
    size tahsis edebilirim.
    ufoz, Kazım TOKMAK ve chetaq bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ufuk Hocam , çok yakın bir tarihte ( henüz günü belli değil ) 7. operasyon için kısa bir müddet demir atımdan ayrı kalacağım. Bu süre içerisinde evomu
    size tahsis edebilirim.
    Ali bey,
    Öncelikle Allah şifalar versin.
    Nazik teklifiniz için çok teşekkür ederim.
    Muhtemelen 2 ay içerisinde Bursada bir yarışmaya geleceğim.
    O zaman hem sizinle tanışmak hemde hala tecrübe edememiş olursam RX3 ü denemek isterim.
    Tekrar teşekkürler...

Not : Bu arada fuar resimlerini gördüm

Not 2 : Şu aşağıdaki gibi videoları izleyince RX3 damardan zerkedilmiş gibi bünyeyi sarıveriyor

Kazım TOKMAK bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    size tahsis edebilirim.
    Ali abicim çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.. sen iyi olda ..

Bakdınmı bu arada fuarda modellere beğendinmi yeni rx3s i yoksa başka modellere gönlün kaydımı.

ufoz rx3 şu anda piyasada alınabilicek 250 likler içinde en ideal ebduro tipi motor.. benelli ye bir ümit bağlamışdım ama aradaki fiyat farkına değmez neticede oda tek silindir.. üstüne rx3 çantasıyla bir sürü aksesuarlarıyla geliyor..

şu Rx3 hala 300cc yapan olmadı dimi kitini alıp aliexpress den falan..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    @logaritma
    Bende TRK251 iyi fiyattan girer diyordum ama çantasız demirsiz 23.000 fiyat saçma olmuş.
    Üstüne demir, çanta ve çantaların ruhsata işletilmesi için yapılması gereken işlemler 4.000 tl tutar. Motor gelir 27-28 bine.
    Kuba'nın taktiği sanırım şu.
    Motor mayısta gelecek. Dolar o zamana kadar artar diyor, yüksek kurdan hesap yapıyor. Yüksek kurdan satıyor bir kısmını sonra kampanyaya abanıyor.

BN125 ocak 2018 de açıklandığı fiyattan satıldı ağustosta neredeyse.
    Sonra indirimler geldi.

Hoş bir taktik değil.
    Bu adamlar Benelli satmak istemiyorlar.
    BN125 'e de aynını yaptılar.

Rx3 hakikaten en ideal 250 lik enduro.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bugün aynı konu açıldı arkadaşda düşünüyordu benelliyi fiyatı görünce onun hesap seninkinden bile fazla çıkdı o üstündeki lastiklerle sürmez hayatta ya michellin pirelli metzeller falan olucak ,çantalar ,koruma demiri, led sis farları falan derken onun hesabı 7-8 bin lirayı bulmuşdu yani 23 ün üstüne 7-8 daha ekle motor onun hesabında 30 lara geliyordu..

oda onun yerine rx3 alırım hem daha ucuz oda abs'li her şeyide aksesuar olarak üstünde bir lastik atar yoluma bakarım falan dedi..
    bursalıali, Kazım TOKMAK ve manad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ufuk Hocam gönül daha nelere , nelere kayıyor da imkan diyor ki; Ali sen elindekini kaçırma. Makinelerin her biri muhteşem . Hele hele o rx3s yok mu ?
    Cigerimi del eyledi , yaktı yıktı kül eyledi . Bakalım hele bir o ufacıcık katarakt operasyonunu bir atlatalım . Sonrasında ekonomik vaziyetleri de bir
    hale , yola koyabilirsek inşaallah 2020 de rx3s düşünürüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Ufuk hocam rx3i ,artçı konforu olarak da İnazuma ve Vstroom 250 den hemen sonra üçüncü sıraya oturur. İmkan bulabilirseniz hanım kızımız da sizin artçınız olarak evoyu bir denesin . Beğeneceği kanaatindeyim. Ha baktınız Küçük Hanım beğenmedi, o zaman rx3i sayfasını ebedi olarak kapatırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Logaritma , iyi dileklerini aktaran bütün arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler. 300 cc konusunu en çok Sen ve Bektan paylaşmıştınız. Şimdi diyelim bu işlemi
    yapabilecek ustayı ( Özkan ) bulduk. + Malzemeleri getirdik ve yaptık . Motorumuz oldu 300 cc ve atıyorum 32 hp. Bu arada T.C. de 300 cc altı motosikletlere otoyol yasağı kanunu çıktı. Ben motorumun trafikteki kaydını 300 cc olarak değiştirebilecek miyim? Sanki biraz halamın bıyıkları olsa
    amcam olur mu ? Gibi oldu ya neyse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Benelli elemanlarına sorduk fuarda . Arkadaş bu Mondial evo 18000 tl siz diyorsunuz çıplak 23000 tl biraz fazla değil mi? Elcevap ; Biz İtalyan motoru
    satıyoruz, Çin motoru değil dediler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    300cc performans neticesini açıkcası merak ediyorum çünkü motor 188kg ağır 300cc tahminim çok iyi toparlar motoru kendine getirir kasayı .. düşüncem o yönde en azından.. ruhsata işletilmez o anlaşılmaz bile zaten dışardan... yapan bilir ancak.. dışardan neticede blok motor aynı içindeki silindir silindir kafası falan değişiyor..

Benelliye gelince benellinin sadece ismi italyan merkezi italyada üretim yeri fabrikası çinde.. amerikan sitelerinde yabancı avrupa sitelerdede çin malı diye geçiyor.. yanlışım varsa birisi düzeltir..
    Kazım TOKMAK, bursalıali ve manad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ben de aynı şeyleri anlatmaya çalıştım arkadaşa , lakin kendi amir ve patronları nasıl anlattılarsa , O , nokta . Konu kapanmıştır.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Herkese merhabalar abilerim.

Cumartesi günü ön fren disk ve balata takımını değiştirdim 158 TL ön disk 41 TL ön balata , kargosu vs hepsi içinde toplam 207 liraya geldi.

Diskin vidaları fabrika tarafından loctite ile sabitlenmiş olduğundan ve vida başları çok sığ şekilde alyan olduğundan dolayı havalı tabancayla bile sökmek mümkün olmadı.

Bu nedenle vidaları kaynaklayarak sökmek zorunda kaldık.

sonra uygun vida bulup taktık.
    Şimdilik tutuşu biraz zayıf (sanırım hem disk hem balata yeni olduğundan alışma döneminde)
    Zamanla alıştıkça oturacaktır kanaatindeyim.

Pazar günü de daha önce aliexpressten getirdiğim jant teli pipetlerini taktım. Gayet hoş durdu.

Ön tekerinkileri takmak gayet kolay bir tane telin ölçüsünü alıp hepsini ona göre kesip takıyorsunuz sıkıntı yok.
    Ama arka teker telleri birbirine bastığı için bıdı bıdı her tel parçası için uğraşmanız gerekiyor. Çünkü bir telin pipetini tek parçada takamıyorsunuz, Pipeti kesip iki parça halinde takmanız gerekiyor. Toplamda yaklaşık 2 saat sürüyor. Yani benim gibi eşinizden yarım saatlik işim var diye izin alırsanız haberiniz olsun işiniz bittiğinde eve döndüğünüzde gözlerindeki ifade yarım saat dedin 2 saat oldu şeklinde olabiliyor.

Tecrübeyle sabittir.
    maktama, Mertcan39, Ali Çimen ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bilgide faydalı oldu,ben toplan 2 bilye zannediyordum.. teşekkürler..
    Emin olamadım ama 6202 idi sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar abilerim.

Cumartesi günü ön fren disk ve balata takımını değiştirdim 158 TL ön disk 41 TL ön balata , kargosu vs hepsi içinde toplam 207 liraya geldi.

Diskin vidaları fabrika tarafından loctite ile sabitlenmiş olduğundan ve vida başları çok sığ şekilde alyan olduğundan dolayı havalı tabancayla bile sökmek mümkün olmadı.

Bu nedenle vidaları kaynaklayarak sökmek zorunda kaldık.

https://i.hizliresim.com/P1Nqp9.jpg

sonra uygun vida bulup taktık.
    Şimdilik tutuşu biraz zayıf (sanırım hem disk hem balata yeni olduğundan alışma döneminde)
    Zamanla alıştıkça oturacaktır kanaatindeyim.

Pazar günü de daha önce aliexpressten getirdiğim jant teli pipetlerini taktım. Gayet hoş durdu.

https://i.hizliresim.com/7adkY5.jpg

Ön tekerinkileri takmak gayet kolay bir tane telin ölçüsünü alıp hepsini ona göre kesip takıyorsunuz sıkıntı yok.
    Ama arka teker telleri birbirine bastığı için bıdı bıdı her tel parçası için uğraşmanız gerekiyor. Çünkü bir telin pipetini tek parçada takamıyorsunuz, Pipeti kesip iki parça halinde takmanız gerekiyor. Toplamda yaklaşık 2 saat sürüyor. Yani benim gibi eşinizden yarım saatlik işim var diye izin alırsanız haberiniz olsun işiniz bittiğinde eve döndüğünüzde gözlerindeki ifade yarım saat dedin 2 saat oldu şeklinde olabiliyor.

Tecrübeyle sabittir.
    Elinize sağlık hocam. Fren diskiniz çukurlaşmış mıydı hocam yoksa fren performansından mı memnun değildiniz?

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO

Bizim motorların orta ayak derdine çare olabilecek bir tasarım mı acaba?
    Kazım TOKMAK ve bursalıali bunu beğendiler.

Eklerseniz 05389250825
    Kazım TOKMAK ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)