Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Ben bu rx4 işini bir türlü çözemedim, ne bir yerde video su var nede bi resmi (fuar resimleri hariç) . 2017 de gelecek deniliyor ama ben hiç ihtimal vermiyorum. Hatta böyle motorun üretildiği ve eretilecigenden bile şüpheliyim. Umarım fazla abartmamışımdır.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu rx4 işini bir türlü çözemedim, ne bir yerde video su var nede bi resmi (fuar resimleri hariç) . 2017 de gelecek deniliyor ama ben hiç ihtimal vermiyorum. Hatta böyle motorun üretildiği ve eretilecigenden bile şüpheliyim. Umarım fazla abartmamışımdır.
    Ben fuar resimlerinide görmedim... güzelmi? Neye benziyo? 400cc mi? Aklımda deli sorular... kandırılıyormuyuz acaba��
    bursalıali bunu beğendi.
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben fuar resimlerinide görmedim... güzelmi? Neye benziyo? 400cc mi? Aklımda deli sorular... kandırılıyormuyuz acaba��
    Kandırılıyorsunuz çünkü 450cc gerçekte ve işin ilginç yanı zongshen en büyük satış noktalarından biri olan Csc http://www.cscmotorcycles.com firmasının listesinde Rx3 2017 olarak bulunmamakta. Acaba 2017 de Rx3 üretimi 250cc segmentinden Rx4 450cc segmentine kayıyor olabilirmi yani Rx3 üretimi sonlandırılıyor olabilirmi emin değilim ama sanırım zongshen yavaş yavaş ağır abiler noktasına geçiş yapıyor olabilir.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kandırılıyorsunuz çünkü 450cc gerçekte ve işin ilginç yanı zongshen en büyük satış noktalarından biri olan Csc http://www.cscmotorcycles.com firmasının listesinde Rx3 2017 olarak bulunmamakta. Acaba 2017 de Rx3 üretimi 250cc segmentinden Rx4 450cc segmentine kayıyor olabilirmi yani Rx3 üretimi sonlandırılıyor olabilirmi emin değilim ama sanırım zongshen yavaş yavaş ağır abiler noktasına geçiş yapıyor olabilir.
    http://www.motosikletsitesi.com/wp-c...4-Enduro-6.jpg
    Harbiden güzelmiş.. bu gelirse 2017 fuara süpriz olur bence.... trk502 alacana bunu alirsin yariyariya fiyat fark eder... ben begendim bunu
    bursalıali bunu beğendi.
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bildiğim kadarıyla hiç bir firma bir tek model üretimle hayatına devam edemez. Her firmanın 2000-3000 liralık müşterisinin yanında alımgücü çok daha kuvvetli başka sınıftan müşterileri de vardır. Ali 3000 liraya motor alamazken Veli 8000 lirayı gözünü kırpmadan verir. Ahmet 15000 TL'yi zorlanarak da olsa tamamlarken, Niyazî Bey 95000 liraya
    Goldwing alır. Üreticiler her alıcının talebine ,gücüne göre ayrı ayrı modelleri üretmek
    zorundadır. Bu sebeple RX1 - RX3İ ve RX4İ hep birlikte bizlere satılmaya devam edecektir.
    Kullanıcılar olarak UMA 'yı Fuarda görmeyi arzu ediyoruz. Sevgiler ve SELAMLAR
    gokangunes bunu beğendi.

mrb lastik konusunda ANLAS almanı tavsiye ederim uygun fiyata yüksek kalıte türkiye sartlarına göre üretiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:04 ----------

Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim abim,

daha kazasız belasız nice sürüşlere inşallah.

bende nasipse 2016 model ile aranıza katılırım. piyasada bi kaç satıcı ile görüştüm.

Lastik konusunda yardım bekliyorum. Asfalt ağırlıklı uygun fiyat lastik önerisi lütfen. (anlas, michelin olur)

şu çoğu resimdeki sinyalli elcik korumayı nerden bulabiliriz?

başınızı ağrıttıysam affola.
    mrb lastik konusunda ANLAS almanı tavsiye ederim uygun fiyata yüksek kalıte türkiye sartlarına göre üretiliyor
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Evo'ya Anlas Capra lastik takan çok arkadaş var Kalite Cst nin iki katı. Fiat Made in Perece nin yarısı. Yani ön arka birlikte yaklaşık 280 tl. Anlas bu lastikleri özellikle Türkiye yolları için üretti. Ben EVO
    dan önceki motorumda da Anlas kullandım. Hem Fiat hemde kalite olarak çok memnun kaldım. SEVGİLERLE.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Michelin - Heidanau- Metzeler - Pirelli gibi Avrupa lastiklerinde Fiat , Anlas x 3 şeklinde.
    ROTASIZ81 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    teşekkür ederim hocam, anlasa baktım fiyat uygun. ama bi tık daha üstün lastik daha bakmam lazım, zira viraj seven bi insanım
    bursalıali ve ROTASIZ81 bunu beğendiler.

gokangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Merhaba arkadaşlar,
    Bu gün İstanbul'da havanın güneşli olmasını fırsat bilip bi güzel gezdim. Ardından da Evo yu yıkatıp garaja koydum. Yıkanınca ayrı bir güzel oluyor makina.

Bu arada resimdeki elcik ısıtmayı da 1 aydır kullanıyorum çok memnunum Aliexpresten 10,5 dolara almıştım. 4 kademeli, montajı çok kolay, ısıtması da oldukça başarılı. Tavsiye ediyorum. Linki aşağıdadır.

https://tr.aliexpress.com/item/Black-7-8-motos-Motorcycle-handlebar-Electric-Hot-Heated-Grips-Handle-Handlebar-Warmer-manillar-motocicleta-hot/32631712109.html

Naci63, bursalıali ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Çantasız resim isteyen bir arkadaş vardı sanırım. Hem çantasız hem de koruma demirleri çıkartılmışı var! Bakalım beğenecekmisiniz? Benimki değil bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Gökhan arkadaşım, rica etsem ısıtmalı elcik montajını daha detaylı anlatır mısın? Elektrik bağlantılar falan nasıl ve nereden yapıldı, elcikleri sökme takma vb nasıl yapıldı gibi. Selamlar.
    bursalıali ve Metehan07-70 bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Elcik ısıtma konusunda mutlaka gaz koluna dikkat edilmeli ,
    ben 2 ay önce almıştım aliexpressten ama gaz telinin girdiği yuva kırıldı ve hareket halindeyken çok zor durumda kaldım , gaz kolu boşa düştü ,
    üstteki ürün de sol elcikte kumanda var ama gaz teli nasıl incelemek gerek ,
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    bugün itibariyle rx3i evo sahibi oldum,

transformers ve mercekli far var(sanırım ilk tr de)

sis farı, elcik koruma vs.. tüm aksesuarla.

tek lastik değişmem lazım. 400 km yol giderken çok üşüdüm. elcik rüzgarı kesmiyor.
    bursalıali bunu beğendi.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    2016 model evo için anlas capra lastik almayı düşünüyorum. Rica etsem link gönderebilir misiniz?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Ğökhan Kardeşim evo mu daha yakışıklı yoksa Gökhan mı daha yakışıklı valla ben ayırmadım. Lakin güzelim
    Zongshen'e BMW diye hakaret etmeseydin daha da güzel olacaktı. Bu güzelim evo yu en güzel günlerde, en güzel yollarda , en mutlu şekilde kullanman temennileriyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Kıymetli Exhell RX3İ yi ýıllarca ağıztadıyla en mutlu günlerde cezasız kazasız belasız kullanman dileğiyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Veyis Hocam 2016 modelde olup bizim 2015 lerde bulunmayan arka ilave çamurluğu sökmeseydi daha da kral
    olurdu gibime geliyor. Yine de herkesin kendi tercihine saygımız sonsuz. SEVGİLERLE.
    gokangunes ve exhell bunu beğendiler.

gokangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JuliusneefsJD
    ]Gökhan arkadaşım, rica etsem ısıtmalı elcik montajını daha detaylı anlatır mısın? Elektrik bağlantılar falan nasıl ve nereden yapıldı, elcikleri sökme takma vb nasıl yapıldı gibi. Selamlar.[/QUOTE]

Sol taraf çok çok basit; ağırlık takozunu çıkarttıktan sonra elciği çıkarıp yerine ısıtmalıyız takıyorsunuz
    Sağ tarafta ise aynı şekilde takozu çıkarttıktan sonra gaz telinin olduğu kutusu sıkan iki vidayı açıp karga burun yada pense yardımıyla gaz telini yuvasından çıkartıyorsunuz sonrada elciği yerinden çıkartıyoruz.ısıtmalı Elcikte 2 tane tel yuvası var öndeki(aşağıdaki) yuvaya teli yerleştiriyoruz. Teli kapatan kutucuğun vidalarını sıkıp Takozları takıp işlemi bitiriyoruz. Elektrik bağlantısı olarak da ben bir kabloyu kontağa diğerini şaseye bağladım. Bu sayede açık unutursam kontak kapalıyken çalışmayacağı için aküyü boşaltma şansı olmuyor. Isıtmasını çok beğendim soğuk havada elini sobaya uzatmış gibi oluyor 4 kademesi var 2. Kademesi bile gayet yeterli.
    bursalıali bunu beğendi.

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çantasız resim isteyen bir arkadaş vardı sanırım. Hem çantasız hem de koruma demirleri çıkartılmışı var! Bakalım beğenecekmisiniz? Benimki değil bu arada.

çok güzel bende cbr 250 kullanıcısıyım değişim istiyorum bu sene ve rx3 görüntü itibariyle tam istediğim ama bu motoru danıştığım kişiler mondiali duyunca burun kıvırıyorlar bu bir ön yargımı
    bursalıali bunu beğendi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı gokangunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ]Gökhan arkadaşım, rica etsem ısıtmalı elcik montajını daha detaylı anlatır mısın? Elektrik bağlantılar falan nasıl ve nereden yapıldı, elcikleri sökme takma vb nasıl yapıldı gibi. Selamlar.
    Sol taraf çok çok basit; ağırlık takozunu çıkarttıktan sonra elciği çıkarıp yerine ısıtmalıyız takıyorsunuz
    Sağ tarafta ise aynı şekilde takozu çıkarttıktan sonra gaz telinin olduğu kutusu sıkan iki vidayı açıp karga burun yada pense yardımıyla gaz telini yuvasından çıkartıyorsunuz sonrada elciği yerinden çıkartıyoruz.ısıtmalı Elcikte 2 tane tel yuvası var öndeki(aşağıdaki) yuvaya teli yerleştiriyoruz. Teli kapatan kutucuğun vidalarını sıkıp Takozları takıp işlemi bitiriyoruz. Elektrik bağlantısı olarak da ben bir kabloyu kontağa diğerini şaseye bağladım. Bu sayede açık unutursam kontak kapalıyken çalışmayacağı için aküyü boşaltma şansı olmuyor. Isıtmasını çok beğendim soğuk havada elini sobaya uzatmış gibi oluyor 4 kademesi var 2. Kademesi bile gayet yeterli.[/QUOTE]

işte kırılan parça bu "ısıtmalı elçikteki 2 gaz yuvası arasındaki plastik parça " umarım sende kırılmaz , çok dikkat et , gaz kolunu yavaş bırakmaya alıştır kendini .
    bursalıali bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Arkadaslar az once canta kilitlerini sokup icindeki pimlerle oynadim. Artik cantalari kontak anahtariyla acabiliyorum. Tek sorun, iki cantada kilit acikken anahtar cikmiyor ama bir cantada kilit acik da olsa kapali da olsa anahtar cikiyor. Onda da kilit acikken anahtarin cikmamasini isterdim. Bu arada deneme yanilma yoluyla buldum, 5. pimi cikardim. 2,3 ve 4 u bir saga kaydirdim. Bu sekilde sorunsuz kullaniyorum.
    kdiner, bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

Motosikleti
    Değerli kbr_Ilhan O Mondial'e burun kıvıranlar, Capon'dan başkasına binilmez diyenler. Bu muhteremlere
    bir Aprilia, bir Ducati,bir Ktm ,bir Bmw,bir H.D'yi bile beğendiremezsiniz. Varsa yoksa Capon.Sene 1960 lı
    Yıllarda Bursa trafiğindeki Motoguzzi'lere kedinin ciğere baktığı gibi bakan şol fakir o günlerde Tokyo'da üretilenlerin yüzüne bile bakılmadığını çok iyi bilir. O günkü Japon motorları şimdiki Çin
    makinalarından bile daha düşük kalitedeydi. Avrupa ve Usa Lılarsa bütün dünyaya çatır çatır motor
    satiyorlardı. SELAMLAR
    Metehan07-70, gokangunes ve mitmuallim bunu beğendiler.

hiç korkmadan al bana teşekkür edeceksin.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)