Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Allah Allah garip.., gökhan abi senin motora bakınca farklı bir ruh hali alıyor beni. Çözemedim gitti Maşallah Maşallah. Camı nerden temin edebiliriz.
    bursalıali ve gokangunes bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah Allah garip.., gökhan abi senin motora bakınca farklı bir ruh hali alıyor beni. Çözemedim gitti Maşallah Maşallah. Camı nerden temin edebiliriz.
    Motoru aldığım arkadaş önce pulsar tur camı taktırmış ancak rüzgarda kırılınca İzmirde motsiklet camları üreten bir yere özel ürettirmiş.Ben de çok beğenerek kullanıyorum.
    Benim motorda yapılan değişiklikler;
    50cm tur camı takıldı
    Arka çanta 45lt lik le değişti
    Koltuktuk selesi değişti
    Grenajlar boyandı
    Tankped
    Arka dişli Pulsarın 40 dişlisi ile değiştirildi
    Yan çantaların arkasına kırmızı ledler takıldı.
    Ön koruma demirlerine cree delici sis farları takıldı
    Far ampulü beyaz led le değiştirildi.
    gidon yükseltilip yakınlaştırıldı.
    Kırmızı Parçalı Jant şeridi takıldı

Yapılacaklar:
    Aşağıdakilerin siparişini verdim geldiğinde takacağım;(Linklerini de koyuyorum)
    Çakar ledler
    https://tr.aliexpress.com/item/High-quality-Motorcycle-Moto-Flash-Strobe-Emergency-Warning-Brake-Light-LED-Safty-Lighting-White-New/32604792811.html?spm=2114.13010608.0.0.qZls7m

Ledli elcik koruma
    https://tr.aliexpress.com/item/7-8-22mm-Handlebar-Motorcycle-Hand-Guard-Protector-with-LED-Turn-Signals-Light-White-Motocross-Dirt/32721143352.html?spm=2114.13010608.0.0.HJdjvg&deta ilNewVersion=&categoryId=200000772

Elcik ısıtma
    https://tr.aliexpress.com/item/2015-NEW-1pcsGrips-Warmers-Handlebar-22mm-ATVs-Motorcycle-Electric-Heated-Molded-Hand-Wholesale/32361646197.html?spm=2114.13010608.0.0.qZls7m&deta ilNewVersion=&categoryId=200000774

Lastik kalemi ile lastiklerin daha spor görünmesini sağlayacağım
    https://tr.aliexpress.com/item/New-1x-Universal-Waterproof-Permanent-Paint-Marker-Pen-Car-Tyre-Tire-Tread-Rubber-Metal-8-Colors/32757045148.html?spm=2114.13010608.0.0.HJdjvg&deta ilNewVersion=&categoryId=200000267

kırımızı vites kolu koruyucusu
    https://tr.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Promotion-Gear-lever-set-notch-set-refires-protective-case-shift-lever-sleeve-modification-Motorcycle/32276558121.html?spm=2114.13010608.0.0.1LhFCj&deta ilNewVersion=&categoryId=200000762

Birde sonradan eklediğim elektronik malzemeleri kumanda etmek için gidon anahtarı
    https://tr.aliexpress.com/item/Motorcycle-ATV-Bike-Scooter-7-8-Swch-Horn-Turn-Signals-On-Off-Light-E-A/32478849242.html?spm=2114.13010608.0.0.HJdjvg&deta ilNewVersion=&categoryId=100001696

Bu malzemeler geldikten sonra takıp fotoları koyarım.
    iyi günler.
    bursalıali bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Yazdığım mesaj için firmadan arandım, onlara ulaşan problemlerin çoğunluğunun çözüldüğünü belirttiler. Uzun bir konuşma oldu, yaptıkları hizmeti anlattılar, ilgi ve alakaları için çok memnun oldum. Buradaki algı çözülemiyor gibi anlaşılıyor. Bu sebepten yukarıdaki mesajımın silinmesini rica ediyorum. Zaten zamanında bu motorun Çinden Avrupaya macerasını gördükten sonra kafamdaki sorun işaretleri silinmişti, burada da yazmıştım. Alçaltma kiti linki birazdan bulursam kendilerine göndericem, eski hyosung rx 125 sm'de (o da koreden avrupaya gitmişti) kullanmıştım, kısa boylu olduğum için zorlanırım diyerek chopper'a geçmiştim yoksa bu motorun klasmanında alternatifi yok ...

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Gökhangunes in yorumundaki linkleri URL ye çevirmeye çalıştım. Umarım olmuştur.

Motoru aldığım arkadaş önce pulsar tur camı taktırmış ancak rüzgarda kırılınca İzmirde motsiklet camları üreten bir yere özel ürettirmiş.Ben de çok beğenerek kullanıyorum.
    Benim motorda yapılan değişiklikler;
    50cm tur camı takıldı
    Arka çanta 45lt lik le değişti
    Koltuktuk selesi değişti
    Grenajlar boyandı
    Tankped
    Arka dişli Pulsarın 40 dişlisi ile değiştirildi
    Yan çantaların arkasına kırmızı ledler takıldı.
    Ön koruma demirlerine cree delici sis farları takıldı
    Far ampulü beyaz led le değiştirildi.
    gidon yükseltilip yakınlaştırıldı.
    Kırmızı Parçalı Jant şeridi takıldı

Yapılacaklar:
    Aşağıdakilerin siparişini verdim geldiğinde takacağım;(Linklerini de koyuyorum)
    Çakar ledler
    https://tr.aliexpress.com/item/High-quality-Motorcycle-Moto-Flash-Strobe-Emergency-Warning-Brake-Light-LED-Safty-Lighting-White-New/32604792811.html

Ledli elcik koruma
    https://tr.aliexpress.com/item/7-8-22mm-Handlebar-Motorcycle-Hand-Guard-Protector-with-LED-Turn-Signals-Light-White-Motocross-Dirt/32721143352.html

Elcik ısıtma
    https://tr.aliexpress.com/item/2015-...361646197.html

Lastik kalemi ile iklerin daha spor görünmesini sağlayacağım
    https://tr.aliexpress.com/item/New-1...757045148.html

kırımızı vites kolu koruyucusu
    https://tr.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Promotion-Gear-lever-set-notch-set-refires-protective-case-shift-lever-sleeve-modification-Motorcycle/32276558121.html

Birde sonradan eklediğim elektronik malzemeleri kumanda etmek için gidon anahtarı
    https://tr.aliexpress.com/item/Motorcycle-ATV-Bike-Scooter-7-8-Swch-Horn-Turn-Signals-On-Off-Light-E-A/32478849242.html

Bu malzemeler geldikten sonra takıp fotoları koyarım.
    iyi günler.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Bugün arka frende bir gariplik hissedince servise gittim ve balatalardan sol taraftakinin bittiğini gösterdi. Hiç aklıma gelmezdi çok şaşırdım. Motosikletim 4500 km'de sizce bu normal mi? Ön fren balataları 10 lirayken arka balataların 62 lira olması gerçekten garip geldi. Muadili var mı ? Son olarak 2015-2016 arka frenlerde fark var mı?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Bugün çamurluk uzatma ve elcik koruma taktım. Takmak isteyen olursa diye sağından solundan detaylı resim atıyorum. 1 hafta önce de jant şeridi yapmıştım.

* Elcik korumanın şeffaf olması pek hoşuma gitmedi siyaha boyayabilirim. Esnek bi yapısı var zor kırılır herhalde (gelen darbeye göre değişir), montajı kolay oldu ve çok işlevsel eli komple kapatıyor. Direk önden bakınca biraz tipsiz duruyor ama diğer taraflardan bakınca çok güzel

* Çamurluk uzatma, pulsar 200 ns ön tozluk olarak geçiyor. Pek anlatacak bişey yok gibi.

Ön ve arka balata aldım Brenta marka, yarın değiştireceğim, uymaz diye biraz şüpheliyim inşaallah uyar. Bu arada arka balata sol hiç bitmiyor hep sağ piston tarafı bitiyor neden olur?

Depo üstü ve depo yan ped aldım onları da yarın takınca buraya atarım.

çamurluk uzatma 10 tl(korgo 8tl)
    elcik koruma 38 tl
    ön balata 35 tl
    arka balata 32 tl
    yan tank pad 27
    üst tank pad 24

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün arka frende bir gariplik hissedince servise gittim ve balatalardan sol taraftakinin bittiğini gösterdi. Hiç aklıma gelmezdi çok şaşırdım. Motosikletim 4500 km'de sizce bu normal mi? Ön fren balataları 10 lirayken arka balataların 62 lira olması gerçekten garip geldi. Muadili var mı ? Son olarak 2015-2016 arka frenlerde fark var mı?
    5 10 sayfa geride bununla ilgili görsel ve sözel bilgiler var,faydalanabilirsin, benim araka 6000 km de bitti ve fiyat şokunu orada yaşadım daha kaliteli ve ucuz balatalar var, vesselam..
    bursalıali ve efemontana bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALINTIDIR
    honda cbf 150 nin ön balatasi bircok iyi marka var biliyorsunuz bizim rx3 e arka balata olarak kullanabilirsiniz öne de bajaj discover 150 nin balatasini kullanabiliyorsunuz cokta iyi oldu tavsiyem deneyin. Bajaj ns200 balatasi da oluyor bilginiz olsun.
    Cbf 150 ön fren balatasını alıp kullandınız mı? Mondial'in satış fiyatının 1/5'ine denk geldiği için almayı düşünüyorum ama tereddütte kaldım kesinlikle uyar mı diye
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli Efemontana bu sitenin 181 sayfasında Cumhur Kardeşimizin bizlerle paylaştığı çok açık ve net çeşitli balata modelleri var. Ayrıca bu Fotolar dışında evo ya takılabilen daha başka balatalar da var. Antalya'da
    balata sıkıntısı çekmezsin diye düşünüyorum. Kolay gelsin. SELAMLAR.
    gokangunes, efemontana ve adanalı bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    efemontana kardeş,bilindiği gibi bütün balataların işlevi aynıdır.takıldıkları yer itibarıyla şekilleri önemlidir.bence örnek olarak balatayı sök,parçacıya öyle git.muhakkak bulacaksınız.
    bursalıali ve efemontana bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Evet abiler herkese merhaba,

Balataları, üst tank pedi ve yan tank pedi taktım. Şöyle bir sorun var ki, tam tahmin ettiğim gibi ön ve arka balata ikiside yanlış. Arka balatanın yanlış olma sebebine gelirsek; internete "cbf 150 balatası" yazınca karşımıza ilk gelen balatanın yanlış olması. Herifler cbf 150 balatası adı altında, cbf ye olmayacak haliyle bizim motorada olmayacak balata satıyorlar. Ama birbirlerinin neredeyse aynısılar, sadece balatadaki kanca gibi olan kısımın yeri diğer tarafta. Aşağıya koyacağım iki linkten üstteki doğru balata, alttaki yanlış balata. Ben yanlış aldım siz almayın.

http://urun.n11.com/yedek-parca/hond...Q&gclsrc=aw.ds

http://urun.n11.com/yedek-parca/hond...A&gclsrc=aw.ds

Buraya kadar herşey arka balatayla ilgiliydi şimdi ön balataya gelelim.
    Bizim ön alatalara bajaj discovery 150 veya pulsar 200 NS balatası oluyor diye hep yazıldı çizildi, ama olmuyor. Şöyle ki; bizim ön balatada iki adet küçük diş var (balata resmi sayfa 180-181) bu dişler içerdeki yay mekanizmasına basarak, balatayı gergin tutuyor. Ama pulsar balatsında malesefki bu dişler yok.Bunun haricinde çalışmasında bir engel yok, yani ölçüler aynı ama yay meknizması iptal durumda ve benim ön balatalar şakır şukur sallanıyor. Ön idare eder durumda ama arkaya yeni balata alacağım.

Bunlarda tank pad ve yan tank ped resimleri. Yan tank pad de sadece dizimin çizdiği yere iki parça olarak yapıştırdım.

saygılar...
    maktama, badircik, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    [QUOTE=MANKU;4057272]Evet abiler herkese merhaba,

Balataları, üst tank pedi ve yan tank pedi taktım. Şöyle bir sorun var ki, tam tahmin ettiğim gibi ön ve arka balata ikiside yanlış. Arka balatanın yanlış olma sebebine gelirsek; internete "cbf 150 balatası" yazınca karşımıza ilk gelen balatanın yanlış olması. Herifler cbf 150 balatası adı altında, cbf ye olmayacak haliyle bizim motorada olmayacak balata satıyorlar. Ama birbirlerinin neredeyse aynısılar, sadece balatadaki kanca gibi olan kısımın yeri diğer tarafta. Aşağıya koyacağım iki linkten üstteki doğru balata, alttaki yanlış balata. Ben yanlış aldım siz almayın.

Hocam internete cbf 150 balatası yazınca Brenta hariç parçalı ve düz şekilde olan modeller var. Bu yüzey farkı herhangi bir sorun teşkil eder mi?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    O aradaki kanallar balata tozunun dolması için yada çabuk sogusun diye olabilir, yada balata seviyesini görmek için. Tamamen attım, bunlar benim tezim, bilenler aciklarsa daha iyi olur.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O aradaki kanallar balata tozunun dolması için yada çabuk sogusun diye olabilir, yada balata seviyesini görmek için. Tamamen attım, bunlar benim tezim, bilenler aciklarsa daha iyi olur.
    Söylediklerinizin üçü de mantıklı geldi başka açıklamaya gerek yok sanırım, helal olsun
    bursalıali ve MANKU bunu beğendiler.

Balatadaki çizgiler son kullanım zamanını belirtir. Başka da bir işe yaramıyor. Çizginin bittiği seviyede de değişmesi gerekir. Siz siz olun zamanında değiştirin diskin metale sürtmesi diske zarar verecektir. saygılar.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hızlı gitmeyin çok yakar

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Çok kıymetli Arkadaşlarım Kardeşlerim, her birinizin kandilini ayrı ayrı kutlarken, hepimizin boğazınıñ düğümlenmesine sebep olan HAİN,KALLEŞ VAHŞİ saldırıyı nefretle kınıyorum. Müsebbiplerini Allah'ın KAHHAR ismiyle
    Mahvuperişan etmesini bütün kalbimle istiyorum. Yüce Milletimin şu mübârek Şehitlerine Hak Teala dan rahmet temenni ediyor, yaralı kardeslerime de acil şifalar diliyorum. ZÜLCELAL'E emanet olun.
    mitmuallim, adanalı, chetaq ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Kandiliniz mubarek olsun
    mitmuallim, gokangunes, badircik ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Bu aksam itibariyle sifir km bir rx3 um var artik

Saka bi yana, gostergenin arkasinda renk atma gibi bir sorunu vardi. Ozkan Usta'da gosterge degisti. 4000 km genclesti benim rx3

Umarim saatin ileri gitme sorunu da boylece cozulmus olur...
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    göstergedeki renk atma sorunu siyah zeminde boya atması gibi bir şey se bende özkan ustaya gittiğimde bi göstereyim .. vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Tam olarak ayni seyden bahsediyoruz
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    göstergedeki renk atma sorunu siyah zeminde boya atması gibi bir şey se bende özkan ustaya gittiğimde bi göstereyim .. vesselam..
    mitmuallim ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)