Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Benelli TNT 600

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Model hakkında ayrıntılı bilgi, detaylı inceleme ve fiyat bilgisini modelin internet sitesinde bulabilirsiniz.

Benelli TNT 600

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Makinanın duruşu baya çekici albenisi fazla. Özellikleri de bir o kadar güçlü gösteriyor. Yüksek cc motosiklet isteyenlerin ağzını sulandırdığı kesin. Şu an kağıt üzerinde çok iyi bir seçenek. Yerinde görenler veya test edenler varsa onların da fikirlerini almak gerek tabi.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Bu cclerde herkeste olan görmekten sıkıldığımız japonlara iyi bir alternatif olabilir. Farklı olmak gözükmek isteyenler için ilgi çekici olacaktır.Acaba fiyatlar nasıl seyredecek?

Türkiye'ye yeni giren bir marka için oldukça iddialı bir model. Web sitelerini inceledim bayi ve servis hazırlıklarını da tamamlamışlar. Bu yıl İtalyan rüzgarı esecek

Motosikleti
    cıks
    ben bayide gördüm bayaa bir cüsseli motor ama tipi bana göre değil
    bahçelievler basınsitesinde hero bayisi açılmış kısa zaman önce

sanırım fuarda gelen 600 cc lik motor bu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Fiyatı 9292 Euro yani yaklaşık 26 bin TL. O parayı piyasaya yeni giren bir markaya kim verir bilmiyorum ? O paraya Kawasaki Z800 alınıyor. XJ6'nın fiyatı 24500 TL. Bu da Mondial'in 650 cc'leri kaç tane sattıysa o kadar satar. Bunu hiç getirmeyip çift silindir 250 cc yerine 300 cc olanı getirselermiş çok daha iyi olurmuş. Şimdi üç modelden ikisi hiç satmayacak. Nasıl bir kafa varsa bunlarda ?
    bireycell ve CengoCenk bunu beğendiler.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor gerçekten harika ama piyasaya yeni giren bi model için iddalı bi fiyat,

evet fiyatı yeni bi model için fazla gibi duruyor. ama kaliteli olduğu kesin, biraz bekleyip kullanıcıların yorumlarını görmek lazım sanki

waşşşşşş ürkütücü alacan binecen dünyayı gezeceksin.tabii parasıda iyi

yalnız 4 silindir olmasına dikkat çekmek isterim

motoru fuarda gördüm dizayn ve tasarım olarak güzel bir motor, firma yetkilerine sordugumda mayıs ayında teslimatların yapılacagının bilgisini aktardılar

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    https://www.youtube.com/watch?v=vCt7BGwSUF8

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Benelli'nin ingilizce aktif global bir forumu da mevcut. İlgilenenler için: http://www.benelliforum.com/index.php

Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli wep sitesinde (http://www.benelliturkiye.com/v1/modeller/tnt-600.html) Motor Türü : 4 Silindir, 16 Strok, 16 Valf, 6 Vites olduğu yazıyor zaten. dikkatınızı detaylandırımısınız acaba ?

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dört silindir yapmaları iyi olmuş. Bunu iyi düşünmüşler.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı 9292 Euro yani yaklaşık 26 bin TL. O parayı piyasaya yeni giren bir markaya kim verir bilmiyorum ? O paraya Kawasaki Z800 alınıyor. XJ6'nın fiyatı 24500 TL. Bu da Mondial'in 650 cc'leri kaç tane sattıysa o kadar satar. Bunu hiç getirmeyip çift silindir 250 cc yerine 300 cc olanı getirselermiş çok daha iyi olurmuş. Şimdi üç modelden ikisi hiç satmayacak. Nasıl bir kafa varsa bunlarda ?
    kardeş senin yorumlarını ilgiyle takip ediyorum ve objektif biri olduğunu düşünüyorum ama sanki benelli için biraz ön yargılısın gibi geldi, çünkü
    xj6 76,4 bg iken tnt600 80,4
    xj6 215 kg iken tnt600 208
    ayrıca xj6 karenajlı bi model iken tnt600 naked bi model. sanki kerşılaştırma biraz yalnış olmuş. daha çok mt07 ile karşılatırılması gerekmez mi ?
    bu durumda da tnt600 mt07 den çok daha yakışıklı gözüküyor haksızmıyım ???

top speed 230 yapmış adam, sizce nasıl ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    kardeş senin yorumlarını ilgiyle takip ediyorum ve objektif biri olduğunu düşünüyorum ama sanki benelli için biraz ön yargılısın gibi geldi, çünkü
    xj6 76,4 bg iken tnt600 80,4
    xj6 215 kg iken tnt600 208
    ayrıca xj6 karenajlı bi model iken tnt600 naked bi model. sanki kerşılaştırma biraz yalnış olmuş. daha çok mt07 ile karşılatırılması gerekmez mi ?
    bu durumda da tnt600 mt07 den çok daha yakışıklı gözüküyor haksızmıyım ???
    Önyargılı değilim sadece marka bazında değil, her zaman model bazında yorum yapıyorum. Şimdi motorları karşılaştırırsak, fiyat konusunda haklısın ben XJ6 Diversion F modelinin fiyatını yazmıştım, bunun rakibi XJ6N olacaktı. XJ6N'in fiyatı da 22500 TL ki bu durumda fark daha da açılıyor.

Teknik özelliklerine bakarsak :

XJ6N - TNT 600

Güç (BG) : 77.5 (10000 Dev/dak) - 80,4 (11500 Dev/dak)
    Tork (Nm) : 59,7 (8000 Dev/dak) - 52 (10500 Dev/dak)
    Ağırlık (kg) : 210 - 208

Öncelikle aradaki 3 BG farkın hiçbir önemi yok. Torklar arasında ise ciddi bir fark var ve üstelik XJ6N 7,5 Nm fazla torku 2000 devir aşağıda veriyor. Yine 2 kg'lık ağırlık farkının da hemen hiçbir önemi yok. Sürücüden sürücüye, depodaki benzine göre bile bu fark kapanır. Bu açıdan kağıt üzerinde XJ6N her türlü performanslıdır. Üstelik TNT 600'ün çok yüksek devirlere meyilli olan (muhtemelen bir yarış motorundan devşirme) motoru daha fazla benzin tüketecektir. Üzerine bir de marka imajını katarsak benim için TNT 600'lük tercih edilebilecek bir yanı kalmıyor. Motorun görüntüsü, performansı, kalitesi güzel olabilir ama çok pahalı. Kimsenin Yamaha alacağına 3500 TL fazla verip Benelli almak isteyeceğini sanmıyorum. Böyle bir maceraya gerek yok.

MT-07 ile de kıyaslarsam yine bir ara sahip olduğum MT-07 derim. TNT600, MT-07'ye göre çok sıradan bir motor. Ben düşük devirde yüksek tork seviyorum, TNT 600 bana hitap etmiyor.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Yamaha xj6n'i de Benelli tnt600 ü de gördüm. Performansları sürmeden bilemiyorum ama malzeme kalitesi ve tasarım olarak benelli yamahadan bi gömlek üstündü. Artık japonlar da yüksek cclerde malzemeden kırpmaya başladılar sanki. Aynısını mt07 için de söyleyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

http://www.atala.it
    Founded1921 !

tnt 600 e rakip olarak gördüğüm iki model var onlarda ducati monster ve suzuki gladius tur teknik özelliklerine baktığımda silindir hacimleri yüksek olsada tnt 600 ün teknik özellikleri bütnüyle bu iki modelden üstün 4 silindir olmasından dolayı geri planda kalıyorlar zaten mt 07 tnt 600 ile kıyaslanamaz bence

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)