Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normal değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Slm arkadaşlar arka lastiği sökmek zorunda kaldığınızda nasıl yapıyorsunuz? (orta sehpa yok)

Eskilerden bırakayım şuraya.

Şükrü Çelik bunu beğendi.

şuanki tnt 249 s, bu modelle aynı değil mi ?

Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuanki tnt 249 s, bu modelle aynı değil mi ?
    Elektronik kısmında farklılıklar var. Gösterge, beyin, egzoz ve ön far tasarımı farklı. Ufakta olsa kuyrukta, plakalıkta farklılık var. Ama temelde mekanik aksam aynı

zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Dostlar merhaba, çok uzun zamandır hakkında bir şey yazılmamış. Kullanıcısı kalmadı mı forumda

Eğer satmayı düşünen varsa benimle iletişime geçebilir.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110

Motosiklet Ömrü

Herkese merhabalar. Ben de benelli TNT 250 kullanıcısıyım. Motosikletimi kendi zevkime göre dizaynı ettim cafe racer tarzda. Ve uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Şuan 23000 km de ve malum sitede 50000 kmyi devirmiş ilanlar gördüm. Zamanında bakım ve nazik kullanımla birlikte bu motorlarında ömrü kaç km dir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. Ben de benelli TNT 250 kullanıcısıyım. Motosikletimi kendi zevkime göre dizaynı ettim cafe racer tarzda. Ve uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Şuan 23000 km de ve malum sitede 50000 kmyi devirmiş ilanlar gördüm. Zamanında bakım ve nazik kullanımla birlikte bu motorlarında ömrü kaç km dir.
    Bu motor aslında çok da eski sayılmaz, o nedenle bu motorun ömrünü tahmin edecek kimsenin ülkemizde olmadığını düşünüyorum. Tnt 250 ile 100-300-500.000 km yapan hiç duymadım, görmedim. Ömrünün bittiğini düşündüğünüzde de sıkmayın canınızı en kötü piston,gömlek,krank,yataklar,egzantrik zinciri,yağ pompası vs değişir, rektefiye olur yine de sizi memnun eder.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor aslında çok da eski sayılmaz, o nedenle bu motorun ömrünü tahmin edecek kimsenin ülkemizde olmadığını düşünüyorum. Tnt 250 ile 100-300-500.000 km yapan hiç duymadım, görmedim. Ömrünün bittiğini düşündüğünüzde de sıkmayın canınızı en kötü piston,gömlek,krank,yataklar,egzantrik zinciri,yağ pompası vs değişir, rektefiye olur yine de sizi memnun eder.
    Bu dediklerinizi yaptıktan sonra kullanmaya devam edebilir miyim peki. Yani sürekli sorun çıkarmayacak şekilde.

Km olarak söylemek zor ancak mekanik olarak kolay kolay yıpranacak materyal seçilmemiş. Silindir de de sadece yüzey prüzlülüğü alınmamış aynı zamanda kaplama var. Seramik mi değil mi bilmiyorum yalnız.

Çoğu motorda maalesef yağ pompası dişlileri vs plastiktir bunda plastik tek bir parça dahi yok. Düzgün bakıldığı sürece sorun olmaz. Ben yazılımlı 25k kadar kullandım. En son ilana baktığımda 40 bindi sanırım

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu dediklerinizi yaptıktan sonra kullanmaya devam edebilir miyim peki. Yani sürekli sorun çıkarmayacak şekilde.
    Ben 10.000 km'dir 2008 model bir motor kullanıyorum. Ulaşabildiğim, öğrenebildiğim kadar 3 defa motoru yapılmış, 1 defa krank değişmiş,tabiri caizse benden önce motoru kötü yola düşürmüşler. Velhasıl motor hala ilave masraf çıkartmıyor ve gerek son sürat gerek ara hızlanma konusunda, performans anlamında hala çok iyi. Gerçi ben ne olur ne olmaz diye yine de bir 10.000 TL kenara koydum ama kullanıyorum şimdilik sıkıntısız.

Motosikleti
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km olarak söylemek zor ancak mekanik olarak kolay kolay yıpranacak materyal seçilmemiş. Silindir de de sadece yüzey prüzlülüğü alınmamış aynı zamanda kaplama var. Seramik mi değil mi bilmiyorum yalnız.

Çoğu motorda maalesef yağ pompası dişlileri vs plastiktir bunda plastik tek bir parça dahi yok. Düzgün bakıldığı sürece sorun olmaz. Ben yazılımlı 25k kadar kullandım
    Evet o konuda gerçekten haklısınız. Yağ filtresi bile ben ağır abiyim büyük motorum diyor. Motor bloğu olarak da büyük 3.2 litre yağ güzel bir sayı. Özellikle bu motor bloğunun büyüklüğü ve dohc sistemde olması bana umut veriyor. İnşallah sorunsuz bir şekilde uzun km ler kullanırım. Zaten hayallerdeki motoru alacak ekonomik düzeye eriştikten sonra motoru elden çıkarmayı dert edeceğimi sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 10.000 km'dir 2008 model bir motor kullanıyorum. Ulaşabildiğim, öğrenebildiğim kadar 3 defa motoru yapılmış, 1 defa krank değişmiş,tabiri caizse benden önce motoru kötü yola düşürmüşler. Velhasıl motor hala ilave masraf çıkartmıyor ve gerek son sürat gerek ara hızlanma konusunda, performans anlamında hala çok iyi. Gerçi ben ne olur ne olmaz diye yine de bir 10.000 TL kenara koydum ama kullanıyorum şimdilik sıkıntısız.
    Vay be gerçekten kötü yola düşünmüşlerdir motoru ����. Ama hala kullanılır vaziyette. Demek ne kadar kullanılırsa o kadar gidiyor motorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Bir sorum daha olacak siz bilgili abilerime. Motorumu çalıştırınca hafif ara ggaz vermezsem boğuluyor gibi oluyor ve stop ediyor ama ara gaz vererek çalıştırınca sanki nefesi açılıyor o şekilde sorunsuz çalışıyor. Bunun sebebi ne olabilir

Motosikleti

ZİNCİR ÖLÇÜSÜ

Arkadaşlar Benelli TNT 250 için zincir ölçüleri nelerdir ve bakla sayısı.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Evet, tabii ki devam edersiniz.
    Bu yazı sorunuza ayrıntılı cevap veriyor: Motor Ömrü
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Arkadaşlar Benelli TNT 250 için zincir ölçüleri nelerdir ve bakla sayısı.
    Zincir ölçüsü 525 onu net biliyorum, bakla sayısı 112 diye hatırlıyorum ama onu net hatırlamıyorum.

Motosikleti
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir ölçüsü 525 onu net biliyorum, bakla sayısı 112 diye hatırlıyorum ama onu net hatırlamıyorum.
    Çok teşekkür ederim.

Tnt 250 kullanıcısı herkese merhabalar. Hiç Motor soğukken çalıştırdığınızda stop etme sorunu yaşadınız mı?
    İlk çalıştırmada radyatör suyu 60 derece olana kadar gaz verip 3000 devirde tutuyorum sonra stop etmiyor ısınınca motor. Gaz vermezsem stop ediyor ve sonraki marşta boğuluyor jikeden midir acaba sorun bileniniz ya da bu sorunu yaşayanınız oldu mu hiç?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Arkadaşlar merhaba. Tnt250 nin bu fotoğraftaki kırmızı ile işaretlediğim yerleri kendi motosikletinde ölçebilecek biri mümkünmüdür. Kumpas yada cetvelle bir dış kabuğun çapı birde içe giren kısmın çapı gerekiyor bana.

Son olarak TNT250 TNT25 TNT249S bu motorların ön süspansiyon sistemi hepsinde aynımı değişiklik gösteriyor mu.?

Cevaplayan herkese teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu başlığına yeni bir mesaj yazılınca şimdi gördüm; Japonlar benim 47 beygir CB500F'e bile 520 zinciri yeterli görmüşlerken Çinlilerin 250cc makineye daha ağır ve dayanıklı 525 zincir kullanmaları ilginç olmuş gerçekten...

TNT25 ile tnt250/249s de süspansiyonlar farklı.

525 olması sanırım normalde 300'lük olmasından mütevellit. Bu arada TNT250'ye Çin malı demek hakaret olur. Üzerindeki zincirinden rulmanına kadar kaliteli ürünlerden oluşuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)