Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bizim motor alma işi eylül ayına sarktı gibi havalar bozmaya başlıyor biliyorum mevsimlik mont önerileriniz neler içi kat kat çıkartılabilen montlar görmüştüm sizin bildiğiniz marka modeller neler özellikle tavsiye ettiğiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar NS200 ABS-TNT250-MT25
    arkadaşlar selamlar. halihazırda pulsar 200ns ABS motorum var alalı 1 ay oldu. MT25 ten geçtim fakat performans olarak zayıf geliyor mt25 ten sonra. aslında alırkenki düşüncem ABS, düşük yakıt tüketimi, servis ağı, servis kalitesi, parça fiyatları uygunluğu gibi sebeplerdi. tabi yeni modellerin tasarımı falan da hoşuma gitti. almamdaki sebeplerin hiçbirinde değişme yok. performans hariç diğer bütün özellikleri ve avantajları hoşuma gidiyor. performans da kişiye göre değişen bişey tabi. 150 cc motordan geçen birisi için gayet iyi bir performansa sahip. fakat mt25ten sonra performansı düşük geliyor. ev iş arası 90 km olduğundan mt25 in 4,5 lt lik yakıt tüketimi ağır geliyordu.

tnt250 de yol bilgisayarı yok ama kullanıcılar kendi ölçümleriyle yakıt tüketimlerini paylaşabilir mi?

mesela 5bin 10bin 15bin bakım ücretleri nelerdir?

parça fiyatları ne düzeydedir?

bu motora uygun aksesuarlar var mıdır yaygın mıdır fiyatları ne düzeydedir?

bu motoru alırsam 30 35bin km lere kadar kullanırım gibi. açıkçası mt25 ten önce de bu motoru düşünüyordum fakat servis, distribütör ve ikinci el piyasasının çok yavaş olması faktörlerinden dolayı tercih etmemiştim. bu faktörler şimdi de değişmiş değil fakat gerek performans, gerek tasarım, görünüş, gerekse kaliteli ve tok duruşu olsun cezbetmiyor değil. ama dediğim gibi ilk başta almamamdaki faktörler değişmiş değil. öyle alıp hemen satma gibi düşüncem yok tabi ama 2 sene içinde nc750 almayı da planlıyorum. o açıdan satmak istediğimde sıkıntı yaşatacak gibi duruyor. sizlerden genel olarak memnuniyet düzeylerinizi, yazımın arasında sorduğum sorulara cevaplarınızı bekliyorum. cevap verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı etc33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar. halihazırda pulsar 200ns ABS motorum var alalı 1 ay oldu. MT25 ten geçtim fakat performans olarak zayıf geliyor mt25 ten sonra. aslında alırkenki düşüncem ABS, düşük yakıt tüketimi, servis ağı, servis kalitesi, parça fiyatları uygunluğu gibi sebeplerdi. tabi yeni modellerin tasarımı falan da hoşuma gitti. almamdaki sebeplerin hiçbirinde değişme yok. performans hariç diğer bütün özellikleri ve avantajları hoşuma gidiyor. performans da kişiye göre değişen bişey tabi. 150 cc motordan geçen birisi için gayet iyi bir performansa sahip. fakat mt25ten sonra performansı düşük geliyor. ev iş arası 90 km olduğundan mt25 in 4,5 lt lik yakıt tüketimi ağır geliyordu.

tnt250 de yol bilgisayarı yok ama kullanıcılar kendi ölçümleriyle yakıt tüketimlerini paylaşabilir mi?

mesela 5bin 10bin 15bin bakım ücretleri nelerdir?

parça fiyatları ne düzeydedir?

bu motora uygun aksesuarlar var mıdır yaygın mıdır fiyatları ne düzeydedir?

bu motoru alırsam 30 35bin km lere kadar kullanırım gibi. açıkçası mt25 ten önce de bu motoru düşünüyordum fakat servis, distribütör ve ikinci el piyasasının çok yavaş olması faktörlerinden dolayı tercih etmemiştim. bu faktörler şimdi de değişmiş değil fakat gerek performans, gerek tasarım, görünüş, gerekse kaliteli ve tok duruşu olsun cezbetmiyor değil. ama dediğim gibi ilk başta almamamdaki faktörler değişmiş değil. öyle alıp hemen satma gibi düşüncem yok tabi ama 2 sene içinde nc750 almayı da planlıyorum. o açıdan satmak istediğimde sıkıntı yaşatacak gibi duruyor. sizlerden genel olarak memnuniyet düzeylerinizi, yazımın arasında sorduğum sorulara cevaplarınızı bekliyorum. cevap verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    2.el satışlarının yavaş olmasının sebebi iphone gibi bişey fiyatını düşürmüyor satıcılar sıfır ile ikinci el arasında 1000 1.500 gibi komik rakamlar var distribütörün indirim yapmasından da kaynaklanıyor tabi servis konusunda hala sıkıntılı servisler var ama ilk baştaki gibi değil genelde İstanbul kullanıcıları valeyi tercih ediyor vale de çok yoğun olmaya başladı. Geçen seneki gibi servislere eğitim vermeye devam ediyolarsa sen alana kadar servisler daha iyi hale gelir. Aksesuar olarak distrübötürde koruma takozu arka çanta aparatı vs. var ama dışarıdan farklı aksesuarlar takanlar oldu. MT25 kaliteli motor ama yakıt tüketimi ve parça pahalılığı ile baş edilemiyor kullanıcılar o konuda şikayetçi. Bakım ücretleri MT25'e oranla düşük çıkar servisten serviste göre de değişiyor. Yaşadığın bölgeyi söylersen bazı konularda daha detaylı bilgi alabilirsin.

ARKADAŞLAR TNT250 MOTOSİKLETİMİ SATIYORUM. 7 BİN KM DE 2015 MODEL 4 ADET SERVİS BAKIMLI 5.SİNİ KENDİM YAPTIM ÜZERİNDE PİLOT STREET LASTİK VAR FİYAT OLARAK 13.500

Merhaba bende Benelli TNT135 vale motordan aldım.şuanda fena değil tek sıkıntı koltuk altı kabloları çıktı.Bir ara sürekli elektrik sigortası atıp duruyordu. şimdi yapıldı bakalım bir süre kullanalım sonuç ne olacak.ama motor gazladıkça gidiyor yani.

Motosikleti
    BENELLİ TNT 250
    Akrapovic orginal ekgzoz taksam beygir artısı rahatlama biraz daha atak olurmu.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Disli degisirsen atak yaparsin da bu seferde motor 7000 devirden sonra yaptigi saha kalkmayi yapmaz...

Arkadaşlar 4000 km bakımı geldi. Servis ücretleri nedir acaba. ??

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    2 senede 3.500 km' ye anca geldim
    kaçlardasınız beyler?

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    2 sene, 12.000km.

6 ay 4000 km

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    3 ay 8000 km ışemeye bile motorla gittimm
    hacıyatmaz bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    10 ay 14.000km (2.500km ilk sahibine ait)

Motosikleti
    BENELLİ TNT 250
    Motorumun sanki ataklığı gitti yağ değiştirdikten sonra oldu motul 5000 10W-50 koydum yağ filtresini de dğiştirdim anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Alıntı MegaTRon42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun sanki ataklığı gitti yağ değiştirdikten sonra oldu motul 5000 10W-50 koydum yağ filtresini de dğiştirdim anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Yağ seviyesini kontrol et. yağ fazla konulmuş olabilir.

Motosikleti
    BENELLİ TNT 250
    3,5 lt koydu fazla mı ?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    2.75 litre civarı koyunca ideal seviyede doluyor

Motosikleti
    BENELLİ TNT 250
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.75 litre civarı koyunca ideal seviyede doluyor
    3.2 lt koy diyorlar hangisini yapayım anlamadım kardeşim 2.75 az gelmesin.

@€gaTRon42 dostum çok fazla yağ koymuş yağ filtresini değiştirdiğin zaman 2.9 Litre koyman gerekiyor. Yağ filtresini değiştirmediğin zaman ise 2.7 Litre konulması gerekiyor. Servis yanımda distribütörün teknik servisinden aldı bu bilgiyi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Sizin motosikletle verilen kullanım kılavuzunuz yok mu?
    Orada her şeyi yazar. Onun bunun demesi ile iş yapmayınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)