Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı Lifester adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela mevcut keonik sorunları neler ?
    https://www.facebook.com/groups/benellitr/
    Gruba uye olup tum sorularini sorabilirsin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar hayırlı akşamlar . Tnt 250 ve Duke 250 arasında kaldım . Tabi öncesinde Z300 almayı planlıyordum sıfır alacağım için Z300 e yaklaşık 23 bin tl fiyat çekiyorlar . Çok pahalı geldi . Tnt250 nin abs li modelini almayı planlıyorum , hangi ay çıkar acaba ?
    Bir de Benelli nasıl bir markadır . Ben pek duymadım bu markayı , önceden motosiklet ile ilgim olmadığından sanırım
    Siz ne yapardınız benım yerımde olsaydınız ?
    İkinci el Z300 abs mi ? Tnt250 mi yoksa tek silindir duke 250 mi ?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mrkcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hayırlı akşamlar . Tnt 250 ve Duke 250 arasında kaldım . Tabi öncesinde Z300 almayı planlıyordum sıfır alacağım için Z300 e yaklaşık 23 bin tl fiyat çekiyorlar . Çok pahalı geldi . Tnt250 nin abs li modelini almayı planlıyorum , hangi ay çıkar acaba ?
    Bir de Benelli nasıl bir markadır . Ben pek duymadım bu markayı , önceden motosiklet ile ilgim olmadığından sanırım
    Bu sorunun cevabını yaşınız, ne bekleyip ne istediğiniz verir.

Duke(200, 250, 390 3'ü aynı ebatlarda) serisi ufak atik motorlardır. Konfor pek yoktur artçıda alamazsınız yer yok. Ancak şehir içinde kullananlar çok memnun ve genelde hafifliği ve tek silindirin torku erken devirlerde verdiğinden dolayı atiktir. Ancak titreşimlidirler.

Z300 ve TNT250 aynı karakterde motorlar. Z300 hacim farkından dolayı daha performanslıdır tabiki. Ancak ikiside ağır kanlı motorlardır. höt zöt hareket yapmaz. İkisi de uzun mesafe yollarda yormaz. Titreşim yok denecek kadar azdır. Konfor ve rahatlık ön plandadır ve artçı için özellikle TNT250'de yer vardır.

TNT'nin abs'li versiyonları temmuz ayında gelecek deniyor. Z300 güzel temiz bir tane bulursanız alın derim. Temiz bulamazsanız TNT'yi tavsiye ederim.

Lastik masrafını unutmayın.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sorunun cevabını yaşınız, ne bekleyip ne istediğiniz verir.

Duke(200, 250, 390 3'ü aynı ebatlarda) serisi ufak atik motorlardır. Konfor pek yoktur artçıda alamazsınız yer yok. Ancak şehir içinde kullananlar çok memnun ve genelde hafifliği ve tek silindirin torku erken devirlerde verdiğinden dolayı atiktir. Ancak titreşimlidirler.

Z300 ve TNT250 aynı karakterde motorlar. Z300 hacim farkından dolayı daha performanslıdır tabiki. Ancak ikiside ağır kanlı motorlardır. höt zöt hareket yapmaz. İkisi de uzun mesafe yollarda yormaz. Titreşim yok denecek kadar azdır. Konfor ve rahatlık ön plandadır ve artçı için özellikle TNT250'de yer vardır.

TNT'nin abs'li versiyonları temmuz ayında gelecek deniyor. Z300 güzel temiz bir tane bulursanız alın derim. Temiz bulamazsanız TNT'yi tavsiye ederim.

Lastik masrafını unutmayın.
    Yorum için teşekkür ederim .
    Peki başlangıç motosikleti olarak kullanılır mı ? Yaşım 23 boy 183 kilo 65 . İstanbul içinde kullanacağım.Motosikleti almadan önce Hondanın Güvenli sürüş 1 ve 2 eğitimlerine katılacağım

Eğitim alınırsa neden olmasın.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Arkadaşlar zinciri değiştiren varmı benim zincir iyice bollaştı artık kademe kalmadı bir kaç yerindede kitlenmeler var degiştireceğim önerileriniz varmı ?

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı Ekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar zinciri değiştiren varmı benim zincir iyice bollaştı artık kademe kalmadı bir kaç yerindede kitlenmeler var degiştireceğim önerileriniz varmı ?
    CZ marka çek cumhuriyeti malı zincir al hocam hem kalite olarak çok iyi hemde uzun süre başın ağırmaz
    Ekarahan bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CZ marka çek cumhuriyeti malı zincir al hocam hem kalite olarak çok iyi hemde uzun süre başın ağırmaz
    cz lere bakıcam zincir ebatına baktım belki millete lazım olur yazıyım 525 bakla sayısıda 110

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Motoru trafiğe çıkaranı 48 gün oldu işe git gel birde aralarda ufak geziler yaptım km şuan 4750 oldu,şunu söyleyebilirim yakıt tüketimi daha da düştü ilk zamanlara oranla, bir de hergün daha da fazla keyif veriyor kullanımı, iyiki almışım, ve bütçesi olan herkese de tavsiye ederim.

umarım foto yüklenmiştir sele ve egzoz çok şık durmuş parayı denkleştirebilirsem bu hale getirmeye çalışacam.

Motoru trafiğe çıkaranı 48 gün oldu işe git gel birde aralarda ufak geziler yaptım km şuan 4750 oldu,şunu söyleyebilirim yakıt tüketimi daha da düştü ilk zamanlara oranla, bir de hergün daha da fazla keyif veriyor kullanımı, iyiki almışım, ve bütçesi olan herkese de tavsiye ederim.
    Motosiklete yeni başlayacağım . Tavsiye eder misiniz ?

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı flowerhorn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete yeni başlayacağım . Tavsiye eder misiniz ?
    Kardeşim yeni başlangıç için biraz ağır olabilir,daha ufak cc bişeyler bak bence

Alıntı Mazzini adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/R02z3Y.jpg umarım foto yüklenmiştir sele ve egzoz çok şık durmuş parayı denkleştirebilirsem bu hale getirmeye çalışacam.
    Bu resmi nerede buldunuz ? Hangi parçalar takılmış işlemler nedir merak ettim ?

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu resmi nerede buldunuz ? Hangi parçalar takılmış işlemler nedir merak ettim ?
    https://www.youtube.com/user/kaipalo1
    https://www.facebook.com/Tonys-BIKE-.../?ref=bookmark

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı mrkcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z300 fiyatından dolayı yaklaşma derim TNT 250 alacaksanda abs'li modelleri bekle derim çünkü lastiklerde kaliteli geliyor (temmuzda gelecek ama bence sonlarına doğru gelir) Yok beklemem dersen lastik parasını da hesaba katarak yaklaş. Duke alırsan da tek bineceksin ve uzun sürmeyeceksin titreşim bayıyor bir süre sonra. Benelli 1911 yılında İtalya'da kurulmuş bir İtalyan markasıdır bugune kadar Türkiye'ye gelmemesi fiyat pahalılığından dolayı idi (eski modelleri tarz ve ilginç tasarımlar ile bilinir.) Şuanda üretimlerini diğer markalar gibi Çin'de bir firmaya yaptırıyor o yüzden ucuz ama kalitesi yerinde fiyatını fazlasıyla hak ediyor.
    NecatMurat bunu beğendi.

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Bu sabah ölçüm yaptım karma kullanımda 4.4 lt. Yakıyor arkadaşlar makine.

Bu sabah ölçüm yaptım karma kullanımda 4.4 lt. Yakıyor arkadaşlar makine.
    Normal değerler Duke, cbr ve 250sl den çok yakıyor. R25/mt25, gt250r, rx3 dan az yakıyor. Ninja ayarında tüketimi var işte. Yalnız uzun yolda hissedilir şekilde tüketim düşüyor.
    NecatMurat bunu beğendi.

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Normal değerler Duke, cbr ve 250sl den çok yakıyor. R25/mt25, gt250r, rx3 dan az yakıyor. Ninja ayarında tüketimi var işte. Yalnız uzun yolda hissedilir şekilde tüketim düşüyor.
    Aynen ben memnunum yakıtından açıkçası yakarsa da yaksın umurumda değil ;)
    Aslan gibi gidiyor kükrüyor mübarek )

Aynen ben memnunum yakıtından açıkçası yakarsa da yaksın umurumda değil ;)
    Aslan gibi gidiyor kükrüyor mübarek )
    Ben artçılı çok kullanıyorum. Diğer 250'lere göre daha rahat gidiyor. Bayılmıyor çevre yoluna çıkıp 120-130 aralığında yormadan yorulmadan gidiyorum. Üstünde zaten rüzgar tokat manyağı yapıyor.

Tek kişi zaten iyi gidiyor torku yüksek makinenin.
    NecatMurat bunu beğendi.

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Ben artçılı çok kullanıyorum. Diğer 250'lere göre daha rahat gidiyor. Bayılmıyor çevre yoluna çıkıp 120-130 aralığında yormadan yorulmadan gidiyorum. Üstünde zaten rüzgar tokat manyağı yapıyor.

Tek kişi zaten iyi gidiyor torku yüksek makinenin.
    Bende rüzgar etkilenmesi olmuyor kasktan ötürü,ama eski kaskım olsa bende öyle olurdum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)