Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Anlaşılan servisler ile fiyat anlaşması yapmadan bakım yaptırmamak gerekiyor biri 300 ödedim diyor biri 150 300 yazan arkadaşlar ne tür bi işlem yapıldı (Aslan motor duyduğum kadarıyla tüm bakım ve arızalarda motoru tamamen inceliyor ve kontrol ediyor fiyatı bu yüzden biraz pahalı olabilir adam sağlam çalışıyor yani.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün öğrendiğim bir şeyi paylaşayim.karantinin bitmesine 2 ay var ve kontak temassızlık yapıyor,bende bir iki nedenden dolayı benelli merkezi aradım ve bana yetkili şöyle buyurdu:evet motorunuz garanti kapsamında ama sizin elektriksel olarak bir arıza olduğu için bunun garanti kapsamına alamıyoruz çünkü elektriksel arızalar kapsamı 1 yıldır dedi. Haberiniz olsun diyorum size.
    Bana gelince isin peşini bırakmayacağını tabiki sadece size ön bilgi olsun diye söyledim

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün öğrendiğim bir şeyi paylaşayim.karantinin bitmesine 2 ay var ve kontak temassızlık yapıyor,bende bir iki nedenden dolayı benelli merkezi aradım ve bana yetkili şöyle buyurdu:evet motorunuz garanti kapsamında ama sizin elektriksel olarak bir arıza olduğu için bunun garanti kapsamına alamıyoruz çünkü elektriksel arızalar kapsamı 1 yıldır dedi. Haberiniz olsun diyorum size.
    Bana gelince isin peşini bırakmayacağını tabiki sadece size ön bilgi olsun diye söyledim
    bu ne abi yaa her şey garanti kapsamının dışındaysa o zaman niye servislere bu kadar paralar ödüyoruz kendimiz yapalım bakımları bu benelli nin 2. garanti kapsamı olayı markanın türkiyede parladığı şu dönemlerde itibarını eksiye düşürecekler işler yapıyorlar

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Garanti sözleşmesinde öyle bir madde yok mahkemeye verin direk.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne abi yaa her şey garanti kapsamının dışındaysa o zaman niye servislere bu kadar paralar ödüyoruz kendimiz yapalım bakımları bu benelli nin 2. garanti kapsamı olayı markanın türkiyede parladığı şu dönemlerde itibarını eksiye düşürecekler işler yapıyorlar
    Yaww bunlarin yaa akılları yok,yada insanları keriz yerine koyuyorlar.
    Ben:sayın yetkili benim tnt250 motosikletin kontağï temassizlik yapıyor bunu garantiden değiştirmek
    istiyorum.
    Yetkili:evet garanti hakkınız devam ediyor yalnız bunu ücretini ödemek zorundasiniz
    Ben:neden?
    Yetkili:motorunuzun elektriksel akşamı 1 yıl garanti kapsamında fakat motor kısmı yani alt kısım motor olan kısım 2 yıl garantilidır dedi
    Ben:�������������� diye güldüm ve devam ettim yani araçlarda hiç motor kısmı, elektriksel kısım gibi bir ayrım yapıldığını duymadim garanti herşeyi kaplar dedim.
    Yetkili:evet ama motorlarda öyle değil dedi.
    Ben:������������ şeklinde tlf kapattım

Bu personelle daha çok itibar kaybeder bunlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti sözleşmesinde öyle bir madde yok mahkemeye verin direk.
    Aynen öyle yapacağım

Motosikleti
    mondial mct 250
    Banada absli modellerin geleceğini ve mayıs sonunda bayilere dağıtılacağı söylendi, herkese farklı söylenmiş heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

birde uzun zamandır kullananlara bir soru sorayım en son hangi hıza ulaşıyorsunuz ve yüksek hızda titreşim vs varmı yüksek hızda uzun yol rahatsız edici mi ?

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Benzer bir cevabi bana verdiler ve ben problemi cozdum bana ulas seni yonlendireyim kardesim..
    ...garip... bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir cevabi bana verdiler ve ben problemi cozdum bana ulas seni yonlendireyim kardesim..
    özelden msj attım inşallah yardımın dokunur.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı ozemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada absli modellerin geleceğini ve mayıs sonunda bayilere dağıtılacağı söylendi, herkese farklı söylenmiş heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

birde uzun zamandır kullananlara bir soru sorayım en son hangi hıza ulaşıyorsunuz ve yüksek hızda titreşim vs varmı yüksek hızda uzun yol rahatsız edici mi ?
    Yanlışın var mayıs sonu gibi gelecek olan modeller Euro3 yani abs'siz olanlar Euro4 olanların gelmesi en az haziran temmuzu bulur. Benelli yurtdışı sayfalarını takip edin çoğuna gitmemiş firma ile görüşmelerim ve kendi tahminlerim Benelli distribütörleri ne derse desin Benelli kendi istediği malı kendi istediği ülkeye gönderiyor parayla değil sırayla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

özelden msj attım inşallah yardımın dokunur.
    Senin adına üzüldüm dostum ama aynı problemi arkadaşım pulsarda yaşadı 1.5 yıl falan olmuştu anlattığın cevabın aynısını aldı bak hero 5 yıl garanti veriyor ama sadece alt motor elektrik grubu sadece 1 yıldır bizler için çok kötü bir durum umarım ücret ödemeden garantiden değiştirirsin ama zor. :s

Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışın var mayıs sonu gibi gelecek olan modeller Euro3 yani abs'siz olanlar Euro4 olanların gelmesi en az haziran temmuzu bulur. Benelli yurtdışı sayfalarını takip edin çoğuna gitmemiş firma ile görüşmelerim ve kendi tahminlerim Benelli distribütörleri ne derse desin Benelli kendi istediği malı kendi istediği ülkeye gönderiyor parayla değil sırayla.

Gelecek olan euro3'lerin fiyatları ne olacak bilginiz var mı?

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı yfpekiyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelecek olan euro3'lerin fiyatları ne olacak bilginiz var mı?
    Dolar bu aralar düşüşte olduğundan dolayı çok yüksek olacağını sanmıyorum 14.000 15.000 gibi bir rakamdan satılacaktır diye umut ediyorum. Euro4 modellerinin gelmesi de bence temmuz'u geçecektir her parti mal arasında 3 ay olur en az.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Aldigim bilgilere gore 2017 model euro 3 bu hafta bayilerde olacakmis. İndirimli fiyat devam edecek, 13.900 tl.

2. El mt-25 alma arifesindeyken kafami oldukca karistirdi dogrusu.

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Bugün iş çıkışı harbiyeden eve gelirken beylikdüzüne kendimi tem otobanına attım,bahçeşehir gişelerden çıkacaktım,olmadı hava çok güzeldi motor da çok tatlı gidiyordu en son tekirdağ özcanlar köfte de durabildim o da acıktım diye )
    Ya bu motor gerçekten çok güzel gidiyor ;)
    Akhunturk, oialdemir ve YasinC bunu beğendiler.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün iş çıkışı harbiyeden eve gelirken beylikdüzüne kendimi tem otobanına attım,bahçeşehir gişelerden çıkacaktım,olmadı hava çok güzeldi motor da çok tatlı gidiyordu en son tekirdağ özcanlar köfte de durabildim o da acıktım diye )
    Ya bu motor gerçekten çok güzel gidiyor ;)
    Nazar değmesin hocam kazasız belasız ...
    NecatMurat bunu beğendi.

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nazar değmesin hocam kazasız belasız ...
    Amin saol kardeşim

Arkadaşlar merhaba başlangıç için ne diyosunuz bir de servis desteği ve parça fiyatları nasıl?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Lifester adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba başlangıç için ne diyosunuz bir de servis desteği ve parça fiyatları nasıl?
    Başlangıç için ağır, servis desteği vasat, parça fiyatları sınıfına göre pahalı.

Sorun çıkarmazsa fiyat/performansı, şekli, sesi çok güzel motor. Ama sorun çıkarırsa rezillik çekersiniz.
    Lifester bunu beğendi.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç için ağır, servis desteği vasat, parça fiyatları sınıfına göre pahalı.

Sorun çıkarmazsa fiyat/performansı, şekli, sesi çok güzel motor. Ama sorun çıkarırsa rezillik çekersiniz.
    Peki sorun çıkarma olasılığı ne kadar yani illa ki sorun olacaktır ama sırf servis desteğide var siye hondaya falan mecbur kalmak istemiyorum hysoung gd250n ile bunun arasında kaldım daha önce duke200de kullandım

Herkese merhaba ve teşekkürler,
    Tüm sayfaları sabırla okudum ve zaten aklımda olan TNT 250 yi almaya şimdi çok daha sıcak bakıyorum.
    İlk motorum olacak.
    Bir iki sıkıntı dışında yorumlar genellikle olumluydu, tabi bunda çoğu kişinin TNT 250 sahibi olmasınında rolü vardır )
    5 dakika önce telefonla Antep deki Benelli temsilcisiyle görüştüm.
    Aynı ABS siz seri 2 hafta içinde İstanbul da olacak ve hızlıca bayilere dağıtılacakmış, fiyat da aynı olacak dedi. Umarım her iki bilgi de doğrudur.
    ABS li model ise Temmuz da gelecekmiş ve fiyat farkı doğal olarak olacakmış.
    Tabi benim de alacağım modelin ikinci el fiyatını biraz düşürecektir ama Temmuz sonunu bekleyip yazı kaçırmak da olmaz.

Faydalı paylaşımlarınızın devamını bekliyorum lütfen.

Uzun süre Mt-25 kullanmış ve bu motoru kullanan kimse var mı aranızda? Detaylı bir kullanıcı karşılaştırmasına ihtiyacım var. İkisi arasında gidip geliyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)