Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı Megadeth89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar,
    Bende yeni tnt 250 aldım. 3 gün falan oluyor. Anlamadığım birşey var sizlere de danışmak istedim. Motoru çalıstırdıktan kısa süre sonra ya yağ simgesi yada FI simgesi yanıyor. Bazen yağ göstergesi yanmıyor. Sadece FI yanıyor. Bu neden oluyodur ve ne yapmam gerekiyor bilen arkadaşlardan yorum bekliyorum. Teşekkürler.
    merhaba normalde kontak acıkken f1 ve yag ışıgı yanar çalışınca söner normalde 3.2 lt yag konması gerekirken bazı ustalar kutu açmamak için 3 lt koyuyor yag eksiktir ondan yanabilir bi kontrol et

benimde yaklaşık 1 senedir çözemediğim f1 ışıgı problemim vardı motor üzerindeki sensölerle alakı diyip önemli birşey degildir diyip başından savdılar gecen 10,000 bakımı için vale moto gittimde bujiler değişirken gördükki arabalarda hava akım metresi olan motorda adını bilmiyorum onu sökmüşler kör tıpa takmışlar öyle bırakmışlar onu yaptıktan sonra f1 ışıgı artık yanmıyor f1 ışıgı bircok sebebden yanabilir istanbuldasın heralde vale moto da mehmet ustaya ugrayabilirsin cok bilgili bi abimiz bu motorlar konusunda
    ...garip... bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Megadeth89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251/Ymh Virago 535/Benelli TNT 250
    Teşekkür ederim beyler. Dediğiniz gibi servise gostermeden anlaşılacak bir konu olmadığı belli. Sanırım bilgisayara bağladıkladıklarında falan anlayabilirler. Ya da bi resetlicekler bakalım görelim. Haber veririm sizlere de

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Yeni parti tnt250 ler 29 nisanda bayilerde olacakmış beyler ;)

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni parti tnt250 ler 29 nisanda bayilerde olacakmış beyler ;)
    Hangileri acaba?

Bir parti daha var olan halinin değişmeden 2017 modelleri gelecekti, daha sonra da Abs li modelleri gelecekti diye söylenmişti.

Bu gelenler abs li olanlar mı ?

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangileri acaba?

Bir parti daha var olan halinin değişmeden 2017 modelleri gelecekti, daha sonra da Abs li modelleri gelecekti diye söylenmişti.

Bu gelenler abs li olanlar mı ?
    Ben de bilmiyorum açıkçası hangisi gelecek

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Ben görüştüm bi parti daha şuan kullandığımız modellerden gelecek ABS'siz Euro4'süz ondan sonra mayıs sonu gibide absli modeller gelecek fiyatı hakkında tahmin dışında halen bir şey yok
    NecatMurat bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Bayilerin elinde kalmayan TNT 250'ler Türkiye'ye gelmiş bi kaç gün içinde dağıtımı yapılacakmış alacak olanlara duyurulur.
    NecatMurat bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayilerin elinde kalmayan TNT 250'ler Türkiye'ye gelmiş bi kaç gün içinde dağıtımı yapılacakmış alacak olanlara duyurulur.
    4 gün geçti gelen giden yok..
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 gün geçti gelen giden yok..
    Gelecektir her halde boş atmıyorlar umarım. Mayıs ortasını bulur bence bayilere dağıtılması yani 10 gün içerisinde yani gelmiş diyelim şuan hepsi hazır yüklenip merkez bayilere gönderilmesi sonra merkez bayilerden diğer bayilere dağıtılması zaman alacaktır.

Bu modeller daha çok gelir bence uygun fiyata çekildi bide dolar düştü şimdi bol bol satarlar. Euro4 modellerinin ne zaman geleceği hakkında bilgisi olan var mı ?

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    abs farkı fiyata oldukça etkiler ama önceden alan arkadaşlar birazda üzülecekler.Teknik olarak sürücü frenleme konusunda kendisini geliştirdi ise abs olandan daha iyi bir duruş sergileyebilir o da ayrı mevzu.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni geleceklerin lastikleri de iyi olacak.

Rodaj bakımında 300 TL ödedim. Fiyat normalmi?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Sanchezdepol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj bakımında 300 TL ödedim. Fiyat normalmi?
    Değil.
    Hangi servis ve ne yaptılar?

İlk bakımda işçilik ücretsizdir, sadece kullanılan malzeme parası alınır. Yani 2 litre yağ ve zincir yağı gibi şeyler. O da 100, taş çatlasın 150TL tutar.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değil.
    Hangi servis ve ne yaptılar?

İlk bakımda işçilik ücretsizdir, sadece kullanılan malzeme parası alınır. Yani 2 litre yağ ve zincir yağı gibi şeyler. O da 100, taş çatlasın 150TL tutar.
    2 lt yağ almıyor kardeşim 3.2 alıyor servisler bide biraz yağda geçiriyorlar 4lt yağ açıyorlar litresi 40 50 olan yağı 60 70 liradan satıyorlar yağ filtreside degişse aşşagı yukarı yuvarlamışlar gecen 10,000 bakımı için 490 tl ödedim bujilerde degişti tabi sırf motul 7100 yağa 240 tl ödedim bu servis ücretleri çok belimizi büküyor

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Yagi kediniz getirebilirsiniz.
    Bakima girmeden once servisle fiyat konusunda gorusebilirsiniz.
    Servisten memnun degilseniz firmayi arayabilirsiniz, parcaliri kendileri gonderiyor sizi kuba servisine yonlendiriyorlar ve garantiyi bozmuyorlar. Bana bu sekilde yaptilar. Benim garantim 2 ay sonra bitiyor servisi birakiyorum kendi ustama getirecegim artik motoru..

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Ekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 lt yağ almıyor kardeşim 3.2 alıyor servisler bide biraz yağda geçiriyorlar 4lt yağ açıyorlar litresi 40 50 olan yağı 60 70 liradan satıyorlar yağ filtreside degişse aşşagı yukarı yuvarlamışlar gecen 10,000 bakımı için 490 tl ödedim bujilerde degişti tabi sırf motul 7100 yağa 240 tl ödedim bu servis ücretleri çok belimizi büküyor
    Oha diyorum Benelli'ye. 250CC çift silindir motorda 3.2L yağ kapasitesi nedir
    Bakımlar feci pahalıymış sizde. Kolay gelsin, ne diyelim Bakımdan ve yedek parçadan kazanma kafası kötü şey.

(Tnt25 1-1.2 litre yağ alıyor, bakımları 120-150TL civarı)

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rodaj bakımında 150lira ödedim. Ankara Vento motor

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    İlk bakıma karbükte bende 150 ödedim

İzmir Aslan Motor ilk bakim 300 TL ödedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)