Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat bey şunu anlamadım,

Yazılımsal olarak mı limitli 5 bin km'den sonra mı açıyorlar limiti ?
    Yok yazılımla ilgili bir problem değil,motor daha tam kıvamında değil,mesela bugün 147 gördüm günden güne daha da açıyor kendini

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    arkadaşlar bu motoru araştırıyorum. ortalama yakıt tüketimlerini söyleyen arkadaşlar bu veriyi kendi ölçümleri sonucunda mı veriyor yoksa ort tüketim göstergede yazıyor mu?

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motoru araştırıyorum. ortalama yakıt tüketimlerini söyleyen arkadaşlar bu veriyi kendi ölçümleri sonucunda mı veriyor yoksa ort tüketim göstergede yazıyor mu?
    Ortalama kullanımı belirtiyor herkes 20 kuruş diyende var 30 kuruş diyende var 35 gören olduğunu da söyledi sakin motoru bağırtmadan kullanırsan 20 kuruş civarında yakar. Yok ben basacam dersen basma yeteğine göre yükselecektir.

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. yakıt değerleri fena değil. pulsar200ns var bende. mt-25 ile tnt250 arasında gidip geliyorum. hatta yakıt olarak mt ye göre gayet iyi. bütçe olarak mt biraz zorluyor. tnt250 pek zorlamıyor. genel itibariyle bütçeyi de düşünürsem tnt 2 adım önde benim için. araştırmaya devam ediyorum
    Şuanki kampanya indirimden dolayı tüm emsallerine oranla kıyasladığında sadece fiyatından 2 fark atıp ilerliyor. Şu son indirimden sonra kullanıcıları bayağı bi arttı Euro4'ünü bekliyorum ben onun fiyatı ne kadar olacak acaba Distribütör satmayı biliyor servis konusunda da ciddi bir sıkıntı yaşayan yok

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yazılımla ilgili bir problem değil,motor daha tam kıvamında değil,mesela bugün 147 gördüm günden güne daha da açıyor kendini
    Murat bey, bugün bende denedim 1090km'de benim motor 136 anca gördüm. Rodaj'dan yeni çıktığı için olabilir diye düşünüyorum. Face'de gördüğüm arkadaş 6-7 saniye arasında 100'e çıkıyor. Çok iyi ivmeleniyor ve rahat hızlanıyor. Sanırım motor 160'a limitli daha fazla devir yükseltmiyor. Redline'a gelmeden güç kesiyor.

https://www.facebook.com/732169226/v...type=2&theater
    NecatMurat bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    20000 e ilan var sahibindende yuh dedim

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Murat bey, bugün bende denedim 1090km'de benim motor 136 anca gördüm. Rodaj'dan yeni çıktığı için olabilir diye düşünüyorum. Face'de gördüğüm arkadaş 6-7 saniye arasında 100'e çıkıyor. Çok iyi ivmeleniyor ve rahat hızlanıyor. Sanırım motor 160'a limitli daha fazla devir yükseltmiyor. Redline'a gelmeden güç kesiyor.

Az önce işten dönerken taksimden beylikdüzüne yolda müsaitti 158 gördüm daha da açtı ksndini motor bu arada 1200 kmde

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Hızlanması da daha serileşmeye başladı,daha az kasıyor kendini

Az önce işten dönerken taksimden beylikdüzüne yolda müsaitti 158 gördüm daha da açtı ksndini motor bu arada 1200 kmde

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Hızlanması da daha serileşmeye başladı,daha az kasıyor kendini
    Kullandığınız lastik nedir ?

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Kullandığınız lastik nedir ?
    Lastikleri motoru satın aldığım günün ertesi günü değiştirdim, ANLAŞ TOURNEE diye bir lastik aldım,yerli malı,eski motorumda da ANLAŞ kullanıyordum,çok memnunum tavsiye ederim, çiftini sökme takma balans 630 tl'ye aldım.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastikleri motoru satın aldığım günün ertesi günü değiştirdim, ANLAŞ TOURNEE diye bir lastik aldım,yerli malı,eski motorumda da ANLAŞ kullanıyordum,çok memnunum tavsiye ederim, çiftini sökme takma balans 630 tl'ye aldım.
    Hocam bunlar scooter lastiği diye geçen modeller mi Anlaşta?

Ölçüler nedir link verebilir misin ?

Bende 147'yi gördüm bugün yavaş yavaş açılıyor makine.

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Ölçüler nedir link verebilir misin ?

Bende 147'yi gördüm bugün yavaş yavaş açılıyor makine.
    Önler 110 arkalar 140 yeni radyal olanı,maxi scooter lastiği geçiyor katalogta ama hamur kalitesi olarak michlenden daha iyi çünkü michlen eski motorumda 2 takım eskittim,ne zamanki anlaşa geçtim özellikle viraj ve ıslak zemin performansı bariz daha iyi,
    Link olarak www.anlas.com.tr bakabilirsin anlaş anadolu lastik aş,
    Bir arkadaşımın mt 25'e koyduk o da çok memnun.
    Eğer satın alacaksan yeni radyal yeni tarih olmasına dikkat et,memnun kalırsın kesin,
    Bu arada sen ne marka lastik kullanıyorsun hocam??
    Ayrıca desen olarak ta yakışıklı duruyor motorda ;)

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Önler 110 arkalar 140 yeni radyal olanı,maxi scooter lastiği geçiyor katalogta ama hamur kalitesi olarak michlenden daha iyi çünkü michlen eski motorumda 2 takım eskittim,ne zamanki anlaşa geçtim özellikle viraj ve ıslak zemin performansı bariz daha iyi,
    Link olarak www.anlas.com.tr bakabilirsin anlaş anadolu lastik aş,
    Bir arkadaşımın mt 25'e koyduk o da çok memnun.
    Eğer satın alacaksan yeni radyal yeni tarih olmasına dikkat et,memnun kalırsın kesin,
    Bu arada sen ne marka lastik kullanıyorsun hocam??
    Ayrıca desen olarak ta yakışıklı duruyor motorda ;)
    TNT250 ağırlığı ve şase yapısı olarak bir orta sınıf motorsiklet. O yüzden lastik ölçüleri büyük.

Yurt dışında Pirelli Angel Gt ile satılıyor. Bizde Kuba motor maliyet yapıyor aklınca.

Ama 110 - 140 lastik ile motorun sürüş karakterine nagatif etki ediyor bu durum.

Orjinal Lastik ölçüsü budur.

120/70-ZR17

160/60 - ZR17

https://italy.benelli.com/product/bn-302
    ...garip... bunu beğendi.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    bizim millette bir şekilcilik var zaten çin motorlarında bu unsur olmazsa bu kadar satılamazlardı.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250

9000 de vites degiserek rahatlikla 150 ye cikiyor motor ama rodajda denemeyin..

Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9000 de vites degiserek rahatlikla 150 ye cikiyor motor ama rodajda denemeyin..
    Bugün 158 de kesiciye girdi,günden güne daha da iyiye gidiyor,ama en sevdiğim yanı sesi,motor hacmine göre standart eksozun sesi efsane sürekli gaza getiriyor adamı

Motosikleti
    Bence naked makinalar zaten yapi olarak 140 uzeri suratlere uygun degiller..
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaşlar istanbul bayrampaşada oturuyorum. vale motoru aradım test motoru var mı diye yok dedi. test ettiren bayi yok şu an. bu motoru test etmek istiyorum ama bayilerde bu imkan yok. aranızda bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı? test edemediğim için mt-25'te karar kılmıştım onu test ettim. ama youtube da egzost sesini falan dinledim fena bişey. farkındayım herkese güven olmaz ama artçılı kullanabiliriz ya da istediğiniz güvence neyse onu karşılarım. aranızda test ettirebilecek olan olursa sevinirim

Motosikleti
    İstanbulda olsam seve seve verirdim motoru test icin mt25 lerde cok ciddi sikitilar var formumda hergun bir yatak sarma olayi paylasiliyor bu nedenle bence teste bile gerek yok tnt 250 ile mt kiyaslanmaz. Fakat bilginiz olsun 13900 e tnt250 turkiyenin hic bir yerinde kalmadi.. 18000 kusure gelecek yeni seri..

Motosikleti
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda olsam seve seve verirdim motoru test icin mt25 lerde cok ciddi sikitilar var formumda hergun bir yatak sarma olayi paylasiliyor bu nedenle bence teste bile gerek yok tnt 250 ile mt kiyaslanmaz. Fakat bilginiz olsun 13900 e tnt250 turkiyenin hic bir yerinde kalmadi.. 18000 kusure gelecek yeni seri..
    Mt olursa ikinci el olur zaten o kadar param var. Bi tane beğendim satan kişi yağ pompasının falan değiştiğini söyledi. Bu yatak sarma olaylarını okudum bugün gözüm korkmadı değil. Tnt250 cidden tasarım olarak çok iyi. Servis ve distribütor olayı korkutuyor bunda da. Ve istediğim gibi topcase, koruma takozlu, ön camlı tnt250 yok. Hatta ikinci elde pek motor da yok. Araştırmaya devam ediyorum ama tnt250 yi test edebilsem güzel olacak. Almasam bile aklımda bi yeri olur en azından

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)