Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı logicache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siteye tüm modeller için abs ibaresi eklenmiş
    Abs ibaresi eklenmiş galiba ab kurallları gereği Euro 4 nedir bilgisi olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Arkadaşlar seleden rahatsız olan var mı?

Alıntı Ekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar seleden rahatsız olan var mı?
    Dhaa önce geçmişti böyle bir muhabbet 2 3 saat mola vermeden sürdüğün zaman rahatsız ediyor zaten motorun ve senin dinlenmen için arada bir mola vermen gerekiyor.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs ibaresi eklenmiş galiba ab kurallları gereği Euro 4 nedir bilgisi olan var mı ?
    Avrupa emisyon standartı. Gürültü ve kirlilik seviyesi belli değerleri geçemiyor, geçerse Avrupa'da satılamıyor.
    Daha verimli, daha az çevre kirleten ve daha az bağıran motor demek oluyor yani.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa emisyon standartı. Gürültü ve kirlilik seviyesi belli değerleri geçemiyor, geçerse Avrupa'da satılamıyor.
    Daha verimli, daha az çevre kirleten ve daha az bağıran motor demek oluyor yani.
    Az Bağıran derken benelli'nin meşhur egzos sesi gitti mi yani yoksa motor bağırma sesimi düşürülmüş ?

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dhaa önce geçmişti böyle bir muhabbet 2 3 saat mola vermeden sürdüğün zaman rahatsız ediyor zaten motorun ve senin dinlenmen için arada bir mola vermen gerekiyor.
    uzun yol muhabbeti değil benim anlatmak istediğim biraz kiloluyum depoya bitişik oturduğumda problem yok ama biraz geri oturduğumda beni rahatsiz eden bir parca var benelli yazısının 2 3 parmak altında yatay bir plastik var benden başka rahatsız olan varmı diye merak ettim benle alakalı bi durum galiba acilen zayıflamalıyım

Motosikleti
    Kuba Superlight
    uzun yol muhabbeti değil benim anlatmak istediğim biraz kiloluyum depoya bitişik oturduğumda problem yok ama biraz geri oturduğumda beni rahatsiz eden bir parca var benelli yazısının 2 3 parmak altında yatay bir plastik var benden başka rahatsız olan varmı diye merak ettim benle alakalı bi durum galiba acilen zayıflamalıyım
    Sök gitsin plastiği :D o kiloyu almak için ne paralar harcadın sen :D parça değil sen parçayı rahatsız et :D
    Ekarahan ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Normal giderken problem yok ama uzun yol soruyorsun uzun yol yapmadığım için bilmiyorum. Tekerin düz bassın.

Merhaba arkadaşlar,
    Tnt 250,kawasaki z250 sl ve ktm duke 250 arasında kaldım.ilk motorum olacak kısmetse..

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Tamamen bütçenize bağlı bir tercih
    Duke Abs olduğundan avantajlı kawa parça pahalı ilk olduğu için düşüp kalkmanız ihtimal dahilinde
    Tnt heybetli Muazzam sesi var ama ağır olduğundan başlangıçta sıkıntı yapabilir

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı oğuz1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Tnt 250,kawasaki z250 sl ve ktm duke 250 arasında kaldım.ilk motorum olacak kısmetse..
    Başlangıç motoru olarak, bütçe müsaitse Duke 250 ABS.
    Abs olmuyorsa hafiflik ve boyut bakımından Z250SL.
    TNT250, 2. motor olabilir bence. Ben Tnt25 ile ilk 2 ay zorlanmıştım. 5000 km'den sonra anca tam anlamıyla alıştım diyebiliyorum. Ki Tnt250 daha ağır bir motor.
    Alternatif olarak ABS'li Tnt25'i de bekleyebilirsiniz. Önümüzdeki aylarda satışa çıkacak.

Merhaba arkadaşlar,
    3'üde birbirinden muazzam motorlar ama ilk motorda 250cc kullanacaksan biraz hafif bir motor olması gerekir yok eğitim alacam dersen fark etmez 3ünede binebilirsin.Duke 250 abs'den dolayı tercih et derim ama bir iki ay beklersen benellinin absli modelleri geliyor sesinden heybetinden dolayı benelli daha mantıklı o zaman beklemme dersen tabiki duke 250 z250 arkadaşlarında dediği gibi devirirsen falan motoru masrafı fazla olur.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Merhaba arkadaşlar,
    İlk motorsa kawasakiyi listeden çıkar ve benelli'nin absli modelini bekle

Kawasaki z250sl nin de Abs li olanı var alırsam onu alacağım..bu 3 motorun fiyatları birbirine yakın oldugu için bütçe anlamında sıkıntım yok.duke lerde titreşim oldugu söyleniyor.kawasaki'nin tek dezavantajı parçasının pahalı olması ise tercih edebilirim.çünkü 12 ay kullanamıcam motoru çok fazla yıpranacağını düşünmüyorum.benelli de çok hoşuma gidiyor ama ağır oldugunu söylüyorsunuz bi de abs yok.gerçi abs li modeller gelecekmiş zaten ben motoru mart-nisan 2017 tarihlerinde alacağım

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Kawasaki z250sl nin de Abs li olanı var alırsam onu alacağım..bu 3 motorun fiyatları birbirine yakın oldugu için bütçe anlamında sıkıntım yok.duke lerde titreşim oldugu söyleniyor.kawasaki'nin tek dezavantajı parçasının pahalı olması ise tercih edebilirim.çünkü 12 ay kullanamıcam motoru çok fazla yıpranacağını düşünmüyorum.benelli de çok hoşuma gidiyor ama ağır oldugunu söylüyorsunuz bi de abs yok.gerçi abs li modeller gelecekmiş zaten ben motoru mart-nisan 2017 tarihlerinde alacağım
    Dostum bence yıpranmaz diye düşünme ilk olduğu için ne olacağı belli olmaz
    Acizane bi tavsiye 2017 de güzel zam olacak ve mümkünse 2.el al

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    tnt 250 yi ilk motor olarak önermiyorum
    ilkin 190 kg kuru ağırlığı olmakla ve 32 hp güç üretmekle birlikte; yeni, henüz manasıyla oturmamış ve çok fazla elektroniğinin olması da bir aceminin uzak durması gerektiğini düşündürüyor
    600 cc için basamak sayılabilecek bir motosiklet olduğu kanaati hasıl oldu

Mart nisan 2017 tarihinde absli modelller geliyor birde lastikler iyi olarak geliyor bu ikisi dışında motorun bi eksiği gediği yok şimdilik kg hesabına gelirsek zl250 ile tnt 250 arasında 40kg civarı bi fark var

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mart nisan 2017 tarihinde absli modelller geliyor birde lastikler iyi olarak geliyor bu ikisi dışında motorun bi eksiği gediği yok şimdilik kg hesabına gelirsek zl250 ile tnt 250 arasında 40kg civarı bi fark var
    karşılaştırdığınız motor tek silindir yalnız. MT 25 - İnazuma gibi motorlar ile ağırlık karşılaştırması bence daha doğru olur. Ağrılık farkı var elbet ama bunu destekleyecek güç farkı da var

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşılaştırdığınız motor tek silindir yalnız. MT 25 - İnazuma gibi motorlar ile ağırlık karşılaştırması bence daha doğru olur. Ağrılık farkı var elbet ama bunu destekleyecek güç farkı da var
    Arkadaş kıyasladığı modeller arasında kısa bi anlatım yaptım heralde tek ve çift silindir farkı olduğunu fark etmiştir diye düşündüm Uyarın için teşekkürler.
    oialdemir bunu beğendi.

Söz konusu olan motorların hepsi kendi sınıfında on numara motorlar ama iş fiyata gelince tabi ki Benelli daha avantajlı görünüyor abs'li modeli merak ediyorum umarım en kısa süre içerisinde fiyatlar güncellenir. Bu arada Euro4 ile ilgili bir takım araştırmalar yaptım çok bir bilgi yok (detaylar hakkında) ama anladığım kadarı ile 2017 yılında abssiz model olmayabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)