Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    bilgi için teşekkürler. deneyeceğim.

bence aldır yeni çamurluğu. sonuçta kaza yaptı. zarar var ortada. katlansın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

mt25 vs tnt250 sizce hangisi?

CyberShooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tigrina --> Mondial 100 SFC --> Bajaj Dominar 250
    Merhaba arkadaşlar bu motosiklet hakkında bilgi si olan varmı acaba Türkiye ye gelirmi bana hoş geldi alınabilir

Benelli tnt 250

CyberShooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tigrina --> Mondial 100 SFC --> Bajaj Dominar 250
    Alıntı mkoni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli tnt 250
    Üstteki motosiklet e diyosanız deil o tnt 300 le muhtemelen aynı bloğu kullanan tornado 300 racing versiyonu tr ye yine muhtemelen 250 cc gelir gelirse eğer ama merak ettim doğrusu

NE ARIYORDUM NE BULDUM?
    sabrinin golünü arıyodum harika bir Totti golüne denk geldim.
    hikayem çok kısa ve net. bazı motorsiklet sahibi arkadaşlarım var. onlara yancılık ve ardçılık yapa yapa motorsiklet bilgimi geliştirdim.ortamlarda konuştukları her motoru gelip evde araştırdım. ben gogula amaha mete07 yazıyordum Google bana yamaha mt 07 diyordu. ben googleye rcx ybre innazuma türkiye kaç para diye yazdıkça o bana doğru isimleri ve doğru bilgileri vermeye başladı. emcikliyordum motorsiklet isimlerini. sabah metrobüsle işe giderken sağımızdan solumuzdan geçen motorlara bakıyor ama ne olduklarını anlamıyordum. eheee bu baya hızlı gitti. kavazakinin yeşil olanı gibi yemin ederim diye kendi kendime tırtça yaklaşımlarda bulunuyordum. kanuni marka scooter ile mutluydum ama sürekli bozuluyordu. en sonuncu yolda kalışımla beraber gerçek bir motorsiklet alacaktım. isminde kısaltma gibi harfler olan orijinal bir rengi olan ve forumlarda adına sayfalar açılmış bir BMW 650 cs gibi söylemesi dile kolay ve heybetli bir motor. evet alacaktım. haber saldım eşe dosta ama dönen olmadı. baktım ciddiye almıyolar verdim kendimi motor alemine. artık yolda gördüğüm motorları tanıyordum. çok alıştırma yaptım. yol kenarına oturup çekirdeğimi çitlerken geçen motorları bilmeye çalışıyordum. portfolyom çok genişlemişti.bu arada kendime bir şey alacaktım ama ne alacaktım amk. ona dair hiç bir fikrim yoktu. önceleri xmax bişiler kovaladım. ula dedim o kadar emek verdim zati altımdaki scooter de get xmax yoluna... vardım vitesli sayfalara...bir gün bir arkadaşım BENELLİ dedi. evet sevdiğim gardaşım bana BENElli Dedi. metrobüsteyim hacı inince ararrım dedim. aramadım. sonra mesaj attı bana benelli tnt 250 diye. bu ne amk facebook şifresini mi yolladı bana yanlışlıkla dedim. girdim baktım. yok değildi. googleye sordum. ve buuum. gecem gündüzüm oldu benelli tnt 250. tam kendimi duke hazırlamıştım dükümü alıcam. düküme bindiricem. düküme atıcam . düküme kadar kadar yolu var....ama gel gör ki işler değişti. ehliyetim yok. yanıma yancı aradım günlerce. bin bir naz ile getirdiğim yancılar sırayla duke benelliye carta curta bindiler. ben yine arkalarına oturdum. kaer dedim. seni yenecem ve o direksiyona ben geçicem.motorlardan inenler hep bok attılar. yok şöle yok böle . yook şüyu yok yook bunu yok. ama benelliye sıra gelince bok atmak için çok çırpındılar ama yutkundular. gitmiyor yaa sankiii. titredi mi azıcıkkk...baktım olmayacak gittim deneme sürüşü yaptım ve aldım. alma sürecini geçelim ama almadan önce ki konu başlıklarım nelerdi?
    1) 13 bini geçmesin. 800tl geçti
    2) ardçı ile rahat olsun
    3)titremesin gurban olayım
    4) uzun yola gitsin gerisi falan filan işte...yakışıklı olsun sesi olsun hafif olsun sürüşü kolay olsun şehir içinde sürebileyim...

SONUÇ:
    MOTORSİKLETİME KAVUŞALI 5 GÜN OLDU. 300KM YAPTIM. ardçımla yani eşimle beraber 100 km yaptım hiç durmadan... benim görüşlerim:
    şehir içinde sürüşü çoook kolay. aga alet kaç kilo farkında bile değilim...akıyo akıyooo. zıbam diye hızlanmıyor diyolar ama benim gibi yeni başlayanlar için ideal bence. uysal bir tay gibi. ama 7000bin devirden sonra arap atı mübarek...yolda bi gidişi var.oy oy oyyyy
    yakışıklılığı ve sesi zaten herkesin kabulü... uzun yolda hiç yorulmadım 2 saat yol gittim geldim tıkım yok inmesem inmezdim üzerinden. titreşim konusunda tam bir şey diyemiycem sürüşle mi ilgisi var nedir.bazen azıcık titremesi oluyor ama acayip dikkatli bi şekilde hissetmeye odaklanırsanız anca öle. benzin işine gelince ölçmedim. servislik bi durumum yok henüz ama gayet on numara delikanlı iş bilir abiler Gencolar vardı serviste ve gayet de motoru tanıyolardı. frenler muazzam tabi insan gibi sürüyosanız. mt07 sahibi bir arkadaşım sürdü ve frenlere hayran kaldı. abs olmadan gayet güven verici dedi ve hakikaten bi kaç kez kullanmak zorunda kaldım ani fren kısa mesafe ve hızlıyken. Gayet başarılı. lastikler evet biraz acemilik atılabilir ama hemen değişmekte fayda var. sonuç olarak sürüşü yolu kavrayışı viraj alışı bence harika...
    evet beyler aklı karışıklar. allah yardımcınız olsunç umarım istediğiniz ve hayalini kurduğunuz motora kavuşursunuz. bana kafamdaki çanta sorularında yardımcı olan AKE adlı üyemize de özellikle teşekkürler ederim. allaha emanet olun.
    €mre, potasyum, ake ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    çok güzel yazmışsın. iznin olursa bunu facebook grubunda paylaşmak isterim.
    mkoni bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    daha eski arkadaşlardan haber yok mu? kaç km ye geldiler, son durum nedir bir anlatsınlar hele

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha eski arkadaşlardan haber yok mu? kaç km ye geldiler, son durum nedir bir anlatsınlar hele
    Motosiklet kullanıcıları buraya pek uğramıyor uğrayanda tam detaylı bir bilgi maalesef vermiyor gözünüz kapalı alın diyop kayboluyorlar :S

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    12000 de arkadaş baya bişey anlatmıştı. daha fazla km varmı bilmiyorum. öğrenmek istediğiniz nedir?

mesela geçen motorun egzoz kelepçesi site girişinde tümseğe takıldı. kazan ile manifolt arasında bağlantı var. orası yerinden çıktı. conta varmış bide arada. kazanı söktüm, yerine yerleştirip tekrar bağladım. ama o conta parçalanmış. contadan bulmam lazım. kaçırma yapıyor. motorun sesi değişti. gaz açma ve bıraktığımdaki tepkileri biraz değişti. daha keskin tepkiler veriyor. o contadan bulmam lazım. yada egzoz a işlem yaptırıp başka bir bağlantı yaptırmalıyım. yada egzoz u değiştirmeliyim

aklıma gelmşken söyliyim dedim debriyajı azıcık sert ama bunu dezavantaj olarak kabul etmeyenler var. şimdi ktm duke ve ktm rc200 lü arkadaşım var.bi ona biniyorum bi ona biniyorum bi de benelliye. hızlanmaları ve abs frenleri dışında net bir farklılıkları yok. sadece debriyajları azıcık yumuşak . ama dün trafiğin tam ortasında kaldım. beykozdan üsküdara sahil şeridinde heleki çengelköyün içinde sıkıştım resmen ama ne elim ne ayağım yorulmadı. motoru alan siteye uğramaz tabi aga. motordan inmiyodur bu havada insanlar en yakında foto paylaşmak dileğiyle.

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Selam arkadaşlar.
    Motorum 4.000km.de, servis yağ değişimine gel dedi. Ben 6.000km de değişecek diye biliyorum, bakım aralıkları değişti mi?

13,000 km oldu elimden geldikçe yazdım olanları.Bilgi verip kaçmak yada alın iyi motor demiyorum.Sürekli aynı şeyleri tek tek her yeni kişi için yazmakta zor copy paste yapıcam en sonunda Bonus fotolar atayım yorum yapayım mademki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Egsozu tiger ile değiştirdim.Son hıza etkisi yok.Ara devirler canlı.Son sürate daha seri çıkıyor.Sesi çok çıkıyor.600f e yakın neredeyse.Çatara patara gidiyor.Tam ceza yemelik oldu.Ayak pedleri ufak geliordu bana büyüttüm tornada aynı stilde yaptım işledim.Farkı ne var ayağımı altına sokunca kilitleniyorum motora dizler depoda daha rahat yatırıyorum kaldırıyorum virajda.Kmde 18 kuruş gördüm!! 6000 devir 6. vites dede modu gezide.Son resimler gezimizden kareler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

innayada ayarı veriyor rampada kalkışta^^

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

https://youtu.be/42BEAaEi3fY

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

Videoda bonus eğlence amaçlı ^^

Alıntı 505 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13,000 km oldu elimden geldikçe yazdım olanları.Bilgi verip kaçmak yada alın iyi motor demiyorum.Sürekli aynı şeyleri tek tek her yeni kişi için yazmakta zor copy paste yapıcam en sonunda Bonus fotolar atayım yorum yapayım mademki.

Ayak pedleri güel duruyor dostum ellerine sağlık

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Bunun arka amortisörden alçalma imkanı var mı arkadaşlar ? bilen deneyen biri yardımcı olabilir mi

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun arka amortisörden alçalma imkanı var mı arkadaşlar ? bilen deneyen biri yardımcı olabilir mi
    var. arka amortisörü yükseltip alçaltabilirsin
    cihangir151 bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks

kullanıcısı cevaplamış...

Selam
    Vites gostergesi varmi?

Motosikleti
    cıks
    Alıntı resources adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam
    Vites gostergesi varmi?
    yok...
    fakat yurt dışından gelen bir gösterge var bir arkadaş paylaşmıştı

Tnt25 te var bunda yok
    İlginc

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)