Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğim gibi. dururken gaz verirsen yapıyor. hava akışı ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum. ya hareket etmediği için yeterli havayı alamıyor, yada aynı sebepten egzoz çıkışında giderken oluşması muhtemel vakum etkisi oluşamadığı için boğuluyor.

bursada 2 tane servis var bildiğim. yıldırım ve semsa. tavsiye konusuna gelirsek, bakımlarda sıkıntı olmaz herhalde. ama başka sorunun olursa yetersiz kalabilirler. yıldırımı çok bilmiyorum. fiyatlarının yüksek olduğunu , parayı sevdiğini duydum sadece.
    yıldırımın servis hizmeti yok bildiğim kadarıyla diğerine gelirsek 1000 bakımında yağ ve yağ filtresi değişti ekstradan 700 gram civarı fazla yağ koymuş motora nasıl ustaysa artık onun harici hiç bir şey yapılmadı üstüne çok iş yapmış gibi 250 lira para istedi şu stop etme olayı olmasa garanti umrumda değil bunlar sağlam motoru bozar ama sorun çözülene kadar bakımlara gitmek zorundayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fuarda yamaha, honda, kawa, Suzuki dışında doğru dürüst bi model benelli modelleri vardı diğerleri gerçekten tirrttt.2015 ile 2016 model arasında bii fark göremedim. tnt250 2016 modeli getirmedilermi? Onu sormayı unuttum

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    stop etme sorunu kesinlikle kafaya takılacak bi sorun değil. neden yaptığı belli. dururken gaz vermeyin , olsun bitsin.

3,2 lt yağ alıyor diye biliyorum. adam 4 lt yağı boca etti demekki. iyi bir yağ koyduysa (motul)38*4=152 tl + 60 tl filtre toplam 210 lira zaten. 40 tl işçilik normal. ben şimdi yağı 80 liraya aldım kampanyadan.(motomax) bide kawasaki filtresi uyuyormuş. sökülünce bakıcaz ama kaç para olduğunu bilmiyorum. daha ucuza mal etmek için yağı ucuza bulmanız lazım.

Thai bunu beğendi.

Kawasaki filtresini ben demiştim ;) Sunwa marka filtrede de uyumlu model var.Gerçi diş çap oranları olduktan sonra fil filtrede bile model bulunur.Hava filtresi olayinida çözdüm sayılır. Fuardan inceleme fırsatım olan polini burgman 400 an hava filtresi 20 lira.Poliniyide bilmeyen yoktur. Kalıp sünger şeklinde olanlarida var.Desene göre kesip takılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

https://www.treatland.tv/polini-blue...8-203.0145.htm

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Ktm lerin tek kişilik olduğunu net anladım.Artci ya yer yok.Şasi hafif o yüzden süratli torklu.Ama ben hatun taşımayı seviyorum ;)Cb500_650 f ler ileriki hedefim oldu.xj6 kesinlikle o paraya almam.Ha bu arada tnt250 2016 gelmiş.14000 lira.Trk 502 seneye 22.000den fln girer dediler.Yedek parça konusunu konuştum ne ararsan var dediler.Tnt25 açıkçası fazla beğendim diyemem.Koltuk iki parça arası iki parmak açıktı.Bu forumda kim dedi bilmiyorum sasisinde capak var tnt250 nin diye zamaninda gittim tek tek uyuz olduğum için bütün modellere baktım markalara baktım.Kawasaki ktm yamaha var arkadaş onlardada var hemde bariz.Aprilla ducati mv agusta var var var ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://youtu.be/9i7KYIdKLlY

Facebook grubuna da koydum ve yazdım. Resimdeki çıkartmalardan MOTED'e teklif verdim ancak bu sene fuara katılmayacaklarını bildirip siparişi iptal ettiler. Ben de logolarını çıkartıp böylece bastım. İsteyen olursa Hasanpaşa motorcuların oradaki dükkanımdan alabilirler. Fikir bana aittir, istenildiği gibi çalınıp çırpılıp her yerde kullanılabilir yasal hakkı hukuku yoktur vs vs...
    gursus bunu beğendi.

2016'nın liste fiyatı 14,200. Fuara özel son fiyat 13,750 dediler, biraz kurcaladık 13,500 e kadar indiler. Kaporayı verip fiyatı sabitleyecektik ama bende ki gt250r'ın satışını henüz gerçekleştiremedin, hayırlısı dedik makinalar gümrükteymiş. Oradan çekilip bayilere dağıtılacak. 2. haftaya bizde dedi Motozer - Acıbadem. Aynı zamanda çanta demiri, koruma demiri, topuz gibi aksesuarlar mart sonu gelecekmiş ( italyadan dedi ama neden italyadan gelsin bilmiyorum.. )

4,830$ fiyatı eğer bayi sabitlemez ise dolara göre iner/çıkar.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    @505 : doğrudur. kim söyledi hatırlamıyorum. ;)

hava filtresi demişken. hava emiş sesi beni rahatsız ediyor. filtre değişikliği onuda azaltır belki

Motosikleti
    x max 250
    Merhaba arkadaslar yeni katildim foruma konuyu bastan sona okudum ancak sizlere soyle bir soru yoneltsem artik sifir bi motor alip omurluk binmek istiyorum ve naked tercih edicem bunun icin x max i satip tnt 250 almak nasil bir fikir, yorumlara gore genelde herkes memnun yardimlarinizi arz ederim saygilar. Teker daima duz bassin

Alıntı Mehmetii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016'nın liste fiyatı 14,200. Fuara özel son fiyat 13,750 dediler, biraz kurcaladık 13,500 e kadar indiler. Kaporayı verip fiyatı sabitleyecektik ama bende ki gt250r'ın satışını henüz gerçekleştiremedin, hayırlısı dedik makinalar gümrükteymiş. Oradan çekilip bayilere dağıtılacak. 2. haftaya bizde dedi Motozer - Acıbadem. Aynı zamanda çanta demiri, koruma demiri, topuz gibi aksesuarlar mart sonu gelecekmiş ( italyadan dedi ama neden italyadan gelsin bilmiyorum.. )

4,830$ fiyatı eğer bayi sabitlemez ise dolara göre iner/çıkar.
    Nedeni basit abim motor zaten italyan.Kappa-givi motoru adam yerinede koydu.Motor bizde tutulamadı daha,başka ülkelerde tutuldu çoktan.Dış ülkelerdende haber alıyoruz video olsun forum olsun.,grup olsun.kendi şahsım adınada(hintli hocamız var).iletişimim var.buyrun italya linkde aşağıda

http://www.givi.it/my-motorcycle#BENELLI,BN302_(15)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı soneracing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar yeni katildim foruma konuyu bastan sona okudum ancak sizlere soyle bir soru yoneltsem artik sifir bi motor alip omurluk binmek istiyorum ve naked tercih edicem bunun icin x max i satip tnt 250 almak nasil bir fikir, yorumlara gore genelde herkes memnun yardimlarinizi arz ederim saygilar. Teker daima duz bassin
    Detaylı anlatabilirm sıkılmadan dinlerseniz soner bey 05378994960.Artıları eksileri neler kullanı olarak tabikide.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/9i7KYIdKLlY

http://i.hizliresim.com/ZkVkoz.jpg
    Facebook grubuna da koydum ve yazdım. Resimdeki çıkartmalardan MOTED'e teklif verdim ancak bu sene fuara katılmayacaklarını bildirip siparişi iptal ettiler. Ben de logolarını çıkartıp böylece bastım. İsteyen olursa Hasanpaşa motorcuların oradaki dükkanımdan alabilirler. Fikir bana aittir, istenildiği gibi çalınıp çırpılıp her yerde kullanılabilir yasal hakkı hukuku yoktur vs vs...
    Ara sıra geliyorum Hasanpaşa dükkanın nerede dusersem bir tane almak istiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara sıra geliyorum Hasanpaşa dükkanın nerede dusersem bir tane almak istiyorum
    Özel mesaj yolladım.

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel mesaj yolladım.
    Bana da yolla oglen yemek yerız bende sadıkoglundayım )
    Thai bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    yaw bugün gördüm bir tane istanbul sanayi mahallesinde; sanayi yolunda, buradan gördüğüm fotolarından daha güzel ve daha kaliteli duruyor. Fakat sahibine soru soramadım. adam gidiyordu yolda. fazer gibi ses vardı mübarek
    yaw bu motorun şu an servis ve parça durumu nasıldır?

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Kullanan arkadaslar servis ve parca konusunda bilgi verirmisiniz.

Servislik diyebileceğim bir sorun yaratmadı bendeki allah a şükür. Sadece periyodik olarak garantiden çıkmasın diye servise girdi.Yağ, yağ filtresi haricide bir ihtiyacı olmadı.11.000Km ye yaklaşıyor şuanda da.Yedek parçası var kuba motorun elindede.Ha hiç olmadı grenaj depo vs yururu etkilemeyen herşeyi ucuza alayım dersen aliexpress.comdan bekleyerekte alabilirsin.Fiyatları gayet cüzi.55 dolara benzin deposu,11 dolara grenaj teki,komple su pompası 25$,ibre komple 55$ mesela.R25-mt25 ibresini sorun birde anlayacak sınız ne demek isteğimi ;)Büyük arıza çıkarsa şayet kuba motor malın arkasında olduklarını söyledi fuarda.Sebebi 2017 modellerinden çok umitliler miş.Trk 502 ve tornado 302 kastettiler,dedikleri gibide racing modelide çok dehşet birşey. Yurtdışında aslen çok çok tutulmuş bir model bu tnt 250.link vericem bi bakarsınız bilginiz olur.Torku yüksek sesi başarılı.Küf pas yapmadı okadar yıkamaya rağmen bende.Uzun kısa farlar olması gibi, hele uzun far çok başarılı.titresim yokk.Orta sehpası yok.Daha yapıp satanda yok.Tek kötü olan üzerindeki beş para etmeyen lastikler.Hemen degistirmek şart neredeyse.tükürük görse kaymaya meyilli.On arka süspansiyon 1. Frenler en kötü 2. Sırayı alır.Para varsa lastik+brembo padler ile stoppie yap dur.Yakıt 20-21 krs sert kullanimda şehir içi.5.vites 142,6. Vites 157 kesiciye atıyor.Parça boya kalitesi başarılı ve yine para varsa modifiyeye çok yatkın bir cihaz.Sanırım azda olsa yeterli oldu heralde ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

https://m.facebook.com/groups/793808...?ref=bookmarks 14.bin üyesi var grubun.Aksesuarlar bak bak bitmiyorda.
    potasyum bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Bilgi icin tesekkurler.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    dün bakıma girdim. iridyum bujileri taktık. bana çok bişey farketmiş gibi gelmedi. çok zorlasan bi iyileşme var dersin ama bakımdanda kaynaklı olabilir o durum. hava filtresi kazanında sensör var. filtre kazan iptali mantıklı değil o yüzden. ancak kazandaki süngeri çıkarıp kazanın hava girişine bitane açık hava filtresi takmak işe yararmı bilmiyorum. hava girişini huni misali genişletmekte işe yarayabilir.hava girişi radyatörün arkasında. sıcak hava alması ne kadar mantıklı bilemedim. bunun dışında birde egzoz değişimi parformansı nasıl etkiler ona bakmak lazım.

Gümrükten dün gelecek deniyordu 2016'lar ama gümrükten mal ne zaman çıkar hiç belli olmuyor. Şimdi de cuma günü diyorlar...

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    Makine iyi sattı Givi den sonra GPR de ürün gamını yapıstırdı. Egsoz ile ateş ediyor alet..

feti_can bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar,
    Ben de tnt 250 ile ciddi anlamda ilgileniyorum hatta haftaya muhtemelen alacağım.
    Ancak siz kullanıcıların bir fikrini almak istedim, en doğru bilgi sizden gelecektir.
    Tamam motor harika görünüyor, kaliteli de, okuduğum kadarı ile herkes de memnun bu harika.
    Yamaha mt 25 ile olan karşılaştırmalarını okudum, genelde hafiflik, güç ve manevra konusunda mt25 daha iyi olarak gösterilmiş.
    GÖrüntü ve egzoz sesi olarak bence yanına yaklaşamaz ancak samimi olarak fikrinizi almak istediğim konu, sadece görüntü ve ses için mi bu motoru almalıyım? Sizce mt25 de daha avantajlı yönü nedir? Fiyatları pek farklı değil. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim, saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)