Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı omersavas06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu sahibinden com da bulunan her yeri sıkıntılı motor başlıklı tnt 250 motorun sahibi benim akıbetini merak eden arkadaşlar için açıklama yapma ihtiyacı hissettim bana karşı haksız eleştirilerde bulunan arkadaşlara da inanın çok üzüldüm benim başıma gelenler kendi başlarına helse ve birisi bu şekilde yorum yapsa ne hissederlerdi. bir motosiklet kullanıcısı neden sıfır motor alır öncelikle bunu düşünerek yola çıkılması gerektiğini düşünüyorum.. sorunsuz sıkıntısız ve ilk kilometresinden itibaren her şeyini kendinizin bildiği bir motor kullanmak değilmi.. Benellini benim keyfi bir istek için böyle biryola başvurduğumu söyleyerek kendisini savunması bile inanın beni çok üzdü.. bence teknik fabrikasyon bir arıza yüzünden müşterinin bir sorun ile karşılaştığını ve bu sorunun en kısa sürede çözüleceği söylemeleri daha hoş olurdu.konuyu daha fazla dramatize etmek istemiyorum Benelli motoru ben den alarak inceleyeceklerini söylediler ve 2016 mart ayında gelen ilk partine yeni motor vereceklerini açıkladılar. bunu da yazılı olarak bana verdiler.. olayın mahkemeye taşınmamış olması ve bu kadar kısa bir sürede çözülmüş olması kullanıcılar ve şahsım adına çok sevindirici bir olay. Benelli Halkla ilişkiler Müdürü ne buradan sizlerin vesilesi ile tekrar teşekkür etmek istiyorum. telefon numaram 505 5079337 ismim ömer merak eden arkadaşlar la konuşabilirim rica ediyorum konunun aslını bilmeden ön yargılar ile kimseyi değerlendirmeyelim..
    öncelikle açıklamanız için teşekkür ederim. Sorun yaşamanıza rağmen sorunun bu şekilde çözümlenmesi hem sizin açınızdan hemde Benelli nin pazar içindeki duruşunu sergilemesi açısından son derece olumlu olmuş.
    Bugün İzmit Sofuoğlu motor ile görüşmemde 2016 modellerin Şubat ayının ilk haftası içinde ellerinde olacağından ve 2015 modellerdeki istop etme sorununu 1 ay önceki bayi toplantısında firmaya ilettiklerini söyledi. Firma konuyla ilgilendiklerini 2016 modellerde bu sorunun olmayacagını ve 2015 modeller için de yazılımsal bir güncelleme yapılabileceğini imasında bulunduğunu söylemiş.
    omersavas06 ve 505 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Top speed kaç hocam bu motosikletin. Çok hoş gözüküyor. Uzun yolda iyi gideceğini düşünüyorum. Yakıt durumu nedir 100km/h de.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    konuyu biraz okursanız cevaplara ulaşırsınız. biraz araştırın lütfen.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mo180402 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle açıklamanız için teşekkür ederim. Sorun yaşamanıza rağmen sorunun bu şekilde çözümlenmesi hem sizin açınızdan hemde Benelli nin pazar içindeki duruşunu sergilemesi açısından son derece olumlu olmuş.
    Bugün İzmit Sofuoğlu motor ile görüşmemde 2016 modellerin Şubat ayının ilk haftası içinde ellerinde olacağından ve 2015 modellerdeki istop etme sorununu 1 ay önceki bayi toplantısında firmaya ilettiklerini söyledi. Firma konuyla ilgilendiklerini 2016 modellerde bu sorunun olmayacagını ve 2015 modeller için de yazılımsal bir güncelleme yapılabileceğini imasında bulunduğunu söylemiş.
    TNT25 (tek silindirli olan)ne zaman geleceği hakkında bilgisi olan var mı?....Bugün 2 bayii aradım...Biri Şubat sonu dedi (Vale moto),diğeri mayıs (Motobull)..???...Tam bir komedi yaww...
    The Power of The Dreams.

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Slm arkadaşlar,
    Stop etme problemi ile ilgili galeri İlyas (münir bey ) ile görüşmelerim sonucunda şubat ayı içinde cihaz geleceğini ve tüm müşterisi olan motosikletleri tek tek arayacaklarını söylediler. Sanırım bu cihaz tüm istanbul bayilerine gidecek ve herkes kendi müşterisini servise çağırıp yazılım yükletecek...
    Nuansiyen bunu beğendi.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R

ee hadi hayırlısı.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar,
    Stop etme problemi ile ilgili galeri İlyas (münir bey ) ile görüşmelerim sonucunda şubat ayı içinde cihaz geleceğini ve tüm müşterisi olan motosikletleri tek tek arayacaklarını söylediler. Sanırım bu cihaz tüm istanbul bayilerine gidecek ve herkes kendi müşterisini servise çağırıp yazılım yükletecek...
    Aralık sonu gibi de Ocağın ilk iki haftası içinde gelmesi planlanıyordu : )
    İnş çok sarkmaz.
    Daha da önemlisi inş ilkinde düzelir, sorun kalmaz

Motosikleti
    Tracer 700
    2 haftadan fazladır hava durumundan motora binemiyordum
    Bu sabah çalıştırmak için 2-3 dk uğraştım

Bide motor kapalı otoparkta. kontağı çevirdiğimde motor sıcaklığı 6 dereceydi

15-20 gün bırakıp soğukta çalıştırmayı denediniz mi, kolay marş alıyor mu ?

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 haftadan fazladır hava durumundan motora binemiyordum
    Bu sabah çalıştırmak için 2-3 dk uğraştım

Bide motor kapalı otoparkta. kontağı çevirdiğimde motor sıcaklığı 6 dereceydi

15-20 gün bırakıp soğukta çalıştırmayı denediniz mi, kolay marş alıyor mu ?
    Valla yarım marşta çalıştı benimki, benimde kapalı garajım var ama oldukça soğuk oluyor benimki 4 dereceyi gösteriyordu bugün. Baktım hava biraz kırık hemen atladım motora... Sıkıntısızdı yani..

Ayrıca şunlara bakın belki hoşunuza gidebilir çamurluk benim pek hoşuma gitmedi ama tankpad güzel oldu gibi.

YZFR25R6 ve 505 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tracer 700
    Benim motor soğukken zaten bir rolanti-jikle sorunu var belki de ondan kaynaklanmıştır.

@Thai bence her ikisi de gayet güzel durmuş
    Tank pad biraz büyük gelmiş gibi. Siyah olduğundan dikkat çekmez. Katlandığı yerden kalkmaya başlamazsa sorun yok

Yalnız 15-20 gün binmemiştim. Özlemişim motorumu : )

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    motorların malzeme işcilik bakımından kalitesinden bahsederseniz iyi olur arkadaşlar mart ayında tnt25 geliyormuş bi sıkıntı cıkmazsa almayı planlıyorum sizin kullandığınız modelde tnt25 in abisi olduğuna göre aşağı yukarı kalite aynı olur diye düşünüyorum,yedek parça fiyatı sarf malzemelerin bulabilirlği acısından aydınlatırsanız iyi olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Servise gitmek daha benim için nasip olmadı hava şartları iş yoğunluk falan derken ama forumdaki arkadaşlardan giden olmuş bir tanesi 8 bin kilometrede gitmiş 250 TL masraf yapmış bana gayet uygun geldi parça kalitesine gelince gayet kaliteli görünüyor parçaları tedarik durumuyla şu ana kadar karşılaşan olmadı ama Ali Express adli siteden bu markanın bütün parçalarını görebilirsin fiyatları hakkında kafanda birşeyler oluşur
    kara_kule bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yoğun kar yağışından 1 haftadır motora binmiyordum, tek marşta çalıştı
    motordan önce yakıttan şüphelenin derim

Bayağı bir zamandan beri takip edemiyorum forumu.10.000 km oldu sayılır artık motor.Tekleme itekleme vs yok allah a şükür.Son hız 157km gördüm.Bu dahada artabilir birkaç ilave ile.Yakıt 4-4,5 litre kmde en son 22krs hesapladim sakin kullanımda.Parça kalitesi gayet iyi akan kopan hiçbir yeri yok.Üstünde gelen lastikler beş para etmez.Kayıyor.Sağnak yağmur altında uzun yola da gittim,kar altindada gittim.-11 derecede 5 gün yattıktan sonra marş tek hamlede üstündeydi.Düşünenler için az buçuk tekrar yapmak istedim.Sanırım kimse baştan aşağı okumuyor yazılanları ;( Genel olarak yeteri kadar tatminkar ve asla yolda ezdirmiyor kendisini.Bayağı bir inazuma paket etmisligim var ;) Fuara gidip yaz için motoru doldurmaya karar verdim. Abilerim tekeriniz düz bassın.
    ake ve hamzarat bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Arkadaşlar bugün itibari ile 2015 beyaz Tnt250 ile aranıza katıldım
    Yalnız bir sorum olacaktı 6.vites 9.000 11.000 arasi devirde sizin motorlar kaç yapıyor ben pek son hızını beğenmedim veya gostergemi yanlış anladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Birde geçici ruhsatta 23.5 beygir yazıyor bildiğim kadarı ile motor 31.5 beygir değilmiydi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor yeniyse son hızı motor açılana kadar normalin altında kalabilir. Ayrıca Sıfır motorsa kesinlikle böyle denemeler yapmayın.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Motor 2.000 Kmde şimdiye kadar açılmış olması gerekmez mıydı
    Denediğim son hız 98 km

Dediğiniz mil olabilir.98 mil 157 km fln.Benim gördüğüm hız işte ;)eğer km ise sorun olabilir.Motora da gözüme yavaş geldi demeyelim.Mt 25 161,inazuma 150 son sürat iken bir naked motordan bekleneni veriyor.Ruhsatta 23,5 kwdir. 32_36 beygire tekamül eder.Sorun olursa 05378994960 yardımcı olabilirim.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Alıntı 505 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz mil olabilir.98 mil 157 km fln.Benim gördüğüm hız işte ;)eğer km ise sorun olabilir.Motora da gözüme yavaş geldi demeyelim.Mt 25 161,inazuma 150 son sürat iken bir naked motordan bekleneni veriyor.Ruhsatta 23,5 kwdir. 32_36 beygire tekamül eder.Sorun olursa 05378994960 yardımcı olabilirim.
    Teşekkür ederim sizi ekleyeyim de ara sıra başınızı ağrıtırım

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı Fat!h33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 2.000 Kmde şimdiye kadar açılmış olması gerekmez mıydı
    Denediğim son hız 98 km
    eğer gösterge panelinde bi problem yoksa mil yada km olarak,büyük ihtimalle silindirlerden biri çalışmıyodur, eliniz anahtar tutuyorsa bujileri söküp bakmanızı tavsiye ederim,ayrıca sesindende anlayabilirsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)