Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seyir defteri:
    140 km deyim, sürdükçe süresim geliyor ancak yoğunum, maksimum hızını 160 kmh olarak hesapladım (rodaj nedeniyle henüz çıkmasam da)
    genelde düşük devirlerde sürüyorum ama ara ara açıyorum gazı sağır olmasın diye
    dün akşam kısa süreliğine bir süpersportla kapıştım atakumda
    sürüşü hakkaten keyifli
    henüz dayanıklılık konusuna girmiyorum, hele 2.000 km olsun

insanlar abarttığımızı sanıyorlar ama ukalalıkta yapmak istemiyorum bir dünya motora bindim hemde en iyilerine ama ben kullandığım motorlar içinde keyif olarak biri hariç hiç birinde böyle hissetmedim oda yamaha idi

hız olarak süper değil ama vasatta değil hafta sonu xmax ve bajajı geçince motorun okadar da yavaş olmadığını anlamış oldum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı Uğurlu olsun , Kuba motor anket için aradı mı sizi de ? kullanıcıların çoğu ile anket yapılıyormuş. Benim merak ettiğim pulsar ile mukayese edildiğinde artılar eksiler nelerdir ?

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seyir defteri:
    140 km deyim, sürdükçe süresim geliyor ancak yoğunum, maksimum hızını 160 kmh olarak hesapladım (rodaj nedeniyle henüz çıkmasam da)
    genelde düşük devirlerde sürüyorum ama ara ara açıyorum gazı sağır olmasın diye
    dün akşam kısa süreliğine bir süpersportla kapıştım atakumda
    sürüşü hakkaten keyifli
    henüz dayanıklılık konusuna girmiyorum, hele 2.000 km olsun
    güzel bakan , güzel görür.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Uğurlu olsun , Kuba motor anket için aradı mı sizi de ? kullanıcıların çoğu ile anket yapılıyormuş. Benim merak ettiğim pulsar ile mukayese edildiğinde artılar eksiler nelerdir ?
    Hocam yanlış anlamayın ancak Pulsar ile mukayese edilmez bu motor. Çift silindir ve daha ağır motorları dahil edin. Mesela Inazumaya bakınız, R25'i racing olarak görmeyerek bakınız.
    ninja h2 bunu beğendi.

fiyat aralığı şu an çok kritik seviyelerde ,Satış eğrisini yukarılara taşımak istiyorlar ise 12.000 TL barajını geçmemeliler. Yoksa 4.300 € olarak Kawasaki Ninja sl250 var. Bir anda, potansiyel alıcıları başka markalara kendi elleri ile iterler, Bence yeni sezona kadar bu rakamları korumaları gerekiyor .

Motosikleti
    yamaha mt07
    fiyat aralığı şu an çok kritik seviyelerde ,Satış eğrisini yukarılara taşımak istiyorlar ise 12.000 TL barajını geçmemeliler. Yoksa 4.300 € olarak Kawasaki Ninja sl250 var. Bir anda, potansiyel alıcıları başka markalara kendi elleri ile iterler, Bence yeni sezona kadar bu rakamları korumaları gerekiyor .
    sana kesinlikle katılıyorum fiyatı artmamalı

fakat marka değeri hariç kawasaki 250 sl ile bu motorun alakası yok

marka değeri evet ninja ile boy ölçüşemez diğer açıdan gerçekten benelli güzel motor
    cario bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana kesinlikle katılıyorum fiyatı artmamalı

fakat marka değeri hariç kawasaki 250 sl ile bu motorun alakası yok

marka değeri evet ninja ile boy ölçüşemez diğer açıdan gerçekten benelli güzel motor
    Bende öyle düşünüyorum. Ninja sl ve benim kullandığım motorda dahil olmak üzere tek silindir motorlar bu motorla kıyas edilmemeli. Benim motorda kusur olarak görebildiğim tek nokta açıkcası gösterge tablosu. Onun dışında bana göre her anlamda harika bir motor. Sadece tecrübe konusunda kiloya ve çift silindirin getirebileceği yakıt ve bakım masraflarını gözüm kesmedi. Motor kullanmayı bilen veya kendine güvenen için bunlar sıkıntı değil keyif esasen. Motorun ağır olması yola basması demek. Bizim savrulduğumuz rüzgarda onun daha rahat olması demek...

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    ayns video noldu.ikidebir sayfaya bakıyorum videoyu yükledin mi diye...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ayns ne xmaxı ne bajajı ne demek isitorsun anlamak çok zor sen eğer scooter ve 200ccc tek silindir motolarla kıyas yapıyorsan çok normaldir sana inanmamak yokmu orda ninja 250 sl bir dene onla sonra alternatifleri yazayım bak onlarlada denenebilir duke250 hyosung x5 z250 sl ninja 250r r 25 de olur ama kaç km fark açar bilinmez adam ikinci vitesle bile kalkış yapar.

Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayns ne xmaxı ne bajajı ne demek isitorsun anlamak çok zor sen eğer scooter ve 200ccc tek silindir motolarla kıyas yapıyorsan çok normaldir sana inanmamak yokmu orda ninja 250 sl bir dene onla sonra alternatifleri yazayım bak onlarlada denenebilir duke250 hyosung x5 z250 sl ninja 250r r 25 de olur ama kaç km fark açar bilinmez adam ikinci vitesle bile kalkış yapar.
    ilahi ninja sende olmasan bu forum ne olurdu yaws

video yükleniyor az kaldı

Mrb benim kafama şu takıldı benim motor ucuz Çin malı 162 CC bir motor ve 2 ci fiteste genelde kalkış yapıyor ve rahat kalkıyor da. Heralde tnt 250 daha rahat kalkar bu motor hakikaten görünüm ve malzeme kalitesi güzel biraz satıcılar bilinçlense birde test motoruda olsa fiyatta 12 bin olsa diğerlerine tercih ederim çok fiyakalı çünkü. Almayıda düşünüyorum 3 CÜ motor olarak amortisör ve firen ayarlanabiliyor galiba gördüm inceledim. Ama samsunda 13 lira fiyat çekti bana 12 olsa niyetim var bütçe meselesi nede olsa motor işi birazda

Bayileri 12.000 TL konusunda sıkıştırın, eminim fiyat inecek bayiler olacaktır.

Alıntı atakanca_55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb benim kafama şu takıldı benim motor ucuz Çin malı 162 CC bir motor ve 2 ci fiteste genelde kalkış yapıyor ve rahat kalkıyor da. Heralde tnt 250 daha rahat kalkar bu motor hakikaten görünüm ve malzeme kalitesi güzel biraz satıcılar bilinçlense birde test motoruda olsa fiyatta 12 bin olsa diğerlerine tercih ederim çok fiyakalı çünkü. Almayıda düşünüyorum 3 CÜ motor olarak amortisör ve firen ayarlanabiliyor galiba gördüm inceledim. Ama samsunda 13 lira fiyat çekti bana 12 olsa niyetim var bütçe meselesi nede olsa motor işi birazda
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    yamaha mt07
    tam istediğim gibi olmamakla beraber çekimleri yükleyebildim parça parça yapabildim çok uzun anca böyle oldu

videonun sonunda kalkış ve yakıt değerleri olan bölüm vardır

ake, sailor33, cario ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Neden ? Bu motorun motoru tork değil mi ? Pedalla mı kalkıyor bu motor ? Bir şey yazarken altında mantıklı açılması olsun, biz de diyelim ki adam mantıklı savunuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Alıntı atakanca_55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci viteste kalkınca ne oluyor onu anlamadım ? Motor iki vitesli olsaydı ikinci viteste yine kalkabilir miydi ? Bırakın arkadaşlar bu işleri artık, bir önemi yok bunların...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    tnt 250 2. viteste kalkıyor ama çok ta rahat kalkmıyor
    sahip olduğum bütün motorlardan kalma 5 vites alışkanlığı nedeniyle istemeden test ettim
    bugün derbi senda ile geldim işe ki o da kaliteli motor (motor bloğu yamahadan alınıp, şasesi piaggio fabrikalarında üretilmiş araştırdığım kadarıyla)
    çok fazla konfor farkı varmış benelli' nin
    hyosungtan da güzel sürüşü
    ancak motor bloğu ve çok fazla elektronik detay olması düşündürüyor beni
    bu konudaki şüphelerim de zamanla geçecek veya netleşecek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Seko ne demek istediğimi anlamana rağmen anlamamış gibi yapma biz r25 beygir gücü ve torkundan dolayı kalkışının çok net iyi olacığını bahsetmek istedim ama sen nasıl anlamak istersen öyle anla sana mantıklı bir açıklama olur bu umarım bu arada o motorun motoru motor değil bu motorun torku tork değilmi yazacaktın galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

ayns istediğin şekilde bu motoru tanıtabilirsin bende seni dinlerim ve karşılığındada fikrimi sunarım bu kadar net sen anlat motorunu anlatma diyen yok.

Motosikleti
    yamaha mt07
    Seko ne demek istediğimi anlamana rağmen anlamamış gibi yapma biz r25 beygir gücü ve torkundan dolayı kalkışının çok net iyi olacığını bahsetmek istedim ama sen nasıl anlamak istersen öyle anla sana mantıklı bir açıklama olur bu umarım bu arada o motorun motoru motor değil bu motorun torku tork değilmi yazacaktın galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

ayns istediğin şekilde bu motoru tanıtabilirsin bende seni dinlerim ve karşılığındada fikrimi sunarım bu kadar net sen anlat motorunu anlatma diyen yok.

istediğin gibi fikrini sun bizde kimseye fikrini sunma demiyoz ama işkembeden atma sıyır ma sallama gerçekç ol gel ciğerimi ye

sen bilmeden atınca şu oluyor bu adam benelliyi kötülemek için tutulmuş birisi yada ufak bir çocuk herhalde falan diyor herkez ortalıı karıştırma

varsa motor hakkında bildiğin hata kötü bir yan yada iyi bir yan anlat

Motosikleti
    BMW F 750 GS

Evet kalkışı daha iyi olur ama bu tork farkından çok kilo farkından olacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Seko değindiğim nokta buydu işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Ayns tnt 250nin piyasadaki kaderi bir kaç aya belli olacak bunu biliyorum bildiğim kadarıyla inazuma da çinde üretiliyor ama suzuki kalitesinde üretiliyor fakat benellinin italyan tasarımı has çinli olunca insan kabullenemiyor bu motorun zamanla çoğaldığını görüyorum fakat pulsarda tuttu sonuç ne oldu hüsran hergün sorun hergün problem parasının hakkını kesinlikle vermiyor bu motor sizi üzmezse sıkıntı çıkarmassa iyidir ki ithalatçı firma tanatımını malasef düzgün yapamadı diyecem ama hiç yapmadıki fiyat olarak yüksek herzman söylediğim gibi ben bu motoru daha ülkemize gelmeden önce takip ettim biliyordum yani bu markayı fakat çinli olayını ülkemize gelince öğrendik ses güzel hatta hiçbir 250de yok tasarım on numara ama ithalatçı firma ve çinli oluşu yüksek fiyat olması insanı bu motordan soğutmaya yeterli bir gerekçedir diye düşünüyorum.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    şimdi farkettim
    anket için aramadılar
    bajaja hiç binmediğim için kıyas yapamam
    ancak yeni almış, benzinliğe gitmişken orada bajaj pulsar sahibi bir arkadaşla kısa süreli muhabbetim oldu
    o da çok beğenmişti şeklini, sesini filan
    böyle çinli mi olur dedi de işin içyüzünü anlattıydım

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam istediğim gibi olmamakla beraber çekimleri yükleyebildim parça parça yapabildim çok uzun anca böyle oldu

videonun sonunda kalkış ve yakıt değerleri olan bölüm vardır

https://www.youtube.com/watch?v=pQCuMMvr4Ew
    hızlanmasını daha vasat bekliyordum ama gayet güzel çıktı.Sadece yere biraz basık mı ne ? Yada videoda mı öyle gözüküyor.
    ayns bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)