Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr 125 esd
    videoyu sabırla bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MZ 251, Kawasaki ER6n, Benelli TNT 250
    selamlar arkadaşlar, siteye yeni üye oldum. öncelikle herkese merhaba demek istiyorum.

Bende yeni bir TNT 250 kullanıcısıyım. maalesef ithalatçı firmanın zevzekliğinden dolayı motosikletle ilgili fazlaca bir bilgi yok. az çok kullanımım ve deneyimlermi paylaşmak diğer arkadaşlara yardımcı olabilmek adına foruma katıldım. daha 1-2 gün oldu sürmeye başlayaı sadece işten eve evden işe gitmekte kullandım. rodajda olduğundan teknik verilerden bahsetmek şu aşamada anlamsız. Motosiklet gerçekten çok kaliteli üretilmiş. gidişi, sürüşü, sesi herşeyiyle gerçekten ok keyifli bir makine. titreşim, malzeme kalitesizliği, rahatsız sele, motor çekişiyle ilgili hiç bir sıkıntı yok. japon veya diğer rakiplerinden bu konularda geri kalır hiç bir yanı yok. gayet stabil düzgün giden rahatsız etmeyen kalitesiylede göz doldura bir alet. bunun dışında sormak istedikleriniz olursa bende buralardayım elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım. yok çinmiş, hintmiş, ithalatçısı şöyleymiş böyleymiş gibi gereksiz tartışmalardan uzak bir şekilde motosiklet hakkında merak edilenleri paylaşmaya çalışacağım.
    sagat bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Selamun aleykum. Bu motosiklete sahip arkadaşların kazasız belasız iyi günlerde kullanmasını temenni ediyorum. Tnt 250 yi fırsat buldukça inceliyorum. Buradan da takip ediyorum kullanıcı yorumlarını. Motosikletin görüntüsü çok hoş. Belki Benelli bunun karenajlı versiyonunu da çıkarır.

Her neyse son diyeceklerim; forumda genel tabirle motosiklet sevgimiz , tutkumuz ise bu tutkuyu sadece japon markalar ile yaşanacağını sanmak büyük bir gaflettir. Sevginizi veya tutkunuzu kiminle yaşadığınızın bir önemi yok. Önemli olan içinizde ki tutkudur dostlar. Tekerinize taş değmesin
    Takipteyim...

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı jekobs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar, siteye yeni üye oldum. öncelikle herkese merhaba demek istiyorum.

Bende yeni bir TNT 250 kullanıcısıyım.
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerde herkes yok kaybolmuş bu insanlar gelinde tnt 250 yi eğriye doğru anlatın dinliyelim.
    Buradayız, sürdükçe, kullandıkça paylaşımlarım - paylaşımlarımız olacak merak etme.
    Bu hafta içi de aksesuar bakacağım, tank pad, koruma takozu v.b aksesuar eklendikçe paylaşırım.
    ake bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    bence cok para
    bu paralara zaten japonlar var iken neden servisi kamyon kamyon yedek parcası bulunan motosikletlere yönelmeyeyim ki?
    fiyat uygun olsa pulsar gibi
    pulsarda fiyat konusunda bkunu cıkardı o da ayrı konu
    ninja h2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    8.000 Liraya Pcx125 satılıyor ülkede, Hondacılar bile soğudu artık.

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence cok para
    bu paralara zaten japonlar var iken neden servisi kamyon kamyon yedek parcası bulunan motosikletlere yönelmeyeyim ki?
    fiyat uygun olsa pulsar gibi
    pulsarda fiyat konusunda bkunu cıkardı o da ayrı konu
    Yönelip yönelmemek sana kalmış elbette fakat fiyatının pulsar gibi olması imkansız benelli nin kalitesi japonlardan asla aşağı değil bir çoğundanda çok daha iyi.
    Samimi 46 bunu beğendi.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Motosikleti alanlara kazasız,belasız,keyifli sürüşler diliyorum.
    Ayrıca motosiklet hakkında görüşlerinizi bizlerle paylaştığınız için de teşekkür ediyorum. Geçen gün yine bayiye gittim tekrar üzerine bindim,sesini dinledim maalesef test imkânı yok bunu da markaya yüklemiyorum Türkiye şartları daha o kıvama gelemedi çünkü.

Bayi indirimden haberi olmadığını söyledi acaba indirim bitti mi ? Ek olarak parça sorunu olmayacağını dile getirdi bunu da elbette zaman gösterir ama bana günümüz şartlarında kullanıcının parça sorunu yaşayacağını pek sanmıyorum. Beni düşündüren nokta her markada olduğu gibi servisler o nedenle bekliyorum zaten öğrenci olduğum için şuan bu bütçeyi denkleştirmek oldukça zor.

İlerleyen zamanlarda umarım bende bir Benelli sahibi olurum diyelim çünkü motorun kalitesine dair şüphe duymuyorum. Sizlere tekrardan kazasız sürüşler dilerim, tadını çıkarın

Ben sizleri severek takip ediyorum, sizlerde gördüğüm kadarıyla motorunuzdan keyif alıyorsunuz o nedenle insanların bilinçsiz yorumları sizleri yıpratmasın..

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti alanlara kazasız,belasız,keyifli sürüşler diliyorum.
    Ayrıca motosiklet hakkında görüşlerinizi bizlerle paylaştığınız için de teşekkür ediyorum.

Bayi indirimden haberi olmadığını söyledi acaba indirim bitti mi ?
    Sizlere tekrardan kazasız sürüşler dilerim, tadını çıkarın

Ben sizleri severek takip ediyorum, sizlerde gördüğüm kadarıyla motorunuzdan keyif alıyorsunuz o nedenle insanların bilinçsiz yorumları sizleri yıpratmasın..
    Eyvallah, sağol.

İndirim 20 Ağustos a kadar devam edecek kardeşim, iyi dileklerin için teşekkürler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinizden Allah razı olsun, darısı başınıza
    henüz uzun süreli kullanamadım, ilerleyene günlerde detaylı anlatırım inşAllah
    bir risk aldık ancak bu konuda yapacak çok şey yok
    akıllı ağzım gözüm diyene kadar, deli çocuğunu everirmiş
    şimdilik izlenimlerim:
    güçlü fakat uysal, bir hyosung ataklığı yok. karakteri böyle
    ağır fakat dengeli
    frenler güzel, lastiklerin kavramasını henüz kritik test edemedim ama ilk intibam iyi
    7-8 binden sonra ayaklığa biraz titreşim veriyor lakin gidonda öyle bir his yok
    şürüşü keyifli
    çok detay var, araba gibi, hepsini öğrenemedim henüz, çok ta hoşlanmıyorum bu durumdan

çok önemi yok ama albenisi çok yüksek, canlı görenler resimlerine göre çok daha fazla beğendiler

acelem yok diyenler biraz daha beklesin, bi 2000 km yaptıktan sonra her şeyiyle anlatırım inşAllah
    bu arada tnt 25 in hindistanda video incelemesi yayınlandı 1 hafta önce, piyasaya sürülüyor galiba

Motorun hayırlı olsun. TNT 25 haberi için de teşekkürler. İncelemeyi izledim, motor fiyatına göre harika duruyor. 10 bin TL altına Bajaj'a çok iyi bir alternatif olacak. Merak edenler videoyu mutlaka izlesinler :

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:26 ----------

Bu arada yetkililer herhalde motorun fiyatını mantıklı bir noktaya çektiklerinde nasıl birer birer satın alan arkadaşlarının sayısının çoğaldığını ve foruma yazdıklarını görüyorlardır değil mi ? Biz ta en başından beri fiyatı yüksek satamaz diye kendimizi boşuna yırtmadık. Bu arada inatla eski fiyattan satış yapmaya çalışan uyanıklara da gerekli baskıyı yapmalılar. Motorun fiyatı da bence 12 bin'e kadar çekilmeli... Eski fiyata döndükleri an satışlar bıçak gibi kesilecektir.

Ninja!Benelli kötü ve pahalı bir motor, Inazuma ise iyi ve senin paran olduğunda alacağın bir motor ve motorlar arasında yapılacak bilumum mukayese maddeleri senin gözünden bu kadarla sınırlı...Anlaşılan anlaşılmış ve tarafına söylenenler nihayete ermiştir arkadaş.. Daha hala aynı lafları etmekten usanmıyor musun? Bu kadar laf yedikten sonra senin burada kalman zait. yani fuzuli yük oluyorsun bu forma. O kadar şey söylendi sana, hala meraklı pozlarındasın. ayıp yahu. insanda biraz özsaygı olur.
    emrb ve ake bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Benim motoru aldığım dönemde henüz piyasaya çıkmamıştı. Fuarda çok beğenerek incelemiştim. Gücü gayet yeterli, çift silindir olması konfor ve performans açısından avantaj. Malzeme kalitesi sınıf standartlarını karşılıyor hiçbir kusur görmedim. Sürme imkanım olmadığı için o konuda bir şey diyemem ancak gözüken kusurlar oldukça ağır ve çift silindir olmasından ötürü bakım ve tüketim maliyetleri yüksek olur sınıfına nazaran. Yedek parça konusunda parça satan siteler var mıdır bilmiyorum ancak Hindistan'da kullanılmaya başlandı yani parça illaki bulunur.

Motorun depo dışındaki giydirilmemiş hali inanılmaz güzel. Lafla olmaz örneklerle göstereyim size.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    ake, Salih_T, SuleymanE ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Allahim bu ne guzellik. Super olmus. Girdugum en guzel caferacer lardan.

Merhaba arkadaşlar,

İsmim Turgay, 34 yaşındayım. Bir kaç senedir motosikletlere merakım vardı fakat hiç almak nasip olmamıştı. Başta Alfa Romeo olmak üzere hep italyan otomobillerini sevdim. Söz konusu motosiklet olunca da yine tasarım çok önemliydi. Inazuma'nın bu pazardaki namını duydum ama gidip gördüğüm anda yanından uzaklaştım. Çünkü eski görünüyordu açıkcası. Kafamdaki diğer bir motor Kawasaki 250sl di. Incelediğimde ninjanın bi kaç parçası sökülmüş hali olduğunu anlamak zor olmadı. Ayrıca çok küçük görünüyordu. Fakat TNT 250 tam bir aşk oldu. Detayları gerçekten çok güzel. Detaylara çok dikkat eden biri olduğum halde gözüme bu olmamış dediğim hiç bişey takılmadı. Tasarım tam bir italyanda olması gerektiği gibiydi. Üretim yerine takılmıyorum. Burada belirli bir kalite çizgisi kesinlikle yakalanmış. Dolayısıyla 2. el sorunu olur mu, Türkiye'de marka tanınmıyor demeden satın aldım motorumu. Gerçekten çok keyif aldım. Özellikle görünümü, sesi ve üst devirlerdeki ivmelenmesi büyük mutluluk verdi.

Sonuçta siz benden daha iyi bilirsiniz, motosiklet gönül işidir.
    Herkese iyi forumlar dilerim.

SuleymanE, Salih_T, Samimi 46 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle karşılaştırmalı yorumun çok önemli.bu arada Ankara'daki bayiye geçen ay gitmiştim 2 tane tnt 250 vardı bugün uğradım hepsini satmışlar.
    Işıl motora bende gittim 2 tane vardı ikisi de satılmış.. hatta sahibi bundan 10 tane saattım diye birazcık üfürdü bile.. ulen zaten 2 tane 250, bir tane 600 cc geldi, geldiği günden beri takip ediyorum benim haberim olmadan 10 taneyi ne zaman sattınız..

Neyse sonuçta Ankara'da 2 tane 250cc satıldığı garanti. Benim param yetmez. TNT25 i bekleyeceğim.. Birde onu görelim.. 2016 da gelecekmiş.. Acelem yok.. Çok şükür canavar gibi salcanom var..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Hayırlı olsun,Allah kazadan ve nazardan saklasın. Bana katılır mısınız, bilmiyorum ama arkadaşlar, arka çamurluğun seleden olan uzaklığı biraz fazla gibi değil mi? acaba oraya güzel bir arka çantası olsa nasıl olur? hem o açıklık görüntüsü azalır hem de bir ihtiyaç giderilmiş olur. Ne dersiniz, uyar mı? ya da olması uygun mu?
    cario bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Merhaba arkadaşlar, aslında aranızda yeni değilim sürekli takipte de olsam yazışmam olmadı. Benelli konusuna gelince fuara geldiği günden beri gözde motorum olup, araştırmadığım yanı kalmadı. Sayfanızı açıldığı günden beride takipteyim, en gereklisin den, en gereksizinine kadar ve KTM Duke 200 ümü satıp bende benelli ailesine katıldım hayırlısı ile daha motorumu teslim almadım teslim aldığımda resim ve bilgi paylaşımında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu arada aranıza Bursa/İznik den katılmaktayım. Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.
    cario, jekobs, ake ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    seyir defteri:
    140 km deyim, sürdükçe süresim geliyor ancak yoğunum, maksimum hızını 160 kmh olarak hesapladım (rodaj nedeniyle henüz çıkmasam da)
    genelde düşük devirlerde sürüyorum ama ara ara açıyorum gazı sağır olmasın diye
    dün akşam kısa süreliğine bir süpersportla kapıştım atakumda
    sürüşü hakkaten keyifli
    henüz dayanıklılık konusuna girmiyorum, hele 2.000 km olsun
    fedos bunu beğendi.

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı apartment adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, aslında aranızda yeni değilim sürekli takipte de olsam yazışmam olmadı. Benelli konusuna gelince fuara geldiği günden beri gözde motorum olup, araştırmadığım yanı kalmadı. Sayfanızı açıldığı günden beride takipteyim, en gereklisin den, en gereksizinine kadar ve KTM Duke 200 ümü satıp bende benelli ailesine katıldım hayırlısı ile daha motorumu teslim almadım teslim aldığımda resim ve bilgi paylaşımında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu arada aranıza Bursa/İznik den katılmaktayım. Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.
    hayırlı olsun arkadaşım kazasız belasız inş bende bursadayım inş benellieri bir araya getirip bir foto çekelim

demekki sayı gittik çe artıyor

eğer alınası motor olmasa bizim gibi 3 ,5 saftirik alırdı

başkada alınmazdı
    kara_kule bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Motor görüldüğü kadarıyla kendisine müşteri bulmuş gayette güzel . Bana göre bu sınıftaki şekil anlamında en güzel motor çıplak olarak. Benim başlama konusunda gözüm kesmediği için beklememiştim alsayım direk yukarıdaki paylaştığım fotodaki şekilde yapacaktım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)