Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün çinlilere karşı olan önyargıların bir zamanlar japonlar için de geçerli olduğunu biliyor muydunuz?
    adamlar taklitçilikle başlayıp bu günlere geldiler; japon malı dedin mi hazırola geçiyoruz
    çinliler de elbet o konuma gelebileceklerdir, bu hızla gider ve bunu yapmak isterlerse tabi
    amma büyük bir nüfus ve her cent' i hesaplayan (buna da mecbur olan) bir ekonomik yapı var
    bu sebeple kısabildikleri kadar kısıyorlar; çinin genel prensibi "sürümden kazanmak"tır
    bu, italyanların "az yapar, az satarım; kaliteyi konuşturur, piyasa yapar, ordan para kazanırım" anlayışıyla taban tabana zıt
    bu zıtlığın birleşimi bugünkü benelliyi anlatıyor işte
    ayns
    bu başlığı terketme sakın. iyi kötü deneyimlerini aktarmak hususunda iyi niyet adına bir borcun var bu konuda
    elbette ben artık iyi niyetli olmak istemiyorum demek te hakkındır
    herkesin kendince bir fikri ön yargısı olabilir; sen de bildiklerini anlatacaksın
    ilk motorum çin malıydı, yoğurdu üfleyerek yiyorum
    ancak benelli tnt ilk aşkımdır
    yıllardır bir motor beni bu kadar heyecanlandırmadı
    kardeş benim yamaha xj6 ım vardı tamamen maddi sebeble sattım daha öncedende kullandığım 250 cclik motora dönüş yapayım dedim herkez gibi bende tnt 250 hakkında hiçbir şey bilmiyordum alan bazı kişiler olduğunu biliyordum ama kimse buraya yazmadı bende tüm samimiyetimle buraya yazayım ki insanlar bilgi edinsin hatta okadar ki bursada olan insanlara motorumu kullandırdım kimse yapmaz

amacım isteyen olursa bilgi edinsin

millet kalkıp daha önce 600 lük motordan inen buna binermi yalancısın

bu motor çinli dandik ama sen atıyorsun vs demeye başlayınca zıvanadan çıktım dedim banane ne halt ederseler etsinler

gerçekten art niyetli zihinler var

elbette benelli ''marka'' olarak türkiyede bir değeri şu an yok bunu zaman göstericek fakat biz şunu tartışıyoruz motor nasıl kalitelimi kullanımı nasıl vs vs vs şimdi kullanmıyan kişi bu konuda nasıl yorum yapar yapamaz sadece sıyırır

servis lik yedek parça vs firma ile görüştüğümüzde kesinlikle her türlü parçası var diyor zaman gösterecek
    fedos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Yanlış anlamıyorum, sorun yok, konuşuyoruz.
    Benelli nin distibütörü Müjdeci Group, Amerika firması Arctic Cat'i de getiriyor Türkiye ye ve bir ATV markası. Benim bildiğim uzun zamandır da satışta. Satış rakamlarını bilmiyorum ama markayı elinde tutması iyi çünkü bana Benelli için güven veriyor.

Çin de fabrikası olan adam herhangi bir markayı satın aldığında zaten onun teknolojisini kullanmış oluyor. Altyapısı hazır çünkü, herşeyi hazır. Neden sıfırdan marka yaratıp baştan başlamıyorlar? Amaçları aldığı markayı daha iyi hale getirmek ki bu da zaten markanın var olan mühendisleri ile ortak çalışma sayesinde oluyor.
    Ben bisiklet sektöründe çalışıyorum bir örnek vereyim.
    Bugün dünyada bisiklet üretiminin büyük bir kısmı Taiwan da yapılır. Dünyada en büyük fabrikalar orada. Dünyadaki en büyük bisiklet markaları da burada üretim yapıyor ama Taiwanlılar tarafından. Birisi Alman markası, birisi Fransız markası, birisi Amerika filan.. Ar-Ge, tamamen kendi mühendisleri tarafından yapılıyor. Taiwanlılara ya da Çinlilere de bu bisiklet kadrolarını kaynakla birleştirmek kalıyor tabi belli standartlara göre. Alman ya da Amerikalının standardı. Dünyanın dört bir yanın da da milyonlarca adet satılıyor. Benim söylemek istediğim bu.
    Bugün Çinliler dünyanın her yerinde var. Mondial in satışını yaptığı CF Moto bile Amerika ya, İngiltere ye motosiklet satıyor duymuşsundur.,
    Zongshen yine dünyada motosiklet üretiminde ilk sıralarda. Mondial in RX3i Evosunu üretiyor ki aynı zamanda Rusya da Minsk markasıyla satılıyor.

Aslında ben artık Çin malı, İtalyan malı diye tartışmak istemiyorum. Motosikletimi kullanıp her yönüyle sizlerle bilgi paylaşmak istiyorum.
    Bu arada motosikletin kornası kötü arkadaşlar, sesini pek beğenmedim. Lastikler hoşuma gitmedi fakat çok kötü olduğunu düşünmüyorum, bu bilinçle biraz daha dikkatli kullanmak faydalı olacak benim için. Amortisörler için 1000km. bakımında servise bilgi verip gerekli ayarları yapılacak. Arkası zıplıyor, kayıyor v.b gibi.. Debriyaj ayarı yapıldı biraz daha yumuşatılarak daha konforlu hale geldi. Lastik basınçları ön 33, arka 36 şeklinde ayarladım buna dikkat ediyorum. Motosikleti teslim alırken 20 Liralık benzin almıştım, hemen hemen 85km. mesafe gitmişim. Zamanla yine paylaşımlarım olacak.

Arkadaşlar yedek parçası yokmuş, servisi yokmuş düşünmek değil, motosikletimi kullanıp keyif almak niyetim. Çünkü bu güvenceyi satın aldığım bayiden ben zaten aldım.
    İçim rahat.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Lianus bazı sorunları veya eksikleri buraya yazmaktan kaçınmamışsın önemli veya önemsiz her motorun eksi ve artıları vardır ama 12 bintl şu yazdıklarının olmamasını beklerdim bi zahmet iyi lastik amaortisör taksınlar 12 bintl karşılığında sonra bu motora niye önyargılıyız önyargı yapmıyoruz neyin ne çıkacağını biliyoruz şuanki sorunları ve ileride çıkaracağı sorunlar için.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lianus bazı sorunları veya eksikleri buraya yazmaktan kaçınmamışsın önemli veya önemsiz her motorun eksi ve artıları vardır ama 12 bintl şu yazdıklarının olmamasını beklerdim bi zahmet iyi lastik amaortisör taksınlar 12 bintl karşılığında sonra bu motora niye önyargılıyız önyargı yapmıyoruz neyin ne çıkacağını biliyoruz şuanki sorunları ve ileride çıkaracağı sorunlar için.
    Hocam bildiğim kadarıyla Cbr 125/250, R25, Ninja 300 de aynı lastikleri (IRC Roadwin) kullanıyor, bu dandik lastik Benelli'ye has değil, 250 sınıfında iyi stock lastikle gelen (Dunlop) sadece Kawasaki Z/Ninja 250 SL var. Amortisör ayarı ise bence kişiye özeldir, bu motorun amortisörü ise yeterince geniş bir ayar bandına sahip, lianus doğru ayarla sorun yaşamayacaktır diye düşünüyorum.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Genelde herne motor olursa olsun lastikleri iyi gelmiyor biliyorum çok az sayıda motorun lastiği iyi çıkabiliyor fakat yürüyen aksamda en önemli unsur lastiktir ki diğerleri japon olmak üzere lastiği yi değil diye bu motorun üreticileri bizde kötü lastik takalım diyemez diğerlerinden farkı ve farkları olması lazım bu motorun piyasada tutunabilmesi için bir farkı olması lazım malzeme ve işçilik kalitesi rahatlık ve sele konforu açısından

Motosikleti
    yamaha mt07

eğer eleştrinde samimi isen sende cbr 125 250 deki ırc lastikleri değerlendir o lastiklerle gezilirmi gezilmezmi kaldiki kullansan işkembeden sallamasan benellideki lastiklerin ırc ye göre daha iyi olduğunu anlardın

amortisör ise bende hoplama zıplama yapmadı yumuşak amotrisörleri var bir sıkıntı olmadı

motorun eksilerini söylemediğimiz yazmadığımızı nerden çıkardın video çektim orada söylüyorum

debriyajı geride lasitkler optimum fena değil sesi biraz abartılı ikinci eli ve servisi muamma diye diye eleştriilerim var çamur atacaksın diye ne bakmışsın ne de burdaki eleştirilerimizide görmüşsün gözümüz kapalı motor güzel demiyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cbr250 de inazumada kullandım yazdık işte her motorun lastiği iyi çıkmıyor diye ama cbr lastiği kötü diye bu motorun lastiğinin veya cbr lastiğinin kötü oluşunu kabullenemeyiz ben japoncu falan değilim fakat avrupalı ve japon motorlarının marka bazında değil model bazında kıyas yapıyorum bu motora göre kaliteli motorları yıllar önce çıktı ve sen inazumayla duke390la kıyas ettin ve daha iyi olduğunu söyledin hani symden iyi desenn anlarım veya kıyaslarsan madem kıyas ediyorsun o motorlardan kaliteli olduğunu söyleme gülerim çünkü ve bu motoru senin övdüğün kadar ithalatçı firma tanıtımını yapmıyor belkide bu güvensizlik sırf onlardan kaynaklanıyor.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Daha önce kullandığım Yamaha X Max 250 de sele altı bagajı ışıklandırması yoktu, seleyi tutan hidrolik kol yoktu fakat bu özelliklet Taiwan malı diğer maxi scooterlarda mevcuttu. Hatta biraz daha fazla ekstra özellik vardı diğer markalarda. Bu tür ufak tefek eksikliklerin sorun olacağını düşünmüyorum ki hiç bir marka dört dörtlük de değildir emin ol.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bildiğim kadarıyla Cbr 125/250, R25, Ninja 300 de aynı lastikleri (IRC Roadwin) kullanıyor, bu dandik lastik Benelli'ye has değil, 250 sınıfında iyi stock lastikle gelen (Dunlop) sadece Kawasaki Z/Ninja 250 SL var. Amortisör ayarı ise bence kişiye özeldir, bu motorun amortisörü ise yeterince geniş bir ayar bandına sahip, lianus doğru ayarla sorun yaşamayacaktır diye düşünüyorum.
    250cc sınıfında KTM RC250 abs....Pirelli diablo rosso2 lastikle geliyor..Dikkatini çekerim...
    ninja h2 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc sınıfında KTM RC250 abs....Pirelli diablo rosso2 lastikle geliyor..Dikkatini çekerim...
    O makinada 16.000-17.000 Lira etiket var o lastikle gelmesi normal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör ayarı ise bence kişiye özeldir, bu motorun amortisörü ise yeterince geniş bir ayar bandına sahip, lianus doğru ayarla sorun yaşamayacaktır diye düşünüyorum.
    Ön amortisör hidrolik ve up side down yani ters çalışıyor ve sertlik ayarlı. Standart amortisörlere göre daha hafif ve frenlemede daha az esniyor.
    Arka amortisör sertlik ayarlı, rebound özellikli yani geri çıkma hızını ayarlayabiliyorsunuz.
    Bu ayarların hepsi 1000km. bakımında benim tecrübelerime göre servis ayarlayacak. Sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.
    Blackeagletr bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Classic, Bajaj Pulsar 200 NS
    Benelli güzel ve kaliteli bir motora benziyor. Bayide inceledim. Fakat bir şeyi düzeltelim KTM Duke 250 ABS, 15.900 TL. etikette. Peşin (kartsız) alınca 15.750'ye bırakıyorlar, hemen hiç pazarlıksız. Pazarlıkla belki 15.500'e biter. 16 hele 17 falan değil yani..

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Duke ayrı RC ayrı modeller kardeşim.
    Dikkat edersen ben RC modelinin fiyatını yazdım, hatta düzelteyim KTM RC 250 nin fiyatı 16.950TL.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Classic, Bajaj Pulsar 200 NS
    Doğru, dikkat etmemişim. İlgilendiğim Duke olunca (sanırım alacağım, 390 mı 250'mi karar aşamasındayım) onun bahsi geçti sandım.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı suphi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru, dikkat etmemişim. İlgilendiğim Duke olunca (sanırım alacağım, 390 mı 250'mi karar aşamasındayım) onun bahsi geçti sandım.
    Duke serisi çok güzel gerçekten. Çok hafif motosikletler, ben çok beğeniyorum. 390 almak istemiştim fakat bütçem yeterli değildi.

Motosikleti
    yamaha mt07
    cbr250 de inazumada kullandım yazdık işte her motorun lastiği iyi çıkmıyor diye ama cbr lastiği kötü diye bu motorun lastiğinin veya cbr lastiğinin kötü oluşunu kabullenemeyiz ben japoncu falan değilim fakat avrupalı ve japon motorlarının marka bazında değil model bazında kıyas yapıyorum bu motora göre kaliteli motorları yıllar önce çıktı ve sen inazumayla duke390la kıyas ettin ve daha iyi olduğunu söyledin hani symden iyi desenn anlarım veya kıyaslarsan madem kıyas ediyorsun o motorlardan kaliteli olduğunu söyleme gülerim çünkü ve bu motoru senin övdüğün kadar ithalatçı firma tanıtımını yapmıyor belkide bu güvensizlik sırf onlardan kaynaklanıyor.

siz daha önce benelli kullanmamışsınız bu bir

ikincisi ben inazuma rezil kötü motor demedim yada duke 390

ktm duke kullandınmı bilmem fakat benellinin koltuğu selesi dukedenm rahat ayrıca ktm duke lerde teknik bir sorun var hemde hepsinde motor 2 vites bile gitsen yavaşladığında ve tekrar hızlanmak istediğinde motor 1 vitese geçmeni istiyor geçmezssen motor yürümüyor acayip silkeliyor sadece bende yaşanan bir şey değil duke 250 si olan arkadaşımdada mevcut bursa yetkili serviside tuhaf buldu bu sorunu beraber şikayet ettik ktm ye

inazuma içinse ben motor dandik asla demiyorum aksine inazuma kaliteli bir motor fakat motor 250 cc ve çift silindir olmasına rağmen çok hantal ve vites geçişleri aynı yamahadaki gibi sert bu bi eksiklikmi hayır servisi bile diyor bu onun karakteristiliği

şimdi gelelim seninle başından beri cebelleşmemize kardeşim kalite olarak duke ve inazuma ile eş değer en kötü ihtimalle ve vites geçisi yumuşak benellinin. ve ktm de yaşadığım sorunu bunda yaşamadım

inazuma ya 15 bin ktm ye 18 bin vermek yerine ben benelli aldım bak ''ben '' diyorum ben böyle tercih ettim bana 3 bin 6 bin fazla vermek saçma geldi neden aynı kalitede olan motora sadece markası suzuki yada ktm değil diye fazla vereyim dedim ve aldım bu beni bağlar sende almazssın

benellinin servisini ve yedek parçasını ben önemsemedim bu beni bağlar ben servise güvendim beni bağlar

fakat bu motorları kullandınmı kullanmadınmı sana inanmıyorum vs laflar çocukluktan başka bişey değil

sadece maddi sebeble yamahamı sattım xj6 600 lük motordu evet

ve yamahayada 8 ay kadar bindim daha önce muhtemelen yamahayı kullanmadın 2014 model olmasına karşın vites geçişleri inanılmaz sertti ve lastikleri bridstone olmasına rağmen sertti devamlı kızaklıyordu ona rağmen mükemmel motordu eksileri ile beraber

sonuç olarak bir motorun yamaha olması suzuki olması onu mükemmel yapmaz

yada benelli olması onu kötü yapmaz

sadece şu konuda haklısın benelli türkiyede marka değeri yok ikinci eli muamma servis muamma ama o paraya alabileceğin en iyi motor
    ake bunu beğendi.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benelli o paraya alabileceğin en iyi motor
    Katılıyorum.

Ayrıca dip not arkadaşlar.
    Lütfen İnazumayla TNT250 yi karşılaştırmayın. Farklı kategorideler ve İnazuma SOHC, Benelli DOHC makineye sahiptir.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RC250'yi listeye eklemeyi unutmuşum, hoş eklesem de birşey değişmeyecek, aradaki 5.500 lira farkla resmen saydığım motorlarla farklı klasmanda RC250.
    Piyasadaki en ucuz 12.500 liralık naked'in Rosso 2 ile gelmesini beklemiyorsunuz heralde 250cc lik bir modelin 16.950 fiyatıyla alınabilmesi için herşeyi kusursuz olmak zorunda zaten.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ayns ben daha önceden buraya veya özelden sana yazmış olmam lazım marka olarak değil model bazında eleştiri yaparım diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

ayns bu paralara alabileciğimiz motorlar var kawasaki ninja 250sl veya z250 sl bak onlarda ucuz değil uygun fiyat olsa hiç durmaz alırdım bir tane ama bence bu rakamlar bu motorlara çok şuan için bu motorları alma durmum var fakat ben bu tnt kawasakinin ve diğerlrinin yani 250liklerin sıfırını ve ikinci elinin saçma sapan fiyat çekilmsenden almıyorum almayacağımda dediğim gibi eğer uygun fiyatla giriş yapsalardı bende bir tane alır senin dediklerin doğrumu görürdüm ama bunun olması olanaksız bir durum malasef bulunduğum yerde bu motor bulunmuyor.

Motosikleti
    yamaha mt07
    buda yamaha motorun varmı yalan söylüyorsun inanırıcı gelmiyor 600 den hiç 250 ye binilirmi diyen kardeşlere gelsin arkadaşımın kask kamerasından sürüş

bişey ispat etmek zorundaymışım gibi yalancı durumuna düşmemek için paylaştım

600 lük yamahayı sattım benelli tnt 250 aldım

https://www.facebook.com/10000907387...type=2&theater

youtube koyamadım burdan bakabilirsin ninja h2

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Bende küçük bir ekleme yapayım. Ben tnt250 ye sadece oturdum. Kullanmadım. O Yüzden yazdıklarımı okuyan arkadaşlar lütfen hep marka hakkında endişelerimi dile getirdiğimi, motoru bizzat kullanmadığım için motor hakkında yorum yapmadığımı göz önünde bulundursun ki yanlış anlaşılma Olmasın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)