Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın kardeş baktırabildin mi arızaya ne dediler.
    yok kardeşim baktıramadım daha tek çalışıyorum patronu bekliyorum musait olunca gelsinde gidiyim diye bence hararetle ilgili bir problem FI ışıgı geçen söndü sevindim motor düzeldi sandım belli bir süre gittikten sonra tekrar yandı hararet 80 C derecede fln yanıyor yani motor soğukken ışık yanmıyor 1 2 güne gidicem inş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Ekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok kardeşim baktıramadım daha tek çalışıyorum patronu bekliyorum musait olunca gelsinde gidiyim diye bence hararetle ilgili bir problem FI ışıgı geçen söndü sevindim motor düzeldi sandım belli bir süre gittikten sonra tekrar yandı hararet 80 C derecede fln yanıyor yani motor soğukken ışık yanmıyor 1 2 güne gidicem inş.
    Sen motoru yeni almıştın değil mi kardeş ?

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen motoru yeni almıştın değil mi kardeş ?
    evet kardeşim sıfır degıl 2. el almiştim motor 3 binde daha aldığım yerle konuştum oraya götüreceğim

Motosikleti
    Kuba Superlight
    evet kardeşim sıfır degıl 2. el almiştim motor 3 binde daha aldığım yerle konuştum oraya götüreceğim
    İnşallah götüreceksin arızanın ne olduğunu kimse tam anlıyamadığı için erkenden baktır başka problemlere sebep olmasın kardeş.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar istanbulda motoru test edebileceğimiz herhangi bir bayi var mı?
    Birde motorun parça kalitesi vs. nasıl?
    Araştıran arkadaşlar için ömürlük kullanılır mı?
    Ömürlük kullanım senin kullanımına bağlıdır. Yanlış değilsem TNT 250 için test sürüşü yoktu TNT 25 için vardı ama yinede vale moto vs. bayileri ara telefonda bilgi al

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ömürlük kullanım senin kullanımına bağlıdır. Yanlış değilsem TNT 250 için test sürüşü yoktu TNT 25 için vardı ama yinede vale moto vs. bayileri ara telefonda bilgi al
    zorlayan yüksek devir kullanan bir insan değilim.
    Bakım konusunda hassasımdır zaten.
    Aynı kullanımla honda ve benellinin motor kalitesi hususunda bariz fark olur mu o düşündürüyor.

Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zorlayan yüksek devir kullanan bir insan değilim.
    Bakım konusunda hassasımdır zaten.
    Aynı kullanımla honda ve benellinin motor kalitesi hususunda bariz fark olur mu o düşündürüyor.
    Biri İtalyan biri Japon TNT 25 için sana ufak bi örnek vereyim Honda'yı neredeyse herkes kullanmıştır yıllardır piyasada olan kendini fazlasıyla kanıtlamış bi marka tabi yıllardır rakibi yoktu varsa da yetişemedi ( şahsi fikrim ). TNT 25 için honda kullanıcılar ve diğer marka motor kullanıcıları tork canavarı diyor tasarım olarak tabi ki Benelli daha iyi italyanlar tasarımlarıyla bilinir motor konusunda eğer devirli kullanacaksan motoru zorlamayacaksan bakımına da özen göstereceksen aldığın motorun markasının çok bi önemi yok sen motoruna bakarsan motorun seni üzmez. TNT 250'yi değerlendirme listene al hatta tercih bile et maddiyat önemli fazla vermeye gerek yok.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Sayehat dolayısı e 2 hafta motosiklet yaylada soğuk havada yattı
    Bugün geldim motosikleti götüreyim dedim marşa basıyorum tık sesi geliyor ama marş almıyor acaba sorun ne olabilir??

Alıntı Fat!h33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayehat dolayısı e 2 hafta motosiklet yaylada soğuk havada yattı
    Bugün geldim motosikleti götüreyim dedim marşa basıyorum tık sesi geliyor ama marş almıyor acaba sorun ne olabilir??
    Akü donmuş olabilir kontrol edebileceğin bişey yoksa sıcak su hafif hafif etrafına dök.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Korna gayet canlıydı ve Işıklar sorunsuz çalışıyordu hatta iterek çalıştırdım 30 km yol yaptım söndürdüm tekrar çalıştıracak oldum yine marş almadı yinede sizin söylediğinizi deneyeceğim o kadar yol yaptıktan sonra ısınmış olmalıydı ama
    Şimdi evde duruyor müsait olduğumda servise bakitacagim sizlerinde yorumlarını alayım dedim servis ariza şundan bundan kaynaklı deyip bize geçirmeye çalışmasın diye

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı Fat!h33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korna gayet canlıydı ve Işıklar sorunsuz çalışıyordu hatta iterek çalıştırdım 30 km yol yaptım söndürdüm tekrar çalıştıracak oldum yine marş almadı yinede sizin söylediğinizi deneyeceğim o kadar yol yaptıktan sonra ısınmış olmalıydı ama
    Şimdi evde duruyor müsait olduğumda servise bakitacagim sizlerinde yorumlarını alayım dedim servis ariza şundan bundan kaynaklı deyip bize geçirmeye çalışmasın diye
    Arkadaşın dediği gibi aküden olabilir ama sen ışık ve korna sorunsuz çalışıyor bujilerden de kaynaklanabilir en iyisi servise götürmek. Geçmiş olsun tekerin düz bassın.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Evet arkadaşlar FI ışığı yanmasından dolayı 1 haftadır servise uğrayacaktım sonunda uğradım sorun egzoz dan dolayıymış servis calişanın demesine göre FI ışığı tamamen motordaki sensörlerle ilgiliymiş benim motorda egzozdan yeterli olçüde havayı dışarı atamadığından dolayı borular fazla ısınıyormuş boruların üstünde sensörden dolayı FI yanıyormuş şimdilik bir sorun yok ama 4 bin bakımına vale motora gidip detaylı baktırcam

Evet arkadaşlar FI ışığı yanmasından dolayı 1 haftadır servise uğrayacaktım sonunda uğradım sorun egzoz dan dolayıymış servis calişanın demesine göre FI ışığı tamamen motordaki sensörlerle ilgiliymiş benim motorda egzozdan yeterli olçüde havayı dışarı atamadığından dolayı borular fazla ısınıyormuş boruların üstünde sensörden dolayı FI yanıyormuş şimdilik bir sorun yok ama 4 bin bakımına vale motora gidip detaylı baktırcam
    En iyisini yaptırırsın Vale Motoya götürünce detaylı bi incelettir motoru egzos niye havayı yeteri kadar dışarı atamıyor motor boğuluyordur o zaman oda motora zarar verir Vale'de her türlü ekipman ve test cihazı vardır. Tekerin düz bassın.

AYnen git detaylı baktır farklı bişey de olabilir. Vale İyidir Vale candır.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    km 3600 lerde 4 bin bakımına az kaldı 1 hafta 10 güne gider baktırırım vale yi çok övüyorlar gidip bi bakalım.

Randevu alıyor muyuz yoksa çat kapı gidebilir miyiz?

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    km 3600 lerde 4 bin bakımına az kaldı 1 hafta 10 güne gider baktırırım vale yi çok övüyorlar gidip bi bakalım.

Randevu alın. Yoğun oluyor, çok beklersiniz yoksa. 05453660839 servis randevu numaraları.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Randevu alın. Yoğun oluyor, çok beklersiniz yoksa. 05453660839 servis randevu numaraları.
    numara için teşekkürler. randevulu gideriz zar zor işten izin alıyoruz zaten

Randevu almadan gidersen bi hafta motorun yatar şimdiden ara 1 hafta sonrası için randevu al :D

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Randevu almadan gidersen bi hafta motorun yatar şimdiden ara 1 hafta sonrası için randevu al :D
    ooo okadar yoğunmu yav

ooo okadar yoğunmu yav
    Bazen aşırı derecede yoğun oluyor İstanbul'daki diğer servisleri de öyle sayılır randevu ile çalışıyorlar ama vale yoğundur randevu alırsan iyi olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)