Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MZ 251, Kawasaki ER6n, Benelli TNT 250
    MT 25 daha hafif ve sanırsam 3-5 beygir daha güçlü bir motor. O yüzden TNT 250'den daha hızlı ve daha az yakacağı kesin. Fuarda etraflıca inceleme fırsatım da oldu. benim izlenimin şöyle oldu gerçek bir çıplak motosiklete binmek istiyorsanız kesinlikle TNT 250; her yeri plastik kokan, uzay aracına benzeyen cılız bir teknoloji harikasına binmek istiyorsanız MT 25 derim. Bendeki TNT'yi yeni sattım maddi imkanlar nedeniyle yeni motosikletimi anca seneye alabileceğim. Şöye söyleyim herhalde seneye gidip yine benelli alacağım, çünkü gerçekten dolu dolu, tok sesli ve kaliteli motosiklet gibi bir motosiklete binmek istiyorum. Fuarda maalesef beni benelli dışında çeken başka bir motosiklet göremedim. yaklaşık bir yıldır kullanmamda tek kusur diyeceğim ağırlığı oldu. dolu ağırlığı 200 kilo değilde 180 kilo olabilseymiş bu sınıfta başka seçenek bırakmazdı emin olun. Benelliyi hafife alıyorsunuz ama MT 25 bence yamahanın benelliye yetersiz bir cevabı olmuş. hafiflik ve 3-5 beygirlik güç fazlalığı bir motosikleti motosiklet yapmıyor maalesef. TNT 250 safkan bir naked ve emin olun sürerken başka bir motosiklet düşünmezsiniz.
    lianus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı two_wheeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben de tnt 250 ile ciddi anlamda ilgileniyorum hatta haftaya muhtemelen alacağım.
    Ancak siz kullanıcıların bir fikrini almak istedim, en doğru bilgi sizden gelecektir.
    Tamam motor harika görünüyor, kaliteli de, okuduğum kadarı ile herkes de memnun bu harika.
    Yamaha mt 25 ile olan karşılaştırmalarını okudum, genelde hafiflik, güç ve manevra konusunda mt25 daha iyi olarak gösterilmiş.
    GÖrüntü ve egzoz sesi olarak bence yanına yaklaşamaz ancak samimi olarak fikrinizi almak istediğim konu, sadece görüntü ve ses için mi bu motoru almalıyım? Sizce mt25 de daha avantajlı yönü nedir? Fiyatları pek farklı değil. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim, saygılar.
    Selam.
    MT25 TNT250 ye göre daha hafif. TNT250'nin kuru ağrlığı 185kg. MT25 dolu halde 165kg ağırlığı var. Bizim motorlar biraz ağır kalıyor. Orjinal aksesuar bulabilme yönüyle MT25 daha avantajlı ama aksesuar fiyatları sanırım biraz yüksek olur ayrı bir konu. Benelli de yedek parça sıkıntısı yok fakat orjinal aksesuar bulamıyoruz çanta, ön cam v.b gibi.. Yurt dışı siteler de seçenek çok.
    Teknik yönden TNT250 daha iyi. Ön çift disk fren, ön ters amortisör, arka monoşok amortisör, çelik fren hortumları önemli özellikler. Motorun genel görünüşü ve egzoz sesi zaten çok beğendiğimiz yönleri.
    MT25 görünüş olarak biraz daha sade kalıyor. TNT250 almadan önce MT25 görsellerini görmüştüm, nedense bir türlü ısınamadım. Türkiye ye gelir alırım diye düşünüyordum, TNT250 yi gördükten sonra her şey değişti, iyi ki almışım çok memnunum soranlara da sonuna kadar tavsiye ediyorum.

jekobs un cevabına da katılıyorum, Türkiye de 250cc naked sınıfında TNT250 kadar güzel bir motosiklet göremedim.

Samimi cevaplar icin Teşekkürler arkadaslar. Motorun agir olması yakit ve surat için dezavantaj ama.sanirim uzun yol ve konfor acisindan olumlu katki sağlayabilir özellikle de uzun yolda yormamasi acisindan. Yamaha belki iyi bir secim ama ben bir turlu sevemiyorum tiplerini, motor da tipsiz olunca ne kadar iyi olursa olsun insan isinamiyor.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Bu motosiklet den önce Cbr 125 Sym Wolf 250 ve Hyosung GT250R kullandım.
    Ama bu motosiklet bi başka dostum. Bunda hissettiğim duyguları anlatamam.
    Bu motosikletin uzaktan sesini duyduğum zamanki heyecanı Anlatamam.
    Acayip Eğlenceli ve Yakışıklı.

Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam.
    MT25 TNT250 ye göre daha hafif. TNT250'nin kuru ağrlığı 185kg. MT25 dolu halde 165kg ağırlığı var. Bizim motorlar biraz ağır kalıyor. Orjinal aksesuar bulabilme yönüyle MT25 daha avantajlı ama aksesuar fiyatları sanırım biraz yüksek olur ayrı bir konu. Benelli de yedek parça sıkıntısı yok fakat orjinal aksesuar bulamıyoruz çanta, ön cam v.b gibi.. Yurt dışı siteler de seçenek çok.
    Teknik yönden TNT250 daha iyi. Ön çift disk fren, ön ters amortisör, arka monoşok amortisör, çelik fren hortumları önemli özellikler. Motorun genel görünüşü ve egzoz sesi zaten çok beğendiğimiz yönleri.
    MT25 görünüş olarak biraz daha sade kalıyor. TNT250 almadan önce MT25 görsellerini görmüştüm, nedense bir türlü ısınamadım. Türkiye ye gelir alırım diye düşünüyordum, TNT250 yi gördükten sonra her şey değişti, iyi ki almışım çok memnunum soranlara da sonuna kadar tavsiye ediyorum.

jekobs un cevabına da katılıyorum, Türkiye de 250cc naked sınıfında TNT250 kadar güzel bir motosiklet göremedim.
    Mart sonu orjinal aksesuarlar geliyor dediler fuarda. Motorda 8'inde geliyordu ama..

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    gümrük işleri sıkıntılı işler. 8 ,nde gemi yanaşmıştır. ama evraklar ne zaman hazırlanır, gümrükten çekilir bilinmez. aksesuar için çok geç kaldılar bence. bi arka çanta demiri, bi cam... çok zor olmamalı bu işler diye düşünüyorum.kuralkan, bajaj pulsar için kendisi ürettirmişti diye hatırlıyorum.

şu egzoz u nerden alırız acep? (hiç araştırmadan sordum bu soruyu enver)

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    honda mototal ıthalatcısı bu GPR egsozlrın bende ates eden modelınden alasım var acıkcası da
    su orjınal koruma demırı gelırse onu da alacagım.
    bu usta nasıl yaptıysa bır demırın ıcınde capak var zırrrr zırrrrr otuyor sınır krızı gecırttı bana

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    yapma yaw. konuşayım. geri gönder. düzeltsin. hallederiz ;)

pazar sabah 6,30 da evden çıkılır. stres atılıp geri dönülür.
    lianus ve potasyum bunu beğendiler.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    tnt 250 yi satanlar genelde memnuniyetinden dolayı 600 almak için çabalıyor her yönden tasarım harikası bence ve gücü de bu türdeki başka motorlara nazaran çok etkileyici.

Alıntı Bosix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda mototal ıthalatcısı bu GPR egsozlrın bende ates eden modelınden alasım var acıkcası da
    su orjınal koruma demırı gelırse onu da alacagım.
    bu usta nasıl yaptıysa bır demırın ıcınde capak var zırrrr zırrrrr otuyor sınır krızı gecırttı bana
    Orjinal koruma demirinin resmi var mı? Bir türlü yabancı kaynaklarda aksesuarlarını bulamadım bu motorun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Bu arada aradım yine kadıköy 2 de geliyor diye haber vermişler, tuzlada yarın getiriyorlarmış gümrükten çekilmiş mallar dedi. Şimdide facebook grubunda gördüm izmir bayii teslim almış bile. Bu sefer gerçekten geliyor sanırım. 😄 Baya heyecanlandım ama.

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Yurtdışından bir örnek arkadaşlar

2016 TNT ler de İzmir bayisine gelmiş, bütün bayilere dağıtılmıştır herhalde..

Motosikleti
    Bu demır cok cırkın nc serısınde gıvı nın demırıne benzeyen var bır tane o cok guzel

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Koruma demirin link olarak verebilir mısınız Aliexperesste bulamadım da...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yalovada olan varsa İrf motora gitsin size koruma demirinin kralını yapar. Bi kere demir yapıp ölçüleri alınca herkes oradan sipariş edebilir. Kendisi motosiklet.net üyesidir piyanist irfan

Alıntı Fat!h33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demirin link olarak verebilir mısınız Aliexperesste bulamadım da...
    Buyrun buldum ben mobilden girdiğim için mobil link

http://m.aliexpress.com/item/3244399...aff_platform=y

Ürünün açıklama kısmında montaj dahil 10-15 resim var ayrıntılı. Güzel mi değil mi karar veremedim. 😄

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:07 ----------

Arkadaşlar bana koruma demiri lazım da buradakini beğenmedim pek. Bu arkadaşımızın attığı biraz güzel gibi aslında. Boxis yazdığıniz demir hangisi onuda atabilir misin ?

Motosikleti
    bahsettıgım guzel demır bu

Alıntı Bosix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettıgım guzel demır bu

http://i.hizliresim.com/rM3gj1.jpg

Hmm ben yine bu motor için satılıyor sandım güzelmiş yapsalardı da 3-5 çeşitte seçebilseydik keşke.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R

benim demirim bu . istiyorsan ustanın telefonunu paylaşırım.

Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/LAyagb.jpg

http://i.hizliresim.com/rM3Q81.jpg

benim demirim bu . istiyorsan ustanın telefonunu paylaşırım.
    Bu Bursa'da ki değil mi? Pek ısınamadım buna. Allah kaza bela vermesin hiç birimize inşallah fakat bakınca sanki bir aksilik yaşansa o demir motoru koruyabilir ama bacak onun altına kalabilir gibi geliyor.

Motor güzel ancak aldıktan sonra elden çıkarması nispeten zor olacak gibime geliyor. Bu tabii ki motorla alakalı değil markanın bilinirliği. Ve tabi, her ne kadar İtalyan tasarımı ve kalitesi de olsa Çin li algısı 2. el alım satımını zorlaştırabilir. Sahibinden.com da fiyat düşürmesine rağmen satamayanları görüyorum, biraz düşündürücü. Fiyatı da yüksek tarafta kaldığından buna para bağlamak zor bir karar. TNT 25 müthiş rekabetçi model oldu ama bu biraz pahalı tarafta, tabii kalitesini gözardı etmiyorum. Ancak Yamaha MT 25 fiyatı ve marka algısı ile bu modelin şansını epey düşürüyor bence.
    İnceleme videolarını izlediğimde motorun atik olmadığını ancak konforlu olduğu vurgulanıyor. Şehir içi kıvrak kullananlara göre değil de daha çok 300km gibi yol yapanların tercih etmesi gerekir gibi yaklaşımlar var. Siz ne düşünüyorsunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)