Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bakımlarını galeri ilyasta yaptimiyormuydun neden baksa bir yeri seçtin?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Egsoz ile alakalı olduğunu hiç sanmıyorum ben kendi şahsım adına.Motorsiklet Ustası da değilim elbette.Ama tek elimle 6-8 silindir ford kamyon motorunu dağıtır toplarim.Egsoz musurleri daha boğaz çıkışında iki adet,emisyonu vs ölçüp beyne gönderiyor.O kısımdan sonra su borusu koysanda aynı.Yakıt-hava-ve motor sıcaklığına göre devir ayarını ecu yapıyor .Gerçi görmeden birşey de denilmez, buji iptal olabilir silkelenir motor istop eder,az hava gelir boğulur istop eder,enjektör lere pislik gelmiştir tabir ile düzgün işeme yapmaz istop eder,ama katiyen egsozdan etmez.Zaten orada hata olsa Fi lambası hyosung gibi yanar bence.Bu arıza garantiye girer küba motoru aradın mı abim hiç?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Bu arada ilk calistirmada rolanti kaça çıkıyor?Benim 2000 den 1500e iniyor ısındıkca

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımlarını galeri ilyasta yaptimiyormuydun neden baksa bir yeri seçtin?
    Oraya yaptırıyordum ama bana çok uzak olduğundan (bağcılardayım) bu tarafta ortağı olduğunu söylemişlerdi
    Maltepeye gitmek zor geldiğinden buradakine gittim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Alıntı 505 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsoz ile alakalı olduğunu hiç sanmıyorum ben kendi şahsım adına.Motorsiklet Ustası da değilim elbette.Ama tek elimle 6-8 silindir ford kamyon motorunu dağıtır toplarim.Egsoz musurleri daha boğaz çıkışında iki adet,emisyonu vs ölçüp beyne gönderiyor.O kısımdan sonra su borusu koysanda aynı.Yakıt-hava-ve motor sıcaklığına göre devir ayarını ecu yapıyor .Gerçi görmeden birşey de denilmez, buji iptal olabilir silkelenir motor istop eder,az hava gelir boğulur istop eder,enjektör lere pislik gelmiştir tabir ile düzgün işeme yapmaz istop eder,ama katiyen egsozdan etmez.Zaten orada hata olsa Fi lambası hyosung gibi yanar bence.Bu arıza garantiye girer küba motoru aradın mı abim hiç?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Bu arada ilk calistirmada rolanti kaça çıkıyor?Benim 2000 den 1500e iniyor ısındıkca

Benim de çok anladığım şeyler değil ama galeri İlyas (diğer adı Maltepe motor) çok fazla oraları karıştırıp bulamadığını
    sonunda egsozla ilgili olduğunu söylemişti. Onun üzerine böyle yapıldı

Rölanti ilk çalışmada düzgün çalışırsa 1700-1800 civarında
    Sıcakkenkini bilmiyorum 1500 civarı olabilir
    Stop etme sorunu olduğu zamanlar 1000 e doğru yavaşça düşüyor sonrasında stop ediyor
    Elimle iki dk ara gazı verir bırakırsam sorun yok 1600 civarı falan devam ediyor

Bu arada komiktir her zaman da yapmıyor ama alışkanlıkları var
    ikisi de kapalı otopark ama evin otoparkında yapmıyor, iş yerininkinde yapıyor falan

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    hıc anlamam ancak bence bu stop etme olayı nem lilikle bir alaka olabilirmi ?

feti bir yeni egsoz'un kazanı fılan var mı ? fotografını vıdeosunu atsana

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R

fotoğraflar feti_can a aittir. izinsiz paylaştım ama uygun görmezse kaldırabilirim.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/3L2Bo0.jpg

http://i.hizliresim.com/QB1EMy.jpg

http://i.hizliresim.com/a3PJE4.jpg

fotoğraflar feti_can a aittir. izinsiz paylaştım ama uygun görmezse kaldırabilirim.

iyi yapmışsın ben istesem de paylaşamıyorum : )

Motosikleti
    neden orjinal egsozun yenisini takmadi bunlar ?

kazansiz olunca ivmelenmede bir fark oldu mu ?

ne marka bu egsoz ? kaynakla mi tutturmuslar ?

susturucu var mi bolume nasil
    ohhhh 10 larca soru sordum

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Bosix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden orjinal egsozun yenisini takmadi bunlar ?

kazansiz olunca ivmelenmede bir fark oldu mu ?

ne marka bu egsoz ? kaynakla mi tutturmuslar ?

susturucu var mi bolume nasil
    ohhhh 10 larca soru sordum
    Kolaydan başlayım
    susturucu var egsozun göbeğinde 5 alyanla 1 dk da çıkabiliyo.
    Sesine baktım susturucusuz sesi daha kalın ve tok ama aynı zamanda arttığı için geri taktım

Kazansız ivmelenmede ben bi fark hissetmedim. Bariz bi fark yok ondan eminim. belki benim hissetmediğim ufak bişey olmuştur (pek sanmam)

Niye orj değil kısmını ben de bilmiyorum büyük bi boru kaynat dediler araya ama öyle olmaz falan dedi elleri dert görmesin yapan usta

Diptoplamda benim şikayetim devam ediyo
    Bence orj egsoz da ses de daha iyiydi
    Bide üstüne 5 gün motor bekledim
    Başlarım la böyle işe

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Merhaba uzunca süredir bu konuyu takip ediyorum. 2 aya kadar param denklesecek inşallah Ninjayıda satıp bundan almayı düşünüyorum. Anladığım kadarıyla motorda stop etme sorunu var. Kronikmi herkes bu problemi yaşıyormu? Ve bu sorunu çözebilen varmı? Ve kullanıcıları motorundan memnunmu önerirmisiniz?

Motosikleti
    Sorun kronik değil ama olanlarda mevcut
    Memnunıyet mevzu ıse bence herkes memnun 250cc cıft sılındır bandında fıyat performans gayet ıyı
    Mt25 de bu liste fiyatı ile tırtıngen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba uzunca süredir bu konuyu takip ediyorum. 2 aya kadar param denklesecek inşallah Ninjayıda satıp bundan almayı düşünüyorum. Anladığım kadarıyla motorda stop etme sorunu var. Kronikmi herkes bu problemi yaşıyormu? Ve bu sorunu çözebilen varmı? Ve kullanıcıları motorundan memnunmu önerirmisiniz?
    Tnt 250 almadan önce araştır araştır canim çıktı ve sonuç çok memnunum.Cılız ve çelimsiz diğer 250cc motorların yanında aslan gibi duruyor.marka amblemi gibi.stop etme sorunu kronik değil beninde önceden birkaç defa tekrarladı son iki üç aydir tık yok saat gibi çalışıyor bu durum benzinle alakali gibi

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    bendede uzun zamandır yapmıyordu stop etme. geçen yine yaptı bikere. ama nerde yaptığı belli. duruyorken aragaz verirsen yapıyor. onun dışında bir kere bile yapmadı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bendede uzun zamandır yapmıyordu stop etme. Mgeçen yine yaptı bikere. ama nerde yaptığı belli. duruyorken aragaz verirsen yapıyor. onun dışında bir kere bile yapmadı.
    Aynen katılıyorum

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Yapmadı yapmadı demiştim, geçen gün benim motorda da stop etme başladı. Elim kırık olduğu için 1 aydır motosiklet kullanamıyorum, haftada bir garajda çalıştırıyorum, bekledim biraz makine ısınsın diye fakat gaz verince devir düşürüp stop ediyor.

Motosikleti
    Tracer 700
    Bana biraz kronik gibi geldi : )
    Tüm motorlarda değil ama benimki yapıyor hala yapıyor
    Ama bunun dışında motordan çok memnunum

Ben hız yapmayı sevmem, racing değil naked severim
    Bana göre motorun görüntüsü çok önemli, sesi de öyle
    Böyle olunca bu tam bana göre

Bu arada ninjadan sonra serilik konusunu nasıl değerlendirirsin bilmem hiç Ninja sürmedim
    En güzeli ankarada bul bi tane 2 tur sür

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben hız yapmayı sevmem, racing değil naked severim
    Bana göre motorun görüntüsü çok önemli, sesi de öyle
    Böyle olunca bu tam bana göre
    Senin gibi düşünüyorum bende.
    Motosikletin görselliği en önemli tercih sebebimdi. Hız la işim yok zaten normal hızlarda sürüşü çok keyifli, genel anlamda memnunum.

Stop etme ile ilgili servislere açıklama geldi mi acaba, yazılım yükleme filan bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Yakıtı sadece shell den alıyorum şimdiye kadar stop etme ile karşılaşmadım

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    iyi akşamlar arkadaşlar stop etme sorununa çözüm bulundumu. birde bursada tavsiye edebileceğiniz bir servis varmı

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmadı yapmadı demiştim, geçen gün benim motorda da stop etme başladı. Elim kırık olduğu için 1 aydır motosiklet kullanamıyorum, haftada bir garajda çalıştırıyorum, bekledim biraz makine ısınsın diye fakat gaz verince devir düşürüp stop ediyor.
    dediğim gibi. dururken gaz verirsen yapıyor. hava akışı ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum. ya hareket etmediği için yeterli havayı alamıyor, yada aynı sebepten egzoz çıkışında giderken oluşması muhtemel vakum etkisi oluşamadığı için boğuluyor.

bursada 2 tane servis var bildiğim. yıldırım ve semsa. tavsiye konusuna gelirsek, bakımlarda sıkıntı olmaz herhalde. ama başka sorunun olursa yetersiz kalabilirler. yıldırımı çok bilmiyorum. fiyatlarının yüksek olduğunu , parayı sevdiğini duydum sadece.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    dediğim gibi. dururken gaz verirsen yapıyor. hava akışı ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum. ya hareket etmediği için yeterli havayı alamıyor, yada aynı sebepten egzoz çıkışında giderken oluşması muhtemel vakum etkisi oluşamadığı için boğuluyor.
    Çok da kafaya takılacak bir sorun değil gibi sanki doğru mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)