Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar
    Yaklaşık olarak 26 yıllık motosiklet kullanıcısı ve 11 yıllık forum sakiniyim. Maksimum 250cc'cilerdenim. Büyük motorlarım da oldu ama bence motosiklette 250cc'nin üstü biraz hovardalık gibi geliyor artık.
    SYM Wolf'ü ilk alanlardanım, bu sebeple ben de çokça eleştiriye maruz kaldım, başlığın tamamını (53 sayfayı da) okudum, motosikleti kullanmayan hatta motosikletten hiç anlamayanlar bile inatla gereksiz yorumlar yapmışlar.

Sırf hırsımdan gidip istanbul acıbademdeki serviste gördüm, bir arkadaş da 600'lüğünü almak için motosikletini satıyormuş denk geldi deneme fırsatı buldum. Motosiklet kalite kokuyor, kesinlikle japonlardan hiçbir farkı yok, tok bir gidişi ve yol tutuşu var. Gaza verdiği tepki gayet iyi, yanlız emanet motor olduğu için çok fazla zorlayamadım çocuk arkamda oturuyordu. Yine de çok memnun kaldım. Kim ne derse desin, ne kadar ön yargılı olursa olsun bu motora sahip olmalıyım diye düşündüm. 1 ay kadar bütçe ayarlamamı yaptıktan sonra sanırım yarın ben de aranıza katılacağım.
    Motorun üstüne çıkmadan hemen lastik siparişi de vereceğim. Çünkü üstündeki lastikler her ne kadar kuru havada yeterli gözükse de, hayatım 750 TL'den daha pahalı. Nacizane tavsiyem hemen lastik değiştirmeniz, Rosso 2 veya michelin hiç farketmez ikisi de iyi lastik ama kesinlikle şart.

Motosikletin en beğendiğim tarafı da neredeyse hiç vibrasyonun olmamasıydı diyebilirim. SYM wolf düşük devirlerde titreşimsizdi diyebiliirim ama biraz gaz açtınız mı titriyordu. Aslında şimdi anlıyorum, gayet de fazla titriyormuş. 12.900 kredi kartına 9 taksit sıfır komisyon. Bildiğiniz başka bi yer varsa oradan da alabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.
    Denizlideki bayi ile görüşme firsatim oldu 12000 bırakmıştı gelip almak sarti ile ama yalnızca 1 adet kalmisti o da kırmızı.sahibinden com da benelli sayfasına bi göz ve at ilan duruyor olabilir
    Thai bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    Merhaba Arkadaşlar
    Yaklaşık olarak 26 yıllık motosiklet kullanıcısı ve 11 yıllık forum sakiniyim. Maksimum 250cc'cilerdenim. Büyük motorlarım da oldu ama bence motosiklette 250cc'nin üstü biraz hovardalık gibi geliyor artık.
    SYM Wolf'ü ilk alanlardanım, bu sebeple ben de çokça eleştiriye maruz kaldım, başlığın tamamını (53 sayfayı da) okudum, motosikleti kullanmayan hatta motosikletten hiç anlamayanlar bile inatla gereksiz yorumlar yapmışlar.

Sırf hırsımdan gidip istanbul acıbademdeki serviste gördüm, bir arkadaş da 600'lüğünü almak için motosikletini satıyormuş denk geldi deneme fırsatı buldum. Motosiklet kalite kokuyor, kesinlikle japonlardan hiçbir farkı yok, tok bir gidişi ve yol tutuşu var. Gaza verdiği tepki gayet iyi, yanlız emanet motor olduğu için çok fazla zorlayamadım çocuk arkamda oturuyordu. Yine de çok memnun kaldım. Kim ne derse desin, ne kadar ön yargılı olursa olsun bu motora sahip olmalıyım diye düşündüm. 1 ay kadar bütçe ayarlamamı yaptıktan sonra sanırım yarın ben de aranıza katılacağım.
    Motorun üstüne çıkmadan hemen lastik siparişi de vereceğim. Çünkü üstündeki lastikler her ne kadar kuru havada yeterli gözükse de, hayatım 750 TL'den daha pahalı. Nacizane tavsiyem hemen lastik değiştirmeniz, Rosso 2 veya michelin hiç farketmez ikisi de iyi lastik ama kesinlikle şart.

Motosikletin en beğendiğim tarafı da neredeyse hiç vibrasyonun olmamasıydı diyebilirim. SYM wolf düşük devirlerde titreşimsizdi diyebiliirim ama biraz gaz açtınız mı titriyordu. Aslında şimdi anlıyorum, gayet de fazla titriyormuş. 12.900 kredi kartına 9 taksit sıfır komisyon. Bildiğiniz başka bi yer varsa oradan da alabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.
    Objektif bakisniza hayran oldum. Galeri ilyasdan aldim munir bey var yardimci olur.
    Ikinci el dusunurseniz ben xmax almayi dusunuyorum rosso 2 var ustunde 1250km de

Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Deli gibi seviyo. Ne de olsa deli ziya
    Münir bey'i tanırım, ellerinde kalmamış maalesef. Denizli bayiini aradım motor satılmış. Ayrıca üçerler motorda hepsini satmış, ankara da bir bayii var onun elinde tek kırmızı kalmış onu da 12500 e bırakıyor nakit olursa. Yarın zorlayacağım 12500 tl'yi motozerden. yada plaka dahil o fiyata verin diyeceğim.
    İkinci elini akşam kaçırdım maalesef, işlerimin yoğunluğundan üsküdara gidemedim, 1500 km'de siyah 10.700 e satmış alper diye bir arkadaş.

Motosikleti
    Normal fiyat bende 12 ye vericem
    Radyator koruma , koruma takozlari ayrica hic takilmamis koruma demiri ve rosso2 ler le 1260km de
    Thai bunu beğendi.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Thai dostum şimdiden aramıza hoş geldin,
    Sezon kapandığından ikinci el için avantajlı bir zaman olabilir.

Ben de senin gibi buradan bosix'in motorunu denemiştim.
    Sonra ben de bundan istiyorum dedim. O zaman bana satmaktan bahsetmemişti : )

Çok az kullandığını, iyi baktığını biliyorum. Lastikleri de değiştirmişti.
    Hatta üstüne taktıkları ile harcadığı zaman bindiğinden daha fazla olabilir : )
    Thai bunu beğendi.

Motosikleti
    Bosix bana özelden telefonunu atar mısın bir görüşelim.

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    feti_can
    arkadaşımda var tnt 250 2 hafta kadar kullandım ilk bakımını ben yaptırmıştım 1000 bakımından önce stop etme yoktu sonrasında başladı kendi servisime götürdüm içinde 700 gr fazla yağ çıktı onu boşalttık sorun kalmadı motor çok güzel ama bizim burdaki servisler 5 para etmez

1700 km de aktif kullanmakda oldugum. (6km işe git gel) motorumunsatıyorum. Rodaj bakımı sofuoğlu motoda yapıldı iphone strok kondu
    Koruma takozu var
    Tank ped ve yan ped var
    Jant şeridi var
    Michelin pilot street lastik var 500 km oldu takalı
    Motor siyah renk
    Fiyat pazarlıksız 12000 tl
    Görmeden karar vermeyin. Yağmur çamur görmemiş motor. Gelin konuşalım. Anlaşılmıyacak bişey yok.

Motosikleti
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Thai dostum şimdiden aramıza hoş geldin,
    Sezon kapandığından ikinci el için avantajlı bir zaman olabilir.

Ben de senin gibi buradan bosix'in motorunu denemiştim.
    Sonra ben de bundan istiyorum dedim. O zaman bana satmaktan bahsetmemişti : )

Çok az kullandığını, iyi baktığını biliyorum. Lastikleri de değiştirmişti.
    Hatta üstüne taktıkları ile harcadığı zaman bindiğinden daha fazla olabilir : )
    Satma fikrini yeni karar verdim yoksa sana veriridim valla
    xmax alicam ) sehir icinde durkak baydi beni vites isi )

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Merhaba Arkadaşlar

Hoşgeldiniz, hayırlı olsun.

Merhaba kardeşlerim abimlerim.Vakit bulamadığımdan bayadır motor ilk aldığım gibi kalmıştı.Bugün elim değdi ve kendi çanta taşıma demirimi kendim imal ettim.Yaklaşık maliyeti 25-30 tl kadar tuttu tutmadı.Bakalım güzel bir iş çıkarabilmişmiyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

isteyen abilerime kardeşlerime ölçü vsde yardımcı olabilirim.Belki yarın elim değer ise kendi radyatör korumamıda yaparım inşallah.Boya sını attım kurusun daha iyi fotoğraflarda atacağım.
    ake bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı 505 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeşlerim abimlerim.Vakit bulamadığımdan bayadır motor ilk aldığım gibi kalmıştı.Bugün elim değdi ve kendi çanta taşıma demirimi kendim imal ettim.Yaklaşık maliyeti 25-30 tl kadar tuttu tutmadı.Bakalım güzel bir iş çıkarabilmişmiyim
    http://i.hizliresim.com/Xqvn76.jpg
    http://i.hizliresim.com/A6momL.jpg
    http://i.hizliresim.com/9q46OZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/P6qR86.jpg
    http://i.hizliresim.com/3jaB1O.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

isteyen abilerime kardeşlerime ölçü vsde yardımcı olabilirim.Belki yarın elim değer ise kendi radyatör korumamıda yaparım inşallah.Boya sını attım kurusun daha iyi fotoğraflarda atacağım.
    Bravo eline sağlık piyasada çanta taşıma demirini senin imal ettiğin fiyatın yaklaşık 10 katına satıyorlar.Ben de bu motor piyasasında yeniyim ama motosiklet parçaları satan esnafın motorcu yu yolunacak kaz gibi Gördüğü kesin. Eğer bilgisi olan varsa ben motosikletin ampulü değiştirmek istiyorum led veya xenon farlar Çünkü çok iyi göstermiyor hangi marka tercih edilmeli bu konuda bilgisi olan var mıdır?

Motosikleti
    valla eline sağlık motor'un en güzel yanı da böyle uğrasma ımkanı vermesı.
    otomobılde bu keyıf yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kimsenin sesi cikmiyor bu aralar.herkez motorunu kış uykusuna mi yatirdi?

Stop etme olayı bizim motora has bişey değilmiş. Bu forumun mt07 sayfasında bahsediyorlar son sayfalarda, ara gazı verince ondada stop ediyormuş. Videoda yüklemişler. Neden böyle yapıyor bu teknoloji harikaları diye düşünmeden edemiyorum.

Sistem tamamiyle yazılımsal bir olay hata olabilir elbetteki.Çok araştırma şansım oldu bu konuyu.Veriler Ecuda toplanıp duruma göre yakıt hava karışımı sağlanıp yakıt enjektöründen pistonlara basılıyor.Ani hareket yada ani tepkime haliyle bekliyoruz motorlarımızdan o kadar para verdik değil mi şaka ya kıyamıyorum ben kızıma İlk çalıştırma esnasında stop etme de buna bağlı.Bulabildiğim kadarı ile açıklamaya çalışayım.
    Motorun o anki ısısı,dışarıdaki havanın ısısı,motorun deviri,o anki hız,ve o anki devir-sürat aralığı ecu tarafından tek tek hesaplanıp uygun yakıt hava karışımı motora enjektörler vasıtası ile aktarılıyor.bu konuda yamahanın tamamı ingilizce olan bir videosu mevcut.Yazılımdaki en ufak bir hata yada o anki ecu hesaplaması sapmalar yaşadığında motor ya fazla benzin-hava yada eksik benzin-hava dan dolayı istop ediyor.En iyi performans motor tamamen ısınınca alınıyorki bunu kendi tntemde fark edebiliyorum.60C ye ulaştığında artık tamamen bir tork canavarına dönüşüyor.35C lerde yığılma kasılma kesinlikle var ve malum kışa girdik.Kontak açınca 10 derece motor.Rölantide ısınması için bekliyorum.Stop etme hiç olmadı şuana kadar fakat düşük hararette binip bakkala gidince yığılma gaza ani tepki vermeme gibi olaylar meydana geliyor 55-60C hararette ver allahım ver Ve enjektörler nasıl temizlenir bunuda araştırıp öğrendim 10,000 kmde baktırıcam serviste.

Enjektörüde anlatsaydında ×2sevap alsaydın☺

700 km oldu motorum ilk çalıştırmada stop etme sorunu yaşamıyorum. Büyük ihtimal kronik bir sorun değil. Motoru sabahları çalıştırdığımda 10 derece gösteriyor gösterge 20 dereceye gelene kadar rolantide ısıtıyorum hareket etmiyorum. Yurt dışındaki bulduğum kullanma klavuzun da öyle bir ibare vardı. Elinde servis kitapçığı olan var ise paylaşa bilir mi ?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı BayY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    700 km oldu motorum ilk çalıştırmada stop etme sorunu yaşamıyorum. Büyük ihtimal kronik bir sorun değil. Motoru sabahları çalıştırdığımda 10 derece gösteriyor gösterge 20 dereceye gelene kadar rolantide ısıtıyorum hareket etmiyorum. Yurt dışındaki bulduğum kullanma klavuzun da öyle bir ibare vardı. Elinde servis kitapçığı olan var ise paylaşa bilir mi ?
    bu linkten kullanma kılavuzunu okuyabilir veya indirebilirsiniz.
    https://drive.google.com/file/d/0BxT...lGTzViaGc/edit
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Hmmm kullanım kılavuzunu okuyordum, sübaplarla ilgili ayar ibaresi dikkatimi çekti. Demekki valve'ler yani sübaplar ın açıklığı elle ayarlanıyor, yani hidrolik lifter (bazıları fincan da diyor) yok bu motorlarda.
    Bence olması gerekirdi bu teknolojiye. Emme 0,13-0,19 egzoz 0,19-0,25 mm olmalı diyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)