Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Çeşitlilik iyidir. Lakin hayvan gibi ve seksi duruyor bu çift silindirlisi. Gene tek silindire döndüler galiba. Çift silindir kalsa idi piyasada Yamaha'nın işini baya bir zorlaştırırdı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    300cc olarak geleceğini öğrendim. Zaten normalde de 300cc idi. Bizim ülkenin vergi poku yüzünden oluyor ne oluyorsa

Motosikleti
    MT-07
    300 gelse hepten aç kalırlar, hiç satamazlar.

Sayın arkadaşlarım Samsun'dan aranıza yeni katıldım. Tnt 250 göstergesini değiştirmek istiyorum. Elinde bağlantı şeması olan arkadaş varmıdır? Diğer bir sorumda vites göstergesi takılabiliyor mu? Hepinize iyi akşamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Buda biraz değiştirilmiş tnt'm. tntcarbon
    https://i.hizliresim.com/YQPAXE.jpg
    https://i.hizliresim.com/BaXkYL.jpg
    https://i.hizliresim.com/alq6V7.jpg
    https://i.hizliresim.com/oXQ1GQ.jpg

Dilediğinizi başarı ile yaparsınız umarım son sayfalarda olması lazım şema
    http://www.mediafire.com/file/uuz6gz...nual FINAL.pdf

@YasinC
    çok teşekkür ederim size
    YasinC bunu beğendi.

Arka çamurluğu nereden temin ettiniz ?

@YasinC,
    Aliexpress

Eskiden buralar dutluktu. Bu akşam deli şeyetmiş gibi kafam attı dışarı çıktım. Bir ara yağmur ile kar birlikte yağıyordu ince ince. Zihnen kendimi formatladım baya iyi geldi.
    2 yıl olmak üzere 25 bin km oldu sanırım odo metreye bakmadım. Arada sırada biraz daha hızlı gitmesini istediğim anlar olmuyor değil ama genel itibari ile çok memnun kaldım. Sürüş zevki bu sınıftaki motor için inanılmaz derecede zevkli. Neyse 2 foto sallayım.

tommygun, mersinLee33 ve Suleyman46 bunu beğendiler.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arakadaşlar benim kardeşimde (tnt 250 çift silindir var) birkaç sefer bindim bazı sorunları var size sorayım dedim!
    sabahları çokk geç ısınıyor nerden baksan 10 dk sürüyor ve tam ısınana kadar küçük yokuşları bile çıkmıyor aynı mobylettte gibi vll iananaıyorum çekiş bukadar mı düşük olur yani kış gelmeden havalar tam soğumamışken bile öyleydi sizce sorun nedir?

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arakadaşlar benim kardeşimde (tnt 250 çift silindir var) birkaç sefer bindim bazı sorunları var size sorayım dedim!
    sabahları çokk geç ısınıyor nerden baksan 10 dk sürüyor ve tam ısınana kadar küçük yokuşları bile çıkmıyor aynı mobylettte gibi vll iananaıyorum çekiş bukadar mı düşük olur yani kış gelmeden havalar tam soğumamışken bile öyleydi sizce sorun nedir?
    Yağ kapasitesi çok motorun. Bu yüzden soğukta akışkanlığını kazanmamış yağ ile başa çıkması zor. 40 dereceye kadar sabah ilk çalıştırmada bekleyin. Isınması genelde 4-5 dakika sürüyor 50 derecelere gelmesi. Isınmadan zaten gazlamak özellikle bu havalarda sorun yaratır. Ayrıca yağ değişiminde hava sıcaklığına uygun olarak bir kademe daha ince yağ ile değişin.
    drej73 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Aslında efsane olacak motordu kendisi. MT-25'in ciddi rakibi idi. Lakin adam gibi üstüne düşmediklerine inanıyorum distribütör tarafından. Bizim garajda 1tane vardı kırmızı. Efsane duruyordu...

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında efsane olacak motordu kendisi. MT-25'in ciddi rakibi idi. Lakin adam gibi üstüne düşmediklerine inanıyorum distribütör tarafından. Bizim garajda 1tane vardı kırmızı. Efsane duruyordu...
    TNT25/bn251'in üzerine düştükleri kadar üzerine düşmediler evet. Dar kafalı dist. ama geçen yaz Benelli ile anlaşma yaptılar. Önümüzdeki senelerde yurt dışında satılan modeller gelsin yeterli. TNT250'yi de yerli üretim avantajından kaynaklanan vergi avantajı ile fiyatı koruyarak 300cc olarak satabilirlerse çok iyi olur.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu motorda çok farklı bir ses var. Adamlar nasıl başarmışlarsa 250'lik motordan gök gürültüsü gibi hayvani bir ses çıkarmışlar.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)

Aynı birebir fark yok denecek kadar az daha doğrusu.

Merhabalar tnt 250 nin halen sıfırını bulmak mümkün mü arkadaşlar?

Alıntı ömer özen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar tnt 250 nin halen sıfırını bulmak mümkün mü arkadaşlar?
    İzmir'de kaldı diye biliyorum. Fuara da 300cc olarak gelecek. 2019'da da 300cc olarak satılacak büyük ihtimal.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'de kaldı diye biliyorum. Fuara da 300cc olarak gelecek. 2019'da da 300cc olarak satılacak büyük ihtimal.
    Fiyat bilginiz varmı acaba

Fiyat konusunda bilgim yok ne dersem yalan olur. Ama yeni yılda 300cc 20bin civarında olacağı kesin benim fikrimce.

Hazır gelmişken eskiden kalma resim koyayım.
    mersinLee33 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)