Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300cc modeli geldi ülkeye hatta sahibinden de denk geldim bir defa adam satıyordu özellikle belirtmişti 250cc ile karıştırılmasın diye BN modelleri sanki biizm motorlara göre biraz daha iri duruyor (detay bilmiyorum) görsellerden gördüğüm kadarıyla.
    Evet, 2015 yılında TNT250 tanıtımı için fuara 1-2 adet TNT300 geldi, geldiği gibi de satıldı zaten. Görsel olarak 250 ile hiç fark yoktur, makinesinde 50cc. daha kuvvetli olduğu için farklılıklar mevcut. BN302 de grenajlarda ufak tefek farklar var, 50cc. makine farkı var ve lastikler farklı yani daha kalın ve Pirelli marka.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, 2015 yılında TNT250 tanıtımı için fuara 1-2 adet TNT300 geldi, geldiği gibi de satıldı zaten. Görsel olarak 250 ile hiç fark yoktur, makinesinde 50cc. daha kuvvetli olduğu için farklılıklar mevcut. BN302 de grenajlarda ufak tefek farklar var, 50cc. makine farkı var ve lastikler farklı yani daha kalın ve Pirelli marka.
    Şu TNT 250'nin belirsizliği bence bn302 modeline zorlayacak firmayı çünkü TNT 250 ülkemiz için üretilmişti neredeyse Benelli İtalya vazgeçmiş olabilir bu işten çift silindir alternatif makinalar gelecektir.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Kuba Motor a helal olsun o zaman. Fuara memlekette satmayacağın normalde 300 cc nin vergi sıkıntısı olmadığı memleketlerde satılan motoru tanıtmak için getir. Getirmişken de madem getirdik Satalım bari de.

İlginç o gün o iki BN302 yi alan arkadaşlar. Motor bloğunda sorun yaşasalar ne olacak acaba İtalya dan parça mı gelecek güler misin ağlar mısın.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba Motor a helal olsun o zaman. Fuara memlekette satmayacağın normalde 300 cc nin vergi sıkıntısı olmadığı memleketlerde satılan motoru tanıtmak için getir. Getirmişken de madem getirdik Satalım bari de.

İlginç o gün o iki BN302 yi alan arkadaşlar. Motor bloğunda sorun yaşasalar ne olacak acaba İtalya dan parça mı gelecek güler misin ağlar mısın.
    Adamlar getirdi satmaya çalıştı ama vergi diliminden dolayı talep görmedi model o yüzden değişikliğe gittiler. İlk getirdiğinde yedek parça getirmişlerdir her halde o yüzden sıkıtı olacağını sanmıyorum ayrıca koskaca firma 2 tane motor bloğu yedek parçası önlemini almıştır yani bu kadar küçük görmemek lazım 4 markayı temsil ediyorlar ve tüm markaları da tutulan modeller küçümsememek lazım.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar getirdi satmaya çalıştı ama vergi diliminden dolayı talep görmedi model o yüzden değişikliğe gittiler. İlk getirdiğinde yedek parça getirmişlerdir her halde o yüzden sıkıtı olacağını sanmıyorum ayrıca koskaca firma 2 tane motor bloğu yedek parçası önlemini almıştır yani bu kadar küçük görmemek lazım 4 markayı temsil ediyorlar ve tüm markaları da tutulan modeller küçümsememek lazım.
    Forumda benim kadar Benelli seven az bulunur. Ayrıca bir Benelli sahibiyim. Markaya değil kızgınlığım distribütöre. İstanbul da ki en iyi servis Vale Moto dur. Benelli ile ilgili bütün sıkıntıları neredeyse onlar çözmüştür. İş yerime yürüme mesafesinde olduğundan sık sık gider muhabbet ederim. TRK 502 de de aynısı oldu Bir sürü satmıştı TRK dan Vale Moto o kadar geç getirdiler ki motoru bir sürü insan kaporasını geri aldı. Kuba Motor un daha çok yolu var.
    NecatMurat bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaslr TNT 250 ile TNT 300 motor blogunda ve hicbiryerinde en ufak fark yok pistonlar gonlek hersey ayni.. Fuarda satilan Tnt 300 ile kendi motorumu yan yana karsilastirdim. Ayrica facebookta tnt250 ile avrupa turuna cikip tnt300 yazilimi yukleten biri var isterseniz konusun motoru yazilimdan sonra 39 beygir olmus hatta bunun dyno testi fotolarini da paylasti..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslr TNT 250 ile TNT 300 motor blogunda ve hicbiryerinde en ufak fark yok pistonlar gonlek hersey ayni.. Fuarda satilan Tnt 300 ile kendi motorumu yan yana karsilastirdim. Ayrica facebookta tnt250 ile avrupa turuna cikip tnt300 yazilimi yukleten biri var isterseniz konusun motoru yazilimdan sonra 39 beygir olmus hatta bunun dyno testi fotolarini da paylasti..
    Link ?
    Top speedleri bile farklı

Motosikleti
    Facebook grubunda var abdullah yada abdulrahim di ismi arkadasin..

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    TNT300 yazılımı nedir? Türkiye de böyle bir yükleme yok, Avrupa da mı yazılım yükletmiş?

Gruplara baktım yazılım ile ilgili paylaşım bulamadım.

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    İstanbuldaki benelli/pulsar/cfmoto kullanıcıları ve benelli/pulsar/cfmoto almayı düşünen arkadaşlar Tuzladaki Üçerler Motor'a dikkat edin. http://www.motosiklet.net/forum/moto...-rezaleti.html

Motosikleti
    mondial mct 250
    Dostum öncelikle geçmiş olsun bende bakım için üçerlere girmeyi düşünüyordum iyi denk geldi karşıda vale moto var ve çoğunluk orayı öneriyor birde oraya göster derim

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    250cc olarak üretilecek motosikletler vergi diliminden dolayı artık gelmeyecek onun yerine 300cc modeller gelecek diye bir haber okudum arkadaşlar bilgisi olan var mı?

Tam tersi olmasın?
    svsmrl bunu beğendi.

Ön arka lastiği büyülttüm 160 oldu yani. Fakat hiç bir yerde lastiğe kaç basacağım yazmıyor. İngilizce kullanım kılavuzunda da yok. Kaynak olarak paylaşabilecek var mı?

Ön 33 arka 36

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı Mega10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön arka lastiği büyülttüm 160 oldu yani. Fakat hiç bir yerde lastiğe kaç basacağım yazmıyor. İngilizce kullanım kılavuzunda da yok. Kaynak olarak paylaşabilecek var mı?
    120-160 Pirelli kullanıyorum. Lastikçinin bana söylediği ön 34 arka 38 psi.

Motosikleti
    33-36 olacak

Motosikleti
    XMAX 250
    https://italy.benelli.com/manuals/motorcycles

Burdan İndir 64. sayfadan itibaren ingilizce ve sayfa : 92 de ön arka 2.4 bar yazıyor. 34.80 psi yaklaşık.

Memleketin yolları filan dersek sen ( arka 33 - ön 32 ) bas. Gereğinden fazla ya da az hava basarsanız. Hem lastik ömrünü kötü etkilersiniz. Hem tutuşunuzu bozar.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://italy.benelli.com/manuals/motorcycles

Burdan İndir 64. sayfadan itibaren ingilizce ve sayfa : 92 de ön arka 2.4 bar yazıyor. 34.80 psi yaklaşık.

Memleketin yolları filan dersek sen ( arka 33 - ön 32 ) bas. Gereğinden fazla ya da az hava basarsanız. Hem lastik ömrünü kötü etkilersiniz. Hem tutuşunuzu bozar.
    Paylaştığın kılavuzdaki değerlerde kullanacağım bende, bizim lastikçi sallamış biraz..
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)