Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Lastik havalarını tamamladıktan sonra bana da aynısı oluyor. Bir kaç deneme yaptım yumuşattım filan ama sert olması daha iyi sonucuna vardım. Dediğin gibi yeni lastikleri takınca bakalım farkedecek mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Tnt25'li olarak amortisör işine yorum yapayım.
    Lastikler değişince motor oldukça değişiyor. Yoldaki girinti çıkıntılar konforu bozmamaya başlıyor.
    Orijinal lastiklerde asfalt yaması, yoldaki çizik bile motoru sallıyordu. Rosso 2'lere geçince bambaşka bir hal almıştı alet.

Fabrika lastiklerini değiştirin. Kendinize, motora yazık etmeyin.

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sıkıntı bende de var ve bu motorla alakalı tek sıkıntım da bu
    güzel asfaltta veya yumuşak geçişlerde hiç bir sorun yok, amortisörler görevini yapıyor
    lakin ani yükseklik farklarını sert karşılıyorlar (tabir yerindeyse küt diye vuruyor ve esneklik göstermiyor)
    sönümleme ayarını en yumuşağa getirsem de bu handikapı aşamadım
    orjinal lastik var, ondan da olabilir deniyor ama işin aslı bana mantıklı gelmiyor
    en son bir arıza çıkaracak başımıza ama dur bakalım
    hele sen bir değiştirip sonucu söyle de ona göre fikrimiz olur
    aslında sportif cadde motoru bu, bizim enduro parkurundan bozma arayollarımız için tasarlamamış italyanlar; kime suç bulacağımı bilemiyorum şu vakit

bu arada hayırlı olsun, hiç böyle "sürüşü zevkli" motora binmedin değil mi?
    TNT 25'te amortisör ayarlı ile oynandığını duymuştum bi yerden aynı mantık olabilir. Sert çukurlarda tabiri caiz popoyu biraz sarsıyor diyelim

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TNT 25'te amortisör ayarlı ile oynandığını duymuştum bi yerden aynı mantık olabilir. Sert çukurlarda tabiri caiz popoyu biraz sarsıyor diyelim
    şu resimde gösterdiğim zımbırtıyı sağa sola çevirerek amortisörün yumuşaklığını ayarlayabiliyoruz

ancak en yumuşak ayarda bile ani yükseklik farklarını sert karşılıyor
    bakalım lastik yüzünden mi? daha önce dediğim gibi mantıklı bulmasam da bir çok arkadaşımız lastiği değiştirdi ve onların bu hususta şikayetlerine denk gelmedim ya da dikkatimden kaçtı
    ofliyi bekliyoruz, ne diyecek bakalım

şu resimde gösterdiğim zımbırtıyı sağa sola çevirerek amortisörün yumuşaklığını ayarlayabiliyoruz
    http://i.hizliresim.com/1LVVOY.jpg
    ancak en yumuşak ayarda bile ani yükseklik farklarını sert karşılıyor
    bakalım lastik yüzünden mi? daha önce dediğim gibi mantıklı bulmasam da bir çok arkadaşımız lastiği değiştirdi ve onların bu hususta şikayetlerine denk gelmedim ya da dikkatimden kaçtı
    ofliyi bekliyoruz, ne diyecek bakalım
    TNT 25'te lastiği değiştirdikten sonra amortisör de fark ettiğini söyleyenler oldu sen ne zaman değiştirmeyi düşünüyorsun ?

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    O sert vuruşlar @Ruling'in dediği gibi gerçekten sıkıntı yaratıyor bi süre sonra orjinal lastikleri değiştirdikten sonra ciddi anlamda fark ediyor mantığı bende anlamadım ama fark ediyor

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün iş çıkışı eve gelirken vites takılı kaldı. Daha 82 km de vento motoru aradim yarin götüreceğim bakalım ne olacak.

Vitesi 1'e atmak için pedala bastığınız da pedal aşağıda kalıyor. Yukarı çektiğinizde N bir daha yukarı cektiginiz de 2 ye geciyor ancak pedal yukarda kaldiği için vites yükselmiyor haliyle 1-N-2 viteslerine geciyor şuan sanırım şanzıman gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Daha 82 km de şanzıman nasıl.arıza verir aklım almıyor. Akşam akşam canım çok sıkıldı. İnşallah Vento motor ilgilenir de mahkemelik vs olmam. Daha sigorta, plaka bugün alındı.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    güzel asfaltta veya yumuşak geçişlerde hiç bir sorun yok, amortisörler görevini yapıyor
    lakin ani yükseklik farklarını sert karşılıyorlar (tabir yerindeyse küt diye vuruyor ve esneklik göstermiyor)
    orjinal lastik var, ondan da olabilir deniyor ama işin aslı bana mantıklı gelmiyor
    aslında sportif cadde motoru bu, bizim enduro parkurundan bozma arayollarımız için tasarlamamış italyanlar; kime suç bulacağımı bilemiyorum şu vakit

Bencede en kotu ozelligi bu eger duzeltemezsek.. bakalim lastik degisince ne olacak.. evet surusu inanilmaz derecede zevkli.. daha once almadigim bir tad..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün iş çıkışı eve gelirken vites takılı kaldı. Daha 82 km de vento motoru aradim yarin götüreceğim bakalım ne olacak.

Vitesi 1'e atmak için pedala bastığınız da pedal aşağıda kalıyor. Yukarı çektiğinizde N bir daha yukarı cektiginiz de 2 ye geciyor ancak pedal yukarda kaldiği için vites yükselmiyor haliyle 1-N-2 viteslerine geciyor şuan sanırım şanzıman gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Daha 82 km de şanzıman nasıl.arıza verir aklım almıyor. Akşam akşam canım çok sıkıldı. İnşallah Vento motor ilgilenir de mahkemelik vs olmam. Daha sigorta, plaka bugün alındı.
    Garantiden degisir merak etmeyin..

İnşallah sorun yaratmazlar 82 km deki motorun bu arızasını bana yıkmaya çalışmazlar insallah.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    İnşallah sorun yaratmazlar 82 km deki motorun bu arızasını bana yıkmaya çalışmazlar insallah.
    Olur mu oyle sey dusunmene bile gerek yok. Garanti karsilar..

Hocam bende Ankara'dan tnt250 almak istiyorum ama servis konusunda çekincelerim var. Burda yarınki gelişmeleri bildirirmisiniz acaba?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yasin bey sizin sorun sanki yaylar ile alakalı. direkt şanzıman hatası olabileceğini düşünmüyorum. mesela yayın birisi yerinden çıkmıştır, ya da hatalı montaj yapılmıştır. cok da canınızı sıkmayın. düzelir geçer, büyük bir ariza ise yeni bir tane ile degistirirsiniz. sağlıcakla..

Bu sabah Vento Motora gittim Abdullah bey var yetkili olarak baya ilgilendi.
    Motorda hiç bir şey yok. Dün sürüş öncesi debriyaj manetinin ayarı ile oynadıydım tam ayırma yapmamış bu yüzden ve rodaj dönemi vites geçişleri sert olabilir dedi. Halloldu gelirken geze geze geldim hiç bir sorun yok çok şükür.
    ...garip... bunu beğendi.

Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende Ankara'dan tnt250 almak istiyorum ama servis konusunda çekincelerim var. Burda yarınki gelişmeleri bildirirmisiniz acaba?
    Ankarada'ki vento motor servis yetkili fabrikadan gelme diye biliyorum yani servis konuusnd asıkıntı yaşanmaz ki yasinc problem yaşamış hemen çözmüşler sıkıntı olmaz yani o serviste.

Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada'ki vento motor servis yetkili fabrikadan gelme diye biliyorum yani servis konuusnd asıkıntı yaşanmaz ki yasinc problem yaşamış hemen çözmüşler sıkıntı olmaz yani o serviste.
    Aynen dediğiniz gibi

Aynen dediğiniz gibi
    Sen motordan memnun musun dostum gerçi yeni aldın ama ilk izlenimlerin nasıl birde pulsar'ın hala duruyor mu ?

Alıntı hacıyatmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen motordan memnun musun dostum gerçi yeni aldın ama ilk izlenimlerin nasıl birde pulsar'ın hala duruyor mu ?
    Pulsarı sattım bugün 300km'yi devirdim motorla sürmesi gerçekten çok zevkli. Malzeme kalitesi, hissiyat üst seviye. Sesi enfes, tasarımı benim çok hoşuma gidiyor. Gittiğim yerde de dikkat ettim çoğu kişinin dikkatini çekiyor durduğu yerde, sürerken zaten sesi baktırıyor

Dün akşam canım çok sıkılmıştı ancak bugün ki sürüşten sonra kesinlikle yine olsa yine alırım. Sağolsun Vento Motor da Abdullah bey çok ilgileniyor. Bugün basa basa tekrar tekrar dedi. "Kardeşim bir sorun olduğunda kesinlikle korkun olmasın motorun arkasındayız. Sözde garanti değil." dedi.

Ki bugün ki ilgileri hiç bir ön yargı olmadan yaklaşmaları güven verdi.

Pulsarı sattım bugün 300km'yi devirdim motorla sürmesi gerçekten çok zevkli. Malzeme kalitesi, hissiyat üst seviye. Sesi enfes, tasarımı benim çok hoşuma gidiyor. Gittiğim yerde de dikkat ettim çoğu kişinin dikkatini çekiyor durduğu yerde, sürerken zaten sesi baktırıyor

Dün akşam canım çok sıkılmıştı ancak bugün ki sürüşten sonra kesinlikle yine olsa yine alırım. Sağolsun Vento Motor da Abdullah bey çok ilgileniyor. Bugün basa basa tekrar tekrar dedi. "Kardeşim bir sorun olduğunda kesinlikle korkun olmasın motorun arkasındayız. Sözde garanti değil." dedi.

Ki bugün ki ilgileri hiç bir ön yargı olmadan yaklaşmaları güven verdi.
    O güveni onlara distrübütör veriyor kaç kez tnt 25'te denk geldim adamlar sorgusuz garantiden parça değişimi yaptırıyor distribütör belliki adamlara rahat davranın müşteriyi memnun edin diyor umarım kendilerini bozmadan böyle devam ederler. Tekerin düz bassın kardeş. Koruma takouzu ve lastikleri herkes söylemiştir bende hatırlatayım.

Tek eksiğim lastik kaldı.
    Tavsiyesi olan var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Kitapçıkta 140/60-17 yazıyor ancak öyle bir lastık yok piyasa da 140/70 var hep bir sorun yaratır mı ?

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Tek eksiğim lastik kaldı.
    Tavsiyesi olan var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Kitapçıkta 140/60-17 yazıyor ancak öyle bir lastık yok piyasa da 140/70 var hep bir sorun yaratır mı ?
    Kitapçıkta 14/70 yazıyor diye hatırlıyordum.
    Yinede sorun olmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)