Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    duke 390 satıp benelli almak mantıklı değil yedek parçasını biraz zor ulursunuz ikinci eli herzaman ölü olacak ve inazuma ile kıyas edilecek motor değil benelliye binmeyen laf etmesin diyorsun ama inazumayı binmene rağmen kötülüyorsun örnek inazumanın vites geçişlerinin sert demişsin tam tersi olmasın inazumayla tnt aynı kalite kesinlikle değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Bi test motoru olsada binsek yahu 390 ıda pahalı diye satmış adam işte abi yoksa xj6 satıp 390 almakta mantıklı değil demek paraya ihtiyacı olmuş

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Bursadaki bayiye ugradim az önce. Daha öncede başka motorlara bakmak için gitmistim o dükkâna. Esnafligini filan hic begenmem. On yargiliyim belkide. Neyse konuya doneyim. 300 luk oldugunu ve 37 beygir oldugunu soyledi. Pek inanamadim. On yargi aciklamasini o yuzden yaptim başta. Lastiklerinede iyi dedi , ondanda olabilir 13500 mu ne dedi fiyatina. Motoru begendim. Malzeme kaliteli duruyor. Rx3 sattim yakin zamanda , onunla kiyaslayinca baya kaliteli. ( onun fiyatida az degil, 10500 lira) sesini duyamadik. Aku benzin yok dedi. Bursadan alan arkadas vardi bitane. Kendisi ile gorusmek isterim. Ozelden mesaj attim, gormedi sanirim. Canta demiri koruma demiri filan gelicektir dedi bide bayi. Nedense hic bi soyledigine inanamadim :/

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi test motoru olsada binsek yahu 390 ıda pahalı diye satmış adam işte abi yoksa xj6 satıp 390 almakta mantıklı değil demek paraya ihtiyacı olmuş
    Xj6 yı yakıtı ve maddi sebeble sattım duke yi kullandınızmı bilmem konfor sıfır bana göre ayrıca teknik sorunu mevcut
    Ayrıca suzukiyi öven kardeşlere şunu diyorum ben bir yıl kullandım ve hiçbir markayı kötüleme yada övme gibi derdim asla yok umrumdada değil benelli kullanmadığın için inazuma ile kıyası sen yapmamalısın kullanan yapmalı herneyse
    Ben bursadayım benellinin ikinci eli ve markası hariç gayet güzel 14 binlira verilmez ama 12 bine alınır ben aldım memnunum buyrun gelin vaktim olursa gösteririm canlı canlı görürsünüz

Fakat şunuda diyeyim hamdolsun bugüne kadar bir çok marka ve kalite motor kullanmış insan olarak servisi hariç marka çok şey ifade etmez kullanın sonra yorum yspın bindiğim tüm markaların eksisi artısı oldu hiçbiri mükemmel değildi ayrıca bilindik markaların bile servisliğinde çok sıkıntı ysşadığım oldu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benelliyi kullanmaya gerek yok bu kadar pahalı bir çinli olduktan sonra ki motor italyan değil sitesinde italyan yazıyor kesinlikle çinli ve bir çinli japonların bile haketmediği bir fiyata satılmamalı bence 12 bin çok bu motora.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6 yı yakıtı ve maddi sebeble sattım duke yi kullandınızmı bilmem konfor sıfır bana göre ayrıca teknik sorunu mevcut
    Ayrıca suzukiyi öven kardeşlere şunu diyorum ben bir yıl kullandım ve hiçbir markayı kötüleme yada övme gibi derdim asla yok umrumdada değil benelli kullanmadığın için inazuma ile kıyası sen yapmamalısın kullanan yapmalı herneyse
    Ben bursadayım benellinin ikinci eli ve markası hariç gayet güzel 14 binlira verilmez ama 12 bine alınır ben aldım memnunum buyrun gelin vaktim olursa gösteririm canlı canlı görürsünüz

Fakat şunuda diyeyim hamdolsun bugüne kadar bir çok marka ve kalite motor kullanmış insan olarak servisi hariç marka çok şey ifade etmez kullanın sonra yorum yspın bindiğim tüm markaların eksisi artısı oldu hiçbiri mükemmel değildi ayrıca bilindik markaların bile servisliğinde çok sıkıntı ysşadığım oldu
    Evet Duke 390 gerçekten çok konforsuz ve titreşimli bir motosiklet. Ben Duke'un 200 ve 390 serilerinin bu kadar talep görmelerini garipsemeye başladım. Şimdiye kadar bir kez Duke 200, 2 kez Duke 390 ve bir kez de RC390'a test sürüşü yaptım. Performansları etkileyici, kaliteliler fakat bunun dışında testten memnun döndüğümü hatırlamıyorum. Hele o RC390'dan gelen titreşim ve zırıltılar bana göre tek başına almama sebebdir. Bence KTM de gücünü yüksek tutmak bilerek için balansörden kısıyor. Benelli kesinlikle Duke 390'dan rahattır, ona eminim.

Aslında Bursa'daysan, eğer güvenirsen motorunu bir tur sürmek isterim. Merak etme rodaj limitlerine falan uyarım

geçen gün tekrar bir uğradım ısrarla 300 lük fakat motor 250 diye geçiyor dedi ben açıklayınca durumu kabul etti zaten üstündede 250 lik yazıyor. satıcı hala bol keseden sıkıyordu istanbulda peynir ekmek gibi satılıyor demekte ısrar ediyordu. okadar uçtuki 2 ci fiteste 100 zorluyor filan ses 600 gibi v.s. . motosikletin duruşu görünümü beni çezbediyor ben tek silindin bekliycem . satıcı tek silindir gelirse bajaja rakip olacak dedi ben tercih yapsam bajaj benelli diye tnt 25 tercih ederim . lastik kaliteside fena değil gibi duruyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

kırmızı vardı sihahı vardı ama fatsaya satmış 1 tane elinde vardı kırmızı olanı oda başka motor olmaması biraz düşündürmedi değil beni .

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yaptır 2. viteste 100'ü alayım diyeceksin. İndirimli fiyattan aldınız aldınız, fiyat değişirse ki değişeceğini sanmıyorum bir daha bayiler bile getirtmez.
    atakanca_55 bunu beğendi.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Türkiye distribütörüne; internet üzerinde yeterli bilgi bulunmadığını belirten bir mail atarak aklımda olan bazı soruları sordum, 48 saat içerisinde geri dönüş yapacağını iddia eden distribütör 2 haftadır geri dönüş yapmadı. Bende en az bir sene bekleyip nedir ne değildir ortaya çıksın ona göre durumu tekrar değerlendiririm dedim. Ama ilk görüş olarak marka kesinlikle güven vermiyor, ikinci elde ve yedek parçada üzecek gibi ve bajaja bu fiyatlarla kesinlikle rakip olamaz. Umarım yanılırım ve aksi olur. Aea gibi güvenilir biri aracı inceleyip, aracın artılarını eksilerini söylese akıllardaki soru işaretlerinin çoğu giderilir gibi. Neyse bekleyelim ve görelim.
    benhasan, ninja h2 ve atakanca_55 bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benelli sürüş sistemi standart motorda, kasislerden uçarak geçiyomuş

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye distribütörüne; internet üzerinde yeterli bilgi bulunmadığını belirten bir mail atarak aklımda olan bazı soruları sordum, 48 saat içerisinde geri dönüş yapacağını iddia eden distribütör 2 haftadır geri dönüş yapmadı. Bende en az bir sene bekleyip nedir ne değildir ortaya çıksın ona göre durumu tekrar değerlendiririm dedim. Ama ilk görüş olarak marka kesinlikle güven vermiyor, ikinci elde ve yedek parçada üzecek gibi ve bajaja bu fiyatlarla kesinlikle rakip olamaz. Umarım yanılırım ve aksi olur. Aea gibi güvenilir biri aracı inceleyip, aracın artılarını eksilerini söylese akıllardaki soru işaretlerinin çoğu giderilir gibi. Neyse bekleyelim ve görelim.
    Benim yazdığım uzun maillere hemen cevap verdiler, hatta 3 - 4 mailleşme oldu aramızda... İkinci elde kesinlikle sıkıntı olur ama motorları Bajaj'dan iyi buluyorum. Eğer TNT25 dendiği gibi 9 bin TL civarında kalırsa Pulsar'a tercih edilebilir. Her yönden Pulsar'dan üstün bir motor.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yazdığım uzun maillere hemen cevap verdiler, hatta 3 - 4 mailleşme oldu aramızda... İkinci elde kesinlikle sıkıntı olur ama motorları Bajaj'dan iyi buluyorum. Eğer TNT25 dendiği gibi 9 bin TL civarında kalırsa Pulsar'a tercih edilebilir. Her yönden Pulsar'dan üstün bir motor.
    Açıkcası ben motoru canlı olarak görmedim.Karabük bayisinden motoru almayı düşünüyordum fakat bayi yapılan indirimden bir haber 4.900 euro dan yardırmaya devam ediyor. Attığım maildeki sorulardan biri bu, diğerleride koruma demiri ve çanta demiri gibi aksesuarlar satışa sunulacak mı gibisinden sorulardı. Aracı yakından görmediğim için kalitesi hakkında bir şey diyemiyorum, ancak fiyat üzerinden fikir yürüterek Türkiye piyasasına yeni girmiş bir marka için işinin zor olduğunu söyleyebilirim. Tnt 25 in fiyatı, dediğiniz gibi olursa pulsara rakip olabilir, tabi yedek parça fiyatlarınında benzer olması lazım.

Motosikleti
    yamaha mt07
    bursada olan arkadaşlara motoru yakından gösterebilirim ali işcan 0533 621 3060

ilimsiz bilgisiz forum motorcularınada son sözümdür

ister benelliyi alın ister almayın

fakat benelli ktm den de kaliteli suzuki inazumadan da kaliteli symden de kaliteli

eksileri elbette var fakat fiyatına göre süper motor

motor çinliymiş bu nasıl bir bakış açısıdır

bmw nin bir fabrikasının çinde açıldığını biliyormuydun yada volvoyu da çinlilerin satın aldığını

çinli motor olur kaliteli çinli motor olur kalitesiz

daha önce yamahaya bindinmi bilmem harika motor olmakla beraber 22 500 tl karşısında motorun bir sürü eksi yönleride var

napıcaz şimdi yamaha dandikmi diyecez

benelli italyan motor çinliler satın almış teknolojisi ile beraber

vallahi benelliye binen göre kullanan bir tek insan çıksında benelli nin kalitesi kötü desin ben bişey bilmiyorum okadar

kimse benim yorumlarımı yanlış anlamasın benelli fiyat kalite olarak şu anda güzel 14 bin iken bende almadım alınmazda

fakat şu an tercih dilebilir tercih etmeyen 15 900 verir duke 250 alabilir eksileriyle beraber

15000 civarı verir inazuma alır ekisileriyle beraber tercih dir

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Alıntı atakanca_55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün tekrar bir uğradım ısrarla 300 lük fakat motor 250 diye geçiyor dedi ben açıklayınca durumu kabul etti zaten üstündede 250 lik yazıyor. satıcı hala bol keseden sıkıyordu istanbulda peynir ekmek gibi satılıyor demekte ısrar ediyordu. okadar uçtuki 2 ci fiteste 100 zorluyor filan ses 600 gibi v.s. . motosikletin duruşu görünümü beni çezbediyor ben tek silindin bekliycem . satıcı tek silindir gelirse bajaja rakip olacak dedi ben tercih yapsam bajaj benelli diye tnt 25 tercih ederim . lastik kaliteside fena değil gibi duruyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

kırmızı vardı sihahı vardı ama fatsaya satmış 1 tane elinde vardı kırmızı olanı oda başka motor olmaması biraz düşündürmedi değil beni .

kardeş banada bayisi 300 lük diye sıktı fakat motor kesinlikle 250 lik duke 250 ile arkadaş beni geçti fakat gidişi kötü değil gayet güzel 157 km yaptım ilk başta yumuşak son radan güzel devirleniyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=TpI8UmXKUUU
    bektanist ve atakanca_55 bunu beğendiler.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

Motosikleti
    yamaha mt07
    inş en kısa zamanda kask kamersıyla hereket halinde çekşm yapıcam hızlanması vs si hakkında bilgi edinmiş olursunuz

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benelliyi kullanmaya gerek yok bu kadar pahalı bir çinli olduktan sonra ki motor italyan değil sitesinde italyan yazıyor kesinlikle çinli ve bir çinli japonların bile haketmediği bir fiyata satılmamalı bence 12 bin çok bu motora.
    Benelli İtalya menşeili bir firmadır. Şimdiki sahipleri Çinliler. TNT250 Çin den geliyor, çünkü orada montajlanıyor. Makinesi Benelli'nin Ar-Ge takım şefi mühendis Stefano MICHELOTTI tasarlamış. Amerika üretimi Delphi ECU kullanılmış bunları kimse söylemiyor. Biraz araştırın okuyun neymiş, kimmiş..
    Yamaha'nın Kawasaki'nin Endonezya ve Hindistanda montajlanan modelleri var. Bunlar şimdi dandik mi?

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun bir çok eksisi kapatıldı. Kalitesi hakkında iddialı yorumlar var ve fiyatı da olması gereken seviyelere çekildi. Geriye kalan tek soru işareti servis ve yedek parça. Hadi servisi de geçtim, sadece yedek parça. Benelli yetkilileri (Kuba yetkilileri mi desek?) sanki motoru satmayı hiç istemiyor da, biz ısrarlarımızla zorla almak istiyormuşuz gibi bir hava var ortada.

-İlk başta dalga geçer gibi bir fiyatla sunuldu.
    -Bayiler yalvar yakar test motoru çıkardılar, o da bir kaç bayi.
    -Doğru düzgün bir tanıtım yapılmadı.
    -Tnt 25 hala gelmedi.
    -Müşteriye servis ve yedek parçada sorun yaşanmayacağına dair hiçbir güvence verilmedi. Millet bundan çekiniyor zaten, bir kaza yapılınca veya bir parça bozulunca yenisinin gelmesi 2 ay sürecek mi ? Yoksa 10 güne halledilecek mi ?

Yahu bu firmalardan bir yetkili hiç mi forum okumuyor, çok mu zor forum ortamındaki yorumları takip edip müşterinin beklentilerini/çekincelerini gidermek. Bir yetkili yukarda yazdığım şeyleri, (Yazdıklarım 17 sayfadır yazılan şeylerin derlemesi) dikkate alıp çalışma ve bilgilendirme yapsa, Bajaj yetkilisi Ekrem Ata gibi forumu da bu konuda aydınlatsa, bu güne kadar bu motorun forumda belki +10 belki +20 kullanıcısı vardı. Piyasaya yeni giriyorsun, paldır küldür hirbirşey yapmadan, sadece "İtalyan" adı arkasına sığınarak kimse bu motoru almaz. Bajaj'ın bu kadar tutulmasında ve güvenilerek alınmasında, Ekrem Ata'nın forumda müşterilerin merak ve çekincelerini gidermesinin, markanın ardında birinin olduğunu hissettirmesinin payı çok çok fazla.
    Bu motoru seneye alma fikri aklımda var, fakat bu muamma düzen aynı şekilde sürerse, yanından bile geçmem.
    sagat bunu beğendi.

Motosikleti
    KLX
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun bir çok eksisi kapatıldı. Kalitesi hakkında iddialı yorumlar var ve fiyatı da olması gereken seviyelere çekildi. Geriye kalan tek soru işareti servis ve yedek parça. Hadi servisi de geçtim, sadece yedek parça. Benelli yetkilileri (Kuba yetkilileri mi desek?) sanki motoru satmayı hiç istemiyor da, biz ısrarlarımızla zorla almak istiyormuşuz gibi bir hava var ortada.

-İlk başta dalga geçer gibi bir fiyatla sunuldu.
    -Bayiler yalvar yakar test motoru çıkardılar, o da bir kaç bayi.
    -Doğru düzgün bir tanıtım yapılmadı.
    -Tnt 25 hala gelmedi.
    -Müşteriye servis ve yedek parçada sorun yaşanmayacağına dair hiçbir güvence verilmedi. Millet bundan çekiniyor zaten, bir kaza yapılınca veya bir parça bozulunca yenisinin gelmesi 2 ay sürecek mi ? Yoksa 10 güne halledilecek mi ?

Yahu bu firmalardan bir yetkili hiç mi forum okumuyor, çok mu zor forum ortamındaki yorumları takip edip müşterinin beklentilerini/çekincelerini gidermek. Bir yetkili yukarda yazdığım şeyleri, (Yazdıklarım 17 sayfadır yazılan şeylerin derlemesi) dikkate alıp çalışma ve bilgilendirme yapsa, Bajaj yetkilisi Ekrem Ata gibi forumu da bu konuda aydınlatsa, bu güne kadar bu motorun forumda belki +10 belki +20 kullanıcısı vardı. Piyasaya yeni giriyorsun, paldır küldür hirbirşey yapmadan, sadece "İtalyan" adı arkasına sığınarak kimse bu motoru almaz. Bajaj'ın bu kadar tutulmasında ve güvenilerek alınmasında, Ekrem Ata'nın forumda müşterilerin merak ve çekincelerini gidermesinin, markanın ardında birinin olduğunu hissettirmesinin payı çok çok fazla.
    Bu motoru seneye alma fikri aklımda var, fakat bu muamma düzen aynı şekilde sürerse, yanından bile geçmem.
    Hele 15 bine geri çıkarsa KTM varken Benelli'nin yanına pek uğranmaz zaten Biri 180 biri 130 kilo :D Ktm titriyormuş Titresin azcık canım ktm bu offroad ruhu var onda 2 yıldır kullanıyorum hiç rahatsız etmedi şu titreşim beni belkide ben hissetmiyorumdur hafifliği sayesinde offroadda bile oyuncak gibi kullanılıyor yol motoru olmasına rağmen.

Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele 15 bine geri çıkarsa KTM varken Benelli'nin yanına pek uğranmaz zaten Biri 180 biri 130 kilo :D Ktm titriyormuş Titresin azcık canım ktm bu offroad ruhu var onda 2 yıldır kullanıyorum hiç rahatsız etmedi şu titreşim beni belkide ben hissetmiyorumdur hafifliği sayesinde offroadda bile oyuncak gibi kullanılıyor yol motoru olmasına rağmen.

kardeş marka olarak kesinlikle sana katılıyorum elbette 14500 e diğerleir varken alınmaz fakat sadece marka farkı için alınmaz yoksa kalite olarak bu yorum geçerli değil ktm duke 390 nı sıfır aldım çok mu mükemmel motor

benelliden hız hariç dahamı güzel asla o sebeble sadece marka ve fiyatı eleştirin yoksa kalite olarak duke nin kalitesiyle benelli boy ölçüşür hatta önünede rahatlıkla geçer
    Seko bunu beğendi.

Motosikleti
    KLX
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş marka olarak kesinlikle sana katılıyorum elbette 14500 e diğerleir varken alınmaz fakat sadece marka farkı için alınmaz yoksa kalite olarak bu yorum geçerli değil ktm duke 390 nı sıfır aldım çok mu mükemmel motor

benelliden hız hariç dahamı güzel asla o sebeble sadece marka ve fiyatı eleştirin yoksa kalite olarak duke nin kalitesiyle benelli boy ölçüşür hatta önünede rahatlıkla geçer
    Ben benelli markasına bişey demedim zaten duke mükemmel bir motor evet.Rahatlık konusuna çok önem veriyorsunuz anladım oturuşu rahatsız edici değil ama benelliden de rahat değil benelli yumusacıktı güzel . Ben tnt250 yi baya beğendim. Sadece Kuba'dan korkum. benelli çin malı olmuş olsa bile fark etmez hoşuma gitti benim motor Kuba dan korkmasam Duke 250 yerine belki bunu tercih edebilirim ama Dükün hafifliği ve servisi parça sıkıntısızlığı beni o yöne çeker hep. Arkadaşımın duke 200 ü yatak sarmıştı garantisi bitmesine rağmen motoru ücretsiz değiştirdiler inanırmısınız ? Kasasıyla beraber değil ama motorun motorunu değiştirildi yani. Böyle bir servis ağıda var. yani 15 bin tl olsa yine sadece rahat diye Duke 250yi boşverip benelli almam. Power Partstan alırım süngerli seleyi al rahat oldu Ama 12 bin de kalırsa 4 bin tl farkı duke vermem buna veririm belki Ki ne saçma oldu ikisinide alacağım yok şuan öylesine konuşuyorum Tercihlerimi söylemiş oldum neyse
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)