Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    evet motorun ikinci elleri düşmeye başladı hemde 100 km de 150 km olanlar ilginç değilmi acaba neden zaten hepi topu 15,20 adet satılmıştır neden bu kadar kısa zamanda satılıyorlar

http://www.sahibinden.com/motosiklet-benelli-tnt?sorting=a268_desc

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bir malın sıfır km fiyatında ısrar edip arz ve talebe göre hakeret etmezsen. Sıfıra plaka takıp birkaç km. sonra daha düşük fiyata satmak zorunda kalırsın.. Ayrıca Bu motorun ikinci elini satarken sorun yaşayacağını düşünen gerçek kullanıcıda 5000 km.ye gelmeden satmak isteyecektir.

Şu motor 10 bine gelseydi şuanda böyle tuhaf bir yerde durmayacaktı..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor 300cc ama 250 diye yazdılar. Acaba ruhsatta da 300 mü yazıyor ? Eğer öyleyse fiyatın bu halde olması gayet normal. Ama 250 yazıyor ve hala bu fiyatsa cidden kalın Eğer tutunmak istiyorlarsa fiyatı 12-13 arasına çekmeleri şart.

Benim anlamadığım bu ürün safkan çinli. Nerdenmi anlıyorum avrupalı ve japon çakma tasarım kullanmaz. Çinli kullanır..

TNT 250 - Kawasaki Er6N ve XJ6 karışımı net kopya..

TNT600 - Aprilia Shiver kopyası

Hem tasarımları orjinal degil hemde bu kadar pahalı...??? Bu nasıl iş anlamış değilim.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet o motorlara benziyor ama pek birilerini kopyalamaya ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum. Kendi modellerine baksalar yeter :

http://www.motoplanete.com/benelli/4...4/galerie.html

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Paylaşılan ilandaki arkadaş gayet güzel yazmış sebebini, elinde iki tane motosiklet varmış birini elden çıkarıp araba almak istiyormuş. Otomobil piyasasında da bu durumlar çok var. Gidip alırlar en yeni modeli sonra da nakite çevirmek için 500-1000 altına satarlar. Ayrıca ilanlarda sadece 2 tane ikinci el var diğerleri sıfır. Bunda da anormal bir durum görmüyorum.

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım bu ürün safkan çinli. Nerdenmi anlıyorum avrupalı ve japon çakma tasarım kullanmaz. Çinli kullanır..

TNT 250 - Kawasaki Er6N ve XJ6 karışımı net kopya..

TNT600 - Aprilia Shiver kopyası

Hem tasarımları orjinal degil hemde bu kadar pahalı...??? Bu nasıl iş anlamış değilim.
    Sırf yorum atmış olmak için yorum yapmayın arkadaş ya. Malın tasarımı gören bayılıyor sen hala şu iki modeli karıştırmış da üzerine de biraz leblebi al sana bu. Yık artık şu tasarım kopya, çin malı ön yargılarını ve çıkar at gözlüklerini. Eğer amacın da fiyat düşürmeye yönelikse işe yaramaz. Lafa bak bir de Japon ve Avrupalı çakma tasarım kullanmaz. Başını mı tutuyorsun ..... demezler mi adama? Babanı bu kadar savunmazsın sağda solda.

Velhasıl kelam artık ben de TNT 250 sahibiyim. Şu anda 118 km.'de ve hem sesi hem de performansı beni baştan çıkarıyor. Dürüst olmalıyım ödemeyi yaparken ben de fiyat konusunda gel git yaşadım ve hala da keşke daha uygun olsa diyorum ama motordan yana zerre bir pişmanlığım yok. İlk 1000 km'yi devirince hem video hem de fotoğraf paylaşacam ve olumlu olumsuz tüm yönlerini yazacam.
    dyavol-77 ve bireycell bunu beğendiler.

Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşılan ilandaki arkadaş gayet güzel yazmış sebebini, elinde iki tane motosiklet varmış birini elden çıkarıp araba almak istiyormuş. Otomobil piyasasında da bu durumlar çok var. Gidip alırlar en yeni modeli sonra da nakite çevirmek için 500-1000 altına satarlar. Ayrıca ilanlarda sadece 2 tane ikinci el var diğerleri sıfır. Bunda da anormal bir durum görmüyorum.

Sırf yorum atmış olmak için yorum yapmayın arkadaş ya. Malın tasarımı gören bayılıyor sen hala şu iki modeli karıştırmış da üzerine de biraz leblebi al sana bu. Yık artık şu tasarım kopya, çin malı ön yargılarını ve çıkar at gözlüklerini. Eğer amacın da fiyat düşürmeye yönelikse işe yaramaz. Lafa bak bir de Japon ve Avrupalı çakma tasarım kullanmaz. Başını mı tutuyorsun ..... demezler mi adama? Babanı bu kadar savunmazsın sağda solda.

Velhasıl kelam artık ben de TNT 250 sahibiyim. Şu anda 118 km.'de ve hem sesi hem de performansı beni baştan çıkarıyor. Dürüst olmalıyım ödemeyi yaparken ben de fiyat konusunda gel git yaşadım ve hala da keşke daha uygun olsa diyorum ama motordan yana zerre bir pişmanlığım yok. İlk 1000 km'yi devirince hem video hem de fotoğraf paylaşacam ve olumlu olumsuz tüm yönlerini yazacam.
    Sen Benelliye o parayi verip almissin bu senin sorunun arkadas..Bu foruma yazdik avrupada fiyati rakiplerinden en az 1000 euro daha ucuz.

Motosikletle ne zaman tanistin bilmiyorum ama digru duzgun markalatin cakma tasarim yapmadan alin teri ve arge yatirimi ile urun yaptiklarini gorursun..

Turkiyede yerse 14 binTl ye satilan kendini isoatlayamamus ne oldugu belli olmayan motoru bu fiyata savunuyosan sen al arkadasim hic sorun yok gule gule kullan.

Hyosungtada olmustu boyle hikayeler sonra bir modele kadar indiler..Benelliyi 2 sene sonra hala boyle bu fiyatlarda motor satarken gorursek mucize olur bunu belirteyim.

Sen iphone nin cakmasini alip ayni fiyati veriyosan ne mutlu sana..Gule gile kullan kardesim..

Senin gibileride cok burda aninda markaya laf soyketmeme durumu var..Gir internete bak resimlere emek hirsizligi yapilmis

Emek hirsizligi yapan bir markayi savunan adami ne ciddiye alicam..Sen daha bunu farkedemeyecek kadar korsun arkadas..
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen Benelliye o parayi verip almissin bu senin sorunun arkadas..Bu foruma yazdik avrupada fiyati rakiplerinden en az 1000 euro daha ucuz.

Motosikletle ne zaman tanistin bilmiyorum ama digru duzgun markalatin cakma tasarim yapmadan alin teri ve arge yatirimi ile urun yaptiklarini gorursun..

Turkiyede yerse 14 binTl ye satilan kendini isoatlayamamus ne oldugu belli olmayan motoru bu fiyata savunuyosan sen al arkadasim hic sorun yok gule gule kullan.

Hyosungtada olmustu boyle hikayeler sonra bir modele kadar indiler..Benelliyi 2 sene sonra hala boyle bu fiyatlarda motor satarken gorursek mucize olur bunu belirteyim.

Sen iphone nin cakmasini alip ayni fiyati veriyosan ne mutlu sana..Gule gile kullan kardesim..

Senin gibileride cok burda aninda markaya laf soyketmeme durumu var..Gir internete bak resimlere emek hirsizligi yapilmis

Emek hirsizligi yapan bir markayi savunan adami ne ciddiye alicam..Sen daha bunu farkedemeyecek kadar korsun arkadas..
    Seni onca kullanıcının arasında ciddiye alıp da en azından cevap verdiğim için yatıp kalkıp Allah'a şükredeceğine beni ciddiye almayacağını mı söylüyorsun? Belli ciddiye almadığın hem yazdıklarınla hem de üslubunla

Fiyat konusunda eleştirirsen tamamdır ben de zaten daha uygun fiyata olmasını isterdim bunu da söyledim ama işkembe-i kübradan üfürüp de hırsından kendi kendini öpecekmiş gibi Çinli, tasarımı çakma, japon ve avrupalı böyle dersen ensene tokadı yersin. Bir insan bir markaya ve modellerine önce fiyatı şu civarda olursa alırım ya da alınır diyecek ardından da önce çinli diye kulp takıp ardından tasarımları çakma diyecek ben de bunun altında hiçbir şey aramayacam öyle mi?

Motosikletle uzun süredir haşır neşirim kaygısız ol. Doğru düzgün markalardan kastın nedir bilemem ama çok beğeniyorsan ve Benelli sana göre her yönüyle kötüyse git o markaların sayfasında takıl burada sahip olduğun marka ya da markalara hizmet etme. Ha benim alacağım model eğer hiçbir markaya benzemezse o zaman parası ne olursa olsun hak eder diyorsan ver 100 bini al birini.

Bir de iPhone'dan örnek vermiş paşamız. Memlekette zaten sadece iPhone ve iPhone çakması telefonlar var. Samsung, HTC, LG vs. hiçbiri marka değil ki ya iPhone olacak ya da iPhone çakması. Bu kadar basit iPhone dediğin marka bile Samsung gibi küçümsenen ve küçümsediği markayı taklit edip tükürdüğünü yaladı ve büyük ekranlı telefonlar çıkardı aslanım sen hangi dünyadasın?

Neyse seni çok fazla ciddiye aldım zaten senin de derdin belli değil. Önce fiyat, sonra Çinli, sonra tasarımı çakma, sonra çakma iPhone, en sona da emek hırsızlığı. Saldırmaya devam et ;)

Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni onca kullanıcının arasında ciddiye alıp da en azından cevap verdiğim için yatıp kalkıp Allah'a şükredeceğine beni ciddiye almayacağını mı söylüyorsun? Belli ciddiye almadığın hem yazdıklarınla hem de üslubunla

Fiyat konusunda eleştirirsen tamamdır ben de zaten daha uygun fiyata olmasını isterdim bunu da söyledim ama işkembe-i kübradan üfürüp de hırsından kendi kendini öpecekmiş gibi Çinli, tasarımı çakma, japon ve avrupalı böyle dersen ensene tokadı yersin. Bir insan bir markaya ve modellerine önce fiyatı şu civarda olursa alırım ya da alınır diyecek ardından da önce çinli diye kulp takıp ardından tasarımları çakma diyecek ben de bunun altında hiçbir şey aramayacam öyle mi?

Motosikletle uzun süredir haşır neşirim kaygısız ol. Doğru düzgün markalardan kastın nedir bilemem ama çok beğeniyorsan ve Benelli sana göre her yönüyle kötüyse git o markaların sayfasında takıl burada sahip olduğun marka ya da markalara hizmet etme. Ha benim alacağım model eğer hiçbir markaya benzemezse o zaman parası ne olursa olsun hak eder diyorsan ver 100 bini al birini.

Bir de iPhone'dan örnek vermiş paşamız. Memlekette zaten sadece iPhone ve iPhone çakması telefonlar var. Samsung, HTC, LG vs. hiçbiri marka değil ki ya iPhone olacak ya da iPhone çakması. Bu kadar basit iPhone dediğin marka bile Samsung gibi küçümsenen ve küçümsediği markayı taklit edip tükürdüğünü yaladı ve büyük ekranlı telefonlar çıkardı aslanım sen hangi dünyadasın?

Neyse seni çok fazla ciddiye aldım zaten senin de derdin belli değil. Önce fiyat, sonra Çinli, sonra tasarımı çakma, sonra çakma iPhone, en sona da emek hırsızlığı. Saldırmaya devam et ;)
    Yazdigin bikac tane mesaj var bu forumda oda Benelli soyle harika on numara bes yildiz..

Merak etme bu forumdaki arkadaslar cok iyi tanir beni..Kimin niyeti ne ne degil hemen anlarlar..

Sen TNT 250 nin tek kullanicisi olarak yada sana destek verecek iki uc sahibi olarak yazmaya dewam edin..

Birileri Yamah,kawasaki,honda,suzuki almayip ayni paraya daha ne oldugu belli olmayan 118 km kullanip harika motor diyen birinin sozuyle motor alir..

Kasim 2015 te satis rakamlarina bakip gercek dunyaya geti donersiniz.

Hadi kolay gelsin..
    Ertugyigit bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    10 bin TL civarlarında olsaydı satış rekorları bile kirabilirdi. Aynı fiyata kendini kanıtlamış japonlar varken kim alır İtalyan görünümlü çinliyi.
    nokiaxxx bunu beğendi.

Açık söylemek gerekirse ben motora bayıldım. Fiyatını pek önemsemedim bu yüzden. Inazuma'ya 13.950TL verecekken TNT250 14.250TL. Motor aynı zamanda keyif işi olduğu + motoru severek kullanmamız gerektiği için fiyat farkını önemsemedim. (Bu arada nedir ya Inazuma'daki ön çamurluk arkadaş - Bu nokta hep aklımı kurcalayacaktı bir Inazuma alsam...)
    Not: Volvo 2010 yılından beri Çin'li (Geely firması satın aldı) Kimse Volvo'ya Çinli muamelesi de yapmıyor... Bu sebeple Benelli halen bir İtalyan benim gözümde...
    Ama Benelli'nin çok çok büyük bir dezavantajı var. TNT250 almaz isem bu yüzden almayacağım. "SERVİS"...
    Bursa servisi çok kötü geldi gözüme. Sanki bisiklet / mobilet satması ve servisi yapması gereken bir yermiş de bir tanıdık vasıtası ile Benelli satış ve servis yetki belgesini almışlar.
    Bursa Servisi ile ilgili ferahlatıcı haber / bilgi pls....

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı RAMOZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık söylemek gerekirse ben motora bayıldım. Fiyatını pek önemsemedim bu yüzden. Inazuma'ya 13.950TL verecekken TNT250 14.250TL. Motor aynı zamanda keyif işi olduğu + motoru severek kullanmamız gerektiği için fiyat farkını önemsemedim. (Bu arada nedir ya Inazuma'daki ön çamurluk arkadaş - Bu nokta hep aklımı kurcalayacaktı bir Inazuma alsam...)
    Not: Volvo 2010 yılından beri Çin'li (Geely firması satın aldı) Kimse Volvo'ya Çinli muamelesi de yapmıyor... Bu sebeple Benelli halen bir İtalyan benim gözümde...
    Ama Benelli'nin çok çok büyük bir dezavantajı var. TNT250 almaz isem bu yüzden almayacağım. "SERVİS"...
    Bursa servisi çok kötü geldi gözüme. Sanki bisiklet / mobilet satması ve servisi yapması gereken bir yermiş de bir tanıdık vasıtası ile Benelli satış ve servis yetki belgesini almışlar.
    Bursa Servisi ile ilgili ferahlatıcı haber / bilgi pls....
    çinde motor toplatmak motosiklet yaptırmak ve araba yaptırmak farklı arabayı çin firması yapması farklı.
    neden veya ne alaka derseniz ben ürünü yaptırdığımda alcağım zaman kendi testimden geçiriyorum ve eğer istediğim gibi üretilmediyse parti iptal ediyorum suzuki yamaha honda gibi markaları kastediyorum.

aynı şey hintliler içinde geçerli KTM bajaj tarafından üretiliyor AEA bile anlatırken sponsoru olduğu için kem küm ederek anlatıyor videolarını izleyebilirsiniz. KTM hindistana motosikleti ürettirdiğinde gene kendi testine tabi tutuyor eğer onda aksaklık görürse bunu satışa koymuyor veya geri gönderiyor.

kısaca volvo demişsiniz ben başka örnek vereyim chevrolet çine satıldı bir Jeep üretti adı Captiva evlere şenlik çin çinliğini bir güzel yapmış.

demek istediğim kendi Arge denetimleri yok gibi bir şey.
    ben hala TN25 caddelerde görmeden kesin ön yargımı arka planda bekletiyorum TNT 250 cc den çok daha hoş bir görüntüsü var fiyatı kullanıldıkça ve test sürüşü yapıldıktan sonra karar verilir bence.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Benelli markasının Türkiye pazarında tutunabilmesi hepimizin yararınadır. çünkü büyük markalar rekabetin olmadığı bir ortamda tüketicilerin kanını emerler. Rekabet onları daha iyi hizmet vermeye, daha uygun fiyatlandırma yapmaya zorlar. Fakat, benim görüşüme göre Benelli'yi Türkiye'ye getirenler büyük markalara alternatif oluşturacak vizyona sahip değiller. TNT250 ve 600 ile daha maçın başında kendi kalelerine golü attılar. Asıl alternatif oluşturacak TNT25 ise ironik bir şekilde gelemedi. Kalite, yaygın servis ağı, Çinli, İtalyan konularını bir tarafa bırakırsak. önümüzdeki 2 yıl sonunda satış istatistikleri bu marka için kesinleşmiş karar olacak. İyi bir sonuç bekleyenler, bu markaya para sayanlar üzülecek. İki yıl sonra görüşelim...

walla ben youtube'da dünden beri olabildiğince inceleme izledim ve adamlar motoru KTM-390 ile karşılaştırıp duruyorlar.
    Ve kalite konusuna gelirsek işçilik ve parça kalitesine çok iyi diyorlar...
    Bunun yanında izlediğim bütün video'larda "İtalyan" motoru diye bahsediyorlardı...
    Benim açımdan sıkıntı yaratan tek nokta Bursa servisi.
    kısacası çok kötü bir yer...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

p.s.: servis önemli bir konu. motorunu satın aldıktan sonra herhangi bir arıza durumunda problemin makul bir süre + fiyatta çözüleceğini bilmek istersin.
    Aksi takdirde, benim gibi, motoru çok beğensen dahi düşünürsün hala alıp almamakla alakalı...

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    TNT 250 için değil ama TN25 için kendimi feda edeceğim geldiğinde ufak bir incelemeden sonra alıcam.
    ve burdan sizlere eksikleri ve ne fazlası varsa aktarmaya çalışıcam. marka fanatikliği yapmadan.
    en azından hemen hemen tüm markaları az çok kullanmış biri olarak ( 1200 cc/150 cc ) daha net bir görüş verebileceğimi umuyorum. belki pişman olup 3 ayda satışa koyucam ( kimseyi kandırmadan 180 km/h ) yapar gibi yalanlar söylemeden yakıtını net yazarak ( 1 Litre ile 72 km/h ) gider diyerek insanların hakkını yemeden eğrisiyle doğrusuyla paylaşıcam. bende bekliyorum gelmesini bir an önce

aynen katılıyorum bu servislerle yürünmez sadece kuba değil ÇİHİNTLİ tüm servisler kaliteden biraz muhaflar
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Aslında TNT250'nin önce gelmiş olması TNT25'le ilgilenenler için bir avantaj. TNT25 gelene kadar servisler TNT250 üzerinde tecrübe kazanıp eksiklerini giderirler. Motoru götürünce civata sıkacağım diye sağını solunu çizen, plastiklerini kıran, saçma sapan yağ koyup miktarını bilmeyen servis görmek istemiyorum. Kalite konusundaysa, TNT250'nin kalitesinden şüphem yok, sıkıntı sadece fiyatında. İçine sinen alsın, memnun kalacaklardır.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    @Seko
    TNT250'nin daha önce gelmesi TNT25 ile ilgilenenler için gerçekten bir avantaj oldu. Distiribütör firma Müjdeci'nin bu markayı Türkiye'de yaşatabilecek vizyona sahip olmadığını, bir kaç yılda piyasadan silineceğini, bu nedenle alıcılarının her türlü zarar edeceğini öğrenmiş oldular. Daelim Roadwin 250 kötü değildi ama piyasadan silindi. Zarardan dönmek isteyenler yok pahasına satıyorlar. Ama çok geç artık.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Müjdeci grup eline gözüne bulaştırmasa bari, fiyatlar yüksek az daha düşürüp hintlileri kendilerine rakip görsünler. Japonlar için biraz daha sabretsinler.

açıkçası ben bu fiyata değer diyorum. Rakip hangi 250cc ler ki karşılaştırabileceğimiz...
    Yurt dışında motoru KTM390, Z300 karşılaştırıyorlar. ve bu karşılaştırmalarda motorun kalitesinin yüksek olduğunu belirtiyor...
    Ben şahsen sadece yedek parça ve servis konusunda sıkıntılıyım Bursa olarak...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yurtdışındakiler 300 cc olanlar... Motor 300 cc olsa fiyat normal olurdu zaten...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)