Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TNT 25
    Tnt 25 aldim 6 gün önce sizlerden gördüm son bi yazilim guncellemesi gelmiş bende yeni yazilim attirmak istiyorum antalyada kuba bayileri biz bakmiyoruz diyor içerde benellinin motorlari var şaka gibi antalya da nerede attirabilirim bu yazilimi teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli TNT25

Arkadaşlar herkese merhabalar, 3 Gün önce hiç bir şey olmamasına rağmen dün itibariyle bu sesi yapmaya başladı. Gaz alırken sorun yok,çekişinde sorun yok, enjeksiyonda bir sorun gözükmüyor ve gidişi standart şekilde... Ama bunun sorunu nedir? Neden yapar? Daha önce başına gelmiş olan var mı?

O günden beridir kullanmıyorum motoru,evin önünde yatıyor. Bugüün işe giderken geç kaldım alayım dedım. Yolda giderken aniden elektrik kesti ve daha da çalışmadı. Aküsü neredeyse 1 yıl önce değişti.Bu sorunla alakası olabilir diye düşündüm.

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    4 temmuzdan beri kimse girişi yapmamış ilginç .Sorunu olanlar tık buraya yazmıyor mu ?Ben de en son 26 mart 2020 tarihinde konjektör sorunumdan bahsetmiştim lakin kimse girmediği için göremedi ben de tamirhaneye yazdım sağ olsunlar orada bir iki yazan olmuş yardımcı olmaya çalıştılar. Motorcuların korkulu rüyası marş basmama stop etme akü,statör .Ben konjektör kısmından bahsedeceğim. Yaşadıklarımda ve öğrendiklerimden yola çıkarak .
    Statörün ya da konjektorun yanması, genelde zayıf aküyle dolaşmaktan oluyor. Eğer akünüz bitik durumdaysa, onu şarj etmek için bu ikisi çok fazla çalışıp ısınıyor ve bu parçalar yanabiliyor. Eğer akünüz çok zayıfladıysa, disardan şarj makinesiyle şarj edip kullanmakta fayda var. Bu arada soketlerin yanması bence temassızlıktan değil, bu parçalar çok ısınınca, soketler de etkileniyor .
    Sonuç olarak konjektörüm arızalı çıktı benellinin orjinal konjektörü 530 tl onu da bulabilirseniz. mondial RX3 İ EVO marka motosikletlerin konjektörü soketleri ve tüm özellikleri benelli ile aynı .ve yaklaşık üçte bir fiyatına 188 tl kargo dahil. Benelli ile birebir uyumlu bilginiz olsun .Belki birilerine faydamız dokunur.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

pea ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TNT25
    kurt77 kardeşim çok faydalı bir bilgi paylaşmışsın teşekkür ederim.benzer sorun bendede var asıl merak ettiğim konjektörün arızalı olduğunı nasıl tespit ettin statorün sağlam olduğunu nasıl anladın yada ustan mı baktı biraz daha bilgi verebilirmisin.ben bi ustayla konuştum bana konjektör ve stator birlikte değişmesi gerekir yoksa düzen tutmuyor gibi bişey söyledi bana biraz saçma geldi ama kafamıda karıştırmadı değil malum ikisi 900 tl civarında

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Ysf06 kardeşim Kusura bakma çok geç gördüm.Forum çok hareketli olmadığı için ben de bakmamıştım. Ustam tarafından Motosikletin statör kabloları ölçüldü sonra da konjektören gelen kablolar ölçüldü. Statörden gelen elektiriğin konjektörden aküye gitmedği tespit edilince arızanın konjektörden olduğu anlaşıldı.Motorun konjektörü vale motorda 530 tl ,(mondial rx3i evo konjektörü ile birebir uyumlu 200 tl .)Aliexpreste 256 tl fiyatla satılıyor.

Motosikleti
    Benelli Tnt 25
    selamlar herkese yaklaşık 2 haftadır radyatörden sıkıntı çekiyorum, 1 kere delik oluştu kaynak atıldı ve bir süre sonra kaynak atılan yerden tekrar akıtmaya başladı. tek bir kanaldan sızdırma oluyor radyatörcüler o kanalı aynı boyutlarda farklı bi kanal yaparak düzeltebiliyorlar mı önceden böyle bi işlem yaptıran arkadaşlar oldu mu?

Motosikleti
    Benelli Tnt25
    Alıntı atcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar herkese yaklaşık 2 haftadır radyatörden sıkıntı çekiyorum, 1 kere delik oluştu kaynak atıldı ve bir süre sonra kaynak atılan yerden tekrar akıtmaya başladı. tek bir kanaldan sızdırma oluyor radyatörcüler o kanalı aynı boyutlarda farklı bi kanal yaparak düzeltebiliyorlar mı önceden böyle bi işlem yaptıran arkadaşlar oldu mu?
    Alüminyum radyatörlerde tamir işlemi çok sıkıntılı, kendim traktör tamircisiyim ve traktörlerde eğer alüminyum radyatörse; kaza, çarpma harici kaçırma olursa hiç kimse tamir etmiyor. Yenisi ile değiştiriyoruz. Tek kanalda sıkıntı varsa o kanalı körletin veya yenisi ile değiştirin, her kaynak sonrası aynı yerden olmasa da başka yerden açıyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Arkadaşlar kullananlar yorumlayabilir mi kronik sıkıntısı olan sargı yani statör yanma sorunu yenisi ile değiştirince düzeliyor mu? Bunun dışında başka kronik sorunlar var mı?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kullananlar yorumlayabilir mi kronik sıkıntısı olan sargı yani statör yanma sorunu yenisi ile değiştirince düzeliyor mu? Bunun dışında başka kronik sorunlar var mı?
    Statör sorunu ilk gelen ve gösterge ekranında "Fi" yazısı olan seride vardı diye hatırlıyorum. Statör aslında yenisi bulunamasa bile bobinajcıda sardırılabilen bir parça, çok da öyle aman aman dert etmezdim ben olsam. Kendi motorumun da statörü yanmıştı, geçen sene sardırdım 400 TL'ye, mutlu mesut kullanıyorum 1 senedir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)