Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Ne kadar yaktığını hesaplamak için ben ayaklığı açmadan motor dik konumda iken depoyu tam dolduruyorum ve trip i sıfırlıyorum sonra depo boşalıp tekrar benzin almaya gidince ne kada litre benzin alırsa tripteki km ye bölüp 100km ne kadar litre yaktığı tam olarak belli oluyor. Benim motorum 3000 km civarı kullanıma göre 3,7 ile 4 litre arası değişiyor şu an.
    no pain, no gain ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Arkadaşlar içinizde dişli büyütme yapan oldu mu?
    Malum vites araları çok kısa bizim motorun ve şehir içi sürekli vites atmaktan gına geldi) : serviste ön dişliyi 1 diş büyütmek istiyorum. Sizce bir faydası olurmu? Yoksa değmez mi? Yada yakıta nasıl etki eder? Çekiş düşmesi konusunda pek çekincem yok çünkü motoru artçı ile kullanöıyorum.

Motosikleti
    Benelli BN 251
    Merhaba,
    Kullanım klavuzu hala duruyor mu? Duruyorsa paylaşabilir misiniz?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tufanab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Kullanım klavuzu hala duruyor mu? Duruyorsa paylaşabilir misiniz?
    https://drive.google.com/drive/folde...jlHMWl0c25wRlU

Motosikleti
    Benelli BN 251
    Çok teşekkür ederim YasinC

Merhaba, bende parça çizimleri ve kataloğunu buraya bırakayım lazım olur.
    https://drive.google.com/file/d/1CCE...8bLbO69Vd/view
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    Arkadaşlar küçük,büyük cc çeşitli motorlarım oldu.Şimdi 2.el tnt 25 ya da sym wolf 250 arasından birini alacağım kısmetse.Gönlüm tnt 25 diyor lakin forumda epey sorunlar dile getirmişsiniz.Acaba özellikle stop etme ve stator sargı arızası gerçekten kronik sorunlar mı merak ediyorum.Ya da başka sorunlar da var mı?Pişman olmak istemiyorum o yüzden yorumlarınız benim için çok önemli.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    İlk parti gelenlerde bir stator problemi var. 7bin ile 10bin km arası neredeyse kesin sorun çıkarıyor. Benimki 7binde yandı. Bir kişi bir kaç defa değiştirdi sanırım. Onun dışında, değişim sonrası bir daha stator sorunu yaşayan duymadım. Stop sorunu da, akü veya oksijen sensörü ile ilgiliydi. Stop sorunu çözüldü diye biliyorum. Ben yaşamadım.

Motosikleti
    Benelli BN 251

Debriyaj Teli kopması

Merhaba,
    11 Nisan Cumartesi 2018 günü başımdan geçen olayı detayları ile sizinle paylaşmak istedim. Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi belirtmeniz beni memnun edecektir.
    Akşam saatlerinde arkamda kız arkadaşım ile Beşiktaş Bebek sahilde 1. vites 5-10 km/s arasındaki bir hızda giderken debriyaj telim koptu.
    3 gün öncesinden debriyaj telinde gevşeme olduğunu hissetmeye başlamıştım. (Motoru 3 hafta önce satın aldım). Alırken aldığım kişi bazen debriyaj manetinin oradaki vidanın gevşediğini arada kontrol etmemi söyledi. Bende debriyaj gevşemeye
    vites geçmemeye başlayınca bu vida ile sıkıyordum teli vidalar gevşek olmadığı halde. Telinde incelmiş kopabilecek olduğuda aklımdan geçti bu arada ama gidip değiştirme işini üşengeçlikten erteledim (Büyük hatam. 1 günüme mal oldu).

Tel koptuktan sonra motor 1. viteste olduğu için zorla sürükleyerek sağa çekebildim. Sonra kenardayken telin bağlandığı karbüratörün arkasındaki çubuğu parmağı iterek vitesi boşa alabildim. Cumartesi akşamı olduğu için oralarda oturan bir arkadaşımı arayıp gelebilecek bir tamirci var mı diye uğraştım ama işe yaramadı. Telin koptuğu yerdeki Bebek Waffle'ın sahibini motordan inerken gördüm ve aynı soruyu onada sordum. O ve bir arkadaşı çok ilgilendiler. 20-25 dakika bir süre tamirci arayıp bulamayınca motoru bağlamam için bir yer gösterdiler. Bağladım ve eve gittim.

Ertesi sabah Şirinevler'e Vale motoya gittim (Zeytinburnu'nda oturuyorum) debriyaj teli almaya ama pazar günleri servisi, yedek parçası ve mağazası hepsi kapalıymış. Kawasaki motordan 20 TL'ye bir debriyaj teli ve stopperını aldım ve Bebek'e gittim. Bu arada stopperın vidası yolda sallantıdan mı düştü oraya gidince mi düştü bilmiyorum kaybettim (Bir daha hata ve dikkatsizlik). Yine Bebek Waffle'ın sahibinin arkadaşı Bülent abi yardımcı oldu bana bir vida ayarladı (Çok teşekkür ederim). Yarın servise gidip orjinal teli ile değiştirmek üzere eve geldim. Şuan bu metni yazıyorum.

- Debriyaj teli neden koptu?
    - Hatalarım neler? (Kendi bulduğum hatalar haricinde)
    - Sürüş tarzı ile alakalı mı? (2 yıldır motor kullanıyorum. İlk YBR 125'im oldu. Haftada 3 gün olmak üzere 6 ay kullandım. Sonra Mondial scooter ile bir marketin kuryeliğini 1 yıl boyunca yaptım. Acemi sayılırım.)
    - Motor freni sebep olur mu? (Çok yapıyorum yavaşlamak için)

Çok uzun oldu metin okuyana ve tavsiyesini paylaşana şimdiden çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    İlk parti olarak hangi zamanda gelenleri kastediyorsunuz acaba

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Tufanab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..........
    3 gün öncesinden debriyaj telinde gevşeme olduğunu hissetmeye başlamıştım. (Motoru 3 hafta önce satın aldım). Alırken aldığım kişi bazen debriyaj manetinin oradaki vidanın gevşediğini arada kontrol etmemi söyledi. Bende debriyaj gevşemeye
    vites geçmemeye başlayınca bu vida ile sıkıyordum teli vidalar gevşek olmadığı halde. Telinde incelmiş kopabilecek olduğuda aklımdan geçti bu arada ama gidip değiştirme işini üşengeçlikten erteledim (Büyük hatam. 1 günüme mal oldu)...............
    Zaten yazmışsınız. Çelik tel normalde uzamaz ve kopmayı hissettirir. Sorun sizin üşengeçliğinizden kaynaklanmış.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    2016 yılında gelenler. Ama o yıl gelenlerin tümü mü, ilk başta gelenler mi bilemiyorum. Sorunsuz 2016lar da var bildiğim kadarıyla.

2. Nesillerde sorun yok tertemiz

Benim tnt 25 hala sorunlu. 2016 ikinci partide gelen araç. Elektrik aksamı onarıldı beyin değişti hala stop etme sorunu devam ediyor. 118'i geçtikten bir müddet sonra stop ediyor. Bugün tekrardan servise bırakıcam bakalım ne olacak.

İyi günler arkadaşlar benelli tnt 25 sahibiyim formu okudum çok fakat herkes farklı birşey söylüyor . benim motorumda stop etme sorunu var servis bana uzak yoğun çalışıyorum oyuzden gidemedim .

motorla seyir halindeyken debriyaja basıp gazı kapattığımda motor rolantide gitmesi gerekirken stop ediyor çoğunlukla

birde rolantideyken hafifbir dalgalanma var ne yapabilirim yardım edin

Motosikleti
    slm arkadaşlar,

motorum ile bir seneyi devirdik ve şu an 4000 km oldu. Sanırım pek gezemedik. :(

oysaki hergün işe gidip geliyorum

Çok şükür şuana kadar ilk aldığım zamanki yanan arıza lambasını saymaz ise hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım.

no pain, no gain ...

Valla bende her gün kullanıyorum daha bir sorun yaşamadım gerçi bir kaç kere stop etti ama hemen de çalıştı alet.

Alıntı YunusDiler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tnt 25 hala sorunlu. 2016 ikinci partide gelen araç. Elektrik aksamı onarıldı beyin değişti hala stop etme sorunu devam ediyor. 118'i geçtikten bir müddet sonra stop ediyor. Bugün tekrardan servise bırakıcam bakalım ne olacak.
    Tekrar gittim hava sensörü değiştiği söylendi fakat bir müddet sonra 7000 devir sonrası stop etme sorunu devam ediyor. Tekrar servise çağırdılar bugün yine bırakacağım. Bakalım ne olacak.

Merhaba arkadaşlar. Sonunda ben de yeşil ikinci seri 2016 bir tnt25 aldım. Alet 8500km de ve gerçekten gergin. Haziran 2019 a kadar garantisi devam ediyor. Motorunda şu ana kadar çok fazla km yapamadim ama gayet hoşlaştık birbirimizden. Sadece kafama takılan bir kaç husus oldu ve deneyimli arkadaşlardan tavsiye almak istedim.
    - motorun kitapçığında bakım aralıkları 5000km yazıyor fakat servisler 3000km diyor. Hangisine inanicaz?
    - Fren balatalarini yetkili servis dışında değiştirmek motoru garanti den çıkarır mı?
    -Motora yazılım atılmamış 9500 de kesiciye giriyor yazılım artırmalı mıyım?
    -Depodaki fazla titreşimi kesmek için deponun altına serilen malzemenin maliyeti nedir?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Lonewolf1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Sonunda ben de yeşil ikinci seri 2016 bir tnt25 aldım. Alet 8500km de ve gerçekten gergin. Haziran 2019 a kadar garantisi devam ediyor. Motorunda şu ana kadar çok fazla km yapamadim ama gayet hoşlaştık birbirimizden. Sadece kafama takılan bir kaç husus oldu ve deneyimli arkadaşlardan tavsiye almak istedim.
    - motorun kitapçığında bakım aralıkları 5000km yazıyor fakat servisler 3000km diyor. Hangisine inanicaz?
    - Fren balatalarini yetkili servis dışında değiştirmek motoru garanti den çıkarır mı?
    -Motora yazılım atılmamış 9500 de kesiciye giriyor yazılım artırmalı mıyım?
    -Depodaki fazla titreşimi kesmek için deponun altına serilen malzemenin maliyeti nedir?
    Bir çok servis deponun altına shim beslemeyi para almadan yapıyor. Motorda stop etme gibi bir sorun yoksa. SAKIN yazılım attırma! Beyni yakabilir yada stop etme sorunu ortaya çıkarabilirsin. Son hıza takma 250 cc bir motosiklet 148 yapıyor. Allah berekert versin. Yazılımdan sonra 165 görüyor KADRAN da. Ama gerçek bir 165 değil o biz ölçük GPS ile. Gerek yok. Zaten ıkınıyor oraya çıkarken. TNT25 zaten gayet hafif çok çevik bir motosiklet. Gerçekten bir teker makinesi. 30.000 km çok severek bindim. Güle güle kullan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)