Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı YunusDiler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 senedir TNT25 kullanmaktayım 13000km falan oldu motosiklet son 1 aydır bazı günler otobanda giderken birden bire stop etmeye başladı. Tekrar çalıştırdığımda düşük devirlerde yine stop etmeye başladı. 2 gündür de sabahları zor çalışıyor. Neden kaynaklanır sizce?
    Buji yi 7500 de bir değiştirmeniz gerekiyor. Eğer değiştiyse sargı dan muhtemelen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selamlar herkese, geçtiğimiz yıl TNT 25 'i satmıştım sorunlarından dolayı "Kronik arızalarını giderdikten sonra elbette" merak içindeyim. Yeni serilerden alan ve kullanan var mı ? Yeni modellerde kronik sorunlar oldu mu ?

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 senedir TNT25 kullanmaktayım 13000km falan oldu motosiklet son 1 aydır bazı günler otobanda giderken birden bire stop etmeye başladı. Tekrar çalıştırdığımda düşük devirlerde yine stop etmeye başladı. 2 gündür de sabahları zor çalışıyor. Neden kaynaklanır sizce?
    Bugün motorumu Vale motora götürdüm. Sağolsun Mehmet usta ve Abdul kardeşim gayet ilgili davrandılar. Motosiklette Buji değişti birde müşür de oksitlenme vardı. Fakat otobanda 110 km/h civarı yine stop etti. Pazartesi tekrar götürüp baktıracağım.

statör hiç değişti mi?

Alıntı savica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    statör hiç değişti mi?
    hayır hiç değişmedi

hayır hiç değişmedi
    O zaman muhtemelen statördür.
    Hangi müşürde oksitlenme vardı?

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    Merhaba arkadaşlar, mecburiyetten bir süre motorsiklete ara vermek durumundayım, bu nedenle motorumu satıyorum, bilen bilir beni aşırı titizimdir motorada yansır bu titizliğim, yabancıya gitmesin isterim, isteyen ilandan bakabilir, tekeriniz düz bassın.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1613400/detay/

Motosikleti
    Suzuki İnazuma F
    Merhabalar tnt 25 de egzoz degisimi yaptim sadece egzozu degistirdim motosikletin altindaki katalizatörü iptal etmedim..
    Bu durumda yakıtta düşüş yasadim, alt devirlerde güc kaybi oldu, ust devirler kuvvetli..
    9bin devirde 148km yi gordum..
    Sabit hız sabit devirde giderken tekleme probleme yok denecek kadar azaldı..
    Benim tecrubelerim bunlar oldu..
    Alttaki katalizatörü iptal etsem komple motordan egzoz borusunu ceken var mı yada bilgisi olan varmi

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Bir fotoğraf koysanız çok hoş olur. Egzozun markası modeli nedir?

Motosikleti
    Suzuki İnazuma F
    Kardesim shark marka piyasa egzoz öyle özellik performans filan yok..
    Ucuz karbom görünümlü egzoz telefondna yazıyorum fotogra koymayı beceremedim bulamadım dogrusu yarin pc den bakim foto koymayı denerim kardesim

aorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    3200 Km oldu sorun yok. Herkese güvenli sürüşler..

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    mersinLee33 bunu beğendi.

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Arkadaşlar en sonunda motorun üzerinde gelen lastik görünümlü naylon parçasından kurtuldum ���� mitas sport force+ 110/70-17 150/60_17

Sanırım 250-300 km oldu ve çok çok çok memnunum (: tek pişmanlığım daha önce değiştirmemem oldu ����
    #prensesim
    aorer ve oialdemir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Benelli TNT25
    Merhabalar iyi forumlar dilerim.
    Benim sorunum yakıt ile ilgiliydi. 17 Litre deposu var biliyorsunuz,Ben bu depoyla 300-310KM yapıyorum.Km'de ne kadar yaktığını hesaplamadım daha, ama bana 17 Litre depo ile 310KM yapması cok az geldi.Çok yakmasının sebebi 150'lik arka lastikler olabilir mi? Yada herhangi başka bir şey...

Alıntı ErayBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sorunum yakıt ile ilgiliydi. 17 Litre deposu var biliyorsunuz,Ben bu depoyla 300-310KM yapıyorum.Km'de ne kadar yaktığını hesaplamadım daha, ama bana 17 Litre depo ile 310KM yapması cok az geldi.Çok yakmasının sebebi 150'lik arka lastikler olabilir mi? Yada herhangi başka bir şey...
    Bence daha ciddi problemleri olabilir çok fazla yakıyor çünkü servise göstermelisiniz

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı ErayBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok devirli sürüyorsundur belki. Yurt dışında satılan ve ülkemize yeni gelen BN251 modeli bu motorun aynısıdır. TNT asya pazarına üretilmiştir. Orjinal lastikleri 110/70 17 - 150/60 17 dir. Yani lastik ölçünüzde bir problem yok. Çok yakmasının kötü sebepleri olabilir. Ama dediğim gibi siz performanslı sıka sıka gidiyorda olabilirsiniz

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava filtresi tıkanıklığı yapabilir. Ayrıca oksijen sensörünü temizlemeniz de yarar sağlar.

Motosikleti
    Benelli TNT25
    Daha ilgili bir servis bulmak zorundayım o zaman. Cunku servıse gıttıgımde bana yakmasının normal oldugu soylenıyor. 2222KM'de motorum. Agresıf kullanmıyorum. Vıtes devırlerım 5000 ıle 7500 arasında degıstırıyorum. Cok sıkmıyorum motoru. Rodajını da kıtapcıgına gore yaptım. Hıc bır sorunu yok suanda, sadece arka peglerden cok ses gelıyor onu da bır sekılde cozdum.
    Motorun yenı oldugunu ve daha acılmasını tamamıyla tamamlamamış dıye soyluyordu servıs...

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Motorun depoyu doldurduğumda, 14,5-15,5 lt arası yakıt alıyor. Her zaman yan ayakta yakıt alıyorum. Deponun dibinde de biraz yakıt oluyor.

Bu yakıt alımla genelde şehiriçi (Ankara) 340 ile 400 km arası bir menzilim var. Tamamen kullanım tarzına bağlı olarak değişiyor.

Yakıt tüketimini gözlemlerime göre en çok arttıran, gaz kolunu hart diye açmak. Gaz kolunu yumuşak açarsam, 8bin devirlerde kullansam bile tüketim abartmıyor.
    roadpeople bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    [IMG][![IMG_20180719_202119.th.jpg](http://hizliresim.info/images/2018/0...m.info/i/ZdSQ)[/IMG]

Depoyu dolfuramadım, sadece 50 liralık benzin aldım. Resmi yükleyemediysem, 370km ve gösterge öeyrek depo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Hayat her zaman sen tüm olanakları yaşayıp tüketmeden önce biter... W. Faulkner

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)