Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı huduni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de vardı. Hava filtresi, hava akış sensörü kontrol edildi, buji değişti. Bi işe yaramadı. Zincir gerginliği ayarlandı, hafifledi, ama tam bitmedi. 7000 km bakımda sargı yandı, sargı değişti; aynı asılma bırakma devam ediyor. Uyuz olduğum bir durum. Özellikle 4000-5000 devir aralığında sabit gazda belirginleşiyor. Sırf bu sebeple motoru satasım var.

Geçen bir youtuber, kawasaki er6f üzerindeki motor bloğunun da aynı şeyi yaptığını ve o bloğun karakteristiği olduğundan bahsetti. Sanırım bu motorda da durum bu.

Tam gaz veya az gaz hızlanmalarda bu sıkıntı yok. Benim ustam çözemedi. Eğer sen çözümü bulursan öğrenmek isterim.
    Benzinden değil dimi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Hayır benzinden değil. Bir kaç markanın farklı benzinlerini denedim, hepsinde aynı.

Alıntı huduni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır benzinden değil. Bir kaç markanın farklı benzinlerini denedim, hepsinde aynı.
    ilk aldığınızdan berimi aynı durum sizdede ?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Gaz kelebeği o devirde takılıyor olabilir. Bir söküp gaz telinin geçiş kısmını temizlemek lazım. Güç çok ani geliyor orada bende temizlettim sonra kısmen düzeldi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bende de aynı sorun vardı.
    Gaz kelebeği yenisiyle değişmişti. Biraz düzelmişti ama tam geçmemişti sorun.

Bende de vardı ve beni deli ediyordu, beyne günceleme yaptırdım ve aküye bağlı + kablo şasiye dokunduğunu fark ettim. Kabloyu şasiden uzaklaştırdığımda sanki düzeldi. Neden sanki diyorum çünkü o zamandan beri 20km max yaptım.

Anlasilan bu sorunda kronik benzinle alakasi yok daha 350 km oldu bugun cokta sevmeye baslamistim motoru birde bisey sorucam daha once naked kullanmadigim icin bu motorun elektrik aksami hep gorunun yerlerde cok ciplak hersey ortada kablolar falan aku bile yandan gozukuyor kablolari falan yagmur da bu motor gumlemez dimi yahu

An itibariyle Vale Motor Mehmet Beyin yanından geliyorum ve ben böyle iyi güleryüzlü bu kadar profesyonel usta görmedim duymadım. Mehmet bey sizle birebir ilgileniyor hemen sağolsun aldı motorumu servis ufak tefek ayarlarını yaptı son güncel yazılımını yükledi motor anında değişti çalışması vites aralıkları şuanlık güzel gidiyor Vale Motor Mehmet beyi şiddetle tavsiye ediyorum..
    pea ve cakyol bunu beğendiler.

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    arkadaşlar benellinin site tasarımı konusunda ne düşünüyorsunuz ? ben ce hiç iyi olmamış rks ile tek site yapmışlar. tamam rks ve benelli ayni firmaya ait ama rks bildiğin çin markası iken benelli italyan markası (sahibi çinli olsa bile) bu rks için pozitif bir algı yaratsada benelli için olumsuz bir durum bence.

bu arada bir süe önce bahsetmiştim motorum 9.500 de kesiciye giriyor diye acaba bu sadece bana özgü bir durum mu güncelleme yaptır demiş bazı arkadaşlar am mersindeki serviste güncelleme yapacak cihaz yok. sırf güncelleme içinde antep e gitmek pek mantıklı gelmiyor bana. acaba güncelleme kesin çözüm olurmu?

ayrıca motor devir saatinde rolantide beklerken dalgalanmalar oluyor sizde de varmı böyle birşey ? birde motorumu 1000 bakımından sonra daha çok sevmeye başladım. artık vites geçişler daha rahat sesi daha güzel ve daha az titreşim var. sadece canımı sıkan depodan sanırım bir ses geliyor onu 1000 bakımnda geçiştirdi sevis söylememe ve burada bir arakadddaşın daha önce paylaştığı gibi deponun sökülüp altına muşamba benzeri birşey koyularak tekrar takılması gerektiğini bildirmeme rağmen :( kendim sökmeyi denesem yapabilir miyim acaba hiç depoyu söken yada deneyen oldu mu

Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benellinin site tasarımı konusunda ne düşünüyorsunuz ? ben ce hiç iyi olmamış rks ile tek site yapmışlar. tamam rks ve benelli ayni firmaya ait ama rks bildiğin çin markası iken benelli italyan markası (sahibi çinli olsa bile) bu rks için pozitif bir algı yaratsada benelli için olumsuz bir durum bence.

bu arada bir süe önce bahsetmiştim motorum 9.500 de kesiciye giriyor diye acaba bu sadece bana özgü bir durum mu güncelleme yaptır demiş bazı arkadaşlar am mersindeki serviste güncelleme yapacak cihaz yok. sırf güncelleme içinde antep e gitmek pek mantıklı gelmiyor bana. acaba güncelleme kesin çözüm olurmu?

ayrıca motor devir saatinde rolantide beklerken dalgalanmalar oluyor sizde de varmı böyle birşey ? birde motorumu 1000 bakımından sonra daha çok sevmeye başladım. artık vites geçişler daha rahat sesi daha güzel ve daha az titreşim var. sadece canımı sıkan depodan sanırım bir ses geliyor onu 1000 bakımnda geçiştirdi sevis söylememe ve burada bir arakadddaşın daha önce paylaştığı gibi deponun sökülüp altına muşamba benzeri birşey koyularak tekrar takılması gerektiğini bildirmeme rağmen :( kendim sökmeyi denesem yapabilir miyim acaba hiç depoyu söken yada deneyen oldu mu
    turkey.benelli.com sayfası halen yayında diğer ülkelerde baktığımda bizimki gibi ayrı bir sayfa açana denk gelmedim İtalya engelliyor olabilir. Aynı sayfa olmasında bi mahsur yok bence sonuç itibariyle Benelli bu yıl türkiyede toplanacak e rks'de burada toplanıyor aynı banttan çıkacaklar yani Ayrıca Çin'de bile parçaları aynı fabrikada üretiliyor rks tasarımlarıda italyanlara ait

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

RKS aslında Kuba Motor'a bağlı yerli bir marka. Titanic 150-S, Titanic 150-R gibi modelleri Çinli Keeway üretiyor ve Keeway RKS olarak pazarlıyor. Winner, Titanium gibi modelleri de Shineray diye başka bir Çinli firma üretiyor. En nihayetinde hepsi Türkiye'de RKS markasıyla pazarlanıyor. Kullanmakta olduğum ve dizaynını Benelli'nin yaptığı hatta deposunda Benelli logosu olan RKS 150-S ne kadar İtalyansa Benelli de o kadar İtalyan. Sözün özü her Çinli o kadar dandik değil, her İtalyan da bir Ducati değil.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RKS aslında Kuba Motor'a bağlı yerli bir marka. Titanic 150-S, Titanic 150-R gibi modelleri Çinli Keeway üretiyor ve Keeway RKS olarak pazarlıyor. Winner, Titanium gibi modelleri de Shineray diye başka bir Çinli firma üretiyor. En nihayetinde hepsi Türkiye'de RKS markasıyla pazarlanıyor. Kullanmakta olduğum ve dizaynını Benelli'nin yaptığı hatta deposunda Benelli logosu olan RKS 150-S ne kadar İtalyansa Benelli de o kadar İtalyan. Sözün özü her Çinli o kadar dandik değil, her İtalyan da bir Ducati değil.
    Benelli'nin İtalya'da üretilen modelleri var ama ülkemize gelmiyor. Ülkemize gelenler dediğin gibi keeway ile beraber üretilen modeller

ubim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25 , Kuba superlight 200
    Depo sökümü için benim paylaşımlarıma bakabilirsiniz.

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Konu için de bulamadım ): link verebilir misiniz ?

ubim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25 , Kuba superlight 200
    Konu için de bulamadım ): link verebilir misiniz ?
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/139167-benelli-tnt-25-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-142.html#post4160726

Bu kadar resimlemişim işinizi görür umarım.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...03180295/detay

Arkadaşlar merhaba. Aranıza katılmaya kesin karar verdim ancak 10 bin tl param var bu motoru alıp rosso 2 takmayı planlıyorum . İlk sıvı soğutmalı ve 250 lik motorum olacak daha önce 150 cc çinli bi motorum vardı .

Bana tavsiyeleriniz ne olur ?
    Bu fiyata alınır mı ?

Satmak için almıyorum.

15 20 bin km ye kadar rahat kullanabilir miyim?
    Ve sonrasında 7 bin tl civarı satabilir miyim?

Şimdiden cevaplar için Teşekkürler . Tekerinize taş değmesin .

civanlideli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial hs150 vardı
    Bu fiyatlar devam ederken al tabi ki. Yenisi bayii demesine göre 17 bin civarı olacak. Bir de İstanbula yakınsan Mehmet usta Vale motordan kesinlikle şaşma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:38 ----------

Bu arada Vale moto da sıfır bn251 (tek silindirlisi bu isimle gelecek)beyaz renk var. Abs li ve metzeller lastikleri ile fakat fuar için orada. Fiyatı o yüzden belli değilmiş.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Uygun fiyata alacağın son TNT 25 ilerde aldığının daha üzerine satarsın merak etme sıfırı 15 i geçecek diye biliyorum. Euro 4 , abs , metzeler m5 lastik. yeni %20 ek gümrük vergisi bunlar kep artış :(

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Zaten gün geçtikçe fiyatlar artıyor. Çok geç kalmadan almak en mantıklısı olacak sanırsam . Her yazdığım mesaja detaylı cevap verdiğiniz için çok teşekkürler bu arada .

civanlideli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial hs150 vardı
    Bu arada balcı motordan kesinlikle benelli alma kardeş. Diğer firmalar da sıkıntı olmaz. Balcı motorun sattığı sahibinden ilanına bak aynaları bile yok. Benim aldığıma ne marka taktıkları bile belli değil 3 gün önce vale motordan orijinal aynaları aldım arka çanta demiri bir de koruma takozu. Ben kocaeli nde oturuyorum ama oradaki servis paraya bayağı önem veriyor. İleride daha detaylıda yazılar paylaşacağım. Maskeler düşmeli. İyi kötü ayrılmalı. Benelli kaliteli motor ama bir kaç tane servis motorun iyi oluşunu suiistimal ediyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)