Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    [QUOTE=pea;4230271]Sattım kurtuldum

Cb500f, her devri torklu bir alet. 3000 devirden sonra hissettiriyor torkunu. Tnt25'te 5000 devrin altı ölüydü.
    Çok daha az titriyor. Normal sürüş aralığım olan 5000-6000 devirde Tnt25'te aynaları göremezken, bunda hissetmiyorum bile.
    Frenler çok farklı değil, ama Cb500f'te ABS rahatlığı var.
    Tnt25'in amortisörler daha yumuşaktı. Cb500f'le şehir içinde bazen "ah uh anam" desem de virajlarda hiç oynamıyor.
    Tnt25'te yarım saatlik sürüşten sonra ya elimin uyuşmasından ya da çişimin gelmesinden mola vermek zorunda kalırdım. Artık sadece benzin molası veriyorum.
    Yakıt konusunda da çok farklı değil. Cb500f şehir içinde yarım litre daha fazla yakıyor, şehir dışında daha az.

Cb500f'in 18000 bakımına 260TL verdim, Tnt25'in 10000 bakımına 350TL.

Özetle her şeyiyle memnunum [/

Çok ilginç honda 500F ile tnt 25 karşılaştırılmış ve hondanın üstün olduğu sonucuna varılmış .Bir de fiyat farkını yazsaydınız . (Benelli tnt 25 sıfır fiyatı : 10.500 TL - Honda 500F sıfır fiyat:30200 TL )O kadar fark olsun bir zahmet .
    Yeni motorun hayırlı olsun pea kardeşim güle güle kullan .
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Günaydın arkadaşlar herkese iyi gezmeler

Mersin'denbir kaç foto

oialdemir, cakyol, kurt77 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 75 TL ile 420 KM gitmişliğim var. 3,3 - 3,5 iniliyor efendi gidilince. İzmir desin Aslan Motor dan herkes memnun. Adam saati Honda dan fazla olamaz. Pea nın motoru sorunlu bir motordu onu referans almamalısın. Orjinal yağ filtresi 45 TL ama aynısını KMA dan 20 TL ye alınabiliyor.

Alacaksan yeni seriyi bekle ABS li ve güzel lastikli gelecek.
    Yeni seride güncellenmiş! fiyat olur o da bizi aşar diye düşünüyorum.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakiplerine göre uygun geldi. Yine öyle gelir. Ama bütçe yetmez derseniz. Malum siteden iyi lastik takılı sorunsuz bulabilirsiniz hala.
    miginfly bunu beğendi.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    İlk gelen parti dışında,ikinci seri tnt25 lere yönelin.(göstergesinde F1 yazmayan,gri eksoz koruması olan,güncelleme yüklü gelen seri).
    bu seriden temiz iyi bakılmış bir tnt25 sorunsuz olarak işinizi görecektir
    miginfly bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    @tian
    sahibinden'de şu an ilk ilan, gri egzozlu görsellere sahip.

Ama gri çok tırt duruyor. Çakma Tnt gibi.

Bu da grili

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    İlk seri motorlardan alan biriyim güncellememi daha yeni yaptırdım bir sorun da yaşamadım. Sahibinden com'daki ilk ilandaki motor 2015 model sıfır bir motor, demek oluyor ki bu motor ilk seriden de önceki seri .Yanlışım varsa düzeltin.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı kurt77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk seri motorlardan alan biriyim güncellememi daha yeni yaptırdım bir sorun da yaşamadım. Sahibinden com'daki ilk ilandaki motor 2015 model sıfır bir motor, demek oluyor ki bu motor ilk seriden de önceki seri .Yanlışım varsa düzeltin.
    Sahibinden de görmüş olduğunuz ilan da bn251 görselini kullanmışlar.yani ilandaki motora ait bir görsel değil o ;) ilk seriler ile gri eksoz korumalı olan seriler de yazılım dışında sargı da farklı,düzeltilmiş bazı aksaklıklar.yazılım da yapılmıyor mesela bizim serilerde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğimden soruyorum malum sitedeki ilanlara da baktım fakat egzoz gri korumalı olan görmedim yada fark edemedim.
    Bahsettiğiniz renk ayrımını gösterir bir foto paylaşmanız mümkün mü acaba ?
    tabiki paylaşayım.

kdiner, tiawern, miginfly ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Vergisiz
    Tavsiye için teşekkürler oialdemir - eby78
    eby78 ve oialdemir bunu beğendiler.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Arkadaşlar merhaba,
    Bir süredir sayfayı takip ediyorum. Önümüzdeki günlerde bende bir TNT25 alabilirim. Üreticiye sormak istediğim birkaç şey vardı, sizlere sormanın daha iyi olacağını düşündüm.Zira kimse yoğurdum ekşi demez mantığıyla.
    1. Motorun normal sarf malzemelerinin(debriyaj teli,fren balataları,ampülü vb.) fiyat listesi var mı, yoksa servisten servise değişkenlik gösteriyor mu?
    2. Yazılımsal yaşanan sorun servis güncellemesiyle tüm motorlarda giderildi mi, yoksa sorunu devam eden var mı?
    3. Ybr den geçeceğim, İzmir'in yollarını bilen bilir köstebek yuvası halt etmiş.Ybr nin konforu başka tabi ama süspansiyon beni üzer mi?
    4. Yakıt konusunda bariz fazla yakan motorlar var mı(enjeksiyon vb. sorundan) yoksa istikrar söz konusu mu?
    1- İzmirde Aslan motor var. Ben 7000 bakımı ve sonrasında yazılım güncelleme için gittim. Gayet düzgün çalışıyorlar. Hep kaliteli motosikletler gördüm liftlerde. Ayrıca işçilikleri de düzgün yapıyorlar. doğru düzgün malzeme ve yağ kullanıyorlar. Bunlar benim izlenimlerim tabi. İki kereden ne kadar anlaşılırsa. Ama ben hizmetten memnun kaldım. Bu bakımdan servis ve bakımları dert etmene gerek yok.
    Sarf malzemelerini de muhtemelen dert etmemelisin. Ampul dediğin şey standart birşey zaten. fren balatalarının da maliyeti motordan motora çok ciddi farketmiyor bildiğim kadarıyla. Zaten makul fren kullanımı ile fren balatasının ömrü 10.000 km'den çok. Bence masraftan bile sayılmaz. Benim motor 8400 km'yi yeni geçti. Fren balatası yeni gibi değil ama daha " ohooo çok gider " denilicek şekilde.

2- Benim motorda gazı birden kesince stop etme durumu vardı. Yazılım güncellemesinden sonra büyük oranda çözüldü. Şu an sadece motor soğukken yapıyor.Servisle beraber üzerindeki orjinal olmayan egzostan kaynaklandığına karar verdik. O da beni rahatsız etmiyor. Yazılım güncellemesinden önce tedirgin tedirgin sürerdim. Bir kamyonun tam önündeyken stop edicem adam beni görmücek diye . Şimdi unuttum tamamen. Yola çıkmadan 1 dk kadar çalıştırıyorum motoru. Sonra kafa rahat.

3- Ben istanbulda da 7 - 8 yıl yaşadım. Bütün türkiyenin yolları hemen hemen öyle. Kazara bi şehirde düzgün yol gördüysen yeni asfalt atılmıştır şansına. Ben şu an bi çiftlikte oturuyorum. TNT25'i de günlük işe git gel kullanıyorum. Şöyle diyim, ev iş arası offroad pratik parkuru gibi. ister artçılı ister tek başıma sürüşlerde ben süspansiyonundan memnunum. Öncesinde 7- 8 kadar motorum oldu. Bundan konforluları da vardı. Ancak Benim izlenimim, Tnt25'in tecrübesi az olan arkadaşların hem rahat etmesi, hem kontrolünü kaybetmemesi bakımından iyi bir denge.

4- Benim kendi ölçümlerimde 3.5 - 4.5 aralığında yaktım hep. Bazen gazı açtım 4'ün altına hiç inmedi. bazen de sakin sakin 4'ün üstüne pek çıkmadı. Fakat çoğunlukla kısa mesafe şehir içi kullanımım var. Uzun yolda sakin sakin giderim dersen ortalama 4'ün altına inebilirsin. Ama yolu boş görünce sıkılır basarım gaza diyorsan da 4 - 4.5 yakarsın eminim. 10.000 devirleri nerdeyse hiç görmedim. oralarda ne yakar bilmiyorum. Kullanıcı ismime saygımdan sakin sürerim :D

Birkaç güne motorumu satılığa çıkaracağım. ikinci el düşünürsen aslan motorda bakım kayıtları da var. Yurt dışına çıkacağım uzun süreliğine. Yoksa motordan gayet memnunum. Benden önceki sahibi de tecrübeli kullanıcıydı. Ben de 2007'den beri motor üstündeyim. Yani motorun acemilikten gelen bir yıpranması zorlaması da yok. Muhtemelen debriyajı, debriyaj telini çok km'ler dert etmezsin

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sattım kurtuldum

Cb500f, her devri torklu bir alet. 3000 devirden sonra hissettiriyor torkunu. Tnt25'te 5000 devrin altı ölüydü.
    Çok daha az titriyor. Normal sürüş aralığım olan 5000-6000 devirde Tnt25'te aynaları göremezken, bunda hissetmiyorum bile.
    Tnt25'in amortisörler daha yumuşaktı. Cb500f'le şehir içinde bazen "ah uh anam" desem de virajlarda hiç oynamıyor.
    Tnt25'te yarım saatlik sürüşten sonra ya elimin uyuşmasından ya da çişimin gelmesinden mola vermek zorunda kalırdım. Artık sadece benzin molası veriyorum.
    Yakıt konusunda da çok farklı değil. Cb500f şehir içinde yarım litre daha fazla yakıyor, şehir dışında daha az.

Özetle her şeyiyle memnunum
    CB500F ile TNT25'i karşılaştırmak doğru olmaz bence. Ekmek köfte ilişkisi gibi biraz da

Ben genelde 4000 - 5000 devirde çok kullanıyorum. 7000 - 8000'lerde kullandığım da oluyor. Bu bahsettiğin derece titreşim hiç yaşamadım.
    Titreşim ilk aldığımda biraz rahatsız ediciydi. Ancak benden önceki arkadaş başka bir servise götürüyormuş. Ben yağdan olabileceğini düşünmüştüm. Aslan motor repsol marka yağ koydu 7000'de. Titreşim ciddi anlamda azaldı. Daha sonra yazılım güncellemesi de yaptılar. Şu an Gayet makul bir tek silindirli titreşimi var. Tek silindirli bir motosikletin titreşimi ile iki silindirli bir motosikletin titreşimini karşılaştırmak pek de adil olmaz diye düşünüyorum.

4000 - 5000 devir arasındaki torktan ben kendime göre memnunum. Bu aralıktaki güç bence tatmin edici. Yani bir 250'liğe göre. Ama devir yükseldikçe güç de yükseliyor. o kesin. tabi yakıtta

Ben 7000 bakımı için 200 TL Ödedim. İçinde bir de kaliteli zincir spreyi vardı bu fiyatın. Bakım masrafı o bakımda neler yapılması gerektiği ile ilgili aslında. Yani 10.000 bakımında 350TL alınan tnt'nin bakım listesi cbf'te te aynı olunca fiyat yine 260 mı çıkacak? yoksa farklı bir fiyat mı çıkacak. Bence bu şekilde daha objektif olurdu. Yoksa benim servis tecrübemden yola çıkarsak cbf pahalı kalıyor.

Küçük cc motorlar daha güçlü ve torklu motorlara nazaran aynı süratlerde daha çok yakıyor genellikle. tnt ile gittiğim hızlarda bir önceki motorum olan hyosung gt650 ile gitsem 3.5 litreye inerdi artı tnt'nin üç katı tork ve beygirle. Tnt ile yaktığım yakıtı yaksam gt650 ile 120 ortalama hızla giderdim. tnt ile 80 - 90 ortalamayla gidiyorum. gt650 ile uzun yolda 120 ortalamayla 4 - 4.5 litre arası yakıyordum. Tnt ile muhtelen daha fazla yakarım.

İmkanınız varsa CB500 almak mantıklı. Ancak ekonomik sebepler sizi daha ekonomik bir motora çekerse, Etrafınızda düzgün servis varsa Tnt25 almaya tereddüt etmeyin bence.

Zira izmirdesiniz. Aslan motora gidersiniz. Sıkıntı çekmezsiniz tnt ile ilgili diye düşünüyorum. Servise iki kere gittiğimde de servise gelen 3 - 4 tane tnt25 vardı. Kimisi bakıma kimisi aksesuar almaya vs. Hepsine de sordum. birisi 20.000'leri geçmiş. Birisi daha yeni almış. Sıkıntı yaşayan yok.
    Ufak tefek sıkıntıları da halletmişler hep serviste.

Motorumu satıcam diye değil :D Gayet objektif yazmaya çalıştım.
    kurt77 ve miginfly bunu beğendiler.
    !?

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- İzmirde Aslan motor var. Ben 7000 bakımı ve sonrasında yazılım güncelleme için gittim. Gayet düzgün çalışıyorlar. Hep kaliteli motosikletler gördüm liftlerde. Ayrıca işçilikleri de düzgün yapıyorlar. doğru düzgün malzeme ve yağ kullanıyorlar. Bunlar benim izlenimlerim tabi. İki kereden ne kadar anlaşılırsa. Ama ben hizmetten memnun kaldım. Bu bakımdan servis ve bakımları dert etmene gerek yok.
    Evet İzmir de Aslan Motor bu konuda gayet başarılı ve ilgili bir servis.benim de motorum satış ve servis Aslan Motor çıkışlı,bakım için tereddüt etmeden ayvalık-izmir gidip gelirim.geçen ay sadece kontrol için gittiğimde bile uzun uzun ilgilendiler ve zincir ayarından yağına kadar göz gezdirdiler,binip teste çıktılar vs.servis konusunda sıkıntı yaşamazsınız benelli de İzmir konusunda

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Tüm servis noktalarının aynı kalitede hizmet vermesi dileğiyle. Geçen sene şikayet edilen servisler vardı hatta bir kaç kişi dist. ile iletişim kurup şikayet ettiğini belirtmişti şikayet edilen servisler ile ilgili bir işlem yapıldı mı?

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişli değil zincir dir o Ben d.i.d zincire geçtim yok artık.
    Bizimkine uygun DID zinciri nereden bulabiliriz? Araştırdım, lakin TNT 25 için göremedim?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizimkine uygun DID zinciri nereden bulabiliriz? Araştırdım, lakin TNT 25 için göremedim?
    2-3 sayfa geri git yav

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4223583
    Samimi 46 bunu beğendi.

ubim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25 , Kuba superlight 200
    İtalyan devi yatırım için Gaziantep’i seçti
    Türkiye'de motosiklet sektörünün önde gelen markalarından biri olan Kuba Motor ile İtalyan kökenli ve dünya genelinde dev firmaların arasında yer alan 106 yıllık Benelli arasında büyük bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşma ile asırlık motosiklet firması, İtalya ve Çin'den sonra üçüncü üretim tesisini Gaziantep'te kuruyor.
    14:3516 Ekim 2017

İtalyan devi yatırım için Gaziantep’i seçti

Türkiye motosiklet sektöründe en çok motosiklet satışını gerçekleştiren ilk 3 firma arasında yer alan Kuba Motor, 2015 yılında Türkiye distribütörlüğünü aldığı Benelli ile dev bir anlaşmaya imza attı. 106 yıllık İtalyan firması Benelli, yapılan anlaşmanın ardından İtalya ve Çin’den sonra üçüncü üretim tesisini Türkiye’de kurma kararı aldı. Yapılan anlaşma ile Benelli, merkezi Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Kuba Motor’un 50 bin metrekare alana sahip üretim tesisi ile Türkiye genelindeki 300'den fazla bayisi ve 400'den fazla servis ağını kullanacak.
    ÜRETİEME 2018’DE BAŞLAYACAK

Motosiklet tutkunlarını heyecanlandıran dev anlaşma ile Benelli’nin Türkiye’deki üretimine 2018 yılında başlaması bekleniyor.
    Kuba Motor Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Müjdeci, yapılan dev anlaşma ile ilgili, “Benelli markasını 2015 yılında Türkiye pazarına getirme hedefimizi gerçekleştirmek için yoğun bir mesai harcayarak başarı sağladık. 2017 yılı içerisinde hem Benelli'nin Türkiye hakkındaki olumlu düşünceleri hem de bizim çabalarımız sonucunda İtalyan devine dünyadaki 3. üretim tesisini ülkemizde açması kararını aldırdık. Diliyoruz ki bu büyük anlaşma ile ülkemizdeki motosiklet sektörüne ve Türkiye ekonomisine katkımızı daha da güçlendiririz” dedi.
    ASIRLIK HİKAYE BENELLİ

1911'den bu yana motosikleti bir tutku olarak adlandıran Benelli, 100 yılı aşkın süredir yenilikçi hedefler ve gelişmiş teknoloji ile donatılmış modelleri, zarif ve sportif motosikletleri ile biliniyor. Modellerinde en rahat sürüş konforunu sağlamayı amaçlayan ve bunu gerçekleştirirken de her zaman çevreye saygı duyan Benelli, sürücülere sağladığı nihai bir sürüş ile motosiklet tutkunlarının beğenisini kazanıyor. İtalya'nın Pesaro şehrinden dünyaya yayılan asırlık Benelli, İtalyan dehasını, stilini ve mühendisliğini küresel vizyon ile birleştirerek, geleceğe yönelik sağlam adımlar atmayı benimsiyor.

Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç güne motorumu satılığa çıkaracağım. ikinci el düşünürsen aslan motorda bakım kayıtları da var. Yurt dışına çıkacağım uzun süreliğine. Yoksa motordan gayet memnunum. Benden önceki sahibi de tecrübeli kullanıcıydı. Ben de 2007'den beri motor üstündeyim. Yani motorun acemilikten gelen bir yıpranması zorlaması da yok. Muhtemelen debriyajı, debriyaj telini çok km'ler dert etmezsin
    Detaylı bilgi için çok teşekkürler. Abs li modelin fiyatını gördükten sonra karar vereceğim, beklemedeyim diyebilrim. Çift silindirli TNT250 daha fazla yakar diyerek TNT25 düşünüyordum. 4 litrelerde yakacaksa çift silindir makineye binmek daha mantıklı.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

Motosikleti
    depo kapağı padi ve jant şeritlerim geldi baya yakıştı gibi sizce nasıl olmuş

Samimi 46 bunu beğendi.

Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo kapağı padi ve jant şeritlerim geldi baya yakıştı gibi sizce nasıl olmuş

https://i.hizliresim.com/V30ZJn.jpg

https://i.hizliresim.com/nJRvl5.jpg

https://i.hizliresim.com/V30Znr.jpg
    Çok hoş olmuş motora uyumlu bu motorların lastikleri konusunda şikayeti olanlar var nasıl buluyorsun.

Motosikleti
    Hiç iyi bulmuyorum ): aka taraf sürekli geziyor gibi sanki lastik inmiş gibi hissettiriyor ama hava vurmaya gidiyorum hava normal. İlk fırsatta değiştireceğim inşallah

[QUOTE=kurt77;4230520]
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sattım kurtuldum

Özetle her şeyiyle memnunum [/

Çok ilginç honda 500F ile tnt 25 karşılaştırılmış ve hondanın üstün olduğu sonucuna varılmış .Bir de fiyat farkını yazsaydınız . (Benelli tnt 25 sıfır fiyatı : 10.500 TL - Honda 500F sıfır fiyat:30200 TL )O kadar fark olsun bir zahmet .
    Yeni motorun hayırlı olsun pea kardeşim güle güle kullan .
    Hocam 471 cc motor ile 249 cc motoru karşılaştırmanız saçma olmuş bence..
    Samimi 46 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)