Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yeşilde çok cart yahu. Tabii her malın alıcısı bulunur.
    Yaş ilerleyince olmuyor.
    Motora bak, üstündekine bak derler.
    Güldürmeyelim kendimize.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Temmuz ayında Yalova -Manisa -İzmir Yaptım ve geri döndüm şehir içleri dahil 1300 km yaklaşık yol yaptım ,100-120 km arası hızda gittim en fazla 145 km hız gördüm ;stop etme, marş almama,lastik patlama vs hiç bir sorun yaşamadım, şükür.Motor şu ana 7000 km de .Güncelleme henüz yapamadım .Zira yalova'daki serviste motoru güncelleyecek cihaz yok. Bu sebeple bayram sonrası Bursa /Yenişehir'deki servise gideceğim bakalım performansında bir değişiklik olacak mı. Selamlar.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Problemsiz kullanırsınız inş.

Diyorum, belki 2018 ler ABS li gelir de, nasipse alırız.
    CB250F için Honda'dan umudu kestim artık.
    Ben başka motor alacağım. Honda da onu getirecek.

Yine de keşke getirse diyorum.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı kurt77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temmuz ayında Yalova -Manisa -İzmir Yaptım ve geri döndüm şehir içleri dahil 1300 km yaklaşık yol yaptım ,100-120 km arası hızda gittim en fazla 145 km hız gördüm ;stop etme, marş almama,lastik patlama vs hiç bir sorun yaşamadım, şükür.Motor şu ana 7000 km de .Güncelleme henüz yapamadım .Zira yalova'daki serviste motoru güncelleyecek cihaz yok. Bu sebeple bayram sonrası Bursa /Yenişehir'deki servise gideceğim bakalım performansında bir değişiklik olacak mı. Selamlar.
    Devirlerde illaki fark edecektir. Yaptırmayan tek kişi sensin galiba
    kurt77 bunu beğendi.

dikkat ediyorumda 1 hafta falandır motoru kötüleyen tayfa uğramıyor buraya onlara karşı yapılan son yorumlar bayağı bi sert geldi galiba
    cakyol bunu beğendi.

Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkat ediyorumda 1 hafta falandır motoru kötüleyen tayfa uğramıyor buraya onlara karşı yapılan son yorumlar bayağı bi sert geldi galiba
    Kullanıcı ya da en azından bilgi paylaşıcı olmadığı/olmadıkları için sözlerinin bir değeri yok, baktılar ipleyen hiç yok, millet gerçekliğin peşinde.. defoldu/lar. Ben bu paraya bu motordan sıkıntılar yaşamış olsam da memnunum. Hele şimdi bir de tur camı taktım, bir hoşuma gidiyor motor sürmek.. Kendi çapımda gs sürüyormuşum gibi keyf alyorum. Rabbim tekerinizi düz bastırsın.
    cakyol bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Aynen hocam size katılıyorum .Motorla ilgili sıkıntın varsa git servisinle hallet olmadı genel merkeze kadar git ne demeye burada benim motorumu kötüleyip duruyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Benim bu konuda acizane birkaç önerim olacak.

1-Motoru limitlerinde kullan ,agresif kullanma.
    2-Bakımlarını zamanında yap ,servis dışında sağını solunu kurcalatma.
    3-Kullanma kılavuzunu dikkate al.
    4-yağmurda ve karın altında bırakma ve güneşten koru.
    5-Herhangi bir arızada servisine başvur sorun çıkarsa servisini değiştir olmazsa genel merkeze ulaş.
    Tekerinize taş değmesi kendinize motorunuza iyi bakın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

yamaha YS 125'in fiyatı 10.699 TL
    Yamaha MT 125 'in fiyatı 17.950 TL
    Yamaha MT 25 'in fiyatı 18.450 TL
    Motorunuzun kıymetini bilin. Şahsen benim ne bu motorları alacak imkanım var ne de bu muhafaza edecek yerim var .
    Herkese selamlar.

Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıcı ya da en azından bilgi paylaşıcı olmadığı/olmadıkları için sözlerinin bir değeri yok, baktılar ipleyen hiç yok, millet gerçekliğin peşinde.. defoldu/lar. Ben bu paraya bu motordan sıkıntılar yaşamış olsam da memnunum. Hele şimdi bir de tur camı taktım, bir hoşuma gidiyor motor sürmek.. Kendi çapımda gs sürüyormuşum gibi keyf alyorum. Rabbim tekerinizi düz bastırsın.
    Motosiklet kullanıcılarının bu tarz yorumları ikinci el piyasasını illaki hareketlendirecektir. Motoru olmadan arıza yaşayanlar karakterler var

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satıp kurtulmuşlardır belki.
    pea ve ulkerhan bunu beğendiler.

Alıntı starvays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satıp kurtulmuşlardır belki.
    Çoğunun aldığına dair fotoğraf bile yoktu TNT 25 bir kaç parti olarak geldi ilk modeller testlerden geçmiş ama kullanıcı sorunlarına bağlı olarak giderilmiş olabilir sonradan.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı hacıyatmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğunun aldığına dair fotoğraf bile yoktu TNT 25 bir kaç parti olarak geldi ilk modeller testlerden geçmiş ama kullanıcı sorunlarına bağlı olarak giderilmiş olabilir sonradan.
    Motorumda sorunlar bitmiyor. Yok bi vidası düşüyor, yok titriyor, yok şu, yok bu. Şikayetçi değilim yine de. Bunlar hep almadan önce kabullendiğim şeyler. Bir de, bir arabacı olarak motosiklet zihniyetine yabancıyım, öğreniyorum.

Motosiklet araba gibi değil. Sürekli ilgilenmen, kontrol etmen gerekiyor. Bazı vidalara locktide sürülmeli, lastik havaları sürekli kontrol edilmeli,...

Bana motosiklet kültürünü, zihniyetini öğrettiği için ilk motosikletim olan TNT25i ayrıca seviyorum.

Aramızda duygusal bişiler var. :-D
    pea, oialdemir, gezgin41 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı huduni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumda sorunlar bitmiyor. Yok bi vidası düşüyor, yok titriyor, yok şu, yok bu. Şikayetçi değilim yine de. Bunlar hep almadan önce kabullendiğim şeyler. Bir de, bir arabacı olarak motosiklet zihniyetine yabancıyım, öğreniyorum.

Motosiklet araba gibi değil. Sürekli ilgilenmen, kontrol etmen gerekiyor. Bazı vidalara locktide sürülmeli, lastik havaları sürekli kontrol edilmeli,...

Bana motosiklet kültürünü, zihniyetini öğrettiği için ilk motosikletim olan TNT25i ayrıca seviyorum.

Her motosiklet bakımlarını sürekli ister yamaha alsan bu böyledir. Belki benellide biraz fazladır ama motorla ilgilenmeyecek sen binmeyeceksin.

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Aynen öyle ,geçen hafta bir arkadaşımın henüz 3000 kilometredeki Honda crf 250 motosikletinin komple baskı balata seti değişti.500 civarı masraf 3000 km de bir motor niçin böyle bir arıza yapar ,anlayamadık.

Bazı arkadaşların kafası basmıyo veya anlamak istemiyo . Bennnnn 3290 usd lik ürün kullanıyorum . Bunun karşılığı bir kalite ve dengi bir hizmet bekliyorum . Göremezsem tepki gösteriyorum . Ne yani akşama kadar birbirimize motor övüp mutluluk oynumu oynayalım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Günde 2 3 km yol yapıyorum ve şu an hiç bir sorun yaşamıyorum . Bu yorum rahatsız olan arkadaşları mutlu etmiştir inşaallah .

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

1300 km yi 100 120 km hızla yapmak benimde beklentim budur . Ama bayram tatiline ankaraya 3 5 vasıta değiştirerek gidince e motorda ne işe yarıyo diyo insan .

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Bide yolda kalan bir motorcu ne yapar . Sorunu nasıl çözer . Motoru nerede bırakır veya nereye götürür tecrübesi olan varsa paylaşırsa faydalı olacaktır . Ona göre bizde hazırlıklı oluruz .

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı panpalli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Bide yolda kalan bir motorcu ne yapar . Sorunu nasıl çözer . Motoru nerede bırakır veya nereye götürür tecrübesi olan varsa paylaşırsa faydalı olacaktır . Ona göre bizde hazırlıklı oluruz .
    Tek başınaysa, etrafta in cin top oynuyorsa eyvahlar olsun.

Araba olsa bi nebze kurtarır. Kilitlersin başının çaresine bakarsın.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstadlar ne zamandır giremiyorum bir selam vereyim dedim. Bir ay önce görev yerim değişince motorumu satılığa koymuştum zaten görevlendirme beklerken. Artık işe yürüme gidip geliyorum. Bir seneyi aşkın süredir İstanbul'un iki yakasını beni görütüp getiren ilk göz ağrımı, bana iki tekeri öğreten emektarımı 5200 kilometrede bugün itibariyle satmış bulunmaktayım. İçim buruk değil ama bi garip. Motoru alan arkadaş onun da benim gibi ilk motoru ilk heyecanlarını bizim emektarla yaşayacak işallah. Kendisine ve hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum buradanda. Aynı ailede iki adet siyah Tnt25 varmış benimkisi ile üçe çıkardılar sülaledeki Benelli sayısını. Bu da demek ki motorunu sevince eşine dostuna da alabiliyormuşsun güzelliğini bana yaşattı. Aranızdan şimdilik ayrıldım. Ama günün birinde para denkleyebilirsem Trk502 neden olmasın diyorum bi. Bi diyorum artık bir Honda Shadow gibi bişeye mi niyetleniriz. Ama hesaplarıma göre o da iki sene sonra. Şimdi bütün birikimi arabaya yönlendirmek durumundayım ki hanım araba sürmeyi öğrensin. İlerde para biriktirebilirsem yeniden iki tekere merhaba diyeceğim günler gelecektir işallah. Forumu takibe devam onda kuşku yok. Alırken de üzmedi satarken de üzmedi, binerken de neden bunu aldım kahretsin dedirtmedi. Bu fiyata bu kadar olurdan bir tık daha öte mutlu etti hatta. Ben de istemiştim Tnt 250 alayım Mt25 alayım ama birbuçuk katı para verebilen alsın helali hoş olsun benim gücüm o dönem yetmedi. Bir kere sargım yandı sağolsun Mehmet Usta uçarak değiştirdi. Daha ne diyeyim ben paramın karşılığını fazlasıyla aldım diyebilirim neden en azından motora binebiliyorum artık
    Hepinize selamlar sevgiler ve gönlünüzden geçen dilekler herdaim kabul olsun. Bi de burdan Barkın Abimiz'i anayım. Biraz da ondan sonra elim gidona gitmiyordu nezamandır. Toprağı bol olsunç
    pea ve Emreerol bunu beğendiler.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı huduni adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Vida düşmesi doğrudan montaj hatası. Normalde bazı vidalar gevşemeyecek şekilde imal edilir. bazılarına da vida sabitleyici sürülmesi gerekir. Belli ki son montajı yapan buna dikkat etmemiş. Benim motorda böyle bir sıkıntı yok. demekki sonradan olayın farkına varmışlar. Ben yaptığım en basit makinelerde bile her cıvatada vida sabitleyici kullanırım. Psikopatım :D

Titreşim bende de vardı ilk aldığımda, servise gittim, adam akıllı kaliteli bir yağ koydular %50 gitti titreşim. Tavsiyem servisin ne marka model yağ koyduğuna dikkat edin. gerekirse yağınızı kendiniz alın götürün. Motosikletle arabayı mekanik olarak ayıran en önemli unsur motorların daha yükek devirli olması. Bunun dışında motosikletlerin mekaniklerinin sağlıklı ve muntazam olması hayati açıdan arabaya göre daha önemli.

Bence düzgün bir servis bulup komple bir elden geçirtin. 200 - 300 lira verin. Muhtemelen sıkıntılarınız epey düşecektir.

Valla bence gayet güzel motor. Hele fiyatlar uzaya doğru tam gaz çıkarken. Tabi ben neredeyse hiç sıkıntı yaşamadım. gaz kesince stop etmesi dışında. O sıkıntının da sebebi olarak şu an servisle beraber " çakma egzos"u suçluyoruz. Zira egzosda ben oynama yaptığımda epey azaldı.
    Orjinal egzos takma şansım da yok. Böyle yaşıyorum zaten egzosu kurcaladıktan sonra çok nadir stop eder oldu. O durumları da sallamıyorum. debriyajı ayarlayamamışım varsayıyorum. mide bulandırıcak bir durumu yok benim için.

Evime giden yol öyle iğrenç bir asfalt ki, sanırsınız offroadcuların antrenman pisti. Buna rağmen konforlu ve güvenli bir sürüş veriyor. Almayı düşünüp tereddüt edenlere, servis kayıtlarına baktırıp sıkıntı çıkarmış mı, çıkardıysa nasıl giderilmiş'i görüp içlerine sinerse alabilirler. Bence alınacak güzel bir motor. Hele vitesleri gücü filan, tam başlangıç motoru bence.
    ...garip... bunu beğendi.
    !?

Arıza yaşadığını ve yaşamadığını belirten bir çok arkadaş var motor aynı parçalar aynı gittiğiniz servisin ilgisizliği veya bilgisizliği sonucu herkes motora laf ediyor farklı bir servis noktasında bakım yaptırmayı deneyin. (Bu arada motosikletin kullanıcısı değilim ama konuyu uzun süredir takip ediyorum)

Zamanla düzelir bu tür şeyler bir servis gelir bir servis gider önemli olan yedek parça bolluğu ve motosikletin parça kalitesi

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bilen var mı acaba?

TNT25, TR'ye kaç parti girdi?

Şunun için soruyorum.
    Stator yanması, stop etme (sanırım bu sorun, yazılım güncellemesi ile bitti) veya bilmediğim diğer sorunlar yeni gelen motorlarda tekrarladı mı?

Siteye giren Vale'den bir arkadaş vardı.
    Görürde cevaplarsa sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)