Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Konuyla alakalı. Çünkü hiç birimiz eğer iyi markaları iyi fiyatlara alabilseydik. Ne Bajaj ne Benelli alırdık. Bu ülkemizin mevcut ekonomik durumu yüzündendir. 2011 yılında dolar 1,6 - 1,8 filan sanırım. CBR 250 10500 ₺ ye sıfır alınıyordu. Şimdi dolar kuru ortada. Ne alakası var git siyaset bölümüne yaz. İşte bunu yazan bugün ki iktidar ın aynasıdır. Daha gerçekleri kabul edip tartışmaya bile gelemiyoruz. Ben istemiyorum duymak git başka yerde anlat derdini diyoruz. Sen ben hiç bir şey yazmadım farz et dostum. Maalesef size ve sizin gibilere artık hiç bir şey tesir etmiyor.
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Siz kime oy verdiğinizi yazar mısın?
    Ben tam aksine oy vereceğim.
    Hiç ağlaşmayın zamanı gelince nereye oy verecekseniz verin.
    Bir tek sizin kafanız çalışıyor. Diğerleri akılsız. Millete akıl dağıtıyorsunuz.
    İlgili konuya niye yazmıyorsun diye soru soruyoruz. Hala bana dolardan, "aynasın" falan, bilmem neden bahsediyorsun.

Yaz, yaz. Bu kafayla gidersen kim okuyacaksa..

Konuyu okuya arkadaşlar özür dilerim. Başkada yazmayacağım.

Motosikleti
    XMAX 250
    Konusu açıldı fikrimi beyan ettim. Yasak mı? Eğer siz izin vermiyorsanız hemen kapatalım üyeliği.

Son 15 yıldır devlet eli ile kurulan tek bir fabrika yok ve 15 yıldır sata sata bitiremedikleri atalarımızın kurduğu şirketler var örn türk telekom. Bu işler yazmakla olmuyor olsaydı rahmetli aziz nesin çok iyilerini yazdı ama kötü oldu. Benelli parasına göre iyi 3.000 dolar bir fiyatı yani dış ülkelere göre 1 aylık maaşla alınabilir ama bizde yıllarca çalışmak gerek almak için.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Benim anlamadığım Benellinin bir kaç kuruş pahalı olan Tnt250 modelini 2 yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yok ama bu model sorun üzerine sorun diyorlar..
    Firma aynı segment aşağı yukarı aynı fiyat ikiside uygun fiyatlı ama nasıl bu kadar bariz fark oluşabiliyor.
    Oialdemir 'in düşüncelerine katılıyorum.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Fat!h33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım Benellinin bir kaç kuruş pahalı olan Tnt250 modelini 2 yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yok ama bu model sorun üzerine sorun diyorlar..
    Firma aynı segment aşağı yukarı aynı fiyat ikiside uygun fiyatlı ama nasıl bu kadar bariz fark oluşabiliyor.
    TNT 250 çok güzel çalışılmış bir motor. Bence biraz ağır olması dışında hiç bir kötü yanı yok. Ben çok beğeniyorum. Bizim motorumuz KLX 250 devşirme ama nerede hata yaptılar bilmiyorum. Ben 20 K dayım. İlk gelen seriden aldığım için stop etme sorunu yaşamıştım. Ama sonrasında yazılım güncelleme yaptırdım. O gün bugündür tık demedim. Uzun yola da gittim. Şehir içinde sürekli işe git gel gez toz. Bana mısın demedi. Bakımlarını düzenli olarak Vale Moto dan Mehmet Usta yaptı. Hep zamanında önce yaptırdım. Çünkü sonuçta Çin de ki fabrikadan çıkıyor TNT25 ( BN251 ). Motor kötü değil. Distribütör iş bilmiyor.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı Fat!h33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseye güvenemiyorsun kardeş motosikleti ilk alanlar anlata anlata bitiremedi sonra bir kaç kişi çıktı sorun var diye vs. vs. doldurdu buraları Benelli Türkiye Kullancı Platformu sayfası kullanıcılar tarafından açıldı ve sürekli güncel kullanıcılar var Buda fotoğraf model hakkında bir iki yorum
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    B*k atan b*k atmaya devam eder. Seven de sevmeye devam eder.
    Piyasadan en ucuzundan en pahalısına 100 motor topla hepsinde eksik çıkar. Çoğunda kronik sıkıntı çıkar. kiminde çözülemeyen dert çıkar.

Gelip de burda bör bör bör bağırıp çağırıp hakaretler yağdırıp millete laflar sokmaya çalışmanın kimseye bir faydası yok. Ama bunları durdurmanın da yolu yok. Halka açık ortamda böğüre böğüre nefretlerini etrafa saçmaya bayılıyorlar. Gerçekte gidip baksan sus pus peki abicinin önde gidenidir. Artık bunu da şimdi kim üstüne alınırsa da benden cevap çıkmaz kendi kendinize uğraşın.

Benim motor hala ufak ufak stop ediyor. Sorunun kaynağı %90 benden önce takılmış çakma egzos. Egzos çıkışını genişlettiğimden beri stop etme sıkıntısı %80 azaldı. Motor daha rahat çalışıyor ve gücü bir miktar arttı. Yine de yer yer stop ediyor. Ancak eskisi gibi trafikte sıkıntı yaratmıyor artık.

Motorunuza abidik gubidik adamlar gibi çıkardığı gürültünün bir anlamı olmayan egzoslar alıp takmayın Orjinal egzosuyla sürün.
    braveman ve Samimi 46 bunu beğendiler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    TNT250 olan daha güçlüsünde sorun yok galiba, öyle mi

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B*k atan b*k atmaya devam eder. Seven de sevmeye devam eder.
    Piyasadan en ucuzundan en pahalısına 100 motor topla hepsinde eksik çıkar. Çoğunda kronik sıkıntı çıkar. kiminde çözülemeyen dert çıkar.

Gelip de burda bör bör bör bağırıp çağırıp hakaretler yağdırıp millete laflar sokmaya çalışmanın kimseye bir faydası yok. Ama bunları durdurmanın da yolu yok. Halka açık ortamda böğüre böğüre nefretlerini etrafa saçmaya bayılıyorlar. Gerçekte gidip baksan sus pus peki abicinin önde gidenidir. Artık bunu da şimdi kim üstüne alınırsa da benden cevap çıkmaz kendi kendinize uğraşın.

Benim motor hala ufak ufak stop ediyor. Sorunun kaynağı %90 benden önce takılmış çakma egzos. Egzos çıkışını genişlettiğimden beri stop etme sıkıntısı %80 azaldı. Motor daha rahat çalışıyor ve gücü bir miktar arttı. Yine de yer yer stop ediyor. Ancak eskisi gibi trafikte sıkıntı yaratmıyor artık.

Motorunuza abidik gubidik adamlar gibi çıkardığı gürültünün bir anlamı olmayan egzoslar alıp takmayın Orjinal egzosuyla sürün.
    Yazmayayım diyorum adam gibi muhabbet olana kadar bayadır da bu başlığa bişey yazmadım ama yine dayanamadım iki satır bişeyler yazayım dedim. Bir çok kullanıcı benim gibi düşünüyor galiba bu başlık motoru fotolardan görenlere kalmış.

O ayda iki kere gelip terbiyesizce abuk subuk laflar eden kişi gibileri olacak hep olur böyle alanlarda. Ama biz bir hırsız için başka başlıkta yavşak dedik diye ceza alıp mesajımız siliniyorken bu adamlar burada nasıl hakaretlerle konuşuyor orası da ayrı konu. Adamın geçmişine bakıyorsun toplam 25 mesajı var hepsi sadece bu konuda iki ayda bir gelmiş periyodik küfür içeriyor. İyi hoş gelsin küfür etsin sövsün orası beni pek ilgilendirmiyor fakat son olarak adam hızını alamayıp 3000 mesajlı o kadar yazıdığımız konuya da satıcıların ajanların konusu dedi ya neyse ki ufak bir çözümü var her ne zaman biri bir laf edip bir foto yolla filan dediklerinde de kayboluyor bir süreliğine.

Bu tiplerden pulsar konularında da vardı büyük bir ölçüde temizlendiler.

Motoru yaklaşık 11 aydır zincir sesi dışında sıfır sorunla kullanıyorum. Yaklaşık 2,5 yıldır yerli yabancı sitelerden her iki modeli de takip ettim. Facebook kullanıcı gruplarından ilk olanının kurulumundan beri içerisindeyim. İki arkadaşımda tnt250 ve bir arkadaşımda benim motorun yeşili var.
    Tüm bunlara dayanarak Tv sini yeni açan izleyicilere biraz durum hakkında özet geçeyim.

İlk olarak takip ettiğim kadarıyla, burada aktif olan Pea arkadaşımız TNT25 le ve facebook sayfasından tanıdığımız bir arkadaşta TNT250 ile çok ciddi problemler yaşadılar. Bunların dışında gerçekten ciddi problem yaşayan ben hatırlamıyorum.

Bunlardan TNT250 ile problem yaşayan arkadaşımızın fabrika motorunu geri alıp sıfırı ile değiştirdi. O mutlu mesut hayatına devam etti.

Olan bizim Pea arkadaşa oldu, onun sorununu çözemediler, mağduriyetini gidermediler. Buradan bunları hep okuduk.

Şimdi bu forumda olay burada kopuyor. Motorun aktif forum kullanıcısı bir arkadaşımız ciddi mağdur oldu. Biz motorundan memnun olanlar acabalarla takip edip şüphede kaldık. Çünkü distribütör nasıl marka yeni servisler soru işareti hepimiz pür dikkat takip ettik.

Velhasıl stop sorununda yazılım güncellemesini geçikmeden dağıtan, güncelleme kitlerini servislere ulaştıran distribütör , hemen sonrasında hatırı sayılır sayıdaki sargı olayında geri çağırım yapmayarak sorun yaşayanların motorlarına servislerde garantiden çözüm üreterek soru işaretlerini arttırdı, forumdaki bu arkadaşımızın ciddi sıkıntılı olayında da sınıfta kaldı.

Tüm bunlar olurken bu abuk subuk neydüğü belirsiz kişilere de gün doğdu.

Firmanın çağın gerisinde kalan pazarlama anlayışından dolayı savunmadığı motorunu, distribütörü sınıfta bırakmış forum kullanıcıları nasıl ve neden savunsun?

Sonuç;

Bilinmeyen yeni olan bir marka model için kötü intibalar oluştu.
    Neredeyse Ybr fiyatı olan motora çok yazık oluyor.
    Torkundan kıvraklığına, sesinden şanzımanına, tipinden aküsüne, ön çatalına amortisörlerine kadar gayet iyi f/p oranı çok yüksek bu motor çok haksızlığa uğradı.

Hala meydan boş hala kullanıcılar bir Ekrem Ata arıyorlar.

Umarın kısa zamanda Honda gibi Yamaha gibi, marka kendi satış kanalıyla ülkemize girer de, bu aracılardan bizleri kurtarır.
    emremm, oialdemir ve Samimi 46 bunu beğendiler.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmayayım diyorum adam gibi muhabbet olana kadar bayadır da bu başlığa bişey yazmadım ama yine dayanamadım iki satır bişeyler yazayım dedim. Bir çok kullanıcı benim gibi düşünüyor galiba bu başlık motoru fotolardan görenlere kalmış.

O ayda iki kere gelip terbiyesizce abuk subuk laflar eden kişi gibileri olacak hep olur böyle alanlarda. Ama biz bir hırsız için başka başlıkta yavşak dedik diye ceza alıp mesajımız siliniyorken bu adamlar burada nasıl hakaretlerle konuşuyor orası da ayrı konu. Adamın geçmişine bakıyorsun toplam 25 mesajı var hepsi sadece bu konuda iki ayda bir gelmiş periyodik küfür içeriyor. İyi hoş gelsin küfür etsin sövsün orası beni pek ilgilendirmiyor fakat son olarak adam hızını alamayıp 3000 mesajlı o kadar yazıdığımız konuya da satıcıların ajanların konusu dedi ya neyse ki ufak bir çözümü var her ne zaman biri bir laf edip bir foto yolla filan dediklerinde de kayboluyor bir süreliğine.

Bu tiplerden pulsar konularında da vardı büyük bir ölçüde temizlendiler.

Motoru yaklaşık 11 aydır zincir sesi dışında sıfır sorunla kullanıyorum. Yaklaşık 2,5 yıldır yerli yabancı sitelerden her iki modeli de takip ettim. Facebook kullanıcı gruplarından ilk olanının kurulumundan beri içerisindeyim. İki arkadaşımda tnt250 ve bir arkadaşımda benim motorun yeşili var.
    Tüm bunlara dayanarak Tv sini yeni açan izleyicilere biraz durum hakkında özet geçeyim.

İlk olarak takip ettiğim kadarıyla, burada aktif olan Pea arkadaşımız TNT25 le ve facebook sayfasından tanıdığımız bir arkadaşta TNT250 ile çok ciddi problemler yaşadılar. Bunların dışında gerçekten ciddi problem yaşayan ben hatırlamıyorum.

Bunlardan TNT250 ile problem yaşayan arkadaşımızın fabrika motorunu geri alıp sıfırı ile değiştirdi. O mutlu mesut hayatına devam etti.

Olan bizim Pea arkadaşa oldu, onun sorununu çözemediler, mağduriyetini gidermediler. Buradan bunları hep okuduk.

Şimdi bu forumda olay burada kopuyor. Motorun aktif forum kullanıcısı bir arkadaşımız ciddi mağdur oldu. Biz motorundan memnun olanlar acabalarla takip edip şüphede kaldık. Çünkü distribütör nasıl marka yeni servisler soru işareti hepimiz pür dikkat takip ettik.

Velhasıl stop sorununda yazılım güncellemesini geçikmeden dağıtan, güncelleme kitlerini servislere ulaştıran distribütör , hemen sonrasında hatırı sayılır sayıdaki sargı olayında geri çağırım yapmayarak sorun yaşayanların motorlarına servislerde garantiden çözüm üreterek soru işaretlerini arttırdı, forumdaki bu arkadaşımızın ciddi sıkıntılı olayında da sınıfta kaldı.

Tüm bunlar olurken bu abuk subuk neydüğü belirsiz kişilere de gün doğdu.

Firmanın çağın gerisinde kalan pazarlama anlayışından dolayı savunmadığı motorunu, distribütörü sınıfta bırakmış forum kullanıcıları nasıl ve neden savunsun?

Sonuç;

Bilinmeyen yeni olan bir marka model için kötü intibalar oluştu.
    Neredeyse Ybr fiyatı olan motora çok yazık oluyor.
    Torkundan kıvraklığına, sesinden şanzımanına, tipinden aküsüne, ön çatalına amortisörlerine kadar gayet iyi f/p oranı çok yüksek bu motor çok haksızlığa uğradı.

Hala meydan boş hala kullanıcılar bir Ekrem Ata arıyorlar.

Umarın kısa zamanda Honda gibi Yamaha gibi, marka kendi satış kanalıyla ülkemize girer de, bu aracılardan bizleri kurtarır.
    Dürüstçe markanın ve distribütörün tüm yönlerini anlatmışsın yüreğine sağlık. Distribütör rahatça hareket edemiyor çünkü oda servislerine çok güvenemiyor diye düşünüyorum sonuçta servislerin çoğu kuba rks'den gelme onlarda ister honda servisleri ile anlaşmayı ama bunu honda servisleri kaubl etmez distribütör kendi çapında servislerine eğitim vererek durumu şimdilik kurtarmaya çalışıyor servislerde geçen seneki kadar kötü değil biraz daha dayanabilirler ise piyasada ben iyileştirileceği yönünde düşünüyorum.
    Samimi 46 bunu beğendi.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servisler bir sürede kendini toparlar. Düzelmeler oldu zaten bu süre içerisinde. Biraz daha eğitimler artar kendi sattıkları ürüne ve kendilerine saygıları arttar.

Ama bir markayı iddaalı bir şekilde getiriyorsan biraz daha fazlasını yapman gerekiyor.

Haydi sargı olayına bakalım; ben de olmadı ama biliyorum ki bir çok kullanıcıda ortaya çıktı. Demek ki bir problem var.
    Piyasaya sunulan tüm marka modeller gibi bu modelde de bazı parçalar uzmanlığına göre üretim yapan yerlerden alınıyor. Bu yamahada da honda da hatta hemen bütün otomobillerde de her markada böyledir. Bir üretici bir fabrika herşeyi kendi yapamaz. Yapması da mantıklı olmaz.

Bakıyorum yabancı forumlarda BN251 TNT300 TNT25 ülkelere göre satılan modellere hç kimse statörden sargıdan yakınmıyor.

Ey Kuba demek ki senin verdiğin siparişlerde bir partide bu sorun var. Bu işi yeni yapan bir firma da değilsin. bilmem kaç bin dönüm kısmen üretim ve montaj fabrikaların var. Bu üç kuruşluk parça için değer mi bu kadar sansasyona değer mi insanları üzmeye sorun yaratmaya.
    Dağıtsana her servise yenilerini, uğraşmana gerek yok sosyal medyadan geri çağırım yapsana değişimi 10 dk olan maliyeti 10-20 tl olan bir parça.

Ben sadece bir kullanıcısı olarak üzülüyorum yazık gerçekten yazık bu paraya alınacak en iyi ufak şehir motoru. Mesela kendi sınıfında benzeri Pulsar 200ns ile filan mukayese bile edilemez.

İstatistikler diyor ki Uzakdoğu ve Amerika dışında satılan toplam motor adedi genel toplamın sadece %3ü bile değil. Ülkemiz kadar ufak bir pazardan zarar edip çekilmek dünyanın sonu değil onlar için. Bizim için de değil ama Hyosung gibi Aprilla vs. bir marka daha giderse rakabet ve çeşitlilik için bizlere yararı da olmaz.
    oialdemir ve Samimi 46 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisler bir sürede kendini toparlar. Düzelmeler oldu zaten bu süre içerisinde. Biraz daha eğitimler artar kendi sattıkları ürüne ve kendilerine saygıları arttar.

Ama bir markayı iddaalı bir şekilde getiriyorsan biraz daha fazlasını yapman gerekiyor.

Haydi sargı olayına bakalım; ben de olmadı ama biliyorum ki bir çok kullanıcıda ortaya çıktı. Demek ki bir problem var.
    Piyasaya sunulan tüm marka modeller gibi bu modelde de bazı parçalar uzmanlığına göre üretim yapan yerlerden alınıyor. Bu yamahada da honda da hatta hemen bütün otomobillerde de her markada böyledir. Bir üretici bir fabrika herşeyi kendi yapamaz. Yapması da mantıklı olmaz.

Bakıyorum yabancı forumlarda BN251 TNT300 TNT25 ülkelere göre satılan modellere hç kimse statörden sargıdan yakınmıyor.

Ey Kuba demek ki senin verdiğin siparişlerde bir partide bu sorun var. Bu işi yeni yapan bir firma da değilsin. bilmem kaç bin dönüm kısmen üretim ve montaj fabrikaların var. Bu üç kuruşluk parça için değer mi bu kadar sansasyona değer mi insanları üzmeye sorun yaratmaya.
    Dağıtsana her servise yenilerini, uğraşmana gerek yok sosyal medyadan geri çağırım yapsana değişimi 10 dk olan maliyeti 10-20 tl olan bir parça.

Ben sadece bir kullanıcısı olarak üzülüyorum yazık gerçekten yazık bu paraya alınacak en iyi ufak şehir motoru. Mesela kendi sınıfında benzeri Pulsar 200ns ile filan mukayese bile edilemez.

İstatistikler diyor ki Uzakdoğu ve Amerika dışında satılan toplam motor adedi genel toplamın sadece %3ü bile değil. Ülkemiz kadar ufak bir pazardan zarar edip çekilmek dünyanın sonu değil onlar için. Bizim için de değil ama Hyosung gibi Aprilla vs. bir marka daha giderse rakabet ve çeşitlilik için bizlere yararı da olmaz.
    Motosikletin parçalarını Kuba'nın seçtiğini zannetmiyorum. Parçadan kırpacak olsa ilk aküden çalarlardı ama neredeyse en kaliteli aküyü kullanıyorlar. Servisler konusunda @braveman'a ve sana katılıyorum ilk satışların yapıldığı döneme göre iyiler tabi içlerinde servisliği bayiliği alınanlarda var. Benelli ilk geldiğinde bir çok büyük şehirde bayilikler ve servislikler verdiler eğitimlerini de verdiler ama sonra baktılar ki bazı eksiklikler var. Şimdi bu adamlar dediğin gibi kısmen üretip ve montaj yapıyorlar yıllardırda Türkiye' piyasasının büyük bir kısmına sahipler ( RKS - Kuba) bitirecekleri markayı getirtmek için para harcamazlar. Bu adamlar bu motorlardan yeni yeni kar etmeye başlıyor.
    Samimi 46 bunu beğendi.

Alıntı salimpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bajaj dediginiz firmada bu sıkıntıla yok ayrıca ktm yi bile uretiyor ktm nin %51 i bajajın ,hatta ktm nın hepsını alma gıbı bir niyeti var.Bmw g310r yi bile hındıstanda üretti.Bahsettigimiz benelli ise sadece adı var gerisi çin de üretiliyor,kuba ile bırlıkte.
    Her marka'nın servislerinde eksik vardır ve her markanın modelinin kronik arızalar vardır. Bajaj Ktm üretmiyor şuan henüz yeni aldı inşallah üretecek güzelim KTM çöp olmaz inş. Ayrıca BMW G310 hindistanda üretilmiyor birleştiriliyor. Parçaları yine Çinden oraya gidiyor. Dediğin gibi adı var gerisi çin.

Alın bir pisiklet uğraşmayın sürün gitsin .tnt ile uğraşmaktan iyidir . Zaten nerede bozulacağı belli değil korkudan mahallenin dışına çıkamıyosun . Mahallede gezmek için pisiklette iş görüyo . Ha benelsiz ha pisiklet . Daha ucuz daha kullanışlı daha sağlıklı )

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Alın bir pisiklet sürün gitsin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Motorla giderken len bu neye biniyo çin malı mı bu diyolardı . Şimdi salcanoya biniyom . Çocuklar arasında efsane bi havam var bir havam var . Ooo amcaya bak salcanoya biniyo diyolar . )

Motosikleti
    XMAX 250
    Salcano da Köklü bir Türk bisiklet markasıdır. Çin mallarını böyle yerden yere vururken ön yargılı davranmayıp Türk malı bisiklet almanıza şaşırdım doğrusu.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Ohooo! Buralar ne kaynamış böyle.

Ben yine bişi danışıcam arkadaşlar. Benim motor yaklaşık 5000 km oldu. Frenler bitti. Yaklaşık 500 kilometredir frenlerim az tutmaya başladı. Usta balataların azaldığını söyledi. Neyse uzatmiim. Orijinal balatalar bu kadar hızlı tükenecekse düzgün bir balata alayım diye araştırma yaptım. EBC marka fren balataları konusunda epey olumlu şeyler okudum. Forumda da bir arkadaş EBC ile değiştirmişti balatalarını. Sanırım memnun, sonucundan bahsettiğini göremedim.

Yaptığım araştırmaya göre EBC bizim motora önde FA658, arkada FA298 öneriyor (forumdaki arkadaş önlere FA266HH sinterli takmıştı). İkisi de organik. Netten alayım bari dedim. Ancak bu serileri satan bir satıcı bulamadım. KMA'nın sitesi de dandik, orada da bu serileri varlığından bahsedilmiyor...

Yardıma ihtiyacım var. Ankara'da alabileceğim bir yer bilen varsa bu öncelikli tercihim olur. Ankara yoksa, mecbur internetten alıcam. Yeter ki bulabileyim.

İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Hayat her zaman sen tüm olanakları yaşayıp tüketmeden önce biter... W. Faulkner

Motosikleti
    XMAX 250

Merhaba Arkadaşlar,
    Geçenlerde bir arkadaşın "güven"le alakalı bir sorusundan sonra ben bu konuda da bir katkıda bulunmak istemiş ve o sıralarda motorumdan gelen "farklı bir ses"ten ötürü Urfa'daki servisin hiç dokunmadan motoru Antep'e fabrikaya gönderdiğinden falan bahsetmiştim. Motor orada 33 iş günü kaldı. MC grup'un satış sonrası hizmetinin bana verdiği bilgilerle distribütörün makineye güvendiğini anladım.Yani geçmiş sayfalarda Pea rumuzlu arkadaşın başına gelen şükür bize gelmedi. Dilerim herkes sorunsuz binsin. Bu kadar uzun süre kalmasının sebebinin Çin'deki farklı farklı üreticilerden sağlanan parçaların buraya intikalinin uzaması olduğu söylendiydi. Sabrettim. Geçen hafta evimin kapısına dedikleri gün içinde özel master kamyonetleriyle teslim ettiler. Motor şu anda tek kelimeyle muhteşem. Sanki sihirli bir el değmiş gibi. 6 bin devirde 110 ile sessiz ve yağ gibi akan bambaşka bir makineye dönmüş. Makina gerçekten f/p açısından kesinlikle değerini hak ediyor. Motor'da yapılanları gösteren belgeyi ve motordan bir kaç resmi sizlerle paylaşayım. Kazasız ve keyfli sürüşler dilerim.

oialdemir ve polo34 bunu beğendiler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forum yöneticileri bu sayfada bulunan tek sozcuk hakaret ya da saygisizlik içermeyen mesajımın neden silindiğini açıklayabilir mi acaba? Mesaj haspelkader konusu gectigi icin bu başliga yazilmiştir.Sadece başka mesajı alıntılamamis olmama bagliyorum, bu yüzden mesajımin kaynamamasi için bir benzerini yazmak istedim.

Bu firmanın grubundan bir yedek parça istedim ve üçbeş değil abartısız 9-10 kez görüşme yapmama rağmen parça temin edilememiştir ve geribildirim saglanmamis, musteri canindan bezdirilmiştir.Biz de çaisiyoruz, -yılda bir kez olur ya da olmaz- müşteri ikinci kez ararsa benden-bizden kaynaklanan sebeplerden dolayi, iki elim kanda olsa anında özür dileyerek işlemi sonuçlandırılır ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapilir.Calışma anlayışı olarak kurumsalliktan çok uzak bulmaktayim.

Bu sebepten, parçasını bulurum, bakimini, tamirini yaparim derseniz alinabilir.Aksi halde kendi adıma üçte bir fiyatına mal verseler kapısından içeri adım atmam şeklinde düşüncelerim devam etmektedir.

Saygılar,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)