Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakıt tüketimi kullanıma ve kullanılan bölgeye göre değişiklik gösterir. TNT 25 modeli için ortalama yakıt tüketimi 100 km başına 3.6 Litre gibi bir rakamdır.
    Lifester bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehir dışı tüketim 100km 2.8
    şehir için 3.4
    dengesiz sürüşlerde ölçmeye gerek duymadım
    Lifester bunu beğendi.

Titreşim nasıl dostlarım cbr 125R dan sonra üzer mi yakıtı aratır mı ? Gidon turu geniş mi motorun.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...48648407/detay

Bu da benden üstadlar.

Tekerinize taş değmesin
    Emreerol ve cenktu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Ne güzel insanlar var. Her şey gönlünüze göre olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Ortalamada 3,6 lt yakanlar bana bi anlatsın noolur. Nasıl kullanıyorlar, vites değişim devirleri nedir?

4,5 litre altına indiğinde bayram yapıyorum...

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı huduni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel insanlar var. Her şey gönlünüze göre olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Ortalamada 3,6 lt yakanlar bana bi anlatsın noolur. Nasıl kullanıyorlar, vites değişim devirleri nedir?

4,5 litre altına indiğinde bayram yapıyorum...
    3.4 Litre yakan var sen nasıl 4,5'larda yakıyorsun TNT 250 bile o kadar yakmıyor dostum

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    3,4 mü? Deme! Öyle deme! Yakacam bak motoru.

Şaka bi yana, kullandığın devir aralığı nedir? Ben 7-9 bin bandında kullanıyorum.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    3'ler havada uçuşuyor hey maşallah

Ben ilk rodajın sonlarına doğru 3.75lt'ye inebilmiştim.
    Sonrasında genel olarak 4.5lt civarında yaktı.

Not: 90 kiloyum. Ev-iş arası 14km ve 20 dakika sürüyor. 20 dakikanın 5 dakikası motorun ısınması, ara sokaklardan çıkmaca, 10-15 dakikası E5-Tem sol şerit hangi hızı uygun görüyorsa
    Genelde 6000 devir civarında oluyorum, trafik akıcıysa 8000 civarı.

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Benim yakıt tüketimi kışın buji bitikken 4lt ye çıkmıştı. Bildiğiniz gaz kolu sonuna kadar açık geziyordum.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Bugün izin günüm (12/7/17 Pazartesi). Motorun kısa far ampülü patlamıştı, onu değiştirmek için servise gidecektim. Biraz geç kalktım. Motorun başına gidip çalıştırmak için kontağı açtığımda hiç ses yoktu motorda. Devir saati yükselip alçalıyor ama göstergelerde hiç bir icraat yoktu. Neyse vurdurup çalıştırdım. Yavaş yavaş birinci ve ikinci viteste servise kadar gittim. Gazı kesince motor stop ediyordu, sürekli 4000 devirde tutup o şekilde yavaş yavaş gittim. Derdim de ön frene hiç ihtiyacım olmasındı. Servise gittim, debriyajı çektim, gazı kapattım stop etti. Derdimi anlattım ustaya, geldi bastı çalıştı. :D Gitti bi tur attı geldi, stop etmiyor, sorun göremedim dedi.

Yukarıda bir yerde bir fotoğraf vardı, akü kutup başının ark yapması ile ilgili. Seleyi falan sökünce gördük ki akünün + kutup başında minicik bir ark izi var. Aküyü yerine sabitlesin diye lastik bir bant var. O lastiği sabitleyen demir bir halka var. Kutup başına bağlanan metal aksam o bahsettiğim demir halkaya temas ediyormuş meğerse. Aküyü şarja bağlayıp patlayan ampülü değiştirdi usta.

Çıktım, dolandım. Sıkıştırdım, ağır aksak gittim. Tüm devir dalgalanması hallolmuş. Depo da bitmişti, bir de benzinliğe girip depoyu fulledim. Yakıt sarfiyatı ile ilgili iyi bir test olacak. Bir dahaki yakıt alımında durum nedir sizi bilgilendiririm.

Şu, üç virgül bilmemkaç yakan arkadaşların 4 bin deviri geçmediğine inanmak istiyorum. 6 bin devir bandında kullandığım zaman 4 lt civarı (3,9-4,2) yakıyor motor.
    pea ve ...garip... bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750x
    Genelde 6000-7000 devir arasında kullanmaya çalışıyorum. Sizin yakıt tüketimlerinin okadar uçuk olması bana garip geldi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim tnt 17 binde hafta sonu 170km yol yaptım
    yolun yarısı dağ bayır ortalama 30km diğer yarısı ana yol ortalama 130km ile kullandım(bu yarıda agrasif hareketler yapılmıştır)
    25 TL yakıt aldım litre fiyatı 5.12 den 25/5.12 = 4,8828125
    huduni bunu beğendi.

Emsallerine göre yakıt biraz fazlaymış peki titreşim için ne diyorsunuz merak ediyorum titreşim ne düzeyde

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    8 bin devirde aynalardan arkayı göremiyorum. O kadar titriyor. :D 5-6 bin devir civarında titreşim hissediliyor. Rölantide durduğu yerde çalışırken elciklerde ve aynalarda titreşimi görebiliyorsunuz. Gariptir ki rölantide durduğu yerde çalışırken şasede titreşim hissedilmiyor. Sanırım tüm titreşim ön tarafa yöneliyor. Bir saatlik kesintisiz kullanım sonrası ellerde ve ayaklarda karıncalanma oluyor.
    Hayat her zaman sen tüm olanakları yaşayıp tüketmeden önce biter... W. Faulkner

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Hocam motorunuz kaç km de? Rodaji tamamlandı mi? Tamamlandiysa nasıl ve kaç devir arasında yapıldı?

Motosikleti
    yamaha mt 25
    herkeze merhaba ben 250 cc naked tarzı motor almayı düşünüyorum bu alternatiflerden biride tnt 25 ancak konuyu az çok takip ettiğime göre motorda sıkıntılar çıkabiliyor ilk defa 125 cc üstü motor kullanıcam beni memnun edermi ? uzun yol çok yapıcam motor buna uygunmu ? birde güç konusunda güçlü bir motormu emsallerine göre ciğerlimi ? bunları sormak istiyorum şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    @ustam14
    Motorum henüz 3300 kilometrede. Rodajda 5-6 bin devirde, Ankara'da şehir içinde işe git gel yaparak kullandım. Bin kilometre olunca da bakıma soktum. 4 bin bakımına kadar mümkün olduğunca 8 bin devir üstünde kullanmaya çalışıyorum. İlk bakımında servisin önerdiği castrol yağ kullanıldı. Şimdiki bakımda motul 7100 15-50 kullanmayı planlıyorum.

@Eypcan
    Eğer bu forumda yazılanları kıstas alırsak motorda ciddi sıkıntı çok az kişide çıktı. Geri kalan sıkıntılar bence ufak tefek şeyler.

Uzun yol için, motor 80den sonra rüzgar alıyor. Hele 120den sonra dayak yiyorsun. Ellerde ve ayaklarda karıncalanma oluyor. Ama 100-110 aralığında bence en konforlu gidişe sahip.. Ön cam ile rüzgar konforunun artacağına inanıyorum.

Alıntı Eypcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze merhaba ben 250 cc naked tarzı motor almayı düşünüyorum bu alternatiflerden biride tnt 25 ancak konuyu az çok takip ettiğime göre motorda sıkıntılar çıkabiliyor ilk defa 125 cc üstü motor kullanıcam beni memnun edermi ? uzun yol çok yapıcam motor buna uygunmu ? birde güç konusunda güçlü bir motormu emsallerine göre ciğerlimi ? bunları sormak istiyorum şimdiden teşekkürler
    İlk gelen seri ile ilgili sıkıntı yaşayanlar oldu ama ondan sonra gelen serilerde bakım kontroller dışında arıza yaşayan olmadı denecek kadar azdır. Bu arada arızası çözülemeyen tek kişi bile yok şuana kadar burada servisle sıkıntı yaşayanlar distribütörle çözdü olayı. 125cc'den 250cc ye geçersen zaten senin için çok atik bir motor olur.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750x
    Fiyatı 8000TL ye düşürdüm. Fiyat cuma gününe kadar geçerli.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...20372199/detay

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Takip ettiğim bir başlıktı, artık üye olmanın vaktidir dedim.

2016 Haziran ayından beri TNT 25 kulalnıcısıyım, ilk motorum. 11.000 km yi devirdik. Sormak istediğim bazı şeyler var. Ve elimden gelirse tabii yardımcı olacağım.

Bizim motor kaç bujili arkadaşlar? Kaç tane alacağız. Daha önce N11 linki vermiş bir arkadaş sağolsun. Ayrıca şöyle bir siteden uygun fiyata buldum, doğru model mi ve buradan daha önce alan var mıdır?
    http://www.dokuyucu.com.tr/NGK-BUJI-4218-CR8EIX-IRIDIUM-ADET-FIYATI-,PR-15662.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)