Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Gidondaki uzun-kısa anahtarı ikisinden birini yakıyor. Elektrik sistemine aşırı yüklenmemek için ikisi birden sürekli olarak yanmıyor.

Ama kısalar yanarken selektör tuşuna basınca, uzunları da geçici olarak yakmış olursunuz.

@huduni
    Hayırlı olsun.
    Aynalara bir süre sonra alışılıyor, alışamazsanız biraz gevşetip tekrar ayarlayın. Arkadaki aracın farları gözükecek şekilde ayarlamak iyidir.
    Kenarlara kör nokta aynası yapıştırılabilir.
    Bir de o plaka sakat duruyor, çok havada kalmış. Biraz bastırıp çift taraflı bantla filan desteklenebilir ya da bir servisten plakalık alınabilir. Bedava veriyorlar zaten genelde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Merhaba,
    Beyler su an yoldayım. Allah'ın izni ile tnt25 almaya gidiyorum. Motor ikinci el, sağolsun satıcı cuma günü getirdi, 5 kişi baktık,bindik,durduk, denedik ve yokladik . Motor 3.500 km de, bir usta bir de Suzuki bayisi bir dostumuza da gösterdik. İnanın çok beğendiler. Gel gör ki daha otogara varmadan bir usta o motoru almayın, silindirde sorun var vs dedi. Plaka sorguladığı, şase sorguladık , baktirdigi servise bile gittik hiç sorun yok.
    Acil cvp atar mısınız? Sinek bisi değil ama mide bulandırıyor ...

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Alıntı ieu35turkey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Beyler su an yoldayım. Allah'ın izni ile tnt25 almaya gidiyorum. Motor ikinci el, sağolsun satıcı cuma günü getirdi, 5 kişi baktık,bindik,durduk, denedik ve yokladik . Motor 3.500 km de, bir usta bir de Suzuki bayisi bir dostumuza da gösterdik. İnanın çok beğendiler. Gel gör ki daha otogara varmadan bir usta o motoru almayın, silindirde sorun var vs dedi. Plaka sorguladığı, şase sorguladık , baktirdigi servise bile gittik hiç sorun yok.
    Şimdiye kadar öyle bir sorun ile karşılaşan olduğunu zannetmiyorum
    Tnt250 kullanıyorum ama Tnt25de sürdüm forumuda baştan beri takip ediyorum silindir ile alakalı bir sorun yaşayanı duymadım

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Merhaba,
    Alacağın motor için söylemişse bir şey diyemem ama bütün TNT25'ler için söylemişse yalandır. Bu kadar adam kullanıyor, onlar cevap versin.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Merhaba,
    O araç ile ise birşey diyemem ama sonuçta garantisi var. Garanti halleder.fakat tnt25 ile bu sorunda bir şey şimdiye kadar. Ne duydum ne gördüm

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Merhaba,
    Zaten yeterince cevabı verilmiş. Ama bende söyleyeyim dayanamadım. Onu diyen usta ne zaman ve ne kadar kullanmış TNT25 acaba?

Öyle bir problem yok. Öyle bir şey başına gelen de yok. Olsa zaten duyardık.

Hayırlı uğurlu olsun, tekerinize taş değmesin.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    2 aydır Mehmet ustayı görmüyorum, özledim adamı
    Gittiğimde de kesin kızacak, 2000 km'dir adam gibi bakmıyorum motora. Her yeri çamur içinde, zincirde paslanmalar var, artçı selesi delik. Yağım ne alemde onu bile bilmiyorum. Motor söküldüğünden beri de vites göstergem 6. viteste çalışmıyor, biraz da benzin damlatma sorunum var.
    Uzun uzun muhabbet ederiz artık

Motosikleti
    Benelli tnt25

Öncelikle motosikleti almış oldugumu, hayalimi kanımca çok doğru bir tercihle; forumdan Seko agabeyin de yardımlarıyla gerçekleştirdigimi şöylemek istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

Önce aldığım motosikletin bakımlarının yapildigi bayiye gittim. Durumu bildirdim, almak istediğimi motosiklet(lerde) sorun olup olmadığını sordum. Motora gereken bakım dışında hiç el değmedigi ve kronik hiç bir arızanın kendi servislerinde gozlemlenmedigi cevabını aldım.ayrica bahsi geçen motosikletin (beyaz renk)acemi ve genc bir sürücü tarafından oldukça hirpalandigini ve bu şahsın sürekli servise gidip gelmesiyle küçük yerleşim yeri olan Nazilli'de motorun kalitesiz olduğu dedikodu yayıldığı bilgisini aldım. Bayii yaptığı satışlardan dolayı ödül almış, ama genellikle çevre illere satış yapmış.sirf bu dedikodular...
    Morelimi bozan usta bozuntusu ile tekrar konuşmaya gittiğimde ise tartışma yaşadım. Gerek yokken bu söylemde neden bulunduğunu sorguladikca kaçamak cevaplar aldım. Yok Benelli ne?Yok parçası yok, parçası pahalı gibi bir sürü dalavere...

Forumu 1.5 yıldır takip ediyorum. Sadece bu konuyu 2 kere bastan okuyup;kullanıcıların artı ve eksileri belirttiği, motosiklet ile ilgili yapılması gerekenleri ve yapılabilecekleri tek tek ekran resimleri ve sık kullanılanlara ekleyerek derlemeye çalıştım. Bu çalışmayı yapma nedenim ise; tnt25 hakkındaki her bilgiyi kısa,kolay ulasilir hale getirmek ve ortak kanı oluşturmuş her söylemi tek başlık altında toparlayip, yardima ihtiyacı olan herkesin kafasındaki soruları gidermek. Umarım işe yarar...

Motosiklete gelince;
    Su an gülümsüyorum
    Dersimi sizler sayesinde çalıştım, Motoru Aydın'dan getirirken tecrübesine guvendigim bir arkadaşımın arkasında artci olarak geldim. Bu arada ehliyetim yok, cumartesi girdiğim sınavı geçtim ve bugün sertifikayı edindim.yarin müracaat ve geçici sürücü belgesini çok kısa zaman zarfında almış olacağım. Yani yüzüm öyle güldü ki, hamd olsun Allah'a...

Motosiklet artci ayakliginda titreşim hissettiriyor.bunun 5/6 bin devirde olduğunu gozlemledim. Sürücü bir çok farklı marka ve cc motosiklet kullanmasına rağmen bu da titreşim mı diye alaycı bir ifade kullandı...Fakat neden bu devirde sorusu...
    Dengesine,sesine, torkuna,ivmelenmesine, kalıbına ve görünümüne hayran kaldı, keza ben de öyle. Hatta kendisine tnt25 bakmaya başladık
    Lastikler hava soğukluğu etkisiyle de ben bu motora hiç yakismiyorum diye haykırıyor. Mutlaka değişmesi lazım.
    Ön taraftan gelen zırıltı sesi maalesef bizde de var...
    Debriyaj sertliği ve vites gecislerinden hiç rahatsiz olunmadi. Boşu bulamama sorunu sanırım ben gibi yeni sürücülerin kısa süreli problemi
    Motorda güncelleme yapılmış, bahsedildiği gibi güncelleme atılmış motosiklette stop etme sorunu olmadığını gördük.
    Ayakliklar hafif,ufak çarpınca kapanabiliyor.
    Motosiklet sürekli vites istiyor, sur beni hakkımı ver diyor sanki. Eğitim alanında gazi hafif acisim altimdaki canavarin saniyeler içinde neye donustugunu göstermiş oldu. Keza sürücü de gazi açınca sımsıkı sarilmak zorunda kaldım...Bir anda 100 km hızı asiyoruz ve sürücüye yapisiyorum. Hatim indirdim derler ya...
    Aklımda onlarca şey var, ama zamanla aktif kalıp kendim de kullanıp tecrübe ettikçe paylaşımlarda bulunacağım. Su an canım binip gezmek istiyor ama bunu yapmayacagima soz verdim kendime. Yarın sabah ehliyeti çıkarmaya çalışacağım.
    Aldığıma hiç pişman olmadım,iyi ki almışım.
    Teşekkürler Seko abi ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:57 ----------

Son olarak LS2 kask hediye edildi, ama bir tane daha almayı planlıyorum çünkü artcim var artık Ben arastirmama göre mt revengenin benim butcemde iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Bir de eldiven...
    Koruma takozlari su an acil ihtiyacım, uygun fiyatlı bulabilecegim bir yer var mı?220 TL görüyorum fiyatları...
    Akhunturk, ...garip..., SAZMAN ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ieu35turkey

Hayırlı olsun. Güle güle bin kardeşim güzel günlerde kazasız belasız...
    ieu35turkey bunu beğendi.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ieu35turkey

Yakışır üstadım. Bu havada yerde buz olmadıkça şu acemi halimle biniyorum. Ne metrobüs ne otobüs, insana sevgilisinden daha fazla sahip çıkıyor orta yerde bırakmıyor Lastiklerini değiştirebilirsen kısa zamanda gitmem demiyor durmam demiyor. Güle güle ve hep bu mutluluğunla kullanasın inşallah.

Taş değmesin tekerine ..
    ieu35turkey bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    http://i.hizliresim.com/77yJov.jpg

Öncelikle motosikleti almış oldugumu, hayalimi kanımca çok doğru bir tercihle; forumdan Seko agabeyin de yardımlarıyla gerçekleştirdigimi şöylemek istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

Önce aldığım motosikletin bakımlarının yapildigi bayiye gittim. Durumu bildirdim, almak istediğimi motosiklet(lerde) sorun olup olmadığını sordum. Motora gereken bakım dışında hiç el değmedigi ve kronik hiç bir arızanın kendi servislerinde gozlemlenmedigi cevabını aldım.ayrica bahsi geçen motosikletin (beyaz renk)acemi ve genc bir sürücü tarafından oldukça hirpalandigini ve bu şahsın sürekli servise gidip gelmesiyle küçük yerleşim yeri olan Nazilli'de motorun kalitesiz olduğu dedikodu yayıldığı bilgisini aldım. Bayii yaptığı satışlardan dolayı ödül almış, ama genellikle çevre illere satış yapmış.sirf bu dedikodular...
    Morelimi bozan usta bozuntusu ile tekrar konuşmaya gittiğimde ise tartışma yaşadım. Gerek yokken bu söylemde neden bulunduğunu sorguladikca kaçamak cevaplar aldım. Yok Benelli ne?Yok parçası yok, parçası pahalı gibi bir sürü dalavere...

Forumu 1.5 yıldır takip ediyorum. Sadece bu konuyu 2 kere bastan okuyup;kullanıcıların artı ve eksileri belirttiği, motosiklet ile ilgili yapılması gerekenleri ve yapılabilecekleri tek tek ekran resimleri ve sık kullanılanlara ekleyerek derlemeye çalıştım. Bu çalışmayı yapma nedenim ise; tnt25 hakkındaki her bilgiyi kısa,kolay ulasilir hale getirmek ve ortak kanı oluşturmuş her söylemi tek başlık altında toparlayip, yardima ihtiyacı olan herkesin kafasındaki soruları gidermek. Umarım işe yarar...

Motosiklete gelince;
    Su an gülümsüyorum
    Dersimi sizler sayesinde çalıştım, Motoru Aydın'dan getirirken tecrübesine guvendigim bir arkadaşımın arkasında artci olarak geldim. Bu arada ehliyetim yok, cumartesi girdiğim sınavı geçtim ve bugün sertifikayı edindim.yarin müracaat ve geçici sürücü belgesini çok kısa zaman zarfında almış olacağım. Yani yüzüm öyle güldü ki, hamd olsun Allah'a...

Motosiklet artci ayakliginda titreşim hissettiriyor.bunun 5/6 bin devirde olduğunu gozlemledim. Sürücü bir çok farklı marka ve cc motosiklet kullanmasına rağmen bu da titreşim mı diye alaycı bir ifade kullandı...Fakat neden bu devirde sorusu...
    Dengesine,sesine, torkuna,ivmelenmesine, kalıbına ve görünümüne hayran kaldı, keza ben de öyle. Hatta kendisine tnt25 bakmaya başladık
    Lastikler hava soğukluğu etkisiyle de ben bu motora hiç yakismiyorum diye haykırıyor. Mutlaka değişmesi lazım.
    Ön taraftan gelen zırıltı sesi maalesef bizde de var...
    Debriyaj sertliği ve vites gecislerinden hiç rahatsiz olunmadi. Boşu bulamama sorunu sanırım ben gibi yeni sürücülerin kısa süreli problemi
    Motorda güncelleme yapılmış, bahsedildiği gibi güncelleme atılmış motosiklette stop etme sorunu olmadığını gördük.
    Ayakliklar hafif,ufak çarpınca kapanabiliyor.
    Motosiklet sürekli vites istiyor, sur beni hakkımı ver diyor sanki. Eğitim alanında gazi hafif acisim altimdaki canavarin saniyeler içinde neye donustugunu göstermiş oldu. Keza sürücü de gazi açınca sımsıkı sarilmak zorunda kaldım...Bir anda 100 km hızı asiyoruz ve sürücüye yapisiyorum. Hatim indirdim derler ya...
    Aklımda onlarca şey var, ama zamanla aktif kalıp kendim de kullanıp tecrübe ettikçe paylaşımlarda bulunacağım. Su an canım binip gezmek istiyor ama bunu yapmayacagima soz verdim kendime. Yarın sabah ehliyeti çıkarmaya çalışacağım.
    Aldığıma hiç pişman olmadım,iyi ki almışım.
    Teşekkürler Seko abi ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:57 ----------

Son olarak LS2 kask hediye edildi, ama bir tane daha almayı planlıyorum çünkü artcim var artık Ben arastirmama göre mt revengenin benim butcemde iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Bir de eldiven...
    Koruma takozlari su an acil ihtiyacım, uygun fiyatlı bulabilecegim bir yer var mı?220 TL görüyorum fiyatları...
    Tekrar hayırlı olsun. Kazasız belasız güle güle kullan.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Hepinize çok teşekkür ediyorum...Bugün ehliyet işlemlerini hallettim. Sigorta için fiyat aldım, öğleden sonra yaptıracağım. 365 TL çıktı sigorta,yaş 28 ve ilk motosiklet. Çok şükür her şey beklediğimden daha iyi gidiyor.
    ...garip... bunu beğendi.

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Hepinize çok teşekkür ediyorum...Bugün ehliyet işlemlerini hallettim. Sigorta için fiyat aldım, öğleden sonra yaptıracağım. 365 TL çıktı sigorta,yaş 28 ve ilk motosiklet. Çok şükür her şey beklediğimden daha iyi gidiyor.
    Ağzım açık kaldı valla. Benim 20, ilk motosiklet 1300 küsür verdim sigortaya. 8 yılın değeri bin lira demek ki, iyimiş. :D

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzım açık kaldı valla. Benim 20, ilk motosiklet 1300 küsür verdim sigortaya. 8 yılın değeri bin lira demek ki, iyimiş. :D
    Yaşla pek ilgisi yok ya. Yaş 30, 1062 TL ödedim ben de. Neyle alakası var bu fiyatların, neye göre veriliyor onu da bilmiyorum.

Tekrar hayırlı olsun @ieu35turkey
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...00069670/detay
    Kırmızı, füme, siyah vs gibi renkleri de olması lazım. Bende kırmızısı var, güzel koruyorlar.
    huduni bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Öncelijle hayırlı ugurlu olsun tekerin hep düz bassın. Ooo ben baya ucuza yaptırmışım. 9 ayda aldım 211tlye sigorta yaptırmıştım.1 araba vardı üzerimde ve 1 de 100lük cub

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    ieu35turkey

Hayırlı olsun. Hep keyifle kullan.

Başkalarının sözlerine pek aldırmamak gerek. Alet güzel. Bulunduğun bölge yağışlı. Orijinal lastikler için ıslak performansı pek övülmüyor. İmkan varsa değiştirmek daha iyi olabilir.
    Hayat her zaman sen tüm olanakları yaşayıp tüketmeden önce biter... W. Faulkner

Motosikleti
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşla pek ilgisi yok ya. Yaş 30, 1062 TL ödedim ben de. Neyle alakası var bu fiyatların, neye göre veriliyor onu da bilmiyorum.

Tekrar hayırlı olsun @ieu35turkey
    Normalde sigorta poliçesi belirlenirken; yaşanan şehirdeki kaza oranı, araç modelinin kazaya karışma oranı, kişinin trafik geçmişi, kullanan kişiyle aynı kategorideki(yaş, meslek, eğitim) insanların kaza oranı gibi şeyler dikkat alınıyor.
    Ama bizimkiler "rakip sigortacılar ne teklif ediyorsa ben 1 TL eksiğini teklif ediyorum!" şeklinde çalışıyor. Adam gibi bir fiyatlandırma yok.
    Gene de yaş ve yaşanan il en büyük etkenler. 30 yaşın altında ve İstanbul'daysanız 1000TL'nin altı imkansız gibi bir şey.

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    herkesin makinaları cok güzel maşallah,tekerinize daş değmesin.aklınızdaysa güncel yakıt tüketimlerinizide bizimle paylaşırmısınz?

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesin makinaları cok güzel maşallah,tekerinize daş değmesin.aklınızdaysa güncel yakıt tüketimlerinizide bizimle paylaşırmısınz?
    Valla faha önce patlaştım rodajdayken 283 km taptım 70tl ful depoya. Rodaj bitti 350 km yaptım bakım sonrası ama çok yüklenmeden sakin sürüşte.ama bu ara daha az km gidiyorum çünki devri hiç 6000 den aşşağıya kullanmıyotum sesine hastayım yüksek devir şehir içi dur kalk ani gaz ani fren derken tabi daha çok yakıyor seviyorum mereti napayım:D bu arada bu patlaştığım şehir içi yakıt uzun mesafe çok daha fazla giden arkadaşlar var. 380 -400 km gören varmış şahsen ben göremem bu sürüş ile hehe
    kara_kule bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)