Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni gelecek olan modeller için lastik hakkında net bilgisi olan var mı bayilerle falan muhabbeti olan arkadaşlar kesin bilgi verirse sevinirim
    Ne olursa olsun cordial olmasin kimine pilot kimine pirelli demisler ne oldugunu bilmiyoruz herhalde yakinda netlesir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondiak Rx3i Evo
    Iyi geceler arkadaslar. Servis bakim ucretini merak ettimde ortalama ne civarlarda cikiyor ?

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Soyle bi tnt25 bulsam ege bolgesinde uygun fiyatli ikinci el...rengi de siyah olsa gider alirim,ocakta da vergisini oderim

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı msbayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi geceler arkadaslar. Servis bakim ucretini merak ettimde ortalama ne civarlarda cikiyor ?
    Ufak bakım ise 100TL civarıdır. Biraz size bağlı ne kadar tutacağı.
    1 litre yağ konacak. Castrol de koydurabilirsiniz, Motul de. 30TL de tutabilir, 60TL de. Yağı kendiniz de götürebilirsiniz.
    Yağ filtresini orijinailyle değiştirirseniz 40TL miydi neydi. KMA'nınki 15TL. Değiştirmemeyi de uygun görebilirsiniz.
    + işçilik, zincir ayarı 25-30TL.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cumartesi Mehmet Usta'nın yanındaydım Vale Moto'da. Yağı ne koyalım dedi, dedim ustası sensin bana ipone motul ne dersen farketmez. Bu sefer Repsol koyuyorum dedi. Eyvallah dedim. Güncelleme atıldı, yağ filtresi değişti, yıkama alanı yapmışlar yeni, bi güzel yıkadılar işte zincir yağmala sağını solunu elden geçirme 130 lira verdim beyler. Çanta demiri felan takıldı ona çanta aparatlarını da taktılar,10-15 dakka sürdü o işlem de belki ona da işçilik eklemişlerdir. Yoksa ben de 100 civarı bekliyordum ama çanta aparatları yıkama eklenince, ee motor yıkatması yıkamacılarda 40 lira civarı olunca ben 130 a bayıla bayıla tamam dedim. İçirdikleri çaylar ve Mehmet Usta'nın sohbeti de ayrıca güzellikler. Vallahi ben memnunum kalkıp Üsküdar'dan gidiyorum ama 3000 sonra yine görüşürüz işallah diyip ayrıldık. O sırada yeni bir yeşil Tnt25 almış arkadaşla tanıştık. Ona da hayıllı olsun motoru kazasız belasız sürüşler olsun buradan , bir de illaki birisi lastik hediye etsin kardeşime yılbaşı hediyesi dedesi kuzeni komşusu Tadından yiyemesin o zaman (:
    Akhunturk, pea ve zafer6n bunu beğendiler.

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı ...garip... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi Mehmet Usta'nın yanındaydım Vale Moto'da. Yağı ne koyalım dedi, dedim ustası sensin bana ipone motul ne dersen farketmez. Bu sefer Repsol koyuyorum dedi. Eyvallah dedim. Güncelleme atıldı, yağ filtresi değişti, yıkama alanı yapmışlar yeni, bi güzel yıkadılar işte zincir yağmala sağını solunu elden geçirme 130 lira verdim beyler. Çanta demiri felan takıldı ona çanta aparatlarını da taktılar,10-15 dakka sürdü o işlem de belki ona da işçilik eklemişlerdir. Yoksa ben de 100 civarı bekliyordum ama çanta aparatları yıkama eklenince, ee motor yıkatması yıkamacılarda 40 lira civarı olunca ben 130 a bayıla bayıla tamam dedim. İçirdikleri çaylar ve Mehmet Usta'nın sohbeti de ayrıca güzellikler. Vallahi ben memnunum kalkıp Üsküdar'dan gidiyorum ama 3000 sonra yine görüşürüz işallah diyip ayrıldık. O sırada yeni bir yeşil Tnt25 almış arkadaşla tanıştık. Ona da hayılı olsun motoru kazasız belasız sürüşler olsun buradan
    Ben yanılmıyorsam zamanında bakım için 120 lira fiyat almıştım vale motor'dan.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Alıntı ieu35turkey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soyle bi tnt25 bulsam ege bolgesinde uygun fiyatli ikinci el...rengi de siyah olsa gider alirim,ocakta da vergisini oderim
    Bir anda bana soyluyorsun sandim resmen beni anlattin ama tnt25imi satamam baska arakasalarda olursa yazarim sana

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    4 bin bakımında 100 lira ödemiştim Aslan motorda.

7 bin bakımı daha kapsamlı olacak sanırım. Bakalım ona kaç lira vericez.

Bu arada gece yine zam geliyormuş benzin ile motorine depoları 5 lira olmadan fulleyelim.

Motosikleti
    Msx Sf 17
    Tnt25 sahipleri nasıl memnun musunuz motorlarınızdan. Tnt250 sahiplerinde şikayeti olanı görmedim.

Bu hafta honda msx sf almaya gidip işi bitirecektim ama bi bakayım dedim benelliye ve baya bir ilgimi çekti. Tnt250 yi 0km 14-15 bin tl bandında alabilirsem tnt250, olmadı tnt25 veya msx almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Tabii ki Grom
    MSX 125'i çok seviyorum ben. Para bol olsa, garajlı evim olsa, şehir içinde gezinmek için 2. motor olarak alırdım.

Şehir içinde kullanacaksanız, ilk motorunuzsa ve boyunuz da kısaysa Msx125 güzel başlangıç motorudur bana göre. Tnt250 200 kiloya yakın, Grom ise 100 kilo.
    Bence ilk motor olarak Grom alın. Hevesinizi alana kadar, iyice öğrenene kadar kullanın. Sonra büyük motora geçersiniz.
    dodooo bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Alıntı dodooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tnt25 sahipleri nasıl memnun musunuz motorlarınızdan. Tnt250 sahiplerinde şikayeti olanı görmedim.

Bu hafta honda msx sf almaya gidip işi bitirecektim ama bi bakayım dedim benelliye ve baya bir ilgimi çekti. Tnt250 yi 0km 14-15 bin tl bandında alabilirsem tnt250, olmadı tnt25 veya msx almayı düşünüyorum.
    Vallaben vok menmunum lastik dışında manet ve aynalarida degistim tam zevkime gore oldu. Devirli kullaniyorum sesi hosuma gittiginden azicik fazla yakiyor kullanimimdan kaynakli.zevkli gosterisli makine.2 aracim var biri sehir ici 100 luk cub cin mali bide tnt25 var.tnt25 ten inip cine binince, attan inip essege binmis gibi oluyorum.
    dodooo bunu beğendi.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ...garip... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi Mehmet Usta'nın yanındaydım Vale Moto'da. Yağı ne koyalım dedi, dedim ustası sensin bana ipone motul ne dersen farketmez. Bu sefer Repsol koyuyorum dedi. Eyvallah dedim. Güncelleme atıldı, yağ filtresi değişti, yıkama alanı yapmışlar yeni, bi güzel yıkadılar işte zincir yağmala sağını solunu elden geçirme 130 lira verdim beyler. Çanta demiri felan takıldı ona çanta aparatlarını da taktılar,10-15 dakka sürdü o işlem de belki ona da işçilik eklemişlerdir. Yoksa ben de 100 civarı bekliyordum ama çanta aparatları yıkama eklenince, ee motor yıkatması yıkamacılarda 40 lira civarı olunca ben 130 a bayıla bayıla tamam dedim. İçirdikleri çaylar ve Mehmet Usta'nın sohbeti de ayrıca güzellikler. Vallahi ben memnunum kalkıp Üsküdar'dan gidiyorum ama 3000 sonra yine görüşürüz işallah diyip ayrıldık. O sırada yeni bir yeşil Tnt25 almış arkadaşla tanıştık. Ona da hayıllı olsun motoru kazasız belasız sürüşler olsun buradan , bir de illaki birisi lastik hediye etsin kardeşime yılbaşı hediyesi dedesi kuzeni komşusu Tadından yiyemesin o zaman (:
    İllakiki işçilik almıştır tekrardan ama çok bişey tutmamış çanta taktırdın mı yoksa daha alacak mısın ?
    ...garip... bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Serdar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaben vok menmunum lastik dışında manet ve aynalarida degistim tam zevkime gore oldu. Devirli kullaniyorum sesi hosuma gittiginden azicik fazla yakiyor kullanimimdan kaynakli.zevkli gosterisli makine.2 aracim var biri sehir ici 100 luk cub cin mali bide tnt25 var.tnt25 ten inip cine binince, attan inip essege binmis gibi oluyorum.
    Serdar Bey,

Manet ve aynaları bizimle paylaşır mısınız ?

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Benelli tornado 302 yi görünce motoru satmaya karar verdim. Çift silindir bir alet istiyorum artık

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serdar Bey,

Manet ve aynaları bizimle paylaşır mısınız ?
    Tabi paylasirim ama kis icin kapattim garaja yakinda yagmurlar bitsin ciksin cikarinca paylasirim. Rizoma ayna italyan bayrakli manet kabartmali benelli logo ve bayragi var birkac gune paylasirim
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Merhaba.

"Motor mu? Çok tehlikeli. Aman uzak duriim." diyen biriydim. Ne olduysa üç yıldır ilgimi çekmeye yutup'ta videolarını izlemeye başladım. Ankara'da yaşıyorum. Bu sene (2016) okulların açıldığı ilk gün 10-15 dakikada evden işe gittiğim yolu 65 dakikada gidince "Motor alıcam ben." dedim. Hayatımda bisiklet bile kullanmamıştım. Önce kurs buldum, yazıldım. Ehliyet sınavına girdim, başarılı oldum. Bu arada da deli gibi hangi motor diye araştırdım.

Bilenlerin tavsiyesi, düşük hacimli bir motor ile başlanmasından yana olduğu için 125 si-si motorlara baktım, içime sinmedi. İhtiyaçlarımı sorguladım. İş-ev arasında kullanım, şehir içinde kıvraklık, gerektiğinde ani hızlanma ile mevcut araç trafiğinden sıyrılıp kaçma, hani belki arada kısa şehir dışı turları... 200-250 si-si hacmin benim ihtiyacımı göreceğini fark edip bu yönde araştırmalara başladım.

Kolay ikna olan biri değilimdir. Dibini dipçiğini araştırmadan kolay kolay karar vermem.

Uzatmiim. Sonuçta TNT 25'te karar kıldım.

13 Aralık tarihine sürücü belgesi için randevu aldım. O andan sonra motoru almayı planlıyorum. Şimdilik Ankara Vento Motors'da iki TNT 25 mevcut. Kısmetse alıcam birini.

Bu süre içinde kask, lastik konusunda da epey kafa patlattım.

TNT 25'e karar vermemde siz forum üyelerinin katkısı %50'dir. %20 Vento Motors, %30 da motorun kendisi etkendir.

Şimdilik merhaba demek istedim. Önümüzdeki günlerde fikirlerim ve tecrübelerimle katılım sağlamayı umuyorum...
    Akhunturk, Philippe, pea ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İllakiki işçilik almıştır tekrardan ama çok bişey tutmamış çanta taktırdın mı yoksa daha alacak mısın ?
    Çanta işyerinde duruyodu, pazartesi işe gelince taktım üstadım Kappa k42n. Sırıtmadı valla. Hatta hayretlere gark oldum ki bizim hanım beyendi yeni halini siyah çanta kırmızı reflektör motorun siyah kırmızılarına uymuşmuş. Hanımlarımız ve bakış açıları ne diyim, seneye kırmızı motosiklet boyu kendime alsam parlak parlak daha çok beyenicek heralse

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Serdar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi paylasirim ama kis icin kapattim garaja yakinda yagmurlar bitsin ciksin cikarinca paylasirim. Rizoma ayna italyan bayrakli manet kabartmali benelli logo ve bayragi var birkac gune paylasirim
    Özellikle nereden aldığınızı da belirtirseniz Ben debriyaj manetini bahçede yan yatırıp kırdım. İlk aldığım zamandan bir katlanır manet vardı. Onu taktım. Akraba evliliği oldu :D Fren maneti farklı debriyaj maneti farklı :D
    huduni bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Bahara doğru eğer elimden çıkarmazsam aslında bende kırmızı siyah elcik , kırmızı manet. Birde kırmızı siyah manet koruyucusu takmak istiyorum alet çok daha güzel görünecektir eminim ki

Motosikleti
    Benelli tnt25

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)