Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    4lt/100km çokmuş be. Millet 3 3.5lt yakıyor diye biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selam
    Bugun hem 25 hem 250 yi cok detayli inceledim

Acikcasi 250 o kadar farkliki aklim 250de kaldi

Diger saticilar yedek parcada cok sorun yasanacagini soylemekteler

Ama herkes ozellikle 250 ye hasta

25 te vites gostergesi vardi ama dikkat edemedim 250 de de varmi?

Yanliz aldigim gibi ilk isim on 120 arka 160 rosso lastik takilmasi olacak

25 kotu degil kesinlikle belkide onu alirim ama 250 superdi

Arkadaşlar bende 2 yerden zırıltı geliyordu, plakadan ve kafadan.
    Plakayı söküp çerçevesini çıkarttım, plakayı tekrar takınca eser kalmadı zırıltıdan.
    Kafadaki zırıltı ise o ufak vizöre dokunduğum zaman kesiliyor.

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı resources adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam
    Bugun hem 25 hem 250 yi cok detayli inceledim

Acikcasi 250 o kadar farkliki aklim 250de kaldi

Diger saticilar yedek parcada cok sorun yasanacagini soylemekteler

Ama herkes ozellikle 250 ye hasta

25 te vites gostergesi vardi ama dikkat edemedim 250 de de varmi?

Yanliz aldigim gibi ilk isim on 120 arka 160 rosso lastik takilmasi olacak

25 kotu degil kesinlikle belkide onu alirim ama 250 superdi
    aklı başında hiçbi satıcı sattığı urun için yedek parrça sorunu yaşanacak demez bencebu işte bi yanlışlık var.ya adam gercekten haklı,yada art niyetli davranmış

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motoru görmek için bayiye gittim. Elinde sadece 2. el bir tane vardı. "Yenisi mayıs sonunda gelecek, motor çok sattı hiçbir yerde kalmadı" dedi. Adam büyük olasılıkla klasik esnaflık yapıp yalan söyledi ama doğruluk payı var mıdır?

TNT25'i inceleyip, üstüne oturduktan sonra Pulsar'ı neredeyse tamamen çıkardım aklımdan. Motoru bulamayıp da Pulsar alıp üzülmek istemiyorum şimdi de.
    Valla bizzat kendim şişli bayisindeki son motoru aldım iki hafta önce. Bikac yerde daha da bittiğini duydum. Doğruluk payı vardır demem oki ;)
    pea bunu beğendi.

milimadami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    motor çok sattı, belki bayilere az gelmiş olabilir. Ancak alıp, binip ben bu motoru sevmedim diyen duymadım. Fiyat performans olarak gayet tercih sebebi.

Dün motor ile yaklaşık 300 km yol yaptım. Kıyıköye gittik. Virajlar, kötü yollar, yokuşlar, bayırlar. Canavar gibi maşallah. Segmentindeki her motora kafa tutarsınız. Kalabalık bir grup gittik. Dönüş yolunda sadece ben benzin almadım Motor hakkında bir çok soru yönelttiler. Lastikler kullandıkça daha iyi tutmaya başladı gibi. Ancak ilk fırsatta değiştireceğim doğrudur.

Arkadaslar son hiz kac yapiyor bilen yada bizzat yapan var mi? Videolarda 157 görmüstüm, forumda da 147 ye cikan var sanirim. Rodajda oldugundan deneyip göremedim.

Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklı başında hiçbi satıcı sattığı urun için yedek parrça sorunu yaşanacak demez bencebu işte bi yanlışlık var.ya adam gercekten haklı,yada art niyetli davranmış
    Dikkatli okursaniz diger saticilar dedim
    Diger markalar yani

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı resources adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkatli okursaniz diger saticilar dedim
    Diger markalar yani
    Hocam hiçbir satıcı malım kötü demez hiçbir rakipte oo süperdir o motor git onu al demez.

Bizler aldık. Şimdi ilerleyen dönemlerde görücez neler olacağını. Ben almadan önce yedek parça işini sorduğumda motor gelmeden getirttik dedi.

Güvenip aldık. Eğer sorun olursa zaten burada yazarız herkes bilgilenir.

Başlangıç motoru olarak bu motosiklet sizce uygun mu ?

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç motoru olarak bu motosiklet sizce uygun mu ?

Değil, daha doğrusu kişisine göre değişir.Eğitmenler 250ye kadar başlanır derler fakat küçükten başlamak daha iyidr.
    Yaş kaç, kilo kaç, hangi şehir trafiğinde kullanlıcak, trafik tecrübesi var mı, ruhsal durum, panik vs...uzar gider.Alın yüz kglik 100cc vergisiz vitesli başlayın, son gücüne kadar bi bakın. Satarken az bi zararı göze alacaksınız.Sonra bu motosiklet..
    Siz hiç hafif viraj kumlu çakıllı yolda frene yüklendiniz mi, yada gaz kolunu birden açtınız kapadınız mı..İşte o zaman pişman olmayın..
    'Gergin' deniyor, nispeten selesi rahat tepkileri de çok sert değilmiş bi kawa, bi duke250 kadar ama tecrübesize gelmez bence..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Bu arada güzel motosiklet, fiyatı da iyi, biraz arka lastik ölçüsü sıkıntılı gibi..Birinci muamma, küba servisleri su soğutmalı bu motosikleti ne kadar anlayacak, ikincisi de sanırım lastik ölçüsü biraz farklı michelin, rosso 2 falan yanak yükseklikleri benzer 250liklerden biraz farklı..
    Alanlara hayırlı olsun tekeriniz düz bassın diyorum. Bir yıl bekleyip nedir ne değildir görmek gerek bence..
    kara_kule ve Samimi 46 bunu beğendiler.

Alıntı Kyairfn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar son hiz kac yapiyor bilen yada bizzat yapan var mi? Videolarda 157 görmüstüm, forumda da 147 ye cikan var sanirim. Rodajda oldugundan deneyip göremedim.
    100 km/h uzerine hiç çıkmadım, son hızı 150 civarı yani bu ne demek oluyor; uzun yolda stabil bir şekilde 120 ile gidersin ve önündekileri çok rahat sollarsın.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Branda almak istiyorum . Bizim motora hangi beden branda uyar .

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Hiç karşılaştırmaya değer bile görmediğiniz hintlinin sahibiyim.

Yakıt olarak 2.8-2.9 litre değerlerinde sürekli. Aldığım her yakıtta depoyu fuller hesap yaparım.

Yedek parçalarını firmanın kendi sitesinden ve diğer birçok özel siteden temin etme imkanım var ki hiç lazım olmadı şimdiye kadar (10bin km)

Yedek parça fiyatları çok uygun. Öyle ki, koruma demiri çizilince ufak rütuş boyası yapmak yerine sıfır alıp takasım geliyor.

Aksesuar olarak bol çeşit var, temin konusunda hiçbir sıkıntı yok, satış rakamlarından dolayı özel üreticiler bile aksesuar işine el atmış durumda.

Şimdi sorarım karşılaştırma bile kabul etmeyenlere: Bu bahsettiğim hususlar çok önemli konular değil mi? Ve hangisinde sizin motorunuz daha üstün?

Şunuda belirteyim ki sırf değişiklik olsun diye günün birinde aklıma esip tnt25 alabilirim. Zira çok yakın olarak görüyorum iki motoru. Ama gel gelelim bazı fanatik kesim, kıyas bile kabul etmiyor. Bu çok komik

Alet gergin, inşallah sürmek nasip olur.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı serkan_emp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç karşılaştırmaya değer bile görmediğiniz hintlinin sahibiyim.

Yakıt olarak 2.8-2.9 litre değerlerinde sürekli. Aldığım her yakıtta depoyu fuller hesap yaparım.

Yedek parçalarını firmanın kendi sitesinden ve diğer birçok özel siteden temin etme imkanım var ki hiç lazım olmadı şimdiye kadar (10bin km)

Yedek parça fiyatları çok uygun. Öyle ki, koruma demiri çizilince ufak rütuş boyası yapmak yerine sıfır alıp takasım geliyor.

Aksesuar olarak bol çeşit var, temin konusunda hiçbir sıkıntı yok, satış rakamlarından dolayı özel üreticiler bile aksesuar işine el atmış durumda.

Şimdi sorarım karşılaştırma bile kabul etmeyenlere: Bu bahsettiğim hususlar çok önemli konular değil mi? Ve hangisinde sizin motorunuz daha üstün?

Şunuda belirteyim ki sırf değişiklik olsun diye günün birinde aklıma esip tnt25 alabilirim. Zira çok yakın olarak görüyorum iki motoru. Ama gel gelelim bazı fanatik kesim, kıyas bile kabul etmiyor. Bu çok komik

Alet gergin, inşallah sürmek nasip olur.
    iki kere hintlinin 200'lüğünü sifir olarak alip sattim.ilkinde 2 ay motor bekledim.motoru cok heves ederek ve isteyerek aldim.ikincisinde ise nakit param yoktu,kredi karti secenegi vardi ve o paralara baska motor yoktu diye aldim.
    millet o hintliyi,fiyati uygun diye aliyor bu acik.parasini karsiliyor mu?buyuk olcude karsiliyor.ama o kadar cok sorunu oluyor ki,insan soguyor motordan.kullanicilari burnundan kıl aldirmasada bu boyle.suan da 9bin liram olsa donup hintlinin sifatina bile bakmam.
    benelli ile bajaji kiyaslayacak bir mevzu yok.alirken insanlar 3 hususa dikkat etsin.
    1- yedek parca temini (kuralkan 3 boy fark atar mujdeci abilere. suanda.ama emin olamiyorum tabii mj grup hakkinda cunku benellinin motorlari pek sorunlu degil gibi.)
    2- servis kalitesi (benelli servisleri kim bilmiyorum bile ama kuralkanin servisleri sadece ama sadece parlatılıyor bilerek.yoksa 1,2si haricinde geri kalani paragöz ve eli anahtar bile tutmasini bilmeyen servisler.)
    3- motosiklet kalitesi (bu konuda tnt25 tercih ederim.neden?
    28mm fatbar gidon,110-140 lastik olculeri,ters ön amortisor,kirmizi sasi rengi,altsakal gibi bariz farklar var.arada ki 1000tl fiyat farkini kesinlikle bu farklarla hakeder.daha bunun 24.8hp ve 21.2nm(pulsar 24hp 18.2nm)tork farkini soylemedim.
    bunlar beni tnt25'e yonlendiriyor.pulsarin cok satmasi o motoru iyi bir model yapmiyor.insanlar alim gucu dusuk oldugu icin o modele yoneliyor.yillarca dandik,reno marka otomobil,100binlerce satti bu ulkede.bajajda satar.kaldi ki satmali.bir nevi sigorta oluyor.
    bu cinli arkadasa sans verilmeli bence.pulsar gibi ucuz etin yahnisi bir motordan cok cok daha ileride gozumde.
    larnon, pea, zafer6n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Branda almak istiyorum . Bizim motora hangi beden branda uyar .
    Tex 269 aldım ben Large beden. Birebir uydu üstadım. Miflonlusu 85 lira miflonsuzu 60-65 lira.
    Philippe ve Crazy_sprint bunu beğendiler.

akça23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motocar200 CBF 150 tnt25
    arkadaşlar çok şükür uzun bir yolculuktan sonra motorumuza kavuştuk.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı ...garip... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tex 269 aldım ben Large beden. Birebir uydu üstadım. Miflonlusu 85 lira miflonsuzu 60-65 lira.
    Hocam çok teşekkür ederim bende tex 269 almayı düşünüyordum ama M ile L arasında kalmıştım.

Büyük bir dertten kurtardınız beni. Allah razı olsun.

akça23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motocar200 CBF 150 tnt25
    arkadaşlar uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra motorumuza kavuştuk çok şükür...[url=http://hizliresim.[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

[IMG][/IMG]
    zafer6n, Crazy_sprint ve gurucuk bunu beğendiler.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Ben L beden aldım philippe yeteri kadar kapatıyor tam yere kadar uzanmıyor temiz olması için ben daha çok sevdim L bedeni, XL yere çok sürülebilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)