Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce motorun 5000 devirde 115 yaptığını söylemiştim bir arkadaş en az 7000 dır demişti aynen dediği gibi 7000 de 115 yapıyor motor
    5000 devir 115 yapsa zaten sınıfında rakipsiz olurdu ben de şaşırdım. Ama 7000 devirde 115 te kötü değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Arkadaşlar bugün motorun lastik basınçlarını kontrol ettim arka lastik 45psi ön 38 di sanırım.yere bıçak sırtında basıyordu lastikler şüphelenip kontrol ettim rakamlar oldukça yüksek.ön 30 arka 32 yaptım bence daha iyi oldu.tabiki araştırıp yaptım bunu motora ait kitapçık olmadığı için internetten araştırdım.siz ne dersiniz ?
    milimadami bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün motorun lastik basınçlarını kontrol ettim arka lastik 45psi ön 38 di sanırım.yere bıçak sırtında basıyordu lastikler şüphelenip kontrol ettim rakamlar oldukça yüksek.ön 30 arka 32 yaptım bence daha iyi oldu.tabiki araştırıp yaptım bunu motora ait kitapçık olmadığı için internetten araştırdım.siz ne dersiniz ?
    Motoru alırken bana ön 33 arka 36 demişlerdi denemek lazım

milimadami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @milimadami hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.

Koruma takozlarını kaça mal ettiniz acaba. Çok güzel durmuşlar
    Koruma takozları motoru aldığımda üzerinde takılı olarak geldi. Sanırım 150 tl fiyatı var. Şirinevler Vale Moto'dan fiyat bilgisi alabilirsiniz. Motoru aldığım bayi.
    öLüm bana gülerek gel...

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    yabancı forumlarda bazı kullanıcılarım sert olan debriyaj kolundan şikayetçi olduklarını okumuştum,eğer öyleyse şehir içi trafiğinde ızdırap olur

Ben gergin aletimi almadan önce moto galeri maltepede test sürüşü yaptım. 1200 önde olan bir makina ile gayet yumuşaktı. Belki yag değişiminde debriyaj yumusuyodur.
    kara_kule bunu beğendi.

gergin alet sahipleri konuyu biraz canlandırın lütfen...

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Herkese güzel bir hafta dilerim.Hafta sonu motorla bol bol zaman harcadım.Kilyos tarafına bir gezimiz oldu.Motorla ilgili daha önceki olumlu düşüncelerim devam ediyor fakat ; motorun 1.vitesi çok kısa aralığa sahip ben hiç kullanmıyorum desem yeridir ciddi rampa olduğun da 1.vitese atma gereği duyuyoroum.Yine 2.ci vites çok çabuk tüketiyor kendini güç geliyor motor çok çabuk devir alıyor ama gidişe yeteri kadar yansımıyor.Ön dişli büyütmek sizce nasıl olur.Garanti bozulur mu ? Uyumlu dişliyi bulabilir miyiz ?
    Bir de kafa garenajından (sanırım?)ses gelme durumu var siz de de var mı? Elimle göstergenin olduğu kısmı tuttuğum da ses azalıyor gibi geldi bana.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    çin işi üretim bandının getirileri var gözlemlerime göre.
    gösterge panelinin vidalarını sıkmanı öneriririm, hatta hayati noktaların da gözden geçirilmesi gerek (servis kontrolünde)
    tnt250 için de vites aralıklarının kısalığından şikayetçi bazı arkadaşlar
    ancak 1. vites 40, 2. vites 80 yapıyor ki çok ta kısa sayılmaz; tnt 25 te kaç bu değerler?
    işin aslı bu motosikletler biraz daha hız yapardı, bu belli
    herhal fazla zorlanmasın ve her devir aralığında gücünü hissettirsin diye böyle bir yöntem belirlediler

Trt 250 11000 çeviriyio bizimkiler 10000 den önce kesiciye giriyor; yinede yazdığınız hızları test motoru tnt 25 yaptı. Kendi makinam rodajda olduğu için gazlamadım.

Banada biraz kısa geliyor vites araları.

Evt orta devirlerde kafa grenajında motor yükte ise ses var. Ama rahatsız edici değil.

Kullanım kılavuzu için mesaj çekmiştim bir kaç gün içerisinde web sayfasına .pdf olarak yükleneceğini söylediler.
    http://www.benelliturkiye.com/kullanim-kilavuzlari TNT 250 ve TNT 600 mevcut bilginize.

Fotoğraf veya video yok mu forumdaşlar yükleyince canlansın biraz burası

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı şu anki kurla 8730 TL yapıyor. Bana göre eder, tabi servis iyi olursa... Deposunun 17 litre olması da ayrıca güzel.
    İçim Yandı Arkadaş :S
    Dolar kuru 1 yılda 1 Milyar fazla etti fiyatı vergilerde cabası :( allahtan distribütör firma (mjgroup) fiyatı yükseltmedi.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    canlandırın buraları beyler videolar fotolar havada uçuşsun..=)

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://urun.n11.com/koruma-demiri/ko...esen-P97940760.

Arkadaşlar merhaba, sizce bu takoz makinaya uyar mı? Yuvası vidası tam oturur mu, sağlamlık olarak güven verir mi? Maalesef firma malatyada olduğu için gözle gorup bisey istemedim, öngörülerinize ihtiyaç duydum. Şimdiden teşekkürler

Fotoğraf isteyen arkadaşlar için..

SAZMAN, zafer6n ve potasyum bunu beğendiler.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım kılavuzu için mesaj çekmiştim bir kaç gün içerisinde web sayfasına .pdf olarak yükleneceğini söylediler.
    http://www.benelliturkiye.com/kullanim-kilavuzlari TNT 250 ve TNT 600 mevcut bilginize.
    Az önce yüklendi Tnt 25 kullanım klavuzu
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yakıt durumu nasıl arkadaşlar ?

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bugün itibariyle istanbul poyraz motordan fatura geldi. İlk iki tekerimiz siyah oldu.
    Axa sigorta zorunlu trafik:915tl
    Groupama motokasko:805

Çarşamba günü de trafik ruhsat plaka işlemleri tahminen 230-240 tutar diyolar.

Plakayı takınca ufak ufak bakcaz nası gidiyo nasıl duruyo.

Güler yüz ve ilgilerinden dolayı Poyraz Motor a çok teşekkürler burdan.

Ayrıca en özel teşekkür hem bu motora karar verirkende alırken de hep destekçi ve yanımda olan Crazy_Sprint abime. Cansın, adamsın. Allah daha daha güzellerini sana nasip etsin benim 25 yıllık motor sevdalısı Abim. Seni de rüyalarındaki makinaların üstünde görünce kendime olduğumdan daha mutlu olucam )

Alana alacak olana herkese hayırlı kazasız belasız sürüşler.
    Tekeriniz düz bassın...
    Crazy_sprint, SAZMAN ve Samimi 46 bunu beğendiler.

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    Hayırlı olsun tekrardan iyi günlerde kullan ...garip... Ne ister benimde almamı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)