Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sürekli motora bir kulp bulmaya çalışan arkadaşlara yazıyorum ;

Motorla ilgili acı gerçekleri sürekli sıralamanıza gerek yok. Motor fiyatına göre çok çok iyi bir motor. Çin üretimiymiş, Hint üretimiymiş farketmez. Mal ortada ve fiyatı çok uygun. Birazcık bu işten anlayan birisi beğeniyorsa alacaktır, beğenmiyorsa en yakın rakibi 6000 TL daha pahalı, onu alabilirsiniz. Eleştirmek tabi ki güzel bir şey ama fiyat faktörünü unutmayalım.
    Samimi 46 ve ...garip... bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı 34tornado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar hala bilmeden öğrenmeden yorum yapıyorlar ( sanırım , galiba ,öyleymiş vsr...... ya kendi düşüncenizi niye söylemiyorsunuz bilmemek ayıp değil ki öğrenmemek ayıp herkezin her yaşta öğreniceği bir konular vardır muhakkak.bakın tnt 25 sadece türkiye ve hint pazarında satılıyor avrupada göremiyorum deniliyor BENELLİ.DE diye google de sorgulatınız orda satılan tüm modelleri göreceksiniz tnt25 orda BN302 adıyla satılıyor ve tnt250 ise BN302 diye geciyor yani bunlar sadece bizim ülke için üretilen bir motor değil tüm dünyada satılıyor ve amerikada da çok tutuldu.bu 250 - 300 olması sadece vergilendirme den ötürü yoksa başka bir amac yoktur bu işler arabalarda da oluyor.
    İşte bunu kimseye anlatamıyorsun koca firma türkiyede satacağı 40.000 50.000 motosiklet için özel model üretecek gibi muhabbetler dönüyor modeller tüm dünyada satılıyor sadece ismi farklı gelde anlat

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Yaş: 29 İstanbul/Pendik. Trafik sigortası en uygun 1065 TL çıktı.

İçim acıyor :(
    SAZMAN bunu beğendi.

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ikisini de bilen adam olarak konuşuyorum, benelli ile bajajı aynı cümlede kullanmamak gerek
    sanmıyorum herhangi birine bile bindiğini
    benelli çinde üretiliyor, evet
    ancak bir zamanların kalbur üstü motosiklet markalarından biri
    aynı teknoloji, aynı mühendisler, ama çinde üretiliyor
    evet, italyan anlayışından biraz feragat edilmiş malzemeden, ancak tasarım ve motor teknolojisi aynen duruyor
    bakın bajaj kötü motor değil, ama benellinin klasında bir motor da olmadı hiç bir zaman
    bindiğim motorları sayamam ama menşelerinden bahsedeyim
    hindistan, japonya, güney kore, tayvan, italya, hollanda, ingiltere, almanya ve envai çeşit çin malı
    italyanların bu işi iyi yaptığını kimseyle tartışmam bile, tabi pahalı oluyorlar
    mevcut benelli, o italyan anlayışın çin işçiliğiyle birleşmesi işte
    ne kadar iyi?
    bir çinli gibi değil
    ancak hintli gibi de değil
    bir tayvan bir güney kore li de değil
    gayet farkındayım, biraz daha özenilseydi bu motora senin duke 250 ile bile adını anamazdın
    ancak 20-25 bin lira filan olurdu o zaman
    Tmm dostum Bajaj çöp.Benelli'nin 2 rakibi var KTM ve Ducati.Bajaj'ı Benelli ile karşılaştırmak Benelliye hakaret olur.Çin'de üretiliyor diye kötü demedim güzel bi motosiklete benziyor ama bi avrupalı ve japon kalitesi yok eminim.Kafamdaki 3 motosikletten biri.Ama bazı arkadaşlar takım tutar gibi marka fanatikliği yapıyor gerçekten çok acı.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kısıtlı tecrübemle makineleri ülke bazında sınıflandırma huyum var
    her ülkenin kendi sanayi anlayışıyla/ pazarıyla alakalı yönlendiğini düşünürüm
    anlatırım demek istediğimi de çok uzun hikaye, yazasım yok şimdi
    bu bağlamda mevcut benelliyi şöyle değerlendirin
    1910 lardan bu yana motosiklet üreten, üst sınıf ve yüksek hacimli (800cc, 1130 cc gibi) motosikletler yapan, ekonomik kriz nedeniyle çinli Q&J group (keeway i üreten firma) tarafından satın alınan, ancak bu satın alınma esnasında üretilecek tüm motosikletlerin benelli adına layık olması konusunda şerh koşulan, benellinin mühendislerinin halen tasarım aşamasında müdahil olduğu, ancak çin işi üretim bandından çıkan motosikletlerden bahsediyoruz
    ve tekrarlıyorum, bajajı da gördüm, biraz bindim; kıyas kabul etmiyorum, seviyeler farklı
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Şanssızlık bu ya arkadaşlar sabah baktığımda motorum yerde duruyordu.

Sanırım birisi çarpmış ve vites pedalı yamulmuş. Egzos çizilmiş. Gaz kolunun yanındaki koruma çizilmiş

Ve alt sakaldaki çıkartma çizilmiş. Böylece parça fiyatlarını öğrenebilicez. Buda nazar boncuğu olsun dedik geçtik .

Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sanırım birisi çarpmış ve vites pedalı yamulmuş. Egzos çizilmiş. Gaz kolunun yanındaki koruma çizilmiş

Ve alt sakaldaki çıkartma çizilmiş. Böylece parça fiyatlarını öğrenebilicez. Buda nazar boncuğu olsun dedik geçtik .
    Geçmiş olsun dostum gerçekten çok can sıkıcı.Yakıt tüketimi nasıl ölçme fırsatın oldu mu? sele , vibrasyon ve frenlerden memnunmusun ?

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı j0hnwick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum gerçekten çok can sıkıcı.Yakıt tüketimi nasıl ölçme fırsatın oldu mu? sele , vibrasyon ve frenlerden memnunmusun ?
    Teşekkür ederim hocam . Yakıtı ölçemedim zaten Pzt almıştım aleti depoyu doldurdum ama test edemedim.

Sele bence çok rahat git gel eve toplam 35 km yapıyorum bir ağrı ya da herhangi şikayetim olmadı.

Titreşim mutlaka olacak ama öyle rahatsız edecek türden olduğunu düşünmüyorum.

Frenlere çok asılmadım yeni olduğu için bir kere panik fren yapmak zorunda kaldım ama onda da üzmedi açıkçası .

Kullandıkça daha iyi olacağını düşünüyorum

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. sayfadan itibaren burada yazmaya başlayan, benellinin avukatı olmakla suçlanan, sırf bu motor için bu foruma üye olan, birinci derecede benelli kullanıcı adayı olan ben; tarafımdan benelli alma fikri bir saat içinde askıya alınmıştır. Herkes her şeyi yaşayarak öğrensin. Takipteyim. Güzel şeyler yaşamanız dileklerimle...
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

Alıntı acemi27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. sayfadan itibaren burada yazmaya başlayan, benellinin avukatı olmakla suçlanan, sırf bu motor için bu foruma üye olan, birinci derecede benelli kullanıcı adayı olan ben; tarafımdan benelli alma fikri bir saat içinde askıya alınmıştır. Herkes her şeyi yaşayarak öğrensin. Takipteyim. Güzel şeyler yaşamanız dileklerimle...
    Başarısız bir trolleme örneği. Fazla dikkat çekmeden algı yaratmaya çalışın. Gizemli halleri severim. Yaşayalım görelim

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F

Görmüyorlar usta görmüyorlar istediğin yere koy kapalı garajın olmadıktan sonra vuruyor sonra bilerekmi vurduk diyo yok bide bilerek vursaydın adam dobloyla bizim işyerinin otoparkında dışarda değil yanı geldi arkadasın scoterine vurdu bide durmadı sürükledi biraz görmemişmiş motor sahibinden çok fırçaladım aslında bodoslama gireceksin sonra aaa seni görmedim dersin �� Gecmis olsun tabi bu arada bende frenlerini merak ediyorum zamanla frenler nasil iyi olur öyle biseymi var onuda merak ediyorum doğrusu güle güle kullan.
    ...garip... bunu beğendi.

Ne pulsarmış kardeşim ya. Forumun heryerinde pulsar da pulsar. Ben de araştırıyorum ben de merak ediyorum tamam. Pulsarı da takip ediyorum, kimse pulsar başlığına gelip gelip bence yamaha veya benelli daha iyi zaten pulsar hintli dandik demiyor.

Motoru olmayanlar motor hakkında yorum yazıyor olanlar ortada yok. Hayır acaba motor çok süper birşey de alınca tepesinden inip foruma mı yazamıyorlar ? İnsan merak ediyor kronik bişisi falan var mı diye. Belki de yok ? Biraz daha beklicez sanırım.

Merak içindeyim takipteyim. Sürçü lisan ettiysem affola. Dikkat edin kendinize kaskınızı hep takın. Bakkala giderken bile takın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

İçim yandı hocam. Geçmiş olsun. Kullandıkça bizi de unutma olur mu.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı Crazy_sprint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görmüyorlar usta görmüyorlar istediğin yere koy kapalı garajın olmadıktan sonra vuruyor sonra bilerekmi vurduk diyo yok bide bilerek vursaydın adam dobloyla bizim işyerinin otoparkında dışarda değil yanı geldi arkadasın scoterine vurdu bide durmadı sürükledi biraz görmemişmiş motor sahibinden çok fırçaladım aslında bodoslama gireceksin sonra aaa seni görmedim dersin �� Gecmis olsun tabi bu arada bende frenlerini merak ediyorum zamanla frenler nasil iyi olur öyle biseymi var onuda merak ediyorum doğrusu güle güle kullan.
    Teşekkür ederim . Frenler için şu söylendi lastiklerin üzerindeki tabaka ve disklerin üzerindeki tabakalar eridikçe performansı artacakmış.

Kullanıp denemeden bir şey söylemek yalan olur

Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne pulsarmış kardeşim ya. Forumun heryerinde pulsar da pulsar. Ben de araştırıyorum ben de merak ediyorum tamam. Pulsarı da takip ediyorum, kimse pulsar başlığına gelip gelip bence yamaha veya benelli daha iyi zaten pulsar hintli dandik demiyor.

Motoru olmayanlar motor hakkında yorum yazıyor olanlar ortada yok. Hayır acaba motor çok süper birşey de alınca tepesinden inip foruma mı yazamıyorlar ? İnsan merak ediyor kronik bişisi falan var mı diye. Belki de yok ? Biraz daha beklicez sanırım.

Merak içindeyim takipteyim. Sürçü lisan ettiysem affola. Dikkat edin kendinize kaskınızı hep takın. Bakkala giderken bile takın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

İçim yandı hocam. Geçmiş olsun. Kullandıkça bizi de unutma olur mu.

Teşekkür ediyorum hocam. Allah bir daha böyle bir şey göstermesin kullandıkça bende sizleri bilgilendirme şansına sahip olayım.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    http://http://www.benelli-motos.fr/b...os-bn302r.html

avrupada satılıyor.bajaj fulsar yok

http://http://suchen.mobile.de/fahrz...er=4&fnai=prev

Almanyada bajaj pulsar satılmıyor muş doğruymuş

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Merhaba arkadaşalar, 2 gün önce benelli tnt 25 motor aldım,foruma bu sebeple üye oldum en kısa zamanda motorla ilgili deneyimleri mi forum da paylaşacağım.Şimdi mesai zamanı

milimadami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    güle güle kullan dostum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Trafik Ruhsat: 190
    Plaka Basımı: 14
    Trafik Sigortası: 1062TL (Anadolu Sigorta/ Yaş 29 / İstanbul)

Trafik sigortaları insanın canını yakmaya devam ediyor. Esnaf bi arkadaşıma sağa sola gitmesi için scooter aldık. Motor 3000TL Sıfır, sigortası 1080tl çıktı. Yazık günah...

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Teşekkür ederim dostum. Sigortayı 987 tl.ye halletim bende.
    Motorla ilgili konuşacak olursak:
    1-motor fiyat performans olarak çok çok iyi.daha önce er6n kullandım 5000 km kadar, arkadaşım da xj 6 var ve hafta da 2 3 kez mutlaka gazlarım.ikimizin de ortak görüşü bu fiyata bu motor müthiş.
    2-motora oturduğunuz da gerçek naked havasını veriyor boyutları gidon mesafesi yüksekliği çok ideal ve oldukça yakışıklı bir motor.ben yeşilini tercih ettim gece ayrı gündüz ayrı güzel bir renk
    3-motorun sürüşü, dengesi, kontraları gayet başarılı.
    4-Frenler yavaş yavaş kendine geliyor ön freni beğendim tatminkar ve tek disk yetmez diyenler için benelli disk ve merkez yerini hazırlamiş 2.ci disk ve merkez alınıp rahatlıkla monte edilebilir.bu durum da motoru olduğu çakacağından eminim.
    5-Arka fren çok kullanmadım ama iş görüyor yeterli seviyede.
    6-Ön amortisör aşık olunacak cinsten işini on numara yapıyor harika ötesi sanırım en beğendiğim noktası.Arka amortisör keza gayet başarılı ayarlanabilir mi bilmiyorum kasis ve çukur geçişleri çok yumuşak bir motor.er6 yı anımsatıyor arka amortisör
    7-gidon da ayak pedlerin de nerdeyse sıfır titreşim.sele de hissediliyor hafif hafif.Artçcı denemmedi henüz.
    8-motor da zırıltı patırdı yok adam gibi çalışıyor piston sesini ön taraftan rolanti de güzel duyuyorsunuz bu bazılarını belki rahatsız eder ben sevdim
    9-malzeme kalitesi standart ne çin ne avrupa ya da japon orta işçiliğe sahip yeterli seviye de (fiyatına göre)kırılık dökülmeyecektir emin olabilirsiniz.
    10-egzoz sesi çok çok hoş, gaz açtığınızda çıkan ses çok iyi tek silindirin hoş çalışma sesi egzoz da olduğu gibi.modifiye egzozlarla çok tatlı sesler alınabilir.
    11-göstergesi ışıkları gayet güzel
    Eleştireceğim yanları ise şöyle:
    1-Lastikler çok kötü maalesef imkanınız varsa hemen değiştirin
    2-gaz kolunda çok boşluk var ve ön freni sıkarken motor gaz yiyor ( benim motora özel sorunlar da olabilir bunlar )
    3-ilk marşta çalışmadığı oluyor aynı şeyi yaşayan varsa çok sevineceğim servis de halledilir hemen.
    4-motor bloğunu kapatan şase demirleri daha estetik olabilirdi.blok oldukça güzel ama görünmüyor şaseden.bu motorun yeni şasesi olursa yüzde 90 bu durum benelli tarafından da ortadan kaldırılacaktır diye düşünüyorum.
    5-arka dişlinin renksiz tatsız tuzsuz görüntüsünü sevmedim bir de
    şimdilik paylaşacaklarım bu kadar.kullandıkça yazacağım foruma.düşük bütçeli olup bu motordan hoşlananlar hiç düşünmeden alabilirsiniz çok ekstrem bir durum olmazsa kesinlikle beğeneceksinizdir.
    karşılaştırma olayına çok girmeyi sevmiyorum fakat: pulsar ns kullanmış biri olarak söyleceğim; iki motorun ruhu çok farklı.motosiklet tarz tutku işidir. ns 200 ile asla kıyas etmemenizi öneririm.sürüş denge hissiyat motor ruhu çok farklı iki motor bunlar.
    Ve son olarak mt 25 de kullanmış biri olarak ara da ki fiyat farkını da göz önüne alınca helal sana benelli diyorum. Hafta sonu mt 25 sahibi arkadaşımla buluşacağım fikirlerini aktaracağım forum da.
    Çok uzattım kusura bakmayın.
    Samimi 46, Philippe, ...garip... ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşalar, 2 gün önce benelli tnt 25 motor aldım,foruma bu sebeple üye oldum en kısa zamanda motorla ilgili deneyimleri mi forum da paylaşacağım.Şimdi mesai zamanı
    İnşallah diğer kullanıcılar gibi yapmazsın motosikletin üstünden inip bizi bilgilendirirsin
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Teşekkür ederim dostum. Sigortayı 987 tl.ye halletim bende.
    Motorla ilgili konuşacak olursak:
    1-motor fiyat performans olarak çok çok iyi.daha önce er6n kullandım 5000 km kadar, arkadaşım da xj 6 var ve hafta da 2 3 kez mutlaka gazlarım.ikimizin de ortak görüşü bu fiyata bu motor müthiş.
    2-motora oturduğunuz da gerçek naked havasını veriyor boyutları gidon mesafesi yüksekliği çok ideal ve oldukça yakışıklı bir motor.ben yeşilini tercih ettim gece ayrı gündüz ayrı güzel bir renk
    3-motorun sürüşü, dengesi, kontraları gayet başarılı.
    4-Frenler yavaş yavaş kendine geliyor ön freni beğendim tatminkar ve tek disk yetmez diyenler için benelli disk ve merkez yerini hazırlamiş 2.ci disk ve merkez alınıp rahatlıkla monte edilebilir.bu durum da motoru olduğu çakacağından eminim.
    5-Arka fren çok kullanmadım ama iş görüyor yeterli seviyede.
    6-Ön amortisör aşık olunacak cinsten işini on numara yapıyor harika ötesi sanırım en beğendiğim noktası.Arka amortisör keza gayet başarılı ayarlanabilir mi bilmiyorum kasis ve çukur geçişleri çok yumuşak bir motor.er6 yı anımsatıyor arka amortisör
    7-gidon da ayak pedlerin de nerdeyse sıfır titreşim.sele de hissediliyor hafif hafif.Artçcı denemmedi henüz.
    8-motor da zırıltı patırdı yok adam gibi çalışıyor piston sesini ön taraftan rolanti de güzel duyuyorsunuz bu bazılarını belki rahatsız eder ben sevdim
    9-malzeme kalitesi standart ne çin ne avrupa ya da japon orta işçiliğe sahip yeterli seviye de (fiyatına göre)kırılık dökülmeyecektir emin olabilirsiniz.
    10-egzoz sesi çok çok hoş, gaz açtığınızda çıkan ses çok iyi tek silindirin hoş çalışma sesi egzoz da olduğu gibi.modifiye egzozlarla çok tatlı sesler alınabilir.
    11-göstergesi ışıkları gayet güzel
    Eleştireceğim yanları ise şöyle:
    2-gaz kolunda çok boşluk var ve ön freni sıkarken motor gaz yiyor ( benim motora özel sorunlar da olabilir bunlar )
    3-ilk marşta çalışmadığı oluyor aynı şeyi yaşayan varsa çok sevineceğim servis de halledilir hemen.
    4-motor bloğunu kapatan şase demirleri daha estetik olabilirdi.blok oldukça güzel ama görünmüyor şaseden.bu motorun yeni şasesi olursa yüzde 90 bu durum benelli tarafından da ortadan kaldırılacaktır diye düşünüyorum.
    5-arka dişlinin renksiz tatsız tuzsuz görüntüsünü sevmedim bir de
    şimdilik paylaşacaklarım bu kadar.kullandıkça yazacağım foruma.düşük bütçeli olup bu motordan hoşlananlar hiç düşünmeden alabilirsiniz çok ekstrem bir durum olmazsa kesinlikle beğeneceksinizdir.
    karşılaştırma olayına çok girmeyi sevmiyorum fakat: pulsar ns kullanmış biri olarak söyleceğim; iki motorun ruhu çok farklı.motosiklet tarz tutku işidir. ns 200 ile asla kıyas etmemenizi öneririm.sürüş denge hissiyat motor ruhu çok farklı iki motor bunlar.
    Ve son olarak mt 25 de kullanmış biri olarak ara da ki fiyat farkını da göz önüne alınca helal sana benelli diyorum. Hafta sonu mt 25 sahibi arkadaşımla buluşacağım fikirlerini aktaracağım forum da.
    Çok uzattım kusura bakmayın.
    Ellerine sağlık zafer6n ilk defa mantıklı güzel bi yorum geldi kıyaslama konusunda da gayet haklısın bu motosiklet diğerlerinden farklı bir üretim. 2 ve 3. belirttiğin problemlere ben rastlamadım almadım motosikleti ama arkadaş aldı epeyi kullandım bende öyle bi sıkıntı fark etmedim sen bi servise göster bence müsait zamanda halletsinler.

milimadami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Olumlu görüşlerine katılıyorum. Hemen hemen hepsini bende hissettim. Olumsuz olarak belirttiğin görüşlerin aynen benim için de geçerli. Dilediğin zaman gelip benim motoru da deneyebilirsin. Fark var mı görmüş oluruz. Gaz'da boşluk var, ilk marşta gaz vermeden çalışmama sorunu var(fazla ateşleme süresi). ben arka freni sık kullanıyorum ve ciddi olarak kayıyor. Lastikler cacık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)