Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Video sahibi benim. Can sıkıntısından kenara çekip konuşmuştum kendi kendime. Teşekkürler.
    Eline sağlık Güzel olmuş devamını da bekleriz reklamlarına da tıklarız :D Şuan kaç km ve yanlış hatırlamıyorsam sen uzun bi gezi yapmıştın fotoğraf paylaşacaktın ama görmedik Tekerin düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/LQ8qZG.jpg

Bu inceleme yada kullanıcı videosunun altına bende bir şeyler eklemek istedim motorun yağmur altında ki performansını bizzat donma tehlikesi atlatarak yapmış bulunmaktayım samsun istanbul yolunda kastamonu dan sakarya ya kadar yer yer yaklaşık 2 saat kadar sağanak yağmurda kaldığımız oldu durmadık yola devam ettik yağmurda,yolda motorun elektrik tesisatına ilişkin hiç bir sıkıntım olmadı.sağsalim istanbula geldim motoru garaja kendimi eve zor attım.bir gün boyunca motoru görmek dahi istemedim. motorda paslanma yada çalışmama gibi bir sorun olacak mı diye merakla garaja motorun başına gittim. motorda hiç bir yerde bir civata da vs pas görmedim. marşa bastım ve hemen çalıştı içimden vay domuz vay dedim elektrik tertibatını yine hepsini deneyerek kontrol ettim sıfır sıkıntı.
    adamlar iyi iş çıkarmış cin minli motor gayet sağlam,kaliteli, derli toplu, bilinçlice üretilmiş bence.
    TNT 25 kullanıcılarının ilginç yol testleri tüm hızıyla devam etmektedir. Abi şu motora artık Çinli demeyelim motor tasarım kaliteli performans olarak hala İtalyan ve Benelli mühendisler tarafından hazırlanmaktadır. Sadece üretim Çin'de başka bi motor fabrikasına verilmiş. parasını hak eden bi alet. Gergin alet sonuçta akü uçlarını birkaç gün sonra tekrar kontrol et nemlenme veya oksitlenme oluşabilir. Tekerin düz bassın. Bu arada fotoğraf çok güzel.
    zafer6n bunu beğendi.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık Güzel olmuş devamını da bekleriz reklamlarına da tıklarız :D Şuan kaç km ve yanlış hatırlamıyorsam sen uzun bi gezi yapmıştın fotoğraf paylaşacaktın ama görmedik Tekerin düz bassın.
    Teşekkür ederim.
    Aşağıdaki linkte bulunan mesajımda paylaşmıştım bir kaç fotoğraf ama epey oldu tabi. Fotoğraftan çok video çekiyorum. Onları da editleyecek zaman bulamıyorum Umarım bir gün oturup düzenleyerek paylaşacağım. Hepimizin tekeri düz bassın.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3994156

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Km söylemeyi unutmuşum. 6200 oldu şuan. Yağ ve filtrelerin değişim zamanına az kaldı. Yani ilk büyük (7000) bakıma.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Bugün VALE MOTO da bir TNT 25 Gördüm Ön 120 Arka 170 Lastik . Beyler kiminde o Yağ değişimi için standa koyup yukarı yükseltmişler.

Ducati Monstar gibi geldi gözüme. Sahibısı kimse açıklasın nasıl dönüyor o lastikle )
    zafer6n bunu beğendi.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    170 mi :O) nasıl sığmış oraya o. zincir muhafaza iptal miydi ? nasıl dönüyor gerçekten son hız,hızlanma falan düşmüş olsa gerek.

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    Aşağıdaki linkte bulunan mesajımda paylaşmıştım bir kaç fotoğraf ama epey oldu tabi. Fotoğraftan çok video çekiyorum. Onları da editleyecek zaman bulamıyorum Umarım bir gün oturup düzenleyerek paylaşacağım. Hepimizin tekeri düz bassın.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3994156

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Km söylemeyi unutmuşum. 6200 oldu şuan. Yağ ve filtrelerin değişim zamanına az kaldı. Yani ilk büyük (7000) bakıma.
    Bu fotoğrafları benelli facebook sayfasına gönder paylaşsınlar dostum millet biraz örnek alır herkes motoru sıradan bi şekilde çekmiş sen özenmişsin Ellerine sağlık. Tekerine taş değmesin.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün VALE MOTO da bir TNT 25 Gördüm Ön 120 Arka 170 Lastik . Beyler kiminde o Yağ değişimi için standa koyup yukarı yükseltmişler.

Ducati Monstar gibi geldi gözüme. Sahibısı kimse açıklasın nasıl dönüyor o lastikle )
    bi kaç sayfa önce biri mecburiyetten 170 taktırdım demişti sahibi buralarda yani yolsa tekermi patlamıştı ney mecburen ilk lastikçiye girmiş orada da sadece 170 varmış arka için mecbur taktırmışlar fotoğraf paylaşacaktı ama görmedim. Şimdi bende merak ettim nasıl bir şey diye Tekeriniz düz bassın.

@revelyon adlı kullanıcı 170'lik arka teker taktırmıştı çok da güzel durduğunu söyledi. Bayramda tekeri patlamıştı motokeyf doğru hatırlıyor. Pilot Road 4 taktırmıştı yanlış hatırlamıyorsam diablo rosso II taktırmayan nadir arkadaşlardandır Fotoğrafını çekseydiniz kendisi paylaşmadı. @Revelyon nerelerdesin sen

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Benelli tnt 25 stop etme sorunumu gideren Benelli Türkiye ye ilgilerinden dolayı teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Benelli kullanıcıları ne gibi sorunlar yaşıyor paylaşırmısınız ??

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Yanan stator/sargı için 2 hafta beklemek, stator değişirken dökülen yağ değişimi ve çekici için para ödemek, sorulan soruyu servise ispiyonlayan genel müdürlük, servisin daha statorü takmadan "senin akü ölmüş, yenisini alman lazım, garantiden değişmez bu" lafını dinlemek gibi sorunlar yaşıyorum ben

Alıntı ismail27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli tnt 25 stop etme sorunumu gideren Benelli Türkiye ye ilgilerinden dolayı teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Benelli kullanıcıları ne gibi sorunlar yaşıyor paylaşırmısınız ??
    Mecbur giderecekler 10 milyar para veriyoruz motora Allah var ilgileniyorlar marka değerini yükseltmek için başarılarının devamını dileriz. Tekeriniz düz bassın.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Yav dün gidonu değiştirdim yeni aldığımda diş yokmuş arkadaş :D Denge topuzları olmayınca Gidon çok titiriyor CRF & EXC sürüyorum sanki :D

Philippe ve zafer6n bunu beğendiler.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav dün gidonu değiştirdim yeni aldığımda diş yokmuş arkadaş :D Denge topuzları olmayınca Gidon çok titiriyor CRF & EXC sürüyorum sanki :D

http://i.hizliresim.com/dXDO3L.jpg

http://i.hizliresim.com/XdNPk6.jpg
    Gidonda diş nasıl yok git tekrar değiştirsinler TNT 25 stop etme sorunu çözüleli epeyi oldu sana günaydın arkadaş

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanan stator/sargı için 2 hafta beklemek, stator değişirken dökülen yağ değişimi ve çekici için para ödemek, sorulan soruyu servise ispiyonlayan genel müdürlük, servisin daha statorü takmadan "senin akü ölmüş, yenisini alman lazım, garantiden değişmez bu" lafını dinlemek gibi sorunlar yaşıyorum ben
    Motoru geri ver kurtul :D hangi servis bu servis sıkıntılı gibi me geldi. İspiyon mevzusu nedir kardeş.

Motosikleti
    Gerçekten motordan soğudum, evrak işleriyle uğraşmayacak olsam satarım.

Servis Moto Galeri Maltepe'nin servisi. Benelli Türkiye de farkında demek ki, bilerek servis haritasına koymuyor. Ki Benelli Türkiye'yi uyarmıştım haritada gözükmüyor yetkili servisiniz diye.
    Stator değişiminde dökülen yağ için para ödeyip ödemeyeceğimi Benelli'ye sormuştum, anlamsız da bir cevap almıştım. Yağ yeniyse aynen geri konur, eskiyse bedeliyle değiştirilir demişlerdi. Benelli de servise iletmiş bir şekilde, servis beni aradı "Keşke söylemeseydin adamlara" filan birşeyler dedi.
    Bugün servise gittim. Gene "senin akü ölü, şarj tutmuyor, al dene istersen" dediler. Motora baktım, "deneyeyim tamam ama bu benim aküm değil dedim". Orada bir sinirlendiler, "iyi git bul akünü" dediler. Gittim masada buldum kendi akümü. O da sözde ölmüş. Denerlerken motordan uzaktım, şarj etmeden taktılar zaten. Hem hastayım hem 2 haftadır motor bekliyorum, mecburen Kuba motorun kendi üretimi aküye 100tl verdim.

He bir de sözde 4000 bakımı yaptılar. 150TL'ye balçığa bulanmış ve ses çıkaran zincir, isteyince artanını aldığım Castrol yağ, "temizlenmiş" hava ve yağ filtrelerim oldu. 2 haftada daha kötü hale gelmiş motor için 250TL vermiş oldum yani.

Bir de Maltepe dönüşü sinyal vermeden sağa giren arabanın arka kapısına çarpıp yere düştüm. Debriyaj manetim kırıldı, vites kolu yamuldu.

Özetle servise bıraktığınız motorun ya başında durun ya da tüm parçalarınızın fotoğrafları elinizde olsun. Maltepe servise de gitmeyin.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten motordan soğudum, evrak işleriyle uğraşmayacak olsam satarım.

Servis Moto Galeri Maltepe'nin servisi. Benelli Türkiye de farkında demek ki, bilerek servis haritasına koymuyor. Ki Benelli Türkiye'yi uyarmıştım haritada gözükmüyor yetkili servisiniz diye.
    Stator değişiminde dökülen yağ için para ödeyip ödemeyeceğimi Benelli'ye sormuştum, anlamsız da bir cevap almıştım. Yağ yeniyse aynen geri konur, eskiyse bedeliyle değiştirilir demişlerdi. Benelli de servise iletmiş bir şekilde, servis beni aradı "Keşke söylemeseydin adamlara" filan birşeyler dedi.
    Bugün servise gittim. Gene "senin akü ölü, şarj tutmuyor, al dene istersen" dediler. Motora baktım, "deneyeyim tamam ama bu benim aküm değil dedim". Orada bir sinirlendiler, "iyi git bul akünü" dediler. Gittim masada buldum kendi akümü. O da sözde ölmüş. Denerlerken motordan uzaktım, şarj etmeden taktılar zaten. Hem hastayım hem 2 haftadır motor bekliyorum, mecburen Kuba motorun kendi üretimi aküye 100tl verdim.

He bir de sözde 4000 bakımı yaptılar. 150TL'ye balçığa bulanmış ve ses çıkaran zincir, isteyince artanını aldığım Castrol yağ, "temizlenmiş" hava ve yağ filtrelerim oldu. 2 haftada daha kötü hale gelmiş motor için 250TL vermiş oldum yani.

Bir de Maltepe dönüşü sinyal vermeden sağa giren arabanın arka kapısına çarpıp yere düştüm. Debriyaj manetim kırıldı, vites kolu yamuldu.

Özetle servise bıraktığınız motorun ya başında durun ya da tüm parçalarınızın fotoğrafları elinizde olsun. Maltepe servise de gitmeyin.
    Böyle durumlarda bayiyi tekrar şikayet etmen gerekir bak şikayet etmişsin bayiye fırça atmışlar bayi utanmadan tekrar sana gelip keşke onlara söylemeseydin demiş bir bayi birkaç kez şikayet alırsa hakkında işlem başlatılır. Dikkate almak gerekir şikayet etmeyi. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Ekleme: Ben akümü bulduğumda mührü çıkarılmıştı. Yalandan takıp şarja taktılar, 1 dakika sonra da motora taktılar.
    Şimdi evdeki şarj aletimde deniyorum ve akü şarj oluyor. Ama mühür bozulduğu için aküden "pıst pıst" gaz salma sesi geliyor.

Yani adamlar kendi elleriyle bozmuş akümü.

Benelli'ye de attım mail, tüm detayıyla anlattım başıma gelenleri. Bakalım yanıtları nasıl olacak. En basitinden akü değişimi ve ücretsiz bakım teklif etmeleri gerekiyor.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Pea çok geçmiş olsun.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Pea geçmiş olsun. Motordan mutlaka soğumuşsundur. Ama servisi tekrardan ve tekrardan şikayet etmelisin diye düşünüyorum.

Hem yaptıkları yanlarına kar kalmasın hem senden sonra giden arkadaşlara da aynı muamelede bulunmasınlar.
    pea ve Fat!h33 bunu beğendiler.

akça23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motocar200 CBF 150 tnt25
    Arkadaşlar herkese selamlar bir süredir fazla aktif değilim mesajlarda ama, sizlerle hikayemi paylaşayım dedim, tnt25 ilk alanlardan biri sayılırım. Nisanda aldığım demirat,ımla mutlu mesut bir hayat yaşayorduk dağda bayırda yollarda kuş gibi süzülür,rampa dinlemezdi. Gel zaman git zaman derken demirat,ım 4000km dayandı. Bakımını yapmak için servise götürdüm yağ filtreside dahil değiştiler bir saat sonra teslim alıp çıktım yola. Ertesi gün kayınpederin bahçesine gidip akşam dönecekken 1. vitese alıp bahçe kapısından çıkacakken motorda anormal bir ses duyup eğilip baktığımda ne göreyim yağ olduğu gibi altta. Motoru hemen stop ettim baktım alta,hani yağ tahliye vidasını tam sıkmadılarda ordanmı kaçırıyor diye, orayla ilgisi yok bide ne göreyim yağfiltresi kapağı çatlak ordan yağ akıyor aşağıdaki resimde görüldüğü gibi. Şok oldum, yapacak bişey yok akşam bıraktım orda, sabah servise götürdük kamyonetle bıraktık hallederiz sen canını sıkma dediler, bıraktım ertesi gün tlf ettim arıza sebebini öğrenmek için, benellinin kendilerine gönderdikleri yağ filtrelerinin aynı gibi gözüküp birinin biraz daha uzun olduğunu fark etmediklerini bununda kapağa baskı uygulayıp çatlattığını söylediler. Uzatmayım yenisini istemişler orijinal filtre ile,tabii bu arada onuda çatlatmışlar 3.kapağı takıp onuda çatlatmışlar. 15 gün sonra teslim almaya gittiğimde kapağın çatlağını kaynak edip test ettiklerini söyleyip bana verdiler daha fazla motorsuz kalmamak için o şekilde kabul edip geldim eve ama maalesef hafif sızdırma var gibi gene. Hafta sonu servis kapanmıştı ulaşamadım pazartesi bakacaz duruma. Arkadaşlar bunasıl iştir yahu bir yağ filtresi değişimi başımıza neler açtı bukadar zormu tasarlanmışki çözemediler birtürlü. bu işi bilen arkadaşların yorumunu rica ediyorum.[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)