Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    er6n , tnt 25

Motosikletin jantlrını böyle yaptım nasıl olmuş sizce arkadaşlar ?
    Bayram boyunca 3000 km yol yaptım , nazara geldik sonunda devirdaim den su kaçırma sorunum var yarın servise gidicem bakalım neler yaşayacağız.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gösterge bugün biraz garipleşti. İki defa gösterse sapıttı, ilkinde hemen geçmedi ama ikincisinde çok kısa bir süre içinde düzeldi. Motor yağmur altında kaldı bugün acaba ondan mıdır diye düşünüyorum, iş yerindeydim branda da almamıştım yanıma. Sizce kıllanmalı mıyım durumdan yoksa geçer mi?

Bir diğer konu da bugün depoyu fulledim sonra 150 km yol yaptım, çoğu zaman sakin gittim. Sekiz diş vardı sanırım göstergede, bir buçuk diş falan azaldı. Olabildiğince gidicem bakalım full depoyla kaç km gidebiliyorum. Sizde durumlar nasıl?

Bak başka bir şey daha geldi aklıma, yağmur yağdı ya bugün otoyolda çoğu yer kurumuştu, bende zaten sakin gitme kafasındaydım paytak paytak gidiyorum. Allahım sonra güneş batarken tam gittiğim yöne doğru batmaya bir başladı, önümü göremez oldum kafamı falan olabildiğince aşağı çevirdim ki önümü az da olsa göreyim. İkinci defa düştükten sonra hatırlamıştım virajlara girmeyi, güzel güzel de giriyorum böyle zevkin doruklarındayım böyle. Güneş çıktığında virajlara girerken iki defa fark ettim ki virajlarda arkam hayvan gibi kaydığını hissediyorum, diyorum acaba şeridin üstünden mi gidiyorumda arka bu hale geldi yok. Güneşten yolun ıslak olduğunu görememişim ya. Çok şükür sıkıntısız atlattım valla, bötüm bötüm dönmeye başladım kuru yola çıkana kadar. :D
    Geçmiş olsun ucuz kurtarmışsın ıslak yolda :D tekeri değiştirmemiştin galiba sen. Yağmuta karşı gösterge panelinin dayanıklı olması lazım bi göster istersen su almış ta olabilir almışsa bile gösterge sıkıntılı sayılır. Almaması lazım. Tekeriniz düz bassın.

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/pE5VYL.jpg

http://i.hizliresim.com/kEMRYm.jpg

Bayram boyunca 3000 km yol yaptım , nazara geldik sonunda devirdaim den su kaçırma sorunum var yarın servise gidicem bakalım neler yaşayacağız.
    Jant çok hoş durmuş hocam ama o mavi şey için aynı şeyi söyleyemiyeceğim. :D yeşil hoş durabilirmiş onun yerine. Geçmiş olsun bu arada.

Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ucuz kurtarmışsın ıslak yolda :D tekeri değiştirmemiştin galiba sen. Yağmuta karşı gösterge panelinin dayanıklı olması lazım bi göster istersen su almış ta olabilir almışsa bile gösterge sıkıntılı sayılır. Almaması lazım. Tekeriniz düz bassın.
    Aynen hocam hala stock lastiklerle takılıyorum. En kısa sürede lastiği değiştirmeyi düşünüyorum. İnsanda paranoyaya sebep oluyor dandik lastikler. Bugün bi' yamuğu olmadı göstergenin bakalım üçüncü kez yaparsa kıllanıcam, o zaman gösteririm.

jant çok güzel olmuşta o mavi sokak motoruna çevirmiş güzelim motoru tabi senin tercihin daha önemli

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    en kısa zamanda mavi gidecek görüşleriniz için teşekkür ediyorum.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    en kısa zamanda mavi gidecek görüşleriniz için teşekkür ediyorum.
    Neden mavi yaptın ki ? Deneme amaçlı mı geçici bir şey mi ?

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    jantlardan önce gidonu ve ayaklıkları mavi yapmıştım yeşile güzel gider diye. jantlarla aynı renk nasıl olur acaba onu düşünüyorum ?

jantlardan önce gidonu ve ayaklıkları mavi yapmıştım yeşile güzel gider diye. jantlarla aynı renk nasıl olur acaba onu düşünüyorum ?
    Çok absürt durmaz mı ? çok fazla mavi olması arkadaşın dediği gibi şu 1 milyarlık motorlara döner o tipte bir şey olur

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Lanet olası bir kent kart alamadım kaç gündür. Adamlar da şaka gibi tek bir yerde veriyorlarmış kartı, fuar merkezi mi ne. İşten çıktım gidiyorum bu yere, abi yaklaşınca ne aklıma gelse beğenirsiniz, öğrenci belgesini iş yerinde unuttum. haydii. Neyse dedim okuldan tekrar öğrenci belgesi alır çıkışta gider bakarım ama hiç sanmıyorum o saatlerde açık olacağını. Ama ben kaşınıyorum aga en azından gideyim yeri bir göreyim dedim. Ara allah ara bir de trafiğe takıldım, yağmur yağıyor, sinirden patlıyacam biri bir şey dese gireceğiz birbirimize. Yok ben vazgeçtim bu yeri aramaktan eve döneyim dedim kendimi Gölcük yolunda buldum. Tam bir saat İzmitten çıkamadım, bir saatte eve dönüş yollar ıp ıslak, yağmur aralıksız hafif yağıyor, hava kararmış. Abi yeni başlayan bir insan daha ne isteyebilir :D Neyse yusuf yusuf dikkatli bir şekilde yaklaştım eve de, bir bayır var bayırın bittiği yere de ışık koymuşlar ben paytak paytak frenleyerek sorunsuz durdum buraya kadar ama bayır diye mi unuttum mu frenlemeyi yada lastiklerin gazabına mı uğradım nolduysa arka hayvan gibi attı, ışık bize kırmızı ben baya yanlayarak ışıktan geçiyorum :D iyi kötü kurtardık totoyu.

Pirellinin yağmurda performansı nasıl? Lastikler çok tırstırıyor yav.

Bu arada benim gösterge dün sıkıntı çıkarmadı ama bugün işe gelirken sapıttı yine. En kısa sürede bi baktırıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:23 ----------

Şunu da eklemek istiyorum, depoyu fullediğimden beri 320km yol gitmişim ve 2-3 diş kaldı göstergede. Olabildiğince sakin gitmeye çalıştım. Sakinden kastım da ortalama 100km/s. Sizce ben mi çok yaktırdım yoksa motor mu yakıyor? Biri iki depo 1200km küsür bir şey demişti de aklım ermedi şuan.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    2 depo ile 1200km gidenin ellerinden öperim Ben 4lt/100km'nin altına inmiyorum. Rodaj zamanında 95km'yi geçmeden 3.5lt görebilmiştim.
    Ben henüz lastikleri yağmurda deneyemedim, malum serviste şu an. Ama lastikleri ilk taktırdığımda her su birikintisinde inadına gaz açmıştım, en ufak kayma yoktu. Sağanakta aquaplaning riski var ama, tahliye kanalları yetersiz sonuçta.

Bu arada öğrenci belgesini e-devlet'ten alabilirsiniz. İstanbul kart için kullanmıştım. İlla okuldan imzalı belge gerekmiyor.

Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lanet olası bir kent kart alamadım kaç gündür. Adamlar da şaka gibi tek bir yerde veriyorlarmış kartı, fuar merkezi mi ne. İşten çıktım gidiyorum bu yere, abi yaklaşınca ne aklıma gelse beğenirsiniz, öğrenci belgesini iş yerinde unuttum. haydii. Neyse dedim okuldan tekrar öğrenci belgesi alır çıkışta gider bakarım ama hiç sanmıyorum o saatlerde açık olacağını. Ama ben kaşınıyorum aga en azından gideyim yeri bir göreyim dedim. Ara allah ara bir de trafiğe takıldım, yağmur yağıyor, sinirden patlıyacam biri bir şey dese gireceğiz birbirimize. Yok ben vazgeçtim bu yeri aramaktan eve döneyim dedim kendimi Gölcük yolunda buldum. Tam bir saat İzmitten çıkamadım, bir saatte eve dönüş yollar ıp ıslak, yağmur aralıksız hafif yağıyor, hava kararmış. Abi yeni başlayan bir insan daha ne isteyebilir :D Neyse yusuf yusuf dikkatli bir şekilde yaklaştım eve de, bir bayır var bayırın bittiği yere de ışık koymuşlar ben paytak paytak frenleyerek sorunsuz durdum buraya kadar ama bayır diye mi unuttum mu frenlemeyi yada lastiklerin gazabına mı uğradım nolduysa arka hayvan gibi attı, ışık bize kırmızı ben baya yanlayarak ışıktan geçiyorum :D iyi kötü kurtardık totoyu.

Pirellinin yağmurda performansı nasıl? Lastikler çok tırstırıyor yav.

Bu arada benim gösterge dün sıkıntı çıkarmadı ama bugün işe gelirken sapıttı yine. En kısa sürede bi baktırıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:23 ----------

Şunu da eklemek istiyorum, depoyu fullediğimden beri 320km yol gitmişim ve 2-3 diş kaldı göstergede. Olabildiğince sakin gitmeye çalıştım. Sakinden kastım da ortalama 100km/s. Sizce ben mi çok yaktırdım yoksa motor mu yakıyor? Biri iki depo 1200km küsür bir şey demişti de aklım ermedi şuan.
    Yok sen normal yakıyorsun 2 depoyla 1200 km yolu 100cc motor belki yapar 80 90 hızla gidersen ortalama 3 litre yakar hız yaparsan 3.5 u geçer

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 depo ile 1200km gidenin ellerinden öperim Ben 4lt/100km'nin altına inmiyorum. Rodaj zamanında 95km'yi geçmeden 3.5lt görebilmiştim.
    Ben henüz lastikleri yağmurda deneyemedim, malum serviste şu an. Ama lastikleri ilk taktırdığımda her su birikintisinde inadına gaz açmıştım, en ufak kayma yoktu. Sağanakta aquaplaning riski var ama, tahliye kanalları yetersiz sonuçta.

Bu arada öğrenci belgesini e-devlet'ten alabilirsiniz. İstanbul kart için kullanmıştım. İlla okuldan imzalı belge gerekmiyor.
    Geçmiş olsun neyi var motorun servise bıraktın kardeş. Tekeriniz düz bassın.

TRK 502 özelliklerinde ABS mevcut yazıyor abs olması iyi ama fiyat çok fazla olur beklediğimizin üstünde yada bize abs olmayan versiyon gelir TNT 25 gibi http://yenimodelmotorlar.com/2016-be...11-21-987.html

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...

Diğer arkadaşların dediği gibi jantlar harika olmuş dostum ama mavi yazık etmiş tasarıma Bu fotoğrafı Benelli sayfasında'da gördüm paylaşıyorlar mı böyle herkesin fotoğrafını. Tekerinize taş değmesin.

Arkadaşlar bu ürün sanırım üç renk olarak çıkıyor. ama şunu söyleyebilirim her renk ayrı ayrı güzellikte,ve ayrıca şuan piyasada satılan bir çok üründen kaliteli ve çok sık üretilmiş.Türkiye pazarına belki geç girdiler ama BENELLİ olarak adamlar tüm avrupada tanınıyor.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Mavi kısımlardan kurtulucam yakında kimse beğenmedi ben 3 foto attım 2 si paylaşıldı bazı kriterler vardır sanırım ama genelde paylaşılıyor sayfada.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    1000 ve 2300km'de bakıma gittiğim servis "Biz internetten giriyoruz, kaşe basmaya gerek yok" demesine rağmen bakımı girmemiş. Bu yüzden garanti işinde sorun çıkıyordu. Biraz sinir ve telefon konuşmalarıyla çözdük işi. En az 1 gün sarktı bu yüzden motorun tamiri.

Servis ne derse desin garanti/bakım kağıdınıza kaşe bastırın arkadaşlar. Unutabilirler, servis kapanabilir vs sonra garantiniz yanar boşu boşuna. Elinizde belge olsun sorun çıkarsa.

Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun neyi var motorun servise bıraktın kardeş. Tekeriniz düz bassın.
    Sağolasın. Statör/sargı yanmış, akü şarj olmayınca yolda kalmıştım. Önceki sayfada detayları var

Selamlar arkadaşlar bu motoru almayı düşünüyorum.Fakat ilk motorum olucak hergün devamlı olarak araba süren birisiyim. Alınca direk vitesine alışabilirmiyim yada illa bir eğitim almam gerekiyor mu.Tavsiye edermisiniz?

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 ve 2300km'de bakıma gittiğim servis "Biz internetten giriyoruz, kaşe basmaya gerek yok" demesine rağmen bakımı girmemiş. Bu yüzden garanti işinde sorun çıkıyordu. Biraz sinir ve telefon konuşmalarıyla çözdük işi. En az 1 gün sarktı bu yüzden motorun tamiri.

Servis ne derse desin garanti/bakım kağıdınıza kaşe bastırın arkadaşlar. Unutabilirler, servis kapanabilir vs sonra garantiniz yanar boşu boşuna. Elinizde belge olsun sorun çıkarsa.

Sağolasın. Statör/sargı yanmış, akü şarj olmayınca yolda kalmıştım. Önceki sayfada detayları var
    Aynısı benim de başıma geldi hocam ya. Üstelik bunu Vale Motor yapmıştı. (: Ama aradığımda hemen yardımcı oldular. Motoru alırken garanti kağıdı gibi bir şey almadım ben, arkadaşta sistemde gözükür falan demişti. Bu böyle mi yoksa garanti kağıdı falan mı almam gerekiyor? Üçerlerden garanti gözükmüyor falan demişti. Vale Motor giriş yaptıktan sonra durum nasıl bilmiyorum.

Benim motor vurdu 4004km'ye cumartesi sıkıntı çıkmazsa götüreceğim bakalım bakım için.

Alıntı agolec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar bu motoru almayı düşünüyorum.Fakat ilk motorum olucak hergün devamlı olarak araba süren birisiyim. Alınca direk vitesine alışabilirmiyim yada illa bir eğitim almam gerekiyor mu.Tavsiye edermisiniz?
    Valla hocam ben de araba da yoktu, en kafama taktığım şey "vites" mevzu idi. Hemen alışıyorsun, heleki araba kullanıyorsan çok daha hızlı alışırsın sanırım. Başlangıç moturu olarakta şuanda beni pişman eden bir şey olmadı iki aydır
    ...garip... ve agolec bunu beğendiler.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Mavi kısımlardan kurtulucam yakında kimse beğenmedi ben 3 foto attım 2 si paylaşıldı bazı kriterler vardır sanırım ama genelde paylaşılıyor sayfada.
    büyük ihtimalle paylaşılmayan fotoğrafın arkasında başka motor markası vardır :D yoksa niye paylaşmasınlar eğer herkesin fotosunu paylaşıyorlar yha
    zafer6n bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)