Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar Istanbuldan Assos a geldim tnt25 ile. İki gundur buradayim motorun akusu bitti. Sans eseri bir yerden buldum doldurttum. Sonra yakin bir yere tamirciye götürdüm konjektör bozulmuş. Anliyacaginiz siki tuttum en yakin Edremitte servis var oda parca hemen gelmez diyor. Oraya kadar gidecegide mechul ustanin dedigine göre. Ustada yola cikarsan birakir seni dedi ne yapacagim bilemedim. Tasinabilir sarj cihazi mi alsam diyorum. Konjektoru arizali olan aku ne kadar goturur bilgisi olan varmi. Istanbula donmem gerek.
    Please.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Şunu yapabilirsin.
    Konjektörü kendin veya serviste söktür.
    Eline alıp sanayideki oto elektrikcileri dolaşıver. Senin konjektörün en yakın olanı mutlaka bulursun.atiyorum eski model herhangibir aracınki uygun olabilir.eger bulamazsan araya role koyup çıkış akımını düzenleyebilirler. Vede çok düşük paralara
    Servis eger söylenirse ciddiye alma.
    300 500 lira istenen konjektörleri 10 15 liraya çok aldirmisimdir.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Konjektör yürüyen aksamı etkileyen bir parça değil dolayısı ile yolculuğu riske atacak bir parçada değil.ha ne olur motor aküyü şarj etmez dolayısı ile elektrik marşıyla çalıştıramazsın ,yolda kalmaktan kasıt buysa (tnt25te ayak marşı varmı bilmiyorum)en kötü vurdurur çalıştırırsın motoru, far sinyal gösterge vs tüm elektrik aksamındaki parçalar çalışacak ancak akün şarj etmeyecektir. Ucuz uyumsuz yada yüksek akım gönderen konjektör bin kilometrede akünü öldürecektir masraf artabilir

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Putoline Hollanda malıdır. MX sporlarında uzun zamandır bir çok takımın destekcisidir. Evrensel çapta bir marka diye biliyorum.

KTM MX takımın ve motorlarının standart yağı olduğu bana KMA da söylediler. Resmi Türkiye Distribütörü sonuçta biliyordur bir şeyler her halde

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

http://www.tmxnews.co.uk/news/latest...ech-oils-i6375

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

http://www.rocketcentre.co.uk/news/r...h-ktm-250-sx-f

Alıntı Kyairfn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Istanbuldan Assos a geldim tnt25 ile. İki gundur buradayim motorun akusu bitti. Sans eseri bir yerden buldum doldurttum. Sonra yakin bir yere tamirciye götürdüm konjektör bozulmuş. Anliyacaginiz siki tuttum en yakin Edremitte servis var oda parca hemen gelmez diyor. Oraya kadar gidecegide mechul ustanin dedigine göre. Ustada yola cikarsan birakir seni dedi ne yapacagim bilemedim. Tasinabilir sarj cihazi mi alsam diyorum. Konjektoru arizali olan aku ne kadar goturur bilgisi olan varmi. Istanbula donmem gerek.
    Please.
    Merkez'i arayarak destek iste yardımcı olacaklardır illaki motor yeni kullanıcıları yüzüstü bırakacaklarını sanmıyorum şansını dene istersen bişey kaybetmezsin. veya parçayı bi bayiden assos'a iste orada bi ustaya taktır.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Putoline Hollanda malıdır. MX sporlarında uzun zamandır bir çok takımın destekcisidir. Evrensel çapta bir marka diye biliyorum.

KTM MX takımın ve motorlarının standart yağı olduğu bana KMA da söylediler. Resmi Türkiye Distribütörü sonuçta biliyordur bir şeyler her halde

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

http://www.tmxnews.co.uk/news/latest...ech-oils-i6375

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

http://www.rocketcentre.co.uk/news/r...h-ktm-250-sx-f
    Arkadaş haklı Hollanda malı ama KTM'nin standart yağımı orasını bilmiyorum çift silindir motorlar içinde kullanılabilirler mi bilgin var mı yada sorabilir misin KMA'daki arkadaşlara

Motosikleti
    XMAX 250
    Yarın öğle arası sorarım dostum dibimizde zaten. AEA da Barkın Scrambler ve Panigale motorlara koyuyor. Onlarda L2 ve V2 blok çift silindirli makineler. Senin motor nedir ?

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın öğle arası sorarım dostum dibimizde zaten. AEA da Barkın Scrambler ve Panigale motorlara koyuyor. Onlarda L2 ve V2 blok çift silindirli makineler. Senin motor nedir ?
    Arkadaşın motoru şuan yok TNT 250 almayı planlıyor ama bi yandanda TRK 502'yi bekliyor. Bu arada @Epic Ankara bayisi açıldı Vento Motors diye gitme fırsatı buldun mu ?
    oialdemir bunu beğendi.

Alıntı Kyairfn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Please.
    Herhangi sıradan bi servise uğra şarj diyotu taktırılmasını iste 20 25 lira bişeydir zaten pahalı değil. Sonra istediğin kadar yol yap ama o şarj diyotunun neden yandığını araştır kendi servisine götür kontrol ettir yarın öbürgün tekrar aynı problemi çıakrtmasın.

arkadaşlar merhaba,

tam olarak kaç km de rodaj yapılıyor. bayi 500 km de getir demişti. (servisine ulaşamadım)

garanti belgesinde 850 km yazıyor.

vale motor 1000 km diyor.

doğru olan nedir.

desteğiniz için teşekkür ederim.

Motosikleti
    XMAX 250
    Dostum 500 km kontrol - 1000 radoj bitimi ve yağ + yağ filtresi değişimi diye biliyorum.

bu durumda ben yine de servise gitmem gerekiyor sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

teşekkür ederim dostum.
    oialdemir bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Arkadaşlar selam,

Bizim bakım aralıkları neydi? Hangi KM'lerdi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Tamamdır buldum

1000
    4000
    7000
    10000
    13000
    v.s.
    oialdemir ve ...garip... bunu beğendiler.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Alıntı ayhan32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

tam olarak kaç km de rodaj yapılıyor. bayi 500 km de getir demişti. (servisine ulaşamadım)

garanti belgesinde 850 km yazıyor.

vale motor 1000 km diyor.

doğru olan nedir.

desteğiniz için teşekkür ederim.
    500'de gitmene gerek yok ama gidersen daha iyi olur sağını solunu kontrol ediyorlar. 1000 bakımına kesin gitmen lazım gittiğinde bazı servisler sadece yağ koyup filtre değiştirip gönderiyor. Sen 1000 km bakımında gittiğin zaman yazılımın güncellenmesini iste zincir kontrolünü yaptır yağ ve filtreyide zaten kendileri bakıyor ama yinede söyle işini bi seferde bitir.
    oialdemir bunu beğendi.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toplanma söylentileri vardı ne oldu kimseden ses çıkmıyor mu ?

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Tamamdır buldum

1000
    4000
    7000
    10000
    13000
    v.s.
    İlk 1000 bakımından sonra her 3000 km 'de bir bakıma gidilmesi gerekiyor. Servise giderken yağı kendiniz götürün servislerin yağ koymasını mümkün mertebe izin vermeyin. Birde servisler sadece yağı kontrol ediyor daha fazlasını isteyin özellikle 1000 bakımında sadece yağ kontrolü yapıyorlar daha fazlasını isteyin ilk bakım ücretsiz olduğu için bakmıyorlar sallayıp gönderiyorlar ilk bakımda ilgilenmiyorlar.

değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

çok teşekkür ederim.

Arkadaslar hallettim. Aküyü gece bir motele biraktim sagolsunlar cok yardimci oldular. Sabah kadar sarj ettirdim akuyu. Benimkine benzer iki aku aldim yolda ne olur ne olmaz diye. Ayrica kafayi sokup lambalarin soketini cikardim iptal ettim. Sorunsuz geldim istanbula bitmedi aku. Yazip yardimci olan arkadaslara cok tessekkur ederim.

Motosikleti
    benelli tnt 25
    daha önce yazmıştım motorun devirdaiminde problem vardı gelen parçalar uymuyodu en son dün aldım servisten 16 gündür servisteydi yine aynı arıza devam ediyor gaziantep teki yetkili kişiler birbirinden habersiz hepsi yalan söylüyor şimdide kendi servisini kötülüyolar en son bana alt motoru komple söktürüp g.antebe göndermemi söylediler bayağı bağrıştık telefonda olmaz dedim sıfır alınmış bi motoru neden parçalatayım tüketici mahkemesine dava açtım firmaya ihtar çekildi en fazla 3 ay sürermiş dava sonuçlanması parayı geri iade istedik ve de yapılan masrafın %90 ını alabiliyomuşuz %99 da kazanıyomuşuz davayı bir daha da bedava verseler böyle firmalardan motor değil bisiklet almam

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Arkadaşlar,

4000 bakımına giden oldu mu? Olduysa ne kadar ödediniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)