Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ için iddali bi arkadaş var @oialdemir lastik ile ilgilide biri kesin konuşursa şu lastik iyi gibisinden güzel olacak topcase taktıracak arakdaşlar içinde yurtdışından bir kaç örnek bulursak model ile ilgili soru ve cevapları bi pdf haline getirip burada yayınlayabiliriz güzelde olur ne dersiniz. ?
    Bu arada Forumun taa en başında Ankara'da bayi olmadığı için epeyi bir beklediğimi yazmıştım bayii açıldı sonunda Ankarada'ki hemşerilerimin bilgisine
    ...garip... ve Ventomotors bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum daha önce yazmıştım. Putoline Yağ koydum motora. Dünyası değişti tavsiye ederim. Şıkır şıkır geçiyor şanzıman kaymak gibi oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

O zaman biraz renk

http://i.hizliresim.com/9LjRPO.jpg

http://i.hizliresim.com/PMjpZb.jpg

http://i.hizliresim.com/7vjYrr.jpg
    Çok güzel görseller. Tekerine taş değmesin
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    benelli tnt 25
    daha önce yazmıştım motosiklet in devirdaim arızalıydı davirdaimin takılı olduğu kapaktaki pervane milinin geçtiği keçe yatağı imalat hatası vardı yaani yatak yapmamışlar zaten motoru 1000 km kullandım şu an 2500 km de ama 1500 km si servis yolunda yapıldı git gel 180 km hala motor bayramdan beri serviste yatıyo 3 adet sağ yan kapak geldi 3 kapakta devirdaim yerleri yatakları devirdaim kapağının takıldığı yerin derinliği pervanenin mili birbirinden farklı yani aynı kapaktan fabrikada yok hep farklı versiyonun kapağı geldi herseferinde serviste uydurmaya çalıştılar fabrikayı sürekli arıyorum değişimi istediğimi söylüyorum yardımcı olmalarını söylüyorum kimse sallamıyo sürekli parça gönderdik bi deneyin olmazsa ondan sonra talebinizi yönetim kuruluna iletelim diyolar artık kaçıncı deneme ben saymayı unuttum motosikleti aldığımdan beri 1 hafta kullandım bugün tüketici derneğine bilgi almak için gittim pazartesi tüketici mahkemesine dilekçe vericez yani iş mahkemelik oldu ben artık motordan vazgeçtim ama herseferinde ısrarla yanlış parçaları gönderdiler her parça gelmesi 3-4 gün sürüyo ve her parça gelmesi motoru 1 hafta daha yatırıyo dalga geçer gibi iş yapıyolar bugün tekrar aradım yine aynı cevabı verdiler parça göndermişler bi deneyin diyolar daha kaç kez deneyecekler merak ediyorum hergün fabrikayı aramaktan haftada 2 gün servise gidip gelmekten bu sitresi yaşamaktan yoruldum mahkeme 3 ay sürermiş sonucu ne olursa olsun artık uğraşmıycam aleyhime olursa en kötü trafikten düşürüp parçalarını satarım nasıl olsa bu parçalar 1-2 sene içinde herkese lazım olcak

ankarada servisimiz oldu diye seviniyordum hevesim kursağımda kaldı, daha yarım saat bile olmadı ayrılalı direkt buraya yazıyorum, belki okuyanlar hatırlar vites 1/2 sarsıntılı geçiyor demiştim aynısını ordaki ustayada anlattım sağolsun birisi ilgilendi ama öbürü başladı motoru kötülemeye yok çin malı almışsın bu kadar olur yok sen hiç japona bindin mi falan filan konuştuda konuştu beni kendinden de motordan da soğuttu artık izmire gidince gösteririm yada oturur kendi bakımımı tamirimi yaparım kimseyede minnet etmem bu ne arkadaş ya.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı cozurrtt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankarada servisimiz oldu diye seviniyordum hevesim kursağımda kaldı, daha yarım saat bile olmadı ayrılalı direkt buraya yazıyorum, belki okuyanlar hatırlar vites 1/2 sarsıntılı geçiyor demiştim aynısını ordaki ustayada anlattım sağolsun birisi ilgilendi ama öbürü başladı motoru kötülemeye yok çin malı almışsın bu kadar olur yok sen hiç japona bindin mi falan filan konuştuda konuştu beni kendinden de motordan da soğuttu artık izmire gidince gösteririm yada oturur kendi bakımımı tamirimi yaparım kimseyede minnet etmem bu ne arkadaş ya.
    Ankara'daki motorun satışını yapan bayimi motoru kötüledi ? Anlamadım bi terslik var her halde

Alıntı @lican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce yazmıştım motosiklet in devirdaim arızalıydı davirdaimin takılı olduğu kapaktaki pervane milinin geçtiği keçe yatağı imalat hatası vardı yaani yatak yapmamışlar zaten motoru 1000 km kullandım şu an 2500 km de ama 1500 km si servis yolunda yapıldı git gel 180 km hala motor bayramdan beri serviste yatıyo 3 adet sağ yan kapak geldi 3 kapakta devirdaim yerleri yatakları devirdaim kapağının takıldığı yerin derinliği pervanenin mili birbirinden farklı yani aynı kapaktan fabrikada yok hep farklı versiyonun kapağı geldi herseferinde serviste uydurmaya çalıştılar fabrikayı sürekli arıyorum değişimi istediğimi söylüyorum yardımcı olmalarını söylüyorum kimse sallamıyo sürekli parça gönderdik bi deneyin olmazsa ondan sonra talebinizi yönetim kuruluna iletelim diyolar artık kaçıncı deneme ben saymayı unuttum motosikleti aldığımdan beri 1 hafta kullandım bugün tüketici derneğine bilgi almak için gittim pazartesi tüketici mahkemesine dilekçe vericez yani iş mahkemelik oldu ben artık motordan vazgeçtim ama herseferinde ısrarla yanlış parçaları gönderdiler her parça gelmesi 3-4 gün sürüyo ve her parça gelmesi motoru 1 hafta daha yatırıyo dalga geçer gibi iş yapıyolar bugün tekrar aradım yine aynı cevabı verdiler parça göndermişler bi deneyin diyolar daha kaç kez deneyecekler merak ediyorum hergün fabrikayı aramaktan haftada 2 gün servise gidip gelmekten bu sitresi yaşamaktan yoruldum mahkeme 3 ay sürermiş sonucu ne olursa olsun artık uğraşmıycam aleyhime olursa en kötü trafikten düşürüp parçalarını satarım nasıl olsa bu parçalar 1-2 sene içinde herkese lazım olcak
    Gaziantep'teki merkezi arayıpta sıkıntısına çözüm bulamayan yok facebook sayfalarından takip ediyorum sen fabrika ile mi görüştün yoksa bayiler ile mi ?

İlginenler arızayı çözemedi mi ? ve ilk bakımda hangi marka yağ dolumu yaptılar filtre değiştimi ?

Motosikleti
    benelli tnt 25
    Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaziantep'teki merkezi arayıpta sıkıntısına çözüm bulamayan yok facebook sayfalarından takip ediyorum sen fabrika ile mi görüştün yoksa bayiler ile mi ?
    fabrikayla günde en az 1 kere görüşüyorum bu sorun bayi yada servisle alakalı değil sağ kapağın aynısı elinde yok başka versiyon kapak var ama o kapağa da uygun devirdaim keçeleri tamir takımı da elinde yok fabrikanın iki tane kapak geldi 4-5 tane tamir takımı geldi yukarıda yazdığım gibi hepsi birbirinden farklı yarın yine parça gelcek servis komple başka motordan sökülüp gelcek dedi ben antebi aradım orası yine tamir takımı gelcek dedi ben yine servisi aradım yanlış anlamışlardır biz düzeltiriz dediler tamam dedim 1-2 saat sonra yine fabrikayı aradım konuyu bilmeyen farklı birisiyle konuştum bana sadece tamir takımı kargolanmış gözüküyor dedi sonra konu ile ilgilenen kişiyi aradım o da t.takımı gönderdik dedi
    biraz konuşup ben isyan ettikten sonra oda çark etti kapak gönderdik dedi yani birisi yalan söylüyo büyük ihtimal daha önce gönderilen kapaklarla şimdi gönderilen parça ile uydurmasyon bişey yapacaklar gerçi artık bi önemi yok ama yarın sabahtan servise gidicem olan biteni görmek için

Alıntı @lican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrikayla günde en az 1 kere görüşüyorum bu sorun bayi yada servisle alakalı değil sağ kapağın aynısı elinde yok başka versiyon kapak var ama o kapağa da uygun devirdaim keçeleri tamir takımı da elinde yok fabrikanın iki tane kapak geldi 4-5 tane tamir takımı geldi yukarıda yazdığım gibi hepsi birbirinden farklı yarın yine parça gelcek servis komple başka motordan sökülüp gelcek dedi ben antebi aradım orası yine tamir takımı gelcek dedi ben yine servisi aradım yanlış anlamışlardır biz düzeltiriz dediler tamam dedim 1-2 saat sonra yine fabrikayı aradım konuyu bilmeyen farklı birisiyle konuştum bana sadece tamir takımı kargolanmış gözüküyor dedi sonra konu ile ilgilenen kişiyi aradım o da t.takımı gönderdik dedi
    biraz konuşup ben isyan ettikten sonra oda çark etti kapak gönderdik dedi yani birisi yalan söylüyo büyük ihtimal daha önce gönderilen kapaklarla şimdi gönderilen parça ile uydurmasyon bişey yapacaklar gerçi artık bi önemi yok ama yarın sabahtan servise gidicem olan biteni görmek için
    sabahtan servise ulaşır mı ? Bence sabah servisi ara kargo gelmiş git başında bekle birebir ilgilen olmaz ise bayiye söyle satış temsilcileri falan bi yetkili gelmesini talep et marka yeni ilgilenirler üstünde dur biraz yeter

Alıntı SeCReTBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'daki motorun satışını yapan bayimi motoru kötüledi ? Anlamadım bi terslik var her halde
    satış yapmıyorlar internette yetkili servis diye gözüken yer sanayide bir dükkan, bakım diye gitmedim vitesteki sıkıntıyı anlattım öyle bir usta ilgileniyordu sonra diğeri geldi bindi tur attı çinli minli diye diye yerden yere vurdu motoru yok japona bindin mi hiç diyede beni ezmeye kalktı en son bunlar böyle dedi, üç kuruşluk iş yapıcaklar tadımı kaçırdılar günün ortasında durum bu yani benim hoşuma gitmedi umarım izmirdeki servisler düzgündür.

Motosikleti
    benelli tnt 25
    Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabahtan servise ulaşır mı ? Bence sabah servisi ara kargo gelmiş git başında bekle birebir ilgilen olmaz ise bayiye söyle satış temsilcileri falan bi yetkili gelmesini talep et marka yeni ilgilenirler üstünde dur biraz yeter
    sabahtan dediğim öğle gibi geliyo alıştım artık haftada 2 kere kargo geliyo benim yaşadığım durumu pek fazla yaşayan yoktur yani biyer i bozulur parçanın yenisi gelir değişir takılır iş biter yahu bütün gelen parçalar mı uymaz motora adamınların elinde aynı kapaktan yok (kendileri yok olduğunu söylüyo)o kapaklara uyan parça da yok yani birisi motoru yan yatırsa sağ kapak kırılsa at çöpe bide elimi kolumu bağlayan ben bu parçayı dışarda başka bi yerde bile alamıyorum çünkü parça fabrikada yok yan sanayi satışıda yok dışarda vede ben o yetkililerle 1 aydır konuşuyorum aynı parça ellerinde olmadığı için hepsi işi uydurma yaptırmaya çalışıyo hep zaman geçirtiyolar önümüzdeki hafta mahkemeye başvuru yaptıktansonra sırf meraktan G.Antebe gitmeyi düşünüyorum başkalarına derdimi anlatabilirim diye

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    satış yapmıyorlar internette yetkili servis diye gözüken yer sanayide bir dükkan, bakım diye gitmedim vitesteki sıkıntıyı anlattım öyle bir usta ilgileniyordu sonra diğeri geldi bindi tur attı çinli minli diye diye yerden yere vurdu motoru yok japona bindin mi hiç diyede beni ezmeye kalktı en son bunlar böyle dedi, üç kuruşluk iş yapıcaklar tadımı kaçırdılar günün ortasında durum bu yani benim hoşuma gitmedi umarım izmirdeki servisler düzgündür.
    Hiç takma kafanı o sözde usta bozuntusuna. Adamın 2. sorusu da "niye 250'lik aldın, 1000'liğe paran mı yetmedi?" olabilir.
    Binip ya da görüp de motoru beğenmeden duymadım daha. Ama servis konusunda herkes hemfikir. Sen de zaten çok geç olmadan tecrübe etmişsin.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    İşte tamda bu gibi durumları merkeze bildirmek lazım yeni açılan bir yetkili servis bunu yapıyorsa adamlar alacak başkasına verecek bayiliği şikayet ile alakalı bir şey bu adamlar o kadar yatırım yapıyor kendini bilmez bi servis müşterisini tersliyor terbiyesiz.
    braveman bunu beğendi.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç takma kafanı o sözde usta bozuntusuna. Adamın 2. sorusu da "niye 250'lik aldın, 1000'liğe paran mı yetmedi?" olabilir.
    Binip ya da görüp de motoru beğenmeden duymadım daha. Ama servis konusunda herkes hemfikir. Sen de zaten çok geç olmadan tecrübe etmişsin.
    adamlar sayemizde para kazanıyorlar bide bizi beğenmiyorlar ne iştir arkadaş @Secretboy'un dediği gibi birleşip bayiyi şikayet edecez onlarda yha uyarırlar yha ellerinden alırlar koca Ankara'da başkentte bakacak bayi mi yok

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Top case taktıran ve ya önerisi olan var mı ? Portatif olursa daha iyi olur basit bi sök tak yani

Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Top case taktıran ve ya önerisi olan var mı ? Portatif olursa daha iyi olur basit bi sök tak yani
    10 15 sayfa geri dönüp bakarsan bulabilirsin

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Benim motordaki düşük viteslerde titreşim ve gürültü hala devam ediyor. Zaten hala servise gidemedim. Vale Moto'ya kadar trafik durumu kıpkırmızı gözüküyordu, Üçerler Moto da cumartesi günleri 4'te kapatıyormuş. Acil bir durum olsa gidebileceğim yakın servis yok. Neyse konu servis değil zaten.

Dün 2 saatlik bir sürüş yapmıştım, sonlarına doğru yağın iyice öldüğünü hissedip eve geldiğimde yağ penceresinden baktım. Acaba yağ mı eksildi, motorda yağ mı kalmadı da böyle yapıyor dedim. Motul 5100 10W40 koydurmuştum 1000 bakımda. Motor şu an 1900 km'de ve yağın rengi oldukça koyulaşmış. Siyaha doğru gidiyor ama eksilme yok.
    Acaba şanzımanda bir yamukluk mu var diyorum. Sanki dişliler birbirine sürtünüyor da yağın erken ölmesine neden oluyor gibi. Ya da 10W40 çok ince geldi diyeceğim ama çoğunluğun kullandığı yağ zaten.

Bir de yağı fazla koyarsanız, yağı doldurduğunuz kapağın etrafından sızdırmaya başlıyor. Tecrübeyle sabittir, yağ max çizgisini geçmesin

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Dün biraz dolaşalım dedik kız arkadaşımla. Otağtepe'ye gittik, baktım orada bir tek motosiklet var, o da bizimkinin yeşili. Anlamsızca mutlu oldum

oialdemir ve ...garip... bunu beğendiler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Anaaa . Hacım benim ya la bu :D :D . Ben geldiğim de bi araba vardı ben çok oturdum her hal görmedim seni

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anaaa . Hacım benim ya la bu :D :D . Ben geldiğim de bi araba vardı ben çok oturdum her hal görmedim seni
    Hahaha ciddi mi?

İçeride bi çift gördüm. Bell kask vardı yanında. Ama Benelli'nin sahibi midir emin olamadığımdan bir şey diyemedim.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)