Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı akça23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana 1500de ikinci bakım dendi servisten,yaptık tabi ikinci bakımı. Şuan 2100km deyim. sorun yok devam ediyoruz çok şükür.
    Bu kadar erken olmaması gerek ikinci bakımın aslında.

Yarın hem servisi hem benelli türkiyeyi arıcam bakalım ne dicek.

Alıntı savica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç bir şekilde birçok kişi hem burada hem yurtdışında debriyaj sertliginden şikayetçi fakat bana hiç sert gibi gelmedi, hiç yormuyor beni.
    Aynı şekilde bende yorulmuyorum baya bir alıştım. Sanki yumuşakmış gibi geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Merhabalar.

Kullanıcılarına veya konuyla ilgili bilgiye sahip olanlardan mümkünse yardım rica ediyorum

Epeydir motor araştırıyorum hatta son 2-3 yıldır buraya gelip şu motor nasıl, tavsiye vs sorup durdum. Fakat ailevi sebeplerden ve işin ekonomik boyutundan kaynaklı bir türlü dindiremediğim bir motor sevdam var. En sonunda eşim razı oldu. Tabi ki işin ekonomik boyut kısmı çözülemedi Aslında isteidğim motor Yamaha Tenere lakin, alabilmem mümkün değil. Bu yüzden Bajaj ve Benelli modellerine yöneldim.

Merak etmeyin Benelli - Bajaj karşılaştırması istemeyeceğim. Aklımı kurcalayan konu, TNT 25 ve 250 karşılaştırması. İnternette epey bilgi alabildim fakat kullanıcıdan alabileceğim yorumlar daha faydalı tabi ki.

Benim motordan beklentim şu, İstanbul içi beni trafikten kurtarsın, TEM e girince kamyonların arasında kalmayayım, ani hızlanmaları olsun. Maksimum hız, yanlaması, ön kaldırması, amuda gitmesi gibi takıntılarım yok. Zira yaş olarak artık korkar hale geldim böyle şeylerden. Önceden CBR 125 motorum vardı, o bile tatmin etmekteydi.
    Bunun dışında, en büyük hayalim bir Yunanistan gezisi. TNT 25 ve 250 konusuna geri dönersek ve istediğim özelliklere göre TnT 250 için aradaki farkı ödemeye sizce gerek var mı ? Çok çok önemli mi ? Biliyorum beygiri daha fazla, ön tarafta çift disk var sanırım.

Son olarak, bu motora uzun yol için cam ve arkaya 3 tane (2 side, 1 top) çanta takabilir miyim ? Hani nasıl duracağı gibi bir estetik kaygım yok. Zira senede 3-4 kere kullanırım bu aksesuarları. Hani motorda bu çantaları takacak yer yok (böyle birşey varm ı bilmiyorum), çam takamazsın vb gibi bir durum var mı ?

Herkese Merhabalar

Severek aldığım TNT 25'imi hatun yüzünden satıyorum. İlgilenenler için...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5877647/detay/

Alıntı revelyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Dostlar,

Yeni üyeyim ilk mesajım , İstanbul Trafiğinden sıkılıp motorsiklet almaya karar verdim ehliyet sınavına kısmetse haftaya alacağım.

- İlk motorum olacak , kullanıcı arkadaşlar cevaplarsa çok memnun olurum. Sizce uygun mu ilk motor olmaya. Sıkıntı yaşar mıyım. Aklımda diğer alternatif pulsar 200ns var tavsiyelerinizi rica ederim.

- Sele 71 Cm yazıyor doğru mu bu ? Ben kısayım öyle ise rahat ederim baya.

- Ekipmanımı aldım , lastik için bütçe ayırdım 900,00 TL civarı lastik tavsiye edebilir misiniz.

Şimdiden teşekkürler
    Pulsar ve diğer eşdeğer modellere ile ilgili epeyi tartıştık ilk yorumlarda şuan için kronik bir arızası da görülmedi çok şükür. İlk motor olabilir ama öncelikle biraz eğitim alman lazım pat küt devirme diye. Lastik değişimi için acele etme 1 2 ay kullan acemiliğini atlat sonra bakarsın zaten hız yapmayacağın için risk yaratmaz sana. Motosikleti alırsan eğer aldığın an koruma takozlarını taktırmayı unutma.

Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Kullanıcılarına veya konuyla ilgili bilgiye sahip olanlardan mümkünse yardım rica ediyorum

Epeydir motor araştırıyorum hatta son 2-3 yıldır buraya gelip şu motor nasıl, tavsiye vs sorup durdum. Fakat ailevi sebeplerden ve işin ekonomik boyutundan kaynaklı bir türlü dindiremediğim bir motor sevdam var. En sonunda eşim razı oldu. Tabi ki işin ekonomik boyut kısmı çözülemedi Aslında isteidğim motor Yamaha Tenere lakin, alabilmem mümkün değil. Bu yüzden Bajaj ve Benelli modellerine yöneldim.

Merak etmeyin Benelli - Bajaj karşılaştırması istemeyeceğim. Aklımı kurcalayan konu, TNT 25 ve 250 karşılaştırması. İnternette epey bilgi alabildim fakat kullanıcıdan alabileceğim yorumlar daha faydalı tabi ki.

Benim motordan beklentim şu, İstanbul içi beni trafikten kurtarsın, TEM e girince kamyonların arasında kalmayayım, ani hızlanmaları olsun. Maksimum hız, yanlaması, ön kaldırması, amuda gitmesi gibi takıntılarım yok. Zira yaş olarak artık korkar hale geldim böyle şeylerden. Önceden CBR 125 motorum vardı, o bile tatmin etmekteydi.
    Bunun dışında, en büyük hayalim bir Yunanistan gezisi. TNT 25 ve 250 konusuna geri dönersek ve istediğim özelliklere göre TnT 250 için aradaki farkı ödemeye sizce gerek var mı ? Çok çok önemli mi ? Biliyorum beygiri daha fazla, ön tarafta çift disk var sanırım.

Son olarak, bu motora uzun yol için cam ve arkaya 3 tane (2 side, 1 top) çanta takabilir miyim ? Hani nasıl duracağı gibi bir estetik kaygım yok. Zira senede 3-4 kere kullanırım bu aksesuarları. Hani motorda bu çantaları takacak yer yok (böyle birşey varm ı bilmiyorum), çam takamazsın vb gibi bir durum var mı ?
    Top çanta takan bir arkadaş vardı görüntü olarak kötüde olmamıştı bence side çantada iyi bi usta takabilir diye düşünüyorum. cam işi biraz bekler çünkü aksesuarların gelmesini bekliyoruz. TNT 25 ile Yunanistan gezisi yapabilirsin fakat motosiklet ara ara dinlendirmen lazım facebook sayfasında uzun yol yapıldığıyla ilgili yorumlar okumuştum. Birde dediğin gibi bajaj ile karşılaştırma isteme ilk yorumlara bak TNT 250 tabiki TNT 25'ten daha üstün bir performans sergileyecek bütçen varsa senin kararın ama dediğin ani hızlanmaları TNT 25 kolaylıkla yapar.

Alıntı murder2003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar

Motosikleti 4x4'lük hazırlayıp veda ediyorsun bu yazı geçir bari

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Severek aldığım TNT 25'imi hatun yüzünden satıyorum.
    Bence hatunu değiştirin

Güzelim motoru uygun fiyata sattığınız için tebrik ediyorum. Az insan yapıyor bu hareketi.
    ...garip... bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım bu fiyata biraz zor olacak. Aynı fiyat ile sıfırı satılıyorken ...

Herkese Merhabalar

güzel bakan , güzel görür.

Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti 4x4'lük hazırlayıp veda ediyorsun bu yazı geçir bari
    Aynen oyle oldu. Hatun rahat edemedi bir turlu. Eger satabilirsem direkt enduro alacagim nasipse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teorik olarak evet. Uzerine plaka masraflari ve aksesuarlari dusunursek alan avantajli olacak. Nasip satarsak buyuk makina alacagim
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfırı ile aynı fiyat ama plaka masrafları falan yok birde motorun epeyi bir artısı var

Şu adreste TNT 25'in ABS sisteminin getirtileceği yazıyor bilgisi olan var mı bu konu hakkında http://indianautosblog.com/2015/12/b...s-india-207378

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu adreste TNT 25'in ABS sisteminin getirtileceği yazıyor bilgisi olan var mı bu konu hakkında http://indianautosblog.com/2015/12/b...s-india-207378
    Ülkemize gelen modellerde geçerli değil önümüzdeki dönemlerde gelebilir.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Herkese Merhabalar

Bayiye gidip zafferano modeli ile takas konusunda konuşabilirsin

Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayiye gidip zafferano modeli ile takas konusunda konuşabilirsin
    Guzel fikir ancak Aprilia Scarabeo'm var uzun suredir kullandigim. O olmasaydi cok mantikli bi fikirdi. Cok tesekkur ederim

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Benelli facebook sayfasında TRK 502'nin 2017'nin ilk çeyreğinde geleceği haberi paylaşıldı. https://www.facebook.com/benelliturk...12391615619120

Servisin kullanıdığından daha iyi bir yağ tavsiyesi olan var mı ?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Motul 5100 ya da Motul 7100?

5100 ile 5700 arasındaki fark nedir ?

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Sigorta işlemlerine ne kadar gidiyor arkadaşlar Mersin için

5100 yarı sentetik 7100 full sentetik kodudur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)